پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

گزيده اى از اخبار روز

ماهواره‌های عربی به دنبال حذف شبکه‌های تلویزیونی ایرانی / شیرین عبادی: شبکه‌های ماهواره‌ای صداوسیما که بلندگوی تبلیغاتی رژیم ایران هستند، تحریم شوند

روزنامه سعودی «مکه» به نقل از «منابع آگاه» نوشت که شرکت‌های ماهواره‌ای عربی به اجماع توافق کردند که همه قراردادها با شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌های ایرانی را در منطقه متوقف کنند.

این روزنامه دیروز شنبه نوشت که این توافق بعد از آن حاصل شد که رهبران عرب در اجلاس اخیر مکه در خصوص بند مربوط به ممنوعیت پخش همه کانال‌های تلویزیونی ایران یا کانال‌هایی که ایران از آن‌ها حمایت مالی می‌کند، و نیز توقف پخش سه کانال از این کانال‌ها در شرکت ماهواره نایل ست مصر به توافق رسیدند.

روزنامه مکه به نقل از منبع ویژه در یکی از شرکت‌های ماهواره‌ای عربی منطقه نوشت که دستورات لازم در این مورد به آن‌ها ابلاغ شده است.

این منبع از رویکرد کشورهای محور سعودی برای مقابله با آنچه که «تهاجم فکری ایران» خواند، خبر داد و گفت که ممانعت از پخش کانال‌های ماهواره‌ای ایران در راستای حفظ وحدت کشورهای عربی و جلوگیری از هرگونه دو دستگی و پخش شایعات صورت می‌گیرد.

روزنامه مکه اسمی از شبکه‌ها و کانال‌های تلویزیونی ایران به میان نیاورده است و احتمال می‌رود این اقدام برخی کشورهای عربی، با هدف مقابله با افشاگری‌های رسانه‌های ایران در خصوص سیاست‌های ضد عربی و ضد فلسطینی برخی کشورها منطقه از جمله عربستان و امارات و تلاش آن‌ها برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی صورت می‌گیرد.


شیرین عبادی: شبکه‌های ماهواره‌ای صداوسیما که بلندگوی تبلیغاتی رژیم ایران هستند، تحریم شوند

خانم عبادی شنبه ۷ اردیبهشت در گفت و گو با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت که جلوگیری از پخش برنامه های غیرفارسی جمهوری اسلامی از طریق ماهواره، یکی از راه های تحریم ایران است که به حکومت ضربه می زند.

او گفت: «ممنوعیت استفاده از این ماهواره ها می تواند بلندگوهای تبلیغاتی جمهوری اسلامی را قطع کند.»

شیرین عبادی اضافه کرد: «فکر می کنید چگونه جوانان یمنی، لبنانی و سوری جذب ایران می شوند و از جمهوری اسلامی حمایت می کنند؟ از طریق همین شبکه های تلویزیونی است که جمهوری اسلامی جوانان را فریب می دهد.»

دیسنی لند ابوظبی: در توافق جدید با ایران کشورهای عربی مشارکت داده شوند!

«عبدالله بن زاید»، وزیر امور خارجه امارات (یکی از دیستی لندهای خلیج فارس) می‌گوید به تحقیقات مشترک خود با عربستان سعودی و نروژ در خصوص حادثه بندر فجیره ادامه می‌دهد.

او در جریان کنفرانس خبری خود با «هایکو ماس»، همتای آلمانی خود در ابوظبی گفت که حمله به بندر فجریه امارات حمله به کشتی‌رانی بین‌المللی است و منجر به افزایش تنش می‌شود.

وزارت امور خارجه امارات ۲۲ اردیبهشت ماه (دوازدهم مه) در بیانیه‌ای از وقوع حادثه برای چند کشتی نفتکش در بندر الفجیره این کشور خبر داد و آن را «عملیات خرابکارانه» خواند.

در این حادثه چهار کشتی نفتکش آسیب دیدند که دو کشتی متعلق به عربستان سعودی، یک کشتی متعلق به نروژ و کشتی دیگر نیز متعلق به امارات عربی متحده بود.

به گزاش شبکه اسکای نیوز عربی، وزیر امور خارجه امارات طی این کنفرانس خبری همچنین خواستار مشارکت دادن کشورهای عربی منطقه در توافق با ایران شد.

او ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد و مدعی شد: «توافق با ایران علاوه بر پرونده هسته‌ای این کشور باید شامل حمایت ایران از تروریسم و برنامه موشک‌های بالستیک نیز شود».

فردی که کاخ سفید به مقالاتش در مورد ایران استناد میکرد وجود خارجی ندارد!

پایگاه خبری اینترسپت در مطلبی اعلام کرد که فردی به نام حشمت علوی که یک فعال، توئیتری در حوزه حقوق بشر است، وجود خارجی ندارد.

حشمت علوی برای بسیاری از فعالان توییتری نامی آشناست، وی یک تحلیلگر حامی جنگ و تحریم است که مقالات زیادی را منتشر کرده و در توئیتر فعال است.

اکنون مشخص شده است که چنین فردی وجود خارجی ندارد و در حقیقت گروهی از سازمان مجاهدین خلق در آلبانی در حال مدیریت این حساب کاربری هستند.

یکی از افرادی که عدم وجود حشمت علوی را اعلام کرده است، گفت: حشمت علوی یک شخصیت ساخته شده توسط تیم سیاسی، سازمان مجاهدین خلق است. آنها هر چه را که توسط فرماندهان گفته می‌شود، می‌نویسند و از این نام برای قرار دادن مقالات در رسانه‌ها استفاده می‌کنند. چنین شخصی وجود ندارد و واقعی نبوده است.

در طول سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ با اسم حشمت علوی بیش از ۶۰ مقاله در فوربس منتشر شده و حتی کاخ سفید نیز در پاسخ به خبرنگاران به گزارش‌های این فرد تقلبی استناد کرده است.

علوی که در سایت فوربس به عنوان یک فعال ایرانی برابری حقوقی معرفی شده است، چندین مقاله در سالهای گذشته درمورد ایران در سایت‌هایی همچون هیل، دیلی کالر، فدرالیست، العربیه و.. منتشر کرده است.

گفتنی است که پایگاه اینترسپت از نشریاتی که مقاله‌های این فرد جعلی را منتشر کرده اند سوال کرده است و آنها در پاسخ گفته اند اطلاعی از جعلی بودن او نداشته اند.

نکته جالب توجه در خصوص یکی از این نشریات نشریه آمریکایی هیل، است، این است که در حال حاضر این سایت یک کمپین تبلیغاتی ۱۰ هفته‌ای را برای مجاهدین آغاز کرده است.

سفر بی فایده وزیر خارجه پرو اسرائیلی آلمان به تهران

هایکو ماس وزیر خارجه پرو اسرائیلی آلمان برای دیدار با مقامات ایرانی دقایقی پیش وارد تهران شد.

هایکو ماس که نه توان تصمیم گیری دارد و نه چنین میلی در او موجود است به ایران آمده تا ایران را تهدید کند موشک را تعطیل کرده و از سوریه خارج شود و تازه به تحریم ها هم تن دهد قرار است او قرار است روز دوشنبه ابتدا با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران و سپس با حسن روحانی رئیس جمهور دیدار و درباره مسائلی همچون برجام رایزنی کند.

خبرگزاری رویترز ماموریت وزیر خارجه آلمان را نجات!!! برجام بعد از تهدید ایران به کاهش تعهداتش در چارچوب این توافق خوانده است.

خبرنگار شبکه ARD آلمان با اشاره به ورود ماس به تهران، ماموریت وی را دشوار خوانده است و در حساب توئیتری خود نوشته است کشورهای اروپایی بدون اینکه قادر باشند پیشنهادات بیشتری به ایران ارائه کنند، قصد دارند تهران را راضی کنند تا در برجام باقی بماند.

هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان که در دیدار خود در دیسنی لند ابوظبی گفت که به دنبال کاهش تنش‌ها در منطقه بوده و نمی‌خواهیم که اوضاع به تنش نظامی منجر شود.

وی در ادامه گفت در حالی به منطقه سفر کرده‌ام که تنش‌هایی در منطقه وجود دارد و در حال مبادله نظرات با طرف‌های فعال در این زمینه هستیم.

وزیر امور خارجه آلمان درباره یمن نیز گفت: به دنبال تحقق پیشرفت در اجرای توافق استکهلم هستیم و از ابتکار سازمان ملل برای حل بحران یمن استقبال می‌کنیم.

هایکو ماس به بحران در سودان نیز اشاره کرد و گفت: طرف‌ها در سودان باید به مذاکرات بازگردند و از تلاش‌های اتحادیه آفریقا برای حل بحران حمایت می‌کنیم.

وزیر خارجه آلمان گفت: به تماس با ایران درباره پایبندی به توافقات هسته‌ای خود ادامه می‌دهیم و در تلاش هستیم تا توافق هسته‌ای پابرجا بماند.

هایکو ماس در ادامه کنفرانس خبری با وزیر خارجه امارات گفت که فردا در سفر به تهران به مقامات ایرانی مخالفت اتحادیه اروپا با برنامه موشکی ایران را اطلاع خواهم داد.

روسیه: سیاست خارجی آمریکا یادآور دوران برده‌داری است

ماریا زاخارووا» سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه شب گذشته در مصاحبه با برنامه مستند تلویزیونی «مسکو.کرملین.پوتین»، سیاست خارجی آمریکا را یادآور دورانی دانست که برده‌داری در جهان رواج داشت.

وی گفت: «دیپلماسی که واشنگتن در حال حاضر در عرصه بین المللی به اجرا گذاشته است، هیچ مشابهی ندارد. این خط مشی یادآور برخوردهای دوران برده‌داری است که این امکان وجود داشت که صرفاً بردگان با زور و تحکم، مدیریت شوند.»

این دیپلمات بلندپایه افزود، دقیقاً این سیاست و برخورد همواره همراه با توقع و درخواست‌های متعدد نسبت به سایر کشورهاست که مشکل هسته‌ای در شبه جزیره کره و همچنین اوضاع کنونی پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) درباره برنامه هسته‌ای ایران را بوجود آورده است.

زاخارووا تاکید کرد: «اینها مسائلی نیستند که در خارج از ایالات متحده بوجود آمده باشند و واشنگتن درصدد حل و فصل آنها باشد، اینها مشکلاتی هستند که در نتیجه دهها سال اعمال فشار دیپلماسی آمریکایی بوجود آمده و تقویت شده است.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین در بخش دیگری از این مصاحبه یادآور شد که آمریکا حاضر به انجام هر کاری است تا روابط دوجانبه بین مسکو و پکن را تضعیف کند و از مدتها قبل در حال اجرای نقشه‌ای برای دستیابی به این خواسته خود است.

وی گفت: «آنها (آمریکایی‌ها) همه تلاش خود را بکار بسته‌اند تا به روابط متقابل روسیه و چین آسیب رسانده و تا جای ممکن آن را تضعیف کنند. آنها برای رسیدن به این هدف از همه امکانات خود استفاده کرده و هم‌اکنون نیز در حال تحقق برنامه و نقشه‌ مشخصی در این رابطه هستند. واقعیت این است که کشورهای غربی به‌شدت نگران آن هستند که چه اتفاقی در روابط دوجانبه مسکو و پکن در حال رخ دادن است.»

«دمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه نیز در گفت‌وگو با برنامه «مسکو.کرملین.پوتین»، تاکید کرد: «مشارکت عالی موجود بین روسیه و چین علیه هیچ کشور ثالث یا گروهی از کشورها جهت گیری نشده و این ادعا شنیده شده که روابط مسکو-پکن علیه آمریکا هماهنگ شده، اصلاً صحت ندارد.»

سخنگوی کرملین توضیح داد: «همانگی روسیه و چین علیه آمریکا به این دلیل نادرست است که چین و روسیه، هر یک دارای مشکلات خاص خود با ایالات متحده هستند. مقامات پکن در شرایط یک جنگ تجاری با واشنگتن قرار دارند و ما مشکلات خاص خود را با آمریکایی‌ها داریم که در مجموع مربوط به مسائل امنیت راهبردی، موضوع خلع سلاح و عدم تمایل طرف آمریکایی برای گفت‌وگو درباره این مشکلات جدی می‌شود. به همین دلیل مشکلات در روابط روسیه و چین با ایالات متحده، یکسان نیست که دو کشور بخواهند در این رابطه اقدامات خویش را علیه آنها با یکدیگر هماهنگ کنند.»

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: