پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

گزیده ای از اخبار روز

بعد از گذشت دوازده سال هنوز مساعده پرداخت نیمه ماه به کارگران ورانندگان شرکت واحد همان ۵۰هزارتومان درنیمه ماه میباشد.

با توجه به افزایش حقوق ها که درطی این دوازده سال گذشته فقط درشرکت واحد ۲۵برابر دستمزد کارگران ، به دلیل ازبین رفتن ارزش پول ملی و فاصله دستمزد با هزینه های زندگی افزایش داشته است . متاسفانه مبلغ مساعده ، همان بخشی ازحقوق که درنیمه ماه به کارگران پرداخت میکنند هیچگونه افزایشی نداشته است. هرچند این مساعده ازحقوق کارگران درآخر ماه کسر میشود ودرفیش حقوقی محاسبه می گردد.
اما به دلیل سودی که بانک ها بطور روز شمار به سپرده ها میدهند‌که درسقف ۸۰۰۰پرسنل ، قطعا سود زیادی درماه به حساب شرکت واحد واریز میشود و گویا مدیرعامل شرکت واحد به دلیل عدم مشکلات مالی شخصی، درسالهای گذشته اقدامی برای افزایش مساعده برای کارگران انجام می دادند و این بهانه که اگر مساعده بیشتر شود کارگران درآخر ماه کم می آورند مردود است، لذا هرکارگری که نیاز دارد میتواند برداشت کند وبرای آنهایی که اوسط ماه نیاز به برداشت ندارند درحسابشان محفوظ خواهد ماند و اگر قراراست سودی عاید شود چه بهتر درجیب کارگر رود.

باتوجه به درخواست های کارگران ورانندگان برای افزایش مساعده نیمه ماه، مدیریت برای سود بیشتر از جیب کارگران، هیچ توجهی به افزایش مساعده نیمه ماه نداشته است .

باردیگر به مدیرعامل شرکت واحد تاکید میکنیم بجای درنظر گرفتن منافع مالی شهرداری وخوش خدمتی برای روسای بالا دستی ، کمی هم به فکر رفاه ومعیشت رانندگان وکارگران شرکت واحد باشید.

میانگین حقوق دریافتی هرراننده با اضافه کار درماه بین ۴تا۵میلیون تومان است که متاسفانه مبلغ پرداختی درنیمه هرماه ۵۰هزارتومان ، این نشانگر بی تدبیری وبی توجهی مدیریت شرکت واحد نسبت به مطالبات معیشتی کارگران است.

@vahedsyndica

تشکل های دولت ساخته مطالبه گری را به محاق می برند

«عبدالله وطن خواه» فعال کارگری در مورد تشکل های کارگری دولت ساخته امروز شنبه 15 تیر به ایلنا گفته:

دولت‌ها به کارگران اجبار می‌کنند که از میان تشکل‌های کارگری که ایجاد کرده‌اند یکی را برگزینند. در مجموع کارگران آزاد نیستند و سه گزینه بیشتر ندارند: شوراهای اسلامی کار، انجمن‌های صنفی و مجمع کارگری. کدام یک از این تشکل‌ها دفاع همه‌جانبه از حقوق کارگران را تضمین می‌دهند؟ این تشکل‌ها هیچ خروجی برای کارگران نخواهد داشت و حتی از جهت دولت ساخته بودن مطالبه‌گری را به محاق می‌برند. از همین رو برای کارگران جاذبه‌ای ندارند. کارگران ترجیح می‌دهند از کانال‌های مستقل مطالبات خود را پیگیری کنند، مانند کارگران هپکو، کشت و صنعت هفت تپه و….

دولت هاشمی رفسنجانی برای بسط نفوذ خود شوراهای اسلامی کار را ایجاد کرد. دولت خاتمی برای مقابله با شوراهای اسلامی کار، انجمن‌های صنفی را ایجاد کرد. دولت می‌گفت بخوانید سندیکا بنویسید انجمن‌های صنفی. دولت احمدی نژاد هم برای اینکه با شوراهای اسلامی کار که مورد تایید خانه کارگر بودند مقابله کند، مجمع نمایندگانی کارگری را ایجاد کرد. در هرشکل بحث نفوذ دولت مطرح بود و نه رشد مطالبه‌گری و توان‌افزایی تشکل‌ها.

دولت همایشِ توانمندسازیِ تشکل‌هایِ کارگری برگزاری می کند. دولت را چه به توانمندسازی تشکل‌‌های کارگری. دولت‌ها کاری کرده‌اند که تشکل‌های کارگر ابتر و مرخم (دم بریده) بمانند و بی‌خاصیت شوند. حال خودش می‌گوید من می‌خواهم توانمندسازی راه بی‌اندازم!

شکل‌های کارگری بر اساس مبارزه طبقاتی شکل گرفته‌اند. دولت‌ها و صاحبان سرمایه هم می‌خواهند آنها را از ماهیت طبقاتی‌شان جدا کنند. تشکل‌های کارگری نباید در جریان‌های قدرت و ثروت غرق شوند. آنها باید به معنای واقعی از صف بندی‌های جناحی به دور باشند اما در عمل آنها جزئی از دولت شده‌اند. در واقع مال دولت شده‌اند. در چنین شرایطی تشکلی که ذاتا کارگری باشد، مورد تایید که قرار نمی‌گیرد هیچ، که با آن مقابله می‌شود.
لینک کانال
t.me/vahedsyndica (http://t.me/vahedsyndica)

نشست مهم گروه‌های فلسطینی در لبنان

به نقل از فلسطین الیوم، گروه های فلسطینی نشست مشترک مهمی را در لبنان برگزار کردند.

بر اساس این گزارش، این نشست مهم با مشارکت جنبش‌های فتح، مذهبی، کمونیست و رهبران گروه‌های فلسطینی در بیروت برگزار شد.

طرف های حاضر در نشست مذکور درباره تحولات فلسطین به ویژه معامله قرن، اوضاع غزه و اوضاع آوارگان فلسطینی در لبنان بحث و تبادل نظر کردند.

طرف های شرکت کننده در این نشست بر مخالفت خود با معامله قرن تاکید کرده و وحدت و مقاومت را تنها راه شکست طرح‌ها و خنثی کردن توطئه‌ها دانستند.

دستگیری روزنامه نگار فلسطینی در آلمان

پلیس آلمان یک روزنامه نگار فلسطینی تبار را در برلین دستگیر کرد.

پلیس آلمان «خالد برکت»، روزنامه نگار فلسطینی-کانادایی را بازداشت کرده و وی را از سخنرانی در هرگونه مراسمی منع کردند.

برکت برای سخنرانی به جامعه عرب برلین دعوت شده بود و موضوع سخنرانی وی آزادی فلسطین، تأثیر آن بر جامعه عرب و معامله قرن بود. اما نیروهای پلیس ضمن قطع سخنرانی وی برکت و همسرش را بازداشت کردند.

در تفهیم اتهام وی که در مرکز پلیس انجام شد به وی گفته شد پس از این اجازه سخنرانی در هیچ مراسمی را ندارد و در صورتی که در اجتماع بیش از ۱۰ نفر شرکت کند به حبس تا یک سال محکوم می‌شود.

برکت اظهار داشت: من اطمینان دارم بیشتر مردم آلمان از اجرای عدالت برای مردم فلسطین حمایت می‌کنند و مخالف جنایات جنگی و تبعیض نژادی اسرائیل هستند ولی برایم قابل درک است که ترس اجازه ابراز این عقیده را به آنها نمی‌دهد.

مرگ دوازدهمین پناهجو در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا

مرد نیکاراگوئه‌ای که روز جمعه در بیمارستان آریزونا درگذشت، دوازدهمین فردی است که از ماه سپتامبر در بازداشتگاه‌های اداره مهاجرت آمریکا جان خود را از دست می‌دهد.

این مرد 52 ساله نیگاراگوئه‌ای به همراه ده‌ها نفر دیگر خود را تسلیم اداره گشت مرزی در غرب «ساسابه» کرده بودند. بر اساس بیانیه اداره حفاظت از مرزهای آمریکا، زمانی که بررسی‌ها از این افراد در حال انجام بود، این شهروند نیکاراگوئه‌ای در شرایط وخیم پزشکی قرار گرفت.

به جز این فرد، تا کنون 11 نفر دیگر در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا جان خود را از دست داده‌اند. یکشنبه گذشته یک جوان 30 ساله هندوراسی در بیمارستان هامبل بازداشتگاه تگزاس در گذشت. وی روز 30 ژوئن به صورت بی حال در بازداشتگاه پیدا شد و تلاش‌ها برای بازگرداندنش به زندگی ناموفق بود.

در کنار 12 مهاجری که در بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا جان خود را از دست داده‌اند در ماه مه یک کودک 2 ساله گواتمالایی در بیمارستان ال‌پاسو در گذشته است. این کودک مبتلا به ذات‌الریه بوده و بیماری وی شناسایی نشده بود. اگر چه زمان مرگ این کودک در بازداشتگاه نبوده اما کنسولگری گواتمالا اعلام کرد که وی پیشتر در بازداشتگاه قرار داشته است.

با افزایش انتقادها از شرایط بازداشتگاه‌های مرزی آمریکا «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر گفت اگر مهاجران غیرقانونی از کمپ‌های نگه‌داری ناراضی هستند می‌توانند به آمریکا نیایند.

گزارش جدیدی از وضعیت «هولناک» اردوگاه‌های مرزی آمریکا نشان می‌دهد که مأموران گشت مرزی این کشور، مهاجران را در نزدیکی منطقه «ریو گراند والی» وادار می‌کنند در اتاق‌هایی که ظرفیت‌ آن اشباع شده است، مستقر شوند.

طبق این گزارش، وضعیت اردوگاه‌های مرزی آمریکا از نظر جمعیت به قدری نامناسب است که یکی از مدیران این اردوگاه آن را همچون یک «بمب ساعتی» توصیف کرده است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: