پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

داستان واقعی «اف. بی. آی»- مومیا ابوجمال

مومیا ابوجمال به خاطر فعالیتش در حزب «پلنگان سیاه» از پوهنتون اخراج شد ولی از مبارزه دست نکشید. او بخاطر تساوی حقوق سیاه‌پوستان مبارزه می‌کرد و نهادهای «جامعه امریکایی-افریقایی» و «انجمن ژورنالیستان سیاه‌پوست» را بنیان‌گذاری نمود. مومیا خبرنگار ورزیده‌ای بود که نابسامانی‌های جامعه خویش را در رادیوها و روزنامه‌ها انعکاس می‌داد. در یک برخورد میان پولیس فلادفیا و سیاه‌پوستان معترض، یک پولیس کشته می‌شود که در مقابل پولیس ده‌ها تن را به قتل رسانیده و ۵ تن را بدون اثبات جرم به زندان می‌اندازد. مومیا این رویداد را گزارش می‌دهد. بخاطر افشای حقایق و گزارش‌ها در مورد بدرفتاری پولیس علیه سیاهان بود که دولت امریکا در صدد خاموشی او شد.ابوجمال بخاطر امرار زندگی، بعد از وقت تاکسی‌رانی می‌کرد. به تاریخ ۹ دسامبر ۱۹۸۱ او حین رانندگی در توطئه‌ای از قبل طرح شده به جرم کشتن افسر پولیس به نام دانیال فوکنر دستگیر و به اعدام محکوم گردید.او از سال ۱۹۸۱ تا ژانویه ۲۰۱۲ در انتظار اعدام بود.

mumia_abu_jamal

داستان واقعی «اف. بی. آی»

 


جاسوسی FBI از مردم دارای سابقه تاریخی استدر این مورد تا وقتی که افراد مورد نظر ازکنشگران سیاهپوست بودند، هرگز کسی مخالفت نکردسر کلاف انتقادات تنها وقتی باز میشودکه به طور استثنایی ثروتمندان سفیدپوست قربانی کنترل و شنود میگردنداین داستان واقعیجاسوسی و جاسوسی FBI است.


 منبعدنیای جوان

مومیا ابوجمال

تارنگاشت عدالت


 پیشکسوت جنگ ویتنام  آقای «رابرت مولر» از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۳ ريیس FBI بودهمین امر او را که یکافسر باسابقه نیروی دریایی، یک حقوقدان و کارمند با سابقه دولت بود، واجد بهترین شرایط برای انتصاببه مقام بازرس ویژه میکرد که از جانب وزارت دادگستری ایالات متحده از ماه مه ۲۰۱۷ تا بهار سال جاریمأمور تحقیق در این امر شد که آیا تیم انتخاباتی نامزد ریاست جمهوری دونالد ترامپ پیش از پیروزی درارتباط با روسیه قرار داشته است؟

تحقیقات «مولر» نهایتاً سترون از آب درآمد، زیرا امید حزب دمکرات را برای اجرای روندبرکناری ترامپ نقش بر آب کرد.

تحقیقات «مولر» نهایتاً سترون از آب درآمد، زیرا امید حزب دمکرات را برای اجرای روند برکناری ترامپ نقشبر آب کردولی از طرف دیگر ريیسجمهور و اطرافیانش بارها ابراز خشم و ناراحتی کردند که مأمور FBIآقای «مولر» در مورد آنها «جاسوسی کرده است

هر کس که کمی به تاریخ مبارزات آزادیبخش آمریکاییهای آفریقايیتبار آشنا باشد این اتهامات از طرفاردوگاه ترامپ را خیلی مسخره میداندچرا؟

FBI دهها سال است که وظیفه خود را در این میبیند که از ساختارها و سازمانهایکنشگران سیاهپوست جاسوسی کند.

FBI دهها سال است که وظیفه خود را در این میبیند که از ساختارها و سازمانهای کنشگرانسیاهپوست جاسوسی کنداین مورد مثلاً در مورد «مارکوس گاروی» (۱۸۸۷ تا ۱۹۴۰که هوادار پانآفریقاو مؤسس انجمن بهبود جهانی سیاهان Universal Negro Improvement Association بود و جنبش«بازگشت به آفریقا» را رهبری میکرد، صادق است.

همینطور کنشگر حقوق شهروندی «مارتین لوتر کینگ جونیور» (۱۹۲۹ تا ۱۹۶۸از طرف سازمان FBI قدمبه قدم مورد تعقیب و شنود بوددر اسناد این سازمان که بعدها انتشار یافت، آمده بود که حزب کمونیستایالات متحده آمریکا CPUSA «در اوایل دهه ۱۹۶۰ کوشش میکرد پیمانی بین سیاهپوستان و کارگران بهوجود آورد تا در این کشور به اهداف خود دست یابد. (…) «مارتین لوتر کینگ جونیور» و سازمانش  وظیفهداشتند این اهداف را تحقق بخشند.» برای بدنام کردن عمومی او و تلاشی زندگی خانوادگیاش، FBIویديویی را که مخفیانه در اتاق هتلی گرفته بود، برای همسر مارتین لوتر، «کورِتا» ارسال نمود.

و همینطور باید از فعالیتهای خرابکارانه FBI که در سطح وسیع در مورد حزب بلاک پانتر  انجام گرفت،نام بردمورد «فرد هامپتون» (۱۹۴۸ تا ۱۹۶۹معاون ريیس این حزب در ایلینویس نمونهوار بودیکجاسوس یا بهتر بگوییم یک آژان پرووکاتور FBI نه تنها نقشه آپارتمان «هامپتون» در شیکاگو را در اختیاراربابان خود نهاد، بلکه برای اطمینان خاطر در نوشابه او دوای خوابآور ريخت تا مطمئن شود هنگام پاتکشبانه FBI به منزل او، «هامپتون» قادر به دفاع از خود نیستمن پس از ۴ دسامبر ۱۹۶۹ شخصاً در اتاقخواب او و رختخواب خونیاش، محلی که او در خواب به قتل رسیده بود، حضور داشتمبا او یک عضو دیگرحزب بلاک پانتر به نام «مارک کلارک» نیز به قتل رسید. «دبورا جانسون»، دوست دختر «فرد»  جان سالمبه در برداو هشت ماهه حامله بود.

جاسوسی FBI از مردم دارای سابقه تاریخی استدر این مورد تا وقتی که افرادمورد نظر از کنشگران سیاهپوست بودند، هرگز کسی مخالفت نکردسر کلاف انتقاداتتنها وقتی باز میشود که به طور استثنایی ثروتمندان سفیدپوست قربانی کنترل وشنود میگردنداین داستان واقعی جاسوسی و جاسوسیFBI  است.

جاسوسی FBI از مردم دارای سابقه تاریخی استدر این مورد تا وقتی که افراد مورد نظر از کنشگرانسیاهپوست بودند، هرگز کسی مخالفت نکردسر کلاف انتقادات تنها وقتی باز میشود که به طوراستثنایی ثروتمندان سفیدپوست قربانی کنترل و شنود میگردنداین داستان واقعی جاسوسی وجاسوسیFBI  است.

هر کس که بخواهد تصویر دقیقتری به دست آورد خوب است که کتابهای «وارد چرچیل» و «جیمفاندروال» به نام جنگ پنهانی FBI علیه حزب بلاک پانتر و جنبش سرخپوستان آمریکایی (۱۹۸۸/۲۰۰۲) The FBI`s Secret Wars Against the Black Panther Party and the American Indian Movement وهمینطور Cointelpro Papers: Documents from the FBI`s Secret Wars Against Dissent in the United States (۱۹۹۰/۲۰۰۲را مطالعه کند.

دسته‌بندی شده در: تاریخی, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: