پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار کاگری

بیانیه‌ی حمایتی جمعی از فعالین کارگری گیلان از بازداشتیان هفت‌تپه

✔️چند ماه از دستگیری و شکنجه‌ی اسماعیل بخشی، این نماینده‌ی شجاع و صادق هفت‌تپه می‌گذرد. جرم اسماعیل بخشی چه بود که این چنین مدافعان سرمایه را خشمگین ساخته و با حبس و شکنجه در حال انتقام‌گیری از او و سایر فعالین کارگری هستند؟ گناه نابخشودنی‌شان، انعکاس صدای اعتراض کارگران گرسنه و دردمند هفت‌تپه بود. علی نجاتی، سپیده قلیان، امیر امیرقلی، ساناز الهیاری، امیر حسین محمدی‌فرد و عسل محمدی به همین دلیل با واکنش قهری حاکمیت مواجه شده و در اسارت به سر می‌برند.
حامیان سرمایه که از حل مشکلات معیشتی و اقتصادی میلیون‌ها مردم زحمتکش این سرزمین ناتوان هستند، راه حل خاموش کردن صدای اعتراض کارگران را در سرکوب بی‌رحمانه پیشروان و رهبران عملی آنها جستجو می‌کنند. در حالی که با گسترش بحران رو به تزاید اقتصادی و تحمیل گرسنگی، فقر و فلاکت به میلیون‌ها کارگر و مزدبگیر، خشم و کینه‌ی طبقاتی آنها را بیش از پیش بیدار کرده و به اجبار به میدان مبارزه برای دست‌یابی به زندگی بهتر و انسانی‌تر می‌کشانند.
ما جمعی از فعالین کارگری گیلان هم‌گام و هم‌صدا با رفقایمان در تبریز، سنندج و سایر مناطق ایران، ادامه‌ی بازداشت فعالین کارگری هفت تپه را محکوم کرده و خواهان آزادی بی‌قید و شرط آنها و همه‌ی فعالین سیاسی و اجتماعی هستیم.

منبع کانال تلگرامی کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلهای کارگری
۲۶ تیر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

حمایت جمعی از فعالین کارگری و اجتماعی شهر سنندج از مطالبات برحق زندانیان نیشکر هفت تپه واعضای نشریه گام

photo_2019-07-18_10-46-36

📌ما امضا کنندگان زیر ضمن حمایت از مطالبات و خواست های زندانیان نیشکر هفت‌تپه و اعضای نشریه گام، هرگونه پرونده سازی و بازداشت برای این عزیزان را محکوم می کنیم.

🖋️امضا کنندگان:

اشرف پیرخضری
کاوه کریمی
صباح باسامی
کاوه احمدی
پیشکو فاتحی
مهدی غفاری
جهانگیر هاشمی
سالار لطیفی
عدنان فتحی
هاوژین لطیفی
ارمین شریفه
رضا شریفه
ازاد خوانچه زر
چیا خوانچه زر
چنور خوانچه زر
بهزاد عزیزی
ایوب محمدی
مرضیه عزیزی
گلاله محمدی
ارام صادقی
حسن یعقوبی
طاها شاهمرادی
شوبو الله ویسی

#اسماعیل_بخشی #امیرحسین_محمدی‌فرد #ساناز_الهیاری #سپیده_قلیان #امیر_امیرقلی

چهاردهمین #روز_اعتصاب_غذا

– کمپین آزادی بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه
@zendani7tapeh

اسماعیل بخشی و حامیان بازداشتی اعتراضات کارگران هفت تپه را آزاد کنید

photo_2019-07-18_10-52-40

سال ۹۷ کارگران نیشکر هفت تپه به دلیل مطالبات عقب افتاده از جمله، تاخیر چند ماهه دستمزد، خصوصی سازی، عدم بازنگری طرح طبقه بندی مشاغل، عدم برخورداری از امنیت شغلی و غیره دست به اعتراض و اعتصاب زدند. این اعتراضات به دلیل بی توجهی مدیران شرکت و مسئولین دولتی از سوی کارگران افزایش یافت و حدود یک ماه کارگران بصورت راهپیمایی در سطح شهر در مقابل فرمانداری شهر شوش فریاد حق خواهی سردادند. این اعتراضات به دلیل همبستگی کارگران و خانواده های شان، سایر اقشار و حمایت طبقه کارگر ایران و اتحادیه های کارگری جهانی بی نظیر بود. نهادهای امنیتی-قضایی از ترس فراگیر شدن و گسترده تر شدن اعتراضات و اعتصابات و سرایت آن به بخش های دیگر کارگری با شدت هرچه بیشتر اعتراضات و اعتصابات را سرکوب کرد.

اسماعیل بخشی نماینده کارگران نیشکر هفت تپه و کارگران پیشرو توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. با فشار بر کارگران و تشکیل پرونده قضایی برای کارگران و بازجویی و ارعاب آنان اعتصاب خاتمه یافت.با گذشت حدود هشت ماه از اعتصاب، به دلیل عدم برآورده شدن مطالبات کارگران و هراس از موج تازه اعتراضات، نیروهای امنیتی-قضایی کماکان احضار کارگران معترض به دادگاه را در دستور کار دارند و تعداد زیادی از کارگران را احضار و تهدید کردند و اسماعیل بخشی یکی از نمایندگان کارگران با گذشت بیش از شش ماه از بازداشت، همچنان بلاتکلیف در زندان اوین محبوس است.

علاوه بر ایجاد فشار نهادهای امنیتی-قضایی بر کارگران، بخشی از حامیان طبقه کارگر که اخبار اعتصاب را پوشش و در حمایت از کارگران قلم می راندند نیز در جریان اعتصاب و پس از آن بازداشت شدند. برای ارعاب بیشتر کارگران و کل طبقه کارگر که از اعتصاب آنان حمایت می کردند، بر خلاف قانون و رویه جاری قضایی با وجود اینکه حدود پنج ماه است بازجویی شان خاتمه یافته و می بایست با ضمانت متناسب آزاد شوند اما همچنان چهار تن از آنان بلاتکلیف در زندان نگه داشته شده اند.

سپیده قلیان، ساناز الهیاری، امیرحسین محمدی فرد و امیر امیرقلی که در حمایت از کارگران هفت تپه قلم می راندند بیش از شش ماه است بلاتکلیف در زندان هستند. ساناز الهیاری و همسرش امیرحسین محمدی فرد در اعتراض به تداوم بازداشت موقت خود و دیگر بازداشت شدگان، که بدون توجیه قضایی زندانی هستند، اعتصاب غذا کرده اند. ساناز الهیاری به دلیل ضعف شدید جسمانی بارها به درمانگاه زندان منتقل شد و با اصرار همسرش و خانواده خوشبختانه پس از دوازده روز دست از اعتصاب غذا کشید و امیرحسین محمدی فرد در پانزدهمین روز اعتصاب غذا قرار دارد و نگرانی های جدی در مورد وضعیت جسمانی وی وجود دارد.

فعالیت های صورت گرفته توسط اسماعیل بخشی نماینده کارگران و سایر بازداشت شدگان که در حمایت از کارگران قلم رانده اند و اکنون بلاتکلیف در زندان هستند نه تنها جرم نیست بلکه به دلیل حمایت از کارگران ارزش می باشد و طبیعی است که به حمایت از هم طبقه ای های خود برآیند. اما به دلیل هراس از فریاد حق طلبی کارگران، معلمان، بازنشستگان و سایر مزدبگیران، دستگاه امنیتی- قضایی بجای مقابله با دزدان و اختلاس گرانِ سرمایه های ملی، مذبوحانه فشار بر کارگران و معلمان پیشرو و حامیان کارگران را افزایش داده اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نگرانی خود را از ادامه اعتصاب غذای امیرحسین محمدی فرد اعلام می کند و مسولیت هر اتفاق ناگواری در ادامه اعتصاب غذای وی را متوجه دستگاه امنیتی- قضایی می داند. همچنین همگی بازداشت شدگان باید فوری و بی قید و شرط آزاد گردند و تعقب قضایی از آنان و علی نجاتی عضو سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه و عسل محمدی که در همین ارتباط به قید ضمانت آزاد هستند باید متوقف شود. سندیکا از ارتباطات کارگری خود در سطح ایران و جهان برای حمایت آنان استفاده خواهد کرد.

زنده باد همبستگی کارگران

رونوشت:
▫️سازمان جهانی کار (ILO)
▫️سندیکاها و اتحادیه های سایر نقاط جهان
لینک کانال
t.me/vahedsyndica (https://t.me/vahedsyndica)

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

دسته‌بندی شده در: کارگری, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: