پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

نگاهی به اخبار ایران و جهان

آمریکا: تحریم را شدیدتر میکنم تا ایران تسلیم شود

«مورگان اورگاتوس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روز چهارشنبه گفت که دولت این کشور فشار علیه ایران را ادامه خواهد داد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هدف از اعمال این فشارها را محروم کردن تهران از درآمدهای لازم برای اعمال سیاست خارجی خود و آمدن این کشور پای میز مذاکره برای گفت‌وگو بر سر یک «توافق جامع جدید» است.

وی گفت: «ما به اعمال فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهیم داد تا این کشور را از ابزارهای لازم برای پیشبرد سیاست خارجی مخرب خود محروم کرده و رژیم را وادار به مذاکره بر سر یک توافق جامع جدید برای پرداختن به تمامی رفتارهای مخرب آن کنیم.»

دولت آمریکا بعد از خروج از برجام در اردیبهشت‌ماه سال گذشته سیاستی موسوم به «کارزار فشار حداکثری» را علیه ایران در پیش گرفته است.

واشنگتن می‌گوید هدف از این سیاست رسیدن به توافقی جدید با ایران است که در آن به همه مسائل مورد اختلاف پرداخته می‌شود.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا دوشنبه هفته جاری، بعد از چندین هفته صحنه‌آرایی نظامی و تهدید ایران، در یک کنفرانس خبری مشترک با نخست‌وزیر ژاپن گفت که تمایل دارد با تهران وارد مذاکره شود. او مدعی شد قصد آسیب زدن به ایران را ندارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران امروز، چهارشنبه، مذاکره را تاکتیک آمریکا برای تکمیل راهبرد فشار علیه ایران توصیف کردند.

ایشان فرمودند: « آمریکایی‌ها وقتی میخواهند با فشار، چیزی را در کشوری هدف قرار بدهند و مقصود خود را به دست آورند، «فشار» در اینجا برایشان راهبرد است؛ یک تاکتیک هم دارند به اسم مذاکره.»

مقام معظم رهبری تأکید کردند: «فشار می‌آورند تا طرف خسته شود و بعد میگویند حالا مذاکره کنیم. این مذاکره مکمل فشار است و برای آن است که محصول فشارها نقد شود. فشار می‌آورند و بعد میگویند حالا مذاکره کنیم؛ مذاکره این است. راهبردشان مذاکره نیست؛ فشار است. مذاکره یک ذیلی است در راهبرد فشار.»

تانک‌های اسرائیل از خط آلفا در جولان اشغالی سوریه عبور کردند

تانک های رژیم اسرائیل با عبور از خط «آلفا» در جولان اشغالی سوریه وارد منطقه عاری از سلاح و منطقه حائل بین نیروهای سوریه و نظامیان رژیم اسرائیل شدند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه پنجشنبه (نهم خرداد) گزارش داد که نظامیان رژیم اسرائیل امروز پنجشنبه نوار مرزی بین دو بخش جولان دقیقا در منطقه غرب روستای «جباتا الخشب» نقض کردند».

منطقه عاری از سلاح، در سال ۱۹۷۴ از سوی سازمان ملل متحد به منظور جدا کردن نیروهای سوریه از نظامیان رژیم اسرائیل ایجاد شد. در این منطقه نیروهای آندوف (نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد) مستقر هستند.

خبرنگار میدانی این خبرگزاری که نیروهای نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد را همراهی می‌کرد، گزارش داد که منطقه مذکور برای سال‌ها تحت اشغال گروه تروریستی جبهه النصره (شاخه سوری القاعده) و سایر گروه‌های تروریستی و افراطی مورد حمایت رژیم اسرائیل قرار داشت.

ارتش سوریه سال میلادی گذشته طی عملیاتی گسترده توانست جنوب این کشور و سه استانی را که در اشغال گروه های تروریستی بود، آزاد کند. این استان‌ها درعا، سویداء و قنیطره بود.

به گزارش خبرنگار اسپوتنیک، نیروهای آندوف همزمان با تحرکات اسرائیلی ‌ها برای ممانعت از هرگونه درگیری بین ارتش سوریه و نیروهای رژیم اسرائیل، به سمت منطقه حائل حرکت کرده‌اند.

بولتون و تهدیدات جدید بر اساس هیچ!

برادر مجاهد «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز پنج‌شنبه بار دیگر ایران را عامل انفجارهای اخیر در چند نفتکش در نزدیکی بندر «فجیره» امارات عربی متحده معرفی کرد و گفت واشنگتن به زودی مدارک نقش ایران در این حادثه را به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه می‌کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، بولتون که به امارات سفر کرده، گفت این «مدارک و مستندات» هفته آینده به شورای امنیت تحویل داده می‌شود.

وی با بیان اینکه «تهدید ایران» ادامه دارد، گفت: «نمی‌پذیریم که ایران واشنگتن و متحدانش را تهدید کند.»

بولتون که سال‌هاست یکی از سخنران‌های ثابت گردهمایی‌های سارمان مجاهدین خلق است و حتی به این سازمان وعده داده بود سال ۲۰۱۹ در تهران سخنرانی کند، در مورد سیاست واشنگتن در قبال جمهوری اسلامی ایران گفت: «ما به دنبال تغییر نظام ایران نیستیم.»

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا هم این هفته گفت ایران با رهبران کنونی خود می‌تواند «کشوری فوق‌العاده» باشد و واشنگتن خواهان تغییر نظام سیاسی ایران نیست.

بولتون امروز در بخش دیگری از صحبت‌هایش مدعی شد که تصمیم آمریکا برای اعزام نیروهای نظامی به منطقه خلیج فارس، توانست در برابر ایران «بازدارندگی» ایجاد کند و ایران را به عقب‌نشینی واداشت.

ادعای نقش‌آفرینی ایران در حادثه فجیره در حالی مطرح می‌شود که همین امروز «برایان هوک» نماینده ویژه رئیس‌جمهور آمریکا در امور ایران گفت هنوز نمی‌تواند در این مورد اظهار نظر قطعی داشته باشد و منتظر است تا نتیجه تحقیقات امارات در این مورد روشن شود.

بولتون دیروز هم مدعی شده بود که «تقریبا اطمینان» دارد که ایران عامل انفجارهای ماه گذشته در چهار تانکر در بندر فجیره بوده است.

امارات یکی از دشمنان اصلی کشور ایران و از پرونده سازان عمده در بحران های یمن، سوریه، قطر و در حال حاضر ایران است.

انتقال افشاگر بزرگ جولیان آسانژ به بیمارستان

جولیان آسانژ، بنیانگذار سایت افشاگر ویکیلیکس به بیمارستان زندان بریتانیایی بلمارش منتقل شد و ویکیلیکس به خاطر وضع سلامتی وی ابراز نگرانی شدید کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، ویکیلیکس خاطرنشان می سازد پس از هفت سال اقامت در سفارت اکوادور و قرار داشتن در»شرایط مغایر حقوق اساسی انسان»، حال آسانژ فوق العاده بد است.
به گفته پر سامویلسون، وکیل مدافع آسانژ، حال وی در روز جمعه گذشته انقدر بد بود که»نمی شد با وی گفتگو عادی داشت».
ویکیلیکس اضافه می کند:»وخامت وضع سلامتی آسانژ طی هفت هفته حبس در بلمارش ادامه دارد و وی به شدت لاغر شده است. تصمیم مدیریت زندان درباره انتقال وی به بیمارستان حاکی از این امر است».
جلسه نوبتی دادگاه برای رسیدگی به پرونده آسانژ روز پنج شنبه در دادگاه محله وستمینستر لندن برگزار می شود.
آسانژ در رابطه با انتشار مطالب افشاگرانه در سایت ویکیلیکس که بنیانگذار آن بود، از جمله درباره عملیات جنگی امریکا در افغانستان و عراق و شرایط نگهداری اسرا در زندان امریکایی گوانتانامو در کوبا شهرت پیدا کرد. وی در سال 2010 برای فرار از دست مقامات امریکا به سوئد رفت اما درآنجا به جرایم جنسی متهم شد و اندکی بعد دادگاه سوئد وی را تحت تعقیب بین المللی اعلام کرد. دیرتر بنیانگذار ویکیلیکس در لندن بازداشت و پس از مدتی به قید ضمانت آزاد شد اما سپس به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شد و از سال 2012 تا چندی پیش در آنجا زندگی می کرد.
ریتانیا از آمریکا که خواستار استرداد آسانژ شده، درخواست کرده همه اسناد لازم برای استرداد وی را تا روز 12 ژوئن واگذار کند.
ممکن است جولیان آسانژ، بنیانگذار وبسایت افشاگر ویکیلیکس پس از اقامه شدن اتهامات جدید علیه وی در امریکا در معرض خطر محکومیت به 175 سال حبس در مجموع قرار بگیرد.
سند منتشره اخیر از سوی وزارت دادگستری امریکا حاکی از این نکته است.
مقامات آمریکا اعلام کردند که اتهامات جدیدی درباره 17 مورد نقض قانون جاسوسی و افشای اطلاعات محرمانه علیه آسانژ اقامه کرده اند. قبلاً وی را به تبانی با هدف هک کردن رایانه ها متهم کرده بودند.
اعلام شده که مجازات هرکدام از 17 جرم ده سال و مجازات جرم آخر پنج سال حبس است که در مجموع 175 سال حبس می شود.

نتانیاهو: نقشه ای با امضای ترامپ دریافت کردم که در آن جولان بخشی از اسرائیل است

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، بنيامين نتانیاهو نخست وزیر رژیم اسرائیل گفت: ترامپ نقشه ای را با امضای خودش برای من فرستاد که در آن جولان بخشی از اسرائیل است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: