پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

برگزیده ای از اخبار روز

آلترناتیو_ما_شورا_و_جمعی_ است
ما فرد محور نیستیم، فرد طلب نیستیم، فرد طلبان و ناسیونالیست ها و نژاد پراستان و مرتجعین خودشان را به ما نچسبونن.
#الترناتیو_ما_شوراهای_کارگری_ ست ،یعنی جمعی تصمیم می گیریم برای سرنوشت خودمون،از پایین حکم صادر می کنیم. هر چه از بالا زدن تو سرمون بسه!

#نان_کار_آزادی_حق_مسلم_ماست_

photo_2019-06-12_00-15-49

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه از مطالبات بازنشستگان حمایت می کند .

دفاع از مطالبات به حق بازنشستگان وظیفه تمام کسانی است که برای داشتن زندگی شایسته تلاش می کنند.

به باور ما داشتن یک زندگی متعارف بر اساس استاندار های جهانی در راستای یک زندگی شایسته برای تمام‌ افراد در ایران امکان پذیر است.

پس متحدانه از مطالبات بازنشستگان با شعار #نان_کار_آزادی_حق_مسلم_ماست_
به دفاع برخیزیم.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

photo_2019-06-12_00-09-03

امید_شاه_محمدی معلم وفعال صنفی معلمان #دیواندره روز یکشنبه ۱۹ خرداد بازداشت وبه زندان سنندج منتقل شد . وی پاییز گذشته بخاطر #اعتصاب_سراسری_معلمان بازداشت شد و پس از ۴۰ روز بازداشت به اتهام تشویق معلمان به اعتصاب به یکسال زندان محکوم وبا قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود

photo_2019-06-12_00-20-32

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه,
🔴خانم فرحنازشیری اولین راننده زن درشرکت واحد و ازاعضای سندیکای کارگران شرکت واحد ۹سال است که بدون هیچ دلیل قانونی وفقط وفقط به دلیل زن بودن ازکارش اخراج گردیده و درطی این ۹سال سه باراز ادارات کار ودیوان عدالت اداری ، بالاترین مرجع تصمیم گیری رای بازگشت بکارگرفته که همچنان کارفرما بااستفاده از روابط فراقانونی ازشروع بکارش جلوگیری کرده است.
خانم شیری یکبار درسال ۹۲ توانست با رای صادره به مدت نزدیک هفت ماه به سرکارش برگردد که مجددا توسط کارفرما بازهم بدون هیچ مستندات قانونی ازکارش اخراج گردید .
هرچند که این راننده توانست مجددا دوباردیگر ازدیوان عدالت اداری رای بازگشت بکاربگیرد اما نامبرده در۹سال گذشته بطور مرتب درراهروهای اداره کار و وزارت کار ودیوان عدالت اداری همچنان سردرگم‌وبلا تکلیف هستند .
درآخرین پرونده ای که این راننده زن درمراجع قانونی به جریان انداخته است قراراست که بزودی مجددا درمورد دادخواهی ایشان رایی صادرشود.

۴عضو دیگر سندیکا، رضاشهابی و حسن سعیدی وناصر محرم زاده و حسین کریمی سبزوار سالهاست که به دلیل فعالیت های سندیکایی اخراج شده اند وبلاتکلیف مانده اند
@vahedsyndica
تماس باسندیکا
@pvsyndica

آمانو افزایش سرعت غنی‌سازی ایران را تأیید کرد

«یوکیا آمانو»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز دوشنبه افزایش سرعت غنی‌سازی اورانیوم از سوی ایران را تأیید کرد.

مدیر کل آژانس که بعد از جلسه شورای حکام در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد تأیید کرد که ایران علی‌رغم افزایش اندک میزان ذخایر اورانیوم خود در در سه ماه منتهی به ماه مه تولید این ماده را افزایش داده است.

او در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا تولید اورانیوم غنی‌شده ایران از زمان آخرین گزارش فصلی آژانس بیشتر شده، گفت: «بله. نرخ تولید [اورانیوم ایران] در حال افزایش است.»

آمانو قبل از پاسخ دادن به سوالات خبرنگاران، خلاصه‌ای از گزارش خود به شورای حکام در خصوص فعالیت‌های راستی‌آزمایی و نظارت آژانس درباره پرونده هسته‌ای ایران را قرائت کرد.

مدیر کل آژانس گفت: «من از تنش‌های رو به فزونی بر سر مسائل هسته‌ای ایران نگران هستم. همان‌طور که همیشه تأکید کرده‌ام تعهدات هسته‌ای که ایران به موجب برجام به آن التزام یافت دستاوردی قابل توجه برای راستی‌آزمایی هسته‌ای است.»

یوکیا آمانو تصریح کرد: «بنابراین من امیدوارم از طریق گفت‌وگو بتوان راه‌هایی برای کاستن از تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای ایران یافت. ضروری است که ایران تعهدات هسته‌ای خود ذیل برجام را به طور کامل اجرا کند.»

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از قرائت این نطق به سوال خبرنگاری که خواستار توضیح بیشتر در خصوص نگرانی‌ از تنش‌ها بر سر برنامه هسته‌ای ایران شده بود، اینطور پاسخ داد: «در بیانیه صبح امروزم خاطرنشان کردم که شورای عالی امنیت ملی ایران در حکمی اعلام کرد از امروز -منظور از امروز 8 مه است- قصد متوقف کردن برخی اقدامات خود ذیل برجام را دارد.»

آمانو در پاسخ به اینکه آیا غیر از این مورد، موارد دیگری را هم مدنظر داشته است یا خیر گفت: «چیزهای زیادی مد نظرم هست، اما مسئله اصلی همین بود.»

یک خبرنگار از آمانو پرسید او در بیانیه فعلی، بر خلاف بیانیه‌های قبلی اشاره‌ای به اینکه ایران در حال اجرای تعهدات خود ذیل برجام است نکرده؛ آیا این موضوع به دلیل نصب سانتریفیوژهای IR6 در سایت نطنز بوده است.

آمانو گفت: «به خاطر اعلانیه‌ای بود که شورای عالی امنیت ملی ایران صادر کرد. ایران اعلانیه‌ای تا این حد صریح ایران منتشر کرد، بنابراین مناسب نیست که من همان بیانیه‌ را طبق روال معمول منتشر کنم. البته، من این را هم نگفتم که ایران تعهداتش را اجرا نمی‌کند. نگفتم که دارد [برجام را] اجرا می‌کند، این را هم نگفتم که اجرا نمی‌کند.»

خبرنگار بلومبرگ به سفری که قرار است «آبه شینزو»، نخست‌وزیر ژاپن در چهارشنبه هفته جاری به ایران داشته باشد اشاره کرد و گفت که لازم است در این سفر از چه مسائلی آگاهی داشته باشد؟ آمانو گفت که او بعد از برگشت به ژاپن نخست‌وزیر این کشور را در جریان آخرین تحولات مربوط به پرونده هسته‌ای ایران قرار خواهد داد.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به سوالی در این باره که آیا از بازگشت آمریکا به برجام استقبال می‌کند گفت: «این سوال، فرضی است و من در جایگاهی نیستم که به این سوال پاسخ دهم. برگشتن یا برنگشتن [به برجام] به تصمیم آمریکا بستگی دارد.»

او همچنین درباره اینکه آیا نگرانی‌ها در خصوص برنامه هسته‌ای ایران ممکن است به فروپاشی این توافق منجر شود گفت: «برجام تحت فشار است. این چیزی است که من می‌فهمم.»

شورای عالی امنیت ملی ایران ۱۸ اردیبهشت‌ماه در بیانیه‌ای اعلام کرد قصد دارد «در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران، و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام» برخی اقدامات خود ذیل برجام را متوقف کند.

جمهوری اسلامی در این بیانیه که در اولین سالگرد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای صادر شده به کشورهای باقی‌مانده در برجام ۶۰ روز فرصت داده برای اجرای تعهدات خود به ویژه در حوزه‌های بانکی و نفتی اقدام کنند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران روز ۳۰ اردیبهشت اعلام کرد، در راستای اجرای ابلاغیه شورای عالی امنیت ملی، ظرفیت تولید غنی‌سازی اورانیوم ۳.۶۷ کشور با طراحی جدید به حدود چهار برابر افزایش می‌یابد.

«برنامه جامع اقدام مشترک» یا برجام، تیرماه سال ۱۳۹۴ میان ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان (موسوم به گروه ۱+۵) حاصل شد.

دولت آمریکا از نخستین روزهای اجرایی شدن این توافق، کارشکنی‌ها در اجرای آن و تلاش برای کاستن از مزایای اقتصادی ایران از آن را آغاز کرد. با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا این کارشکنی‌ها شدت گرفت و او بارها تهدید کرد کشورش را از توافق هسته‌ای خارج خواهد کرد.

ترامپ سرانجام سه‌شنبه ۸ می ۲۰۱۸ (۱۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷) به طور یکجانبه آمریکا را از برجام خارج و دستور احیای تحریم‌های متوقف‌شده علیه ایران را صادر کرد.

ناگفته هایی از رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان درباره بن لادن

سردبیر روزنامه رای الیوم با اشاره به ناگفته هایی از پیشنهادهای رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان به بن لادن در ازای تسلیم کردن خود نوشت: چرا باید جنازه بن لادن و جمال خاشقجی که ترکی فیصل درباره آنها ملاحظات و مواضع خاصی داشت با سرنوشتی مرموز و نامعلوم روبرو شود و چرا کسی از وقایع بعد از قتل آن دو ، خبر ندارد؟
عبدالباری عطوان در ستون ویژه خود در روزنامه الکترونیکی رای الیوم نوشت: ترکی فیصل رئیس دستگاه اطلاعات عربستان و سفیر سابق این کشور در واشنگتن و لندن هر از گاهی در صفحه تلویزیون ظاهر می شود و درباره موضوع مورد علاقه خود یعنی گروه «القاعده» و رئیس آن اسامه بن لادن سخن می گوید علت این امر نیز ارتباط مستقیم یا غیر مستقیم وی با این مرد است به ویژه اینکه فیصل به سبب نظارت بر به اصطلاح امور جهاد افغانستان و حمایت کشورش از مجاهدان افغان و عرب در چارچوب طرح انتقام جویانه آمریکا برای پایان دادن به حضور شوروی سابق در افغانستان با بن لادن همکاری داشت.
فیصل در مصاحبه اخیر خود با العربیه از جنبه های مختلف این پرونده سخن گفت. پیشنهاد عمر البشیر رئیس جمهور سابق سودان برای تسلیم رئیس گروه القاعده در ازای محاکمه نشدن وی یکی از مواردی بود که فیصل در این مصاحبه به آن اشاره کرد. مورد دیگر دیدار معروف وی با ملامحمد عمر رئیس گروه طالبان و درخواست از وی برای تسلیم بن لادن به عربستان پس از انفجار سفارت آمریکا در نایروبی و دارالسلام در تابستان 1998 بود. دیداری که با گفتگویی خشمگینانه همراه بود و نتیجه ای در بر نداشت.
فیصل به جزئیات واقعی دیدار خود با عمر البشیر و ملا عمر نپرداخت و چیز تازه ای به آن اضافه نکرد و همین موجب شد من به عنوان یکی از کسانیکه به طور مستقیم یا غیر مستقیم از زوایای دیگر این موضوعات باخبر است برخی وقایع تاریخی را منصفانه شرح دهم.

ترکی بن فیصل و مریم رجوی در مراسم سالانه سازمان مجاهدین خلق

اواخر نوامبر 1996 با رئیس گروه القاعده در غار تورا بورا دیدار کردم. وی تاکید کرد مقامات عربستان چند هیئت متشکل از مادر و پدر ناتنی اش محمد العطاس و چند تن از تجار سرشناس منطقه حجاز را که حامل پیشنهاد عفو مقامات عربستان بودند، نزد وی فرستادند، این پیشنهادها عبارت بودند از:
به محض بازگشت بن لادن به عربستان تقریبا 200 میلیون دلار موجودی مسدود شده در حساب بانکی وی که درآمد بن لادن از سود شراکت در قراردادهای هنگفت خانوادگی به همراه سود آن بود آزاد شود.
دوم اینکه: پادشاه عربستان وی را عفو کند به شرط آنکه بن لادن به خبرنگارانی که در فرودگاه منتظر او بودند بگوید شریعت اسلامی به طور کامل در عربستان اجرا می شود. بن لادن تاکید کرد هیچ یک از این پیشنهادها را نپذیرفت و هیئت با نا امیدی به جده بازگشت. احتمالا این آخرین دیدار بن لادن با مادرش علیاء غانم بوده است.
درباره دیدار فیصل با ملاعمر نیز باید بگویم یک هفته پس از این دیدار که در آگوست 1998 و پس از انفجار سفارت های آمریکا صورت گرفت، ابو مصعب السوری از قندهار با من تماس گرفت و اطلاعات کاملی درباره این دیدار ارائه کرد و در یک کلام گفت الفیصل با لحنی قلدرمآبانه با ملامحمد عمر سخن گفت و به وی اینگونه دیکته کرد که رئیس گروه القاعده را تسلیم او کند تا وی را کت بسته با هواپیمای شخصی خود از قندهار به ریاض منتقل کند. الفیصل تلاش کرد با دادن پیشنهاداتی به ملا عمر از جمله اعطای کمک مالی، به رسمیت شناختن دولت طالبان و نشاندن مجدد این گروه روی کرسی افغانستان در سازمان ملل، وی را تطمیع کند اما ملاعمر با عصبانیت شدید به رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان گفت درصورتی بن لادن را تسلیم می کند که در دادگاهی قانونی و توسط مجموعه قضاتی از شیوخ عربستان، افغانستان و جهان اسلام محاکمه شود و در صورتی که این دادگاه وی را به اقدامات تروریستی محکوم کند، ملا عمر آماده است به سرعت تصمیمات خود را عملی کند. وی با انتقاد شدید از الفیصل گفت: چگونه از من می خواهی مجاهدی مسلمان را به کشوری کافر یعنی آمریکا تحویل دهم تا در سرزمین خودش محاکمه شود؟ همانجا بود که از الفیصل خواست هر چه زودتر جلسه را ترک کند و همینطور هم شد.
روایت دیگری هم درباره بازداشت شیخ بن لادن در حمله شتابزده نیروهای ویژه آمریکا به محل اقامت وی و خانواده اش در ابوت آباد نزدیک اسلام آباد وجود دارد. برادر امل الساده همسر یمنی بن لادن به نقل از وی به من گفت: در اتاقی در طبقه بالای منزل کنار رئیس گروه القاعده بودم. او مسلسلی در دست داشت و آماده دفاع بود؛ برای حفظ وی از دست سربازانی که همه جا را محاصره کرده بودند خود را حائل کردم اما تیری به پایم اصابت کرد.
کسی نمی داند پس از آن چه اتفاقاتی افتاد؛ تنها چیزی که می دانیم این است که خالد یکی از پسران بن لادن و دو تن از دستیاران وی نیز همراه او کشته شدند و یکی از سه بالگردی که به خانه وی حمله کرده بودند، سقوط کرد و از بین رفت، علت آن هم خبرچینی پزشک پاکستانی بود که گفته می شود هنوز در یکی از زندان های اسلام آباد به سر می برد.
الفیصل در مصاحبه با العربیه به روایت رسمی آمریکا از این ماجرا اشاره کرد که طبق آن هشت سال قبل جنازه ها با یک فروند ناو به سواحل بحر العرب در یمن منتقل و مطابق شریعت اسلام دفن شدند. با حضور امام جماعتی مسلمان نماز میت بر جنازه ها اقامه شد و برای آنکه قبر وی به زیارتگاه طرفدارانش تبدیل نشود در خشکی دفن نشد. اما این روایت بسیار مورد تردید است زیرا دولت اوباما شواهد قانع کننده ای در تایید آن ارائه نکرد و بعید هم نیست جنازه بن لادن همچنان در سردخانه ای در آمریکا به گروگان گرفته شده باشد.
آیا ناپدید شدن جنازه دو مردی که الفیصل با آنها برخورد داشت یعنی رئیس گروه القاعده و جمال خاشقجی روزنامه نگار و مشاور سیاسی و رسانه ای سعودی در دوره ای که وی سفیر عربستان در لندن و واشنگتن بود، تصادفی بوده است؟ یکی از آنها در دریا دفن شد و پیکر دیگری در کنسولگری کشورش در استانبول قطعه قطعه شد اما چرا تا به حال کسی از وقایع بعدی با خبر نشده است؟
اینها پرسش هایی بود که به ذهنم رسید اما فکر نمی کنم حداقل در آینده نزدیک بتوان پاسخی برای آن یافت.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین سفر هیئت‌های اسرائیلی به تونس را محکوم کرد

جبهه خلق برای آزادی فلسطین سفر هیئت‌های رژیم اسرائیل به تونس را محکوم کرد.

این گروه چپگرای فلسطینی خاطر نشان کرد عادی‌سازی روابط کشورهای عربی با رژیم اشغالگر اسرائیل، خنجری از پشت به ملت فلسطین و نقض مصوبات نشست‌های سران عرب به شمار می‌رود.

بر اساس گزارش المیادین،گزارش های رژیم اسرائیل نشان می دهد که مقامات تونس به صهیونیست ها اجازه داده اند که بدون ویزا و همراه با خدمات فراوان و حمایت امنیتی شدید تحت عنوان بازگشت به تونس به این کشور سفر کنند. این اقدام سران تونس به شدت محکوم شده و معترضان خواستار حرکات وسیع برای مقابله با عادی سازی شدند.

زهیر المغزاوی دبیر کل جنبش ملی در تونس ، دولت و ائتلاف حاکم را به اجرای عادی سازی تحت عنوان تسامح متهم کرد.وی همچنین به المیادین اعلام کرد که مردم تونس همه این تلاش ها را خنثی خواهند کرد.

صلاح داوودی هماهنگ کننده شبکه باب المغاربه تونس درباره مطالعات استراتژیک هشدار داد که حضور هیئت رژیم اسرائیل در تونس نشان دهنده یک پیشروی خطرناک است.داوودی به المیادین تاکید کرد که اعتراضات مردم تونس ضد عادی سازی همچنان ادامه خواهد داشت.

نظامیان اسرائیلی عمدا نیروهای امداد رسان را هدف قرار می‌دهند

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که نظامیان ارتش رژیم اسرائیل به صورت عمدی کادر پزشکی و نیروهای امدادرسان را هدف قرار می دهند.

این وزارتخانه تاکید کرد: نظامیان اسرائیلی مانع فعالیت نیروهای پزشکی و امداد رسان می شوند.

بر اساس این گزارش، نظامیان اسرائیلی با شلیک به «محمد صبحی الجدیلی» یکی از نیروهای امدادرسان فلسطینی یک ماه قبل وی را در غزه به قتل رساندند.

وزارت بهداشت فلسطین تاکید کرد که ارتش رژیم اسرائیل تمام توافقنامه های بین المللی را زیر پا می گذارد.

نتایج یک نظرسنجی: ۴۰ درصد از آمریکایی‌ها عدالت اجتماعی را به سرمایه‌داری ترجیح می‌دهند

به نقل از روزنامه گاردین، نتایج نظرسنجی مشترک پایگاه خبری «اکسیوس» و شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او (HBO) حاکی از این است که حدود 40 درصد از شهروندان آمریکایی، زندگی در یک جامعه سوسیالیستی را به زندگی در جامعه سرمایه‌داری ترجیح می‌دهند.

بر اساس این نظرسنجی، برخی ویژگی‌های نظام سوسیالیستی از جمله نظام سلامت فراگیر، آموزش رایگان و تضمین دستمزد معیشت، از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث شده‌اند 40 درصد از شهروندان کشوری که خود پرچم‌دار نظام سرمایه‌داری در جهان محسوب می‌شود، به سوسیالیسم تمایل پیدا کنند.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا طی ماههای گذشته چندین بار در سخنرانی‌های خود سوسیالیسم را به باد انتقاد گرفته و مدعی شده سوسیالیسم در حال مرگ است و کشورهای سوسیالیستی جهان به‌زودی شاهد تغییر نظام حاکم خود خواهند بود.

وی همچنین سیاستمداران دموکرات را به تلاش برای حاکم ساختن سوسیالیسم در آمریکا متهم کرده و با اطمینان مدعی شده که آمریکا هیچ‌گاه تبدیل به یک کشور سوسیالیستی نخواهد شد.

با این حال محبوبیت روزافزون سیاستمداران متمایل به اشکال بسیار ابتدائی عدالت اجتماعی از جمله «برنی سندرز» و «الکساندریا اوکاسیو کورتز» در بین آمریکایی‌ها نشان می‌دهد که سوسیالیسم به‌تدریج جای خود را در جامعه آمریکا باز کرده است؛ واقعیتی که نه‌تنها برای ترامپ، بلکه برای سایر ذی‌نفعان نظام سرمایه‌داری در آمریکا و دیگر کشورهای غربی خوشایند نیست.

دخالت آمریکا و پامپئو در انتخاب نخست وزیر بریتانیا: تلاش برای جلوگیری از نخست‌وزیر شدن کوربین

حزب کارگر انگلیس اعلام کرد که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در تلاش برای جلوگیری از نخست وزیر شدن «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر است.

در نوار ضبط شده‌ای که روزنامه واشنگتن پست بدان دست یافته است از پامپئو سوال می‌شود در صورتی که آقای کوربین نخست وزیر انگلیس شود وی چه اقدامی خواهد کرد.

به نظر می‌رسد که پامپئو در پاسخ گفته که وی پیش از آنکه چنین نتیجه‌ای حاصل شود مداخله خواهد کرد.

پامپئو طی ماه جاری در نشست خصوصی در نیویورک گفته بود: احتمالا آقای کوربین به دنبال مدیریت برگزاری انتخابات در انگلیس و پیروزی در آن است. شما باید بدانید که ما نباید منتظر باشیم تا این اتفاقات روی دهد. ما تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می‌دهیم.

این اظهارات سبب شده تا انتقاداتی از مقامات آمریکا درباره مداخله در امور داخلی انگلیس مطرح شود.

یکی از سخنگویان حزب کارگر گفت: تلاش‌های رئیس جمهور ترامپ و مقامات وی برای تصمیم گیری درباره این موضوع که چه کسی نخست وزیر بعدی انگلیس باشد، مداخله‌ای کاملا غیرقابل قبول در دموکراسی انگلیس است.

در حالی که مقامات آمریکایی کوربین را ضد یهودی معرفی کرده‌اند، سخنگوی حزب کارگر گفت: این حزب کاملا به حمایت و دفاع از جامعه یهودیان متعهد است.

ترامپ به چین اولتیماتوم می دهد

ترامپ به چین در مورد حضور پیدا نکردن در جی-20 هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا گفت که اگر شی جین پینگ، رئیس جمهور چین به جلسات رهبران گروه 20 نیاید، آمریکا بلافاصله تعرفه های جدیدی را اعمال می کند.

به گفته وی، اگر چین به نشست نرود، او «فوق العاده خوشحال» خواهد شد که تعرفه های جدید را اعمال کند.

نشست جی-20 در سال جاری در روز 29 ژوئن در اوزاکا برگزار خواهد شد.

لاوروف: آمریکا همه را از تعامل با ایران بر حذر می‌دارد

به نقل از اسپوتنیک، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز سه شنبه در اظهاراتی اعلام کرد: آمریکا ضمن خروج از (توافق بین المللی) برجام، همه را نیز از تعامل با ایران بر حذر می دارد.

وزیر خارجه روسیه در این خصوص تأکید کرد: واشنگتن از توافق نامه هسته ای ایران خارج شده و همه را از تعامل با تهران و عمل به قطعنامه (قطعنامه ۲۲۳۱) شورای امنیت منع می کند، در مقابل اروپا نیز در تصمیم گیری هایش هیچ گونه استقلالی نشان نمی دهد.

وی سپس تصریح کرد: این موضوع را رد نمی کنم که برخی از شرکای ما می خواهند که ایران اشتباه کرده و گام هائی را بردارد که با برجام همخوانی ندارد. از اروپا انتظار داریم تا به تعهدات برجامی خود پایبند باشد.

«نتانیاهو» به دلیل فساد مالی در دادگاه حاضر می شود

قرار است نخست وزیر رژیم اسرائیل به دلیل ارتکاب فساد مالی، در روز اول اکتبر (۹ مهرماه) در جلسه دادگاه حضور پیدا کند.

بر اساس این گزارش، قرار است نخست وزیر رژیم اسرائیل به دلیل ارتکاب فساد مالی، در روز اول اکتبر (۹ مهرماه) در جلسه دادگاه حضور پیدا کند.

پلیس رژیم اسرائیل از آغاز سال ۲۰۱۷ تاکنون بارها نتانیاهو را به اتهامات فساد و اختلاس در پرونده های موسوم به پرونده های ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تحت بازجویی قرار داده است.

پرونده ۱۰۰۰ مربوط به هدایایی است که نتانیاهو و خانواده‌اش از بازرگانان خارجی به صورت غیرقانونی دریافت کرده‌اند. این هدایا به ویژه از سوی آرنون میلچن میلیاردر آمریکایی دریافت شده و شامل قوطی‌های سیگار فاخر برای نتانیاهو بوده است. ساره همسر وی نیز بهترین انواع مشروبات الکلی و جواهرات را دریافت کرده است. این هدایا طی سالیان طولانی ادامه داشته و ارزش آنها به صدها هزار شیکل می‌رسد.

پرونده ۲۰۰۰ نیز مربوط به اتهامات مطرح شده در خصوص تبادل رشوه بین نتانیاهو و ناشر روزنامه یدیعوت آحارونوت است که در مجموعه‌ای از دیدارهای ثبت شده بین دو نفر رد و بدل شده است. این رشوه مربوط به پوشش نتانیاهو در این روزنامه بوده و توافقی در این خصوص به دست آمده و قرار شده چهره ای مثبت و خوب از نتانیاهو ارائه شود و در مقابل نتانیاهو نیز از این روزنامه در برابر روزنامه اسرائیل الیوم حمایت کرده یا برای جلوگیری از صدور هفته نامه این روزنامه وارد عمل شود.

اذعان بولتون به دست داشتن آمریکا در حملات سایبری

خبرگزاری اسپوتنیک در خبری فوری نوشت جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا اذعان کرد این کشور مشغول حملات سایبری است تا به روسیه و دیگر کشورها نشان دهد که آنها بهای مداخله در امور داخلی امریکا را پرداخت خواهند کرد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: