پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

گزیده ای از اخبار روز

 عدم دسترسی وکیل سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به پرونده های علی نجاتی واسماعیل بخشی.

photo_2019-06-23_12-56-58

فرزانه زیلابی وکیل پرونده درگزارشی درکانال سندیکای نیشکر هفت تپه اعلام کرده است:

چهارشنبه بیست و هشتم خردادماه، به شعبه 28دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه مراجعه و درخواست مطالعه پرونده جهت تدارک دفاع از موکلینم را داشتم که با وجود برخورد محترمانه کارکنان دفتر شعبه و دفتر معاونت قضایی،قاضی مقیسه به بهانه پیوست ننمودن قرارداد مالی جداگانه با موکلینم،بدون پذیرش لایحه و خودداری از درج علت استنکاف به صورت کتبی، بامطالعه پرونده مخالفت نمودند از اینرو ضمن درخواستی این برخورد غیرقانونی، به معاونت قضایی و ریاست محترم دادگاه های انقلاب منعکس شد.بدین شرح که :
1-بر اساس بند ۶ ماده ۱۶قانون نظارت بررفتار قضات ،قضات ملزم به پذیرش لایحه و مستندات وکیل می باشند.
۲-صدر فرم های وکالتی که توسط کانون وکلای دادگستری در اختیار وکلاء قرار گرفته است،عنوان»وکالت نامه و قرارداد»قید شده و در یکی از بندهای قرارداد،ردیف «حق الوکاله و شیوه پرداخت آن» پیش بینی گردیده است بنابراین الزام وکیل به تنظیم قرارداد مالی جداگانه،به طور مسلم ،محمل قانونی ندارد و فاقد وجاهت قانونی می باشد.
۳-در حالی که وکالت و مشاوره تعداد زیادی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را بیش از یکسال، تاکنون به رایگان به عهده گرفته ولی ناگزیر برابر تعرفه حق الوکاله، همواره ،تمبر مالیاتی را نیز باطل نموده و قرارداد مالی جداگانه بین ما وجود ندارد ،مطالبه چیزی که وجود ندارد ،معقول و منطقی به نظر نمی رسد و جز مانع تراشی و سنگ اندازی چه می تواند باشد؟! وبدون شک، سلب حق موکل از به همراه داشتن وکیل خود می باشد.
۴-آقایان تا کنون ،در تضییع حق موکلم ،سنگ تمام گذاشته اند از نپرداختن حقوق حداقلی یک کارگر ،از بی قانونی های مکرر از برگ اول پرونده و ضرب و شتم شدید وی در زمان دستگیری و بازداشت ،مختومه نمودن پرونده شکنجه بدون حتی یکبار ارجاع به پزشکی قانونی یا شنیدن شهادت شاهدان و بدون توجه به گواهی های پزشکان معالج وی و عکس رادیولوژی دنده ها ی شکسته و پرده آسیب دیده گوشش ، تداوم بازداشت وی بدون موجب قانونی،گاه گاهی ملاقات های کابینی و غیرحضوری با خانواده و فرزند خردسالش که عین شکنجه روانی است، سلب حق استفاده از وکیل تا کنون و دیگر موارد….
۵-در حالی که بر اساس بند۳ ماده واحده احترام به آزادی های مشروع و حفظ حقوق شهروندی ،فراهم آوردن فرصت استفاده از وکیل ، برای افراد،یک ضرورت قانونی است و سلب حق به همراه داشتن وکیل طبق مواد ۷ و ۱۹۰ قانون آیین دادرسی کیفری و ماده۵۷۰قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده است ،قاضی همچنان به رویّه ی غلط و غیر قانونی خود در غالب پرونده های این شعبه اصرار می ورزد…….

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

کمپین آزادی بازداشت‌شدگان روز کارگر

photo_2019-06-23_12-50-29

ساعاتی پیش سه‌شنبه شب، ۲۸ خرداد ماه، ساعت نه و نیم، ماموران وزارت اطلاعات خانم آنیشا اسدالهی را که از بازداشت‌شدگان روز کارگر بود و با قرار کفالت به طور موقت آزاد شده بود، در خیابان کمیل، حین کار خود، آموزش زبان، بازداشت کردند.
نیروهای اطلاعاتی که تعدادشان ۱۲ نفر بود سپس به همراه خانم اسدالهی به منزل برادر ایشان رفته و در غیاب او در را باز کرده، خانه را تفتیش نموده و وسایل شخصی برادرش از جمله چند لپ‌تاپ و هارد اکسترنال را با خود بردند. سپس نیروهای امنیتی به منزل خانم اسدالهی رفته، آنجا را زیر و رو کرده و لوازم خانم اسدالهی را نیز ضبط کردند.
@Maydayarrests

آمریکا مدعی حمله سایبری به رایانه‏‌های نظامی ایران شد

رسانه‏‌هایی چون آسوشیتدپرس، واشنگتن پست و نیویورک‎تایمز مدعی شده‌‏اند که آمریکا در واکنش به سرنگونی پهپاد جاسوسی خود، سیستم‌های کامپیوتری ایران را که مسئول کنترل پرتاب‌گرهای موشکی هستند؛ هدف تهاجم سایبری قرار داده است.

ادعا می‎شود این حمله روز پنجشنبه و بعد از انصراف دونالد ترامپ رئیس‎جمهوری آمریکا از واکنش نظامی به سرنگونی پهپاد اتخاذ شده است.

۲ منبع آگاه به آسوشیتدپرس گفته‎اند تهاجم سایبری تحت موافقت ترامپ صورت گرفته است.

حتی ادعا می‏‎شود اقدام سایبری که سیستم‎های کامپیوتری سپاه پاسداران را هدف قرار داد؛ ازجمله گزینه‎های مطرح در واکنش به حوادث هفته گذشته دریای عمان بوده است.

گفتنی است ایران هنوز به ادعاهای مطرح شده از سوی رسانه‏‌های غربی واکنش نشان نداده است.

مقام آمریکایی: احتمال دارد پهپاد «گلوبال‌هاوک» وارد حریم هوایی ایران شده باشد

یک مقام ارشد آمریکا در توضیح درباره اینکه چرا رئیس‌جمهور این کشور حمله به نقاطی در ایران را لغو کرده اعتراف کرده این نگرانی در آمریکا وجود دارد که ممکن است پهپاد «گلوبال هاوک» وارد حریم هوایی شده باشد.

نشریه «آبزرور» این خبر را در بخشی از سرمقاله روز یکشنبه خود به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی که خواسته نامش پنهان بماند، فاش کرده است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پنجشنبه هفته گذشته اعلام کرد یک فروند پهپاد تجسسی آمریکایی از نوع «گلوبال‌هاوک» را در حریم هوایی ایران هدف قرار داده و سرنگون کرده است. دولت آمریکا علی‌رغم این ادعا کرد که این پهپاد حین پرواز بر فراز آب‌های بین‌المللی هدف قرار گرفته است.

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا در یک سلسله توئیت جمعه ادعا کرد که قصد داشته به تلافی این اقدام به سه نقطه در ایران حمله کند، اما 10 دقیقه قبل از آغاز حملات آن را از بیم کشته شدن 150 ایرانی لغو کرده است.

ایران و آمریکا هر دو نقشه‌ها و تصاویری درباره روایت خود از موقعیت مکانی و مختصات جغرافیایی شلیک به این پهپاد ارائه کرده‌اند. هفته‌نامه آبزرور تصریح کرده مسیر پروازی ارائه‌شده توسط وزارت دفاع آمریکا از پهپاد «گلوبال‌هاوک» نادرست بوده است.

این رسانه در ادامه می‌نویسد: «ترامپ در توئیت‌ها و مصاحبه‌هایی ادعا کرده حملات را برای نجات جان انسان‌ها متوقف کرده و اینکه یک فرمانده ایرانی بدون داشتن مجوز از سطوح بالاتر اقدام به شلیک به سمت این پهپاد کرده است. اما یک مقام ارشد دولت [آمریکا] که به شرط عدم افشای نام گفت‌وگو می‌کرد با بیان اینکه توقف حملات به دلیل «نگرانی‌هایی» صورت گرفته مبنی بر اینکه پهپاد مورد نظر، یا یک پهپاد دیگر و یا هواپیمای P-8A نیروی دریایی آمریکا «در مقطعی» به سمت حریم حوایی ایران منحرف شده، توصیف نزدیک‌تری از واقعیت ارائه کرد.»

آبزور در ادامه می‌نویسد: «این درجه از سردرگمی و بی‌کفایتی در عملیات‌های ارتش آمریکا نباید مایه تعجب باشد. آن‌طور که آمارهای ارائه‌شده توسط سازمان ملل متحد نشان می‌دهد در عراق و افغانستان، خطاهای سیستمی به خصوص از جانب نیروی هوایی آمریکا به از دست رفتن جهان هزاران غیرنظامی منجر شده است.»

چه کسی در لحظه آخر جلوی جنگ افروزی ترامپ را گرفت

نقل از نیویورک تایمز، یکی از مجریان فاکس نیوز در لحظات آخر «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را از صدور فرمان حمله به ایران منصرف کرده است.

به نوشته نیویورک تایمز، این فرد «توکر کارلسون» نام دارد. وی که از مجریان شناخته شده فاکس نیوز است به ترامپ گفته که حمله به ایران احمقانه است.

کارلسون همچنین به ترامپ گفته که جنگ طلبان همراه او واقعاً و از صمیم قلب در اندیشه منافع رئیس جمهور نیستند و اگر ترامپ جنگ با ایران را آغاز کند شانس پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ را از دست می‌دهد.

«نیویورک تایمز» در مطلب دیگری به نقل از یک منبع آگاه می‌نویسد یکی از مهمترین دلایلی که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا از تصمیم ادعایی خود مبنی بر اقدام نظامی علیه ایران انصراف داد این بود که در داخل دولت واشنگتن از بابت اینکه مبادا پهپاد ساقط شده واقعاً حریم سرزمینی ایران را نقض کرده باشد؛ نگرانی وجود داشت.

گفتنی است آمریکا مدعی شده که پهپاد جاسوسی که روز پنجشنبه ساقط شد؛ حریم هوایی ایران را نقض نکرده و به اشتباه مورد حمله قرار گرفته است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: