پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

سازمان ملل جنايات تروريستي در سوريه را توجيه نکند

سازمان ملل جنايات تروريستي در سوريه را توجيه نکند

jaffari


بشار الجعفري: جا دارد شورای امنیت سازمان ملل به وضوح جنايات ترورسيت ها در ادلب، شهرها و آبادهای مجاور را محکوم کند نه آنکه در پی توجیه آنها باشد.
به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صدا و سيما به نقل از تلويزيون الاخباريه؛ نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد که در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با هدف «بررسی اوضاع سوریه» سخن می گفت, تصریح کرد این نشست در زمان مناسب و درستی برگزار می شود زیرا برای ما و برخی کشورهای دیگر این فرصت را فراهم می آورد شورای امنیت را از حملات تروریستی گروههای تروریستی مسلح مستقر در ادلب علیه شهرها و آبادهای مجاور مثل حومه حلب, حومه شمالی حماه و حومه شمالی لاذقیه آگاه سازیم.

سازمان ملل جنايات در سوريه را توجيه نکند
وي افزود آخرین نوع تجاوزات کشتاری بود که این گروههاي تروريستي مذکور دو روز قبل در روستای وضیحی در حومه جنوبی حلب مرتکب شدند, در این جنایت دوازده شهروند کشته و بیش از شانزده نفر دیگر که همگی در یک مراسم عروسی حاضر بودند زخمی شدند. زندگی ساکنان این روستا به عنوان روستایی آرام که مردمانش زندگی روزمره عادی داشتند پس از فرود آمدن گلوله هایی که تروریست های جبهه النصره, شلیک کردند, با رعب و وحشت آمیخته شد به گونه ای که توصیف شرایط کنونی روستا دشوار است.
بشار الجعفري گفت بسیاری از شهدای این حادثه از زنان و کودکانند. شلیک این گلوله ها منازل روستاییان و مراکز عمومی و خصوصی را با خسارات سنگینی مواجه ساخت که درمانگاه و مسجد جامع روستا از جمله این مراکزند. این جنایت وحشیانه در چارچوب سلسله جنایات گروههای تروریستی زیر مجموعه گروه تروریستی تحریر الشام انجام می شود و تحریر الشام همان جبهه النصره است که نامش در فهرست سازمان ها و گروههای تروریستی شورای امنیت سازمان ملل متحد ثبت شده است به این دلیل که شاخه ای از القاعده در سوریه است. جا دارد شورای امنیت سازمان ملل متحد به وضوح تمامی این جنایات را محکوم کند نه آنکه در پی توجیه آنها بر آید.

بسیاری از قربانیان این جنایات زنان و کودکانند
وي در ادامه گفت جناب آقای رئیس به صورت خلاصه مواردی از جنایات این گروهها را که نتیجه اش شهادت دهها نفر و زخمی شدن صدها نفر دیگر از شهروندان بی گناه ماست متذکر می شوم, بسیاری از قربانیان این جنایات زنان و کودکانند, البته در گزارش من تنها به شهدای غیر نظامی اشاره می شود و اشاره ای به شهدای نظامی ندارم.
– هدف قرار دادن شهر صقیلبیه, شهرک عین الکروم و روستای بالحصین با دهها گلوله در پانزدهم مه
– هدف قرار دادن شهرهای سلهب و صقیلبیه با بیش از سی گلوله در بیست و ششم مه
– هدف قرار دادن شهر قمحانی با به کارگیری گلوله های سنگین در بیست و نهم و سی و یکم مه
– هدف قرار دادن شهرهای قلعه المضیق, کرکات و شطحه با استفاده از دهها گلوله در حومه شمالی و شمال غربی حماه
– هدف قرار دادن پیاپی مناطق متعددی از استان حلب و اطراف آن با دهها گلوله سنگین
– هدف قرار دادن شهر جبله با شلیک گلوله
– هدف قرار دادن چندین باره شهر محرده با دهها گلوله که آخرین مورد آن بامداد امروز بود
وي همچنين خاطر نشان کرد هدف قرار دادن مکرر مواضع ارتش سوریه و مراکز تجمع نیروهای روسی به ویژه فرودگاه حمیمیم با استفاده از گلوله های سنگین و پهپادهای بمب گذاری شده نیز از موارد دیگریست که از آن می گذریم.

چه کساني ترويست ها را به سلاح مجهز مي کنند؟
بشار الجعفري افزود ممکن است برخی در پی طرح سئوالاتی باشند, اما بهتر است این سئوال را از خودمان بپرسیم که چه کسی این گروهها را با این همه سلاح مجهز می کند؟ این تسلیحات از کجا می آیند؟ آیا از سیاره دیگر نازل می شوند؟ نه, این تسلیحات از کشورهای عضو همین شورا (شورای امنیت) و کشورهای دیگری در خارج از این شورا تامین می شود. چه کسانی تروریست ها را به موشک, تانک, گلوله های سنگین و مین مجهز می کند؟ این میزان انبوه از سلاح و این میزان از تروریست ها از کجا می آیند؟ آیا صد هزار تروریست از مرز ترکیه وارد سوریه نشده اند؟ ما چند بار در این زمینه هشدار داده ایم, حتی یکی از کمیته های فرعی شورای امنیت نیز درستی سخن ما را تایید کرده و گفته است, صد و یک کشور عضو سازمان ملل متحد به سوریه تروریست می فرستند.

نقض تعهدات ترکيه کانوني براي رشد تروريسم
وي افزود در ادلب مشکلاتی است که باید در پی حل آنها بود. مقصود من از ادلب شهری در سوریه است نه ادلب در فلوریدا یا انگلیس یا آلمان. من پیش از این و در تاریخ هفدهم ماه گذشته به طور مشروح گفتم که دلیل تداوم حمایت های ترکیه و هم پیمانانش از تروریست ها و اقدام نظام ترکیه در نقض تعهداتش در توافق کاهش تنش و تفاهمات آستانه و سوچی, موجب شده است تا گروه تروریستی تحریر الشام که در مجموعه خود دهها هزار نیروی بیگانه را دارد و بیش از 15 هزار نفر آنان از اروپا هستند, بتواند به طور تقریبا کامل بر شهر ادلب و برخی از مناطق اطراف مسلط باشد و این منطقه را به کانونی برای رشد تروریسم تبدیل کند تا مشکلاتی را برای سوریه به وجود بیاورند ضمن اینکه این گروه صدها هزار غیر نظامی را به عنوان سپر انسانی به کار گرفت و بدترین جنایات را علیه آنان مرتکب شد, به مراکز مدنی از جمله بیمارستان ها و مدارس یورش برد تا این مراکز را به پایگاههای نظامی خود و بازداشتگاه و شکنجه گاههایی برای هر آنکس که با اندیشه های تکفیری و بربریت جاهلی آنان مخالفند تبدیل کند.

آمارهاي دروغ و بي اساس از کجا آمده است؟
بشار الجعفري خاطر نشان کرد وقتی برخی از همکاران سخن می گفتند که متاسفانه آقای لوکاک و خانم دی کارلو هم از جمله آنان بودند, نمی دانم اخبار و اطلاعاتشان را از کجا آورده اند, وقتی می گویند بیست و هفت مرکز درمانی ادلب هدف قرار گرفته است, باید به این مطلب اشاره کنم که دمشق پایتخت سوریه که هشت میلیون انسان را در خود جای داده است, فقط هشت بیمارستان عمومی دارد, اطراف دمشق هم نه بیمارستان دارد که در مجموع هفده بیمارستان می شود, به این آمار ده بیمارستان خصوصی را هم اضافه کنید که تعداد کل آنها به سی مورد نمی رسد, یا آنکه در حلب یازده بیمارستان عمومی وجود دارد حال ده بیمارستان خصوصی هم داشته باشد در مجموع بیست بیمارستان در حلبی وجود دارد که دومین شهر بزرگ سوریه است و پنج میلیون جمعیت دارد. ادلب تنها چهار بیمارستان عمومی دارد که به آن چهار بیمارستان خصوصی را هم باید بیافزاییم که در مجموع هشت بیمارستان می شود. حال این آمار یعنی بیست و هفت بیمارستانی که از ویرانی آن دم می زنند از کجا آمده است؟ انتظار داریم این اطلاعات و منابعش را به گوش ما هم برسانند.
وي تاکيد کرد سخن ما این است که آنچه در این باره به شما گفته شد دروغ و بی اساس است. هر منبعی که این خبر را به شما داد, منبعی انحرافی است. خطاب من به نماینده انگلیس است که ممکن است گروه کلاه سفیدها اتاقک ها یا غرفه هایی را آماده کرده باشد و گلوله ای هم به این اتاقک خورده باشد اما نمی توان نام اتاقک را بیمارستان نهاد. این اتاقک ها مکانی برای هدف قرار دادن نظامیان ارتش سوریه است.

دسته‌بندی شده در: بین المللی, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: