پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

برگزیده ای از اخبار روز

قطعنامه شورای بازنشستگان ایران تجمع ۲٨ خرداد ۱٣۹٨ که در پایان تجمع خوانده شد 

بیش از ٣ ماه است که از تجمع قبلی بازنشستگان گذشته و افزایش تحقیرآمیز حقوق ها در کنار موج گرانی های جدید، وضعیت نا بسامان بهداشت و درمان و دغدغه بابت شرایط نگران کننده صندوق های بازنشستگی، و فشار امنیتی به اشکال مختلف بر فعالین، نشان میدهد که عزم و اراده ی راسختر و محکم تری لازمست تا به حقوق و مطالباتمان دست یابیم در غیر اینصورت شرایط و وضعیتی بدتر از این گریبانگیر ما خواهد شد!
لذا بار دیگر مطالباتمان را یک به یک اعلام می کنیم:

۱- ترمیم فوری سطح دریافتی حقوق بگیران ومستمری بگیران باید به میزان بالاتر از خط فقر کارشناسی شده ‌‌متناسب با هزینه زندگی استاندارد امروزی ارتقا یابد.
۲- حقوق بازنشستگان با شاغلین با اجرای کامل ماده ۶۴ و ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ٨۶ باید همسان شود.
٣- تعرض به منابع و امکانات صندوق ها باید متوقف و منابع صندوق های بازنشستگی اعاده و خسارت و بدهی های دولت به صندوق ها باید پرداخت شود و سازوکارمناسب به منظور کنترل و نظارت بر آنها توسط منتخبین واقعی بازنشستگان باید ایجاد شود.
۴- طرح اصلاحات «پارامتریک» تامین اجتماعی که تماما علیه بازنشستگان و شاغلین است، باید متوقف شود.
۵- بیمه های تکمیلی لغو و بیمه کارآمد و رایگان باید برقرار شود.
۶- سیاست و برنامه های خصوصی سازی درعرصه های تولید، آموزش، بهداشت و درمان وخدمات عمومی باید متوقف و سوبسید های دولتی بر اصلی ترین نیازهای مردم مانند نان، اقلام ضروری، حامل های انرژی و حمل و نقل برقرار گردد.
۷- به روند پرونده سازی و پیگردهای قضایی و امنیتی برای فعالین صنفی و اجتماعی پایان داده و آزادی فوری و بی قید و شرط کلیه فعالین صنفی و اجتماعی عملی گردد.
٨- حق ایجاد تشکل های مستقل بازنشستگان باید به رسمیت شناخته شود.

ما بازنشستگان طبق پیمانی که با هم بسته ایم:
«تا حق خود نگیریم، ازپای نمی نشینیم»

پس کماکان در خیابان حضور خواهیم یافت تا مسوولان را وادار کنیم به خواسته های بحقمان هر چه سریعتر عمل نمایند.

شورای بازنشستگان ایران
۲٨ خرداد ۱٣۹

دومین تجمع بزرگ اعتراضی بازنشستگان در سال ۹۸ برگزار شد 

• عده ای از زنان و مردان بازنشسته, امروز در مقابل مجلس تجمع کردند. در پایان قطعنامه شورای بازنشستگان ایران خوانده شد و سپس تظاهرکنندگان به سمت سازمان برنامه و بودجه راهپیمایی کردند …

هوک به امید موفقیت توطئه علیه ایران به پاریس می‌رود

نماینده ویژه آمریکا در همان روزی که قرار است ایران سطح تولید اورانیوم را افزایش دهد؛ برای دیدار با همتایان خود از E۳ عازم پاریس خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران قرار است در سفر به پاریس با همتایان خود از ۳ کشور اروپایی طرف برجام (انگلیس، فرانسه و آلمان) دیدار کند.

برنامه این سفر برای روز ۲۷ ژوئن (۶ تیر) تدارک دیده شده است که برابر است با ضرب‌الاجل تعیین شده از سوی ایران برای آغاز افزایش سطح تولید اورانیوم غنی‌شده.

به گزارش مهر، آمریکا از پنجشنبه هفته پیش که دریای عمان شاهد انفجار ۲ فروند نفتکش بود؛ انگشت اتهام را به سوی ایران گرفته و علیرغم عدم ارائه شواهد کافی در این زمینه، به دنبال اجماع نظر علیه تهران است.

همزمان، به نظر می‌آید عاقبت انگلیس و آلمان هم به کارزار اعمال فشار آمریکا علیه ایران پیوسته‌اند چراکه به ترتیب ادعای واشنگتن درخصوص حادثه نفتکش‌ها را تکرار می‌کنند.

حمله راکتی به محل استقرار مشاوران نظامی آمریکا در عراق

منابع خبری بامداد چهارشنبه از فرود دست‌کم یک فروند موشک «کاتیوشا» در داخل مجتمع کاخ‌های ریاست‌جمهوری در «موصل» حکایت دارند. این مجتمع محل استقرار مشاوران نظامیان آمریکایی است.

به گزارش رویترز، ارتش عراق در بیانیه‌ای این موضوع را اعلام کرد. در این بیانیه اشاره‌ای به تلفات احتمالی این حادثه نشده است. ارتش عراق گفته راکت شلیک‌شده یک کاتیوشای کوتاه‌برد بوده است.

فرمانده نظامی موصل گفته این راکت در یک فضای باز فرود آمده و هیچ خسارتی ایجاد نکرده است. او گفت این راکت از غرب موصل شلیک شده است. برخی منابع خبری تصاویر زیر را از این راکت منتشر کرده‌اند.

توهین مجدد ترامپ به ملت ایران – ایرانی ها ملت ترورند!

به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت آمریکا برای مقابله با ایران بسیار آمادگی دارد، زیرا تنش‌ها پس از حملات به چندین تانکر نفتی و پس از اعلام تهران مبنی بر افزایش غنی سازی اورانیوم، بالا رفته است.

ترامپ گفت: ما بسیار آماده هستیم. باید ببینیم چه پیش خواهد آمد. اگر به آنچه که آنها انجام داده اند نگاه کنید، من فقط در مورد هفته گذشته صحبت نمی‌کنم بلکه از یک دوره طولانی مدت صحبت می‌کنم، می‌بینید که آنها ملت ترور بوده اند.

وی افزود: اقدام نظامی و جنگ علیه ایران می‌تواند برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح‌های هسته‌ای باشد. قطعاً به خاطر سلاح‌های هسته‌ای امکان جنگ وجود دارد اما در خصوص دیگر مسائل، چیزی نمی گویم.

آلمان هم به پیروی از آمریکا ایران را در حادثه دریای عمان متهم کرد.

«آنگلا مرکل»، صدراعظم آلمان سه‌شنبه به پیروی از دولت آمریکا ادعا کرد «شواهد زیادی» حاکی از آن هستند که ایران عامل حمله به دو نفتکش در دریای عمان در روز پنجشنبه بوده است.

دولت آمریکا ساعاتی بعد از وقوع انفجار در دو نفتکش مورد نظر انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه گرفت؛ وزارت دفاع آمریکا همچنین فیلمی منتشر کرده که مدعی است یک قایق‌ ایرانی را در حال تلاش برای زودون مین از بدنه یکی از نفتکش‌های سانحه‌دیده نشان می‌دهد.

ادله دولت آمریکا در دنیا با تردیدهای جدی مواجه شده و غیر از انگلیس از سوی سایر کشورها حمایت نشده است. رئیس یکی از نفتکش‌های آسیب‌دیده جمعه هفته گذشته فیلم منتشر شده از سوی پنتاگون را زیر سوال برد و گفت که بر خلاف ادعای دولت ایالات متحده، این نفتکش توسط یک شی پرنده هدف قرار گرفته است. او با توجه به اینکه منطقه آسیب‌دیده نفتکش از سطح آب بالاتر بوده، ادعاها درباره هدف قرار گرفتن کشتی توسط اژدر را هم رد کرد.

اتحادیه اروپا هم روز دوشنبه با تشکیک درباره ویدئوی آمریکا گفت که استناد به آن برای مقصر شمردن ایران کافی نیست. «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان دوشنبه گفته بود برلین هنوز در حال بررسی ابعاد حادثه است و هنوز در این خصوص به جمع‌بندی نرسیده است.

طبق گزارش دویچه‌وله، مرکل در کنفرانس خبری مشترک با رئیس‌جمهور اوکراین اتهامات علیه ایران را مطرح کرد، اما خواستار حل و فصل مسالمت‌آمیز تنش‌ها در خاورمیانه شد.

وی با اشاره به اتهامات آمریکا علیه ایران گفت: «ما این اقدامات را بسیار جدی می‌گیریم، شواهد فراوانی در خصوص ان وجود دارند.» مرکل وضعیت تنش‌ها را «بسیار جدی» توصیف کرد و گفت برلین به همه طرف‌ها به ویژه ایران می‌گوید تنش‌ها نباید تشدید شوند.»

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: