پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

گزیده ای از اخبار روز

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

ایجاد راه بند برای جلو گیری از ورود وسایل نقلیه ی غیر مجاز و موتور سوار در خط یک بی آرتی هزینه های مالی، روحی و روانی برای رانندگان بوجود آورده است.

بی توجهی مسئولین ناحیه یک به عملکرد راهنمایی و رانندگی درخط ویژه یک بی آرتی مشکلاتی برای تردد اتوبوسهای این خطوط بوجود آورده است .

ازآنجا که خط یک بی آرتی یکی از پر تردد ترین خطوط ویژه در تهران است و بطور مرتب ماشین های امدادی و اورژانسی در این خطوط در رفت و آمد هستند و موتور سوارها هم از این فرصت استفاده کرده بطور دائم در این خطوط تردد می کنند. پلیس راهنمایی و رانندگی برای جلوگیری از تردد موتور سوارها و وسایل نقلیه غیر مجاز اقدام به گذاشتن راه بندهائی درطول مسیر کرده است تا از ورود موتورسوارها و وسایل غیر ضرروری جلوگیری بعمل آورد.متاسفانه طریقه باز و بسته کردن این راه بند ها نه تنها از ورود موتور سوارها نمی تواند جلوگیری کند بلکه در حین باز و بسته کردن این نرده ها، اتوبوسهای بی آرتی از مسیر خودشان منحرف و به راه بند و نرده های کنار خطوط ویژه بر خورد کنند که منجر به بروز حادثه و خساراتی مالی برای رانندگان زحمتکش می شود.

باتوجه به اینکه مسئولان ناحیه بطور مرتب در این مسیر تردد می کنند و رانندگان بارها این مشکلات را به آنها گوش زد کرده اند ولی متاسفانه مسئولان ناحیه خط یک بی آرتی توجه ای به این درخواست ها و مشکل رانندگان زحمت کش نداشته و تاکنون هیچ اقدامی عملی در جهت رفع اینگونه مشکلات انجام نگرفته است.

سندیکای کارگران شرکت واحد مدافع و پیگیر حق و حقوق و خواسته های اعضای خود می باشد و به مدیریت اعلام می کند هر چه سریع تر قبل از بروز حادثه، برای رفع موانع و مشکلات بوجود آمده در خط یک بی ارتی اقدامات لازم را انجام دهد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۳۰ تیر۹۸
http://t.me/vahedsyndica

بیانیه حمایتی «کمیته پیگیری ایجاد تشکل‌های کارگری ایران» در همبستگی با کمپین
⭕️ حمایت و دفاع از کمپین آزادی کارگران زندانی نیشکر هفت تپه، حمایت از هویت مطالبه گری تمام کارگران ایران است.

🔸جنبش مطالباتی کارگران هفت تپه با زندانی کردن «اسماعیل بخشی ، سپیده قلیان ، ساناز الهیاری، امیر امیر قلی، امیر حسین محمدی فرد» پایان نخواهد یافت.

🔹تجربه چندین ساله مبارزات صنفی کارگران بخش های مختلف در ایران نشان می دهد هرچه سرکوبِ اعتصابات واعتراضات واختناق شکلی خشن تر به خود گرفته ، به همان میزان رشد آگاهی کارگران از وضعیت شغلی وحقوقی خودشان وبه تناسب آن مطالبه گری وحق خواهی آنان بیشتر شده است.

🔸اگر قوه قضائیه با تکرارمکرر اتهامات واهی به کارگران هفت تپه و دیگر فعالین بازداشت شده و فعالین و رهبرانی پیشرو چون «اسماعیل بخشی وبا تعقیب قضایی علیه فعالینی از جمله علی نجاتی، وعسل محمدی درصدد زهر چشم گرفتن ویا پیچیدن تومار اعتراضات کارگران است، باید اعلام کرد زندان وبازداشت، تنها وقفه ای کوتاه در روند این حق خواهی ایجاد خواهدکرد.

کارگران با علم به این واقعیت که درد همه آنها مشترک و در راه خواستهای خود چیزی برای از دست دادن ندارند هر روز بهم پیوستگی واتحاد برای بدست آوردن خواسته هایشان پر رنگ تر و مصمم تر گام بر خواهند داشت.

♦️ بازداشت شدگان هفت تپه بدون هیچ قید وشروطی باید آزاد شوند این خواست تمام کارگران وطبقه کارگر ایران است ، آنها نه برهم زننده امنیت اجتماعی بوده اند ونه در تبانی علیه نظام و دیگر اتهامات قید شده در احکام شان نقشی داشته اند و هر گز مستحق چنین احکام ظالمانه ای نیستند آنان خواهان حقوق اجتماعی و صنفی خود ودیگر همکارانشان هستند .
اعتراض و خواست و مطالبه آنان ، همانا عین خواسته های ما کارگران است . آنها صدای اعتراض همه ما کارگران هستند . بازداشت آنها و دیگر کارگران معترض، هیچ مشکلی را برای دولت حل نخواهد کرد.
ما کارگران بر این اعتقادیم و اعلام می کنیم :
تا تحقق مطالبات خود و تامین رفاه اجتماعی و زندگی شایسته انسانی به اعتراضات مان ادامه خواهیم داد.

🔸اگر دولت و حافظان سرمایه داری برای حفظ و تداوم » سودهای افسانه ای ، اختلاس ها ، دزدی و غارت و چپاول از دسترنج کارگران وزحمتکشان تلاش می کنند ما کارگران نیز برای آزادی و تامین رفاه ، از خواست آزادی تشکل و آزادی اعتراض و کلیه حقوق شایسته انسانی خود کوتاه نخواهیم آمد…

کمیته پیگیری، از کمپین آزادی زندانیان هفت تپه حمایت می کند و خواهان آزادی تمامی کارگران وفعالین زندانی و برچیدن احکام قضایی از پرونده دیگر فعالین کارگری و سیاسی است.

کمیته پیگیری ایجاد تشکل های کارگری ایران

٢٩ تیر ٩٨

– منبع:

https://t.me/komite_p

مدارک ایران درباره جاسوسان مرتبط با سیا درست است

رابرت دیوید استیل» افسر پیشین اطلاعاتی سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و بنیانگذار مؤسسه «فعالیت اطلاعاتی سپاه دریایی آمریکا» در خصوص ادعاهای مقامات آمریکایی درباره بازداشت جاسوسان مرتبط با سیا به خبرنگار مهر گفت: من معتقدم که حرف ایران در این زمینه درست است.

دیروز مدیر ضد جاسوسی وزارت اطلاعات از شناسایی و دستگیری ۱۷ جاسوس مرتبط با سیا خبر داد و گفت: مأموریت آنها خرابکاری در مراکز اقتصادی، هسته‌ای و سایبری کشور بوده است.

وی در پایان اظهار داشت: هیچکدام از این ۱۷ نفر دستگیر شده از اتباع کشورهای خارجی نبودند و تلاش داشتند اطلاعاتی از مراکز حساس و هسته‌ای به دست آورده و در اختیار آمریکا قرار داده و یا اقدام خرابکارانه ای انجام دهند که خوشبختانه با اقدام به موقع وزارت اطلاعات موفق نشدند. باید گفت بعد از روی کار آمدن دولت ترامپ شاهد تشدید اقدامات اطلاعاتی و جاسوسی روی ایران بوده‌ایم که با هوشیاری و همکاری بسیار خوب و مثبت جامعه اطلاعاتی کشور، این اقدامات با شکست روبرو شده است.

در واکنش به این خبر و فیلم پخش شده «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا درباره بازداشت جاسوسان آموزش دیده سازمان سیا در ایران در پیامی توئیتری ادعا کرد: گزارش بازداشت جاسوسان سازمان سیا در ایران به کل نادرست است.

رئیس جمهوری آمریکا در این باره مدعی شد: فقط دروغ و تبلیغاتی بیشتر (مانند پهپاد ساقط شده شأن). تهران نمی‌داند دارد چه کار می‌کند. اقتصاد آنها از بین رفته است و بدتر هم می‌شود!

«رابرت دیوید استیل» افسر پیشین اطلاعاتی سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) و بنیانگذار مؤسسه «فعالیت اطلاعاتی سپاه دریایی آمریکا» در خصوص ادعاهای مقامات آمریکایی درباره بازداشت جاسوسان مرتبط با سیا به خبرنگار مهر گفت: من معتقدم که حرف ایران در این زمینه درست است.

وی افزود: تصاویر و ویدئویی که از سوی ایران در این ارتباط پخش شده صحت دارد و نشان دهنده جاسوسی دستگیرشدگان برای آمریکا است.

استیل یادآور شد: ایران با اسقاط پهپاد آمریکایی نشان داد شیوه جدیدی را شروع کرده است که در عین پیچیدگی باعث حساسیت مردم آمریکا نیز نمی‌شود.

وی در خصوص ادعاهای پمپئو درباره ایران نیز گفت: پمپئو یک دروغگو است که کسی حرف‌های او را درباره ایران باور نمی‌کند. او خودش را به اسرائیلی‌ها فروخته است.

سازمان‌ملل: اسرائیل طرح تخریب منازل فلسطینیان در قدس را متوقف کند

سازمان ملل متحد روز دوشنبه در پیامی در صفحه توئیتر خود از رژیم صهیونیستی خواست طرح‌‌های ویران کردن منازل فلسطینیان در بیت‌المقدس را متوقف کند.

سازمان عفو بین‌الملل نیز اقدام رژیم صهیونیستی اسرائیل در تخریب منازل فلسطینیان را محکوم کرده و تاکید کرد که این اقدام نقض فاحش قوانین بین‌المللی است.

سازمان عفو بین‌الملل افزود که این اقدام اسرائیل در راستای طرح بیرون کردن فلسطینیان از اراضی اشغالی با زور است.

فرانسه نیز امروز تنها به محکوم کردن اقدام رژیم صهیونیستی اسرائیل در تخریب منازل فلسطینی‌ها در منطقه «وادی‌الحمص» واقع در شهر «صور باهر» در جنوب شرقی قدس اشغالی اکتفا کرد.

رژیم صهیونیستی اسرائیل صبح دوشنبه تخریب حدود 100 واحد مسکونی متعلق به فلسطینی‌ها در منطقه «وادی‌الحمص» در شهر «صور باهر» در جنوب شرق قدس اشغالی را آغاز کرد.

به گفته مقامات فلسطینی این اقدام بزرگترین عملیات تخریب از سال 1967 تاکنون است و قرار است این تخریب‌ها 225 واحد مسکونی دیگر را نیز شامل شود.

منطقه وادی‌الحمص که تحت کنترل تشکیلات خودگردان قرار دارد ماه گذشته نیز شاهد درگیری میان نظامیان رژیم اسرائیل و جوانان فلسطینی بود که طی آن ده‌ها فلسطینی زخمی شدند.

«عدنان غیث» استاندار قدس در این زمینه گفت: «تخریب منازل در منطقه وادی‌الحمص به معنای واقعی کلمه جنایت جنگی است و اسرائیل به بهانه نزدیک بودن این منازل به دیوار حائل آن‌ها را تخریب می‌کند.»

ترامپ: پلیس تنگه هرمز برای حفاظت از کشتی‌های سعودی و چینی نخواهیم بود | پولش را بدهید

دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه گفت که این غیر منصفانه است که آمریکا نقش پلیس تنگه هرمز را ایفا کند و از کشتی کشورهای ثروتمندی همانند عربستان سعودی، چین و ژاپن حفاظت کند.

وی در ادامه از اتحادیه اروپا انتقاد کرد و گفت: این اتحادیه به صورت تجاری در حال دزدی از آمریکا بوده این در حالی است که ما از طریق ناتو از آنها حمایت می‌کنیم و آنها چیزی به ما پرداخت نمی‌کنند.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد که واشنگتن در حال نوسازی زرادخانه هسته‌ای خود بوده اما ابراز امیدواری کرد که مجبور به استفاده از این تسلیحات نشود.

رسانه‌های آمریکایی در گزارش‌های متعددی نوشته‌اند که رئیس‌‌جمهور آمریکا به رغم سابقه طولانی تهدیدها علیه ایران از ایجاد درگیری با این کشور اکراه دارد.

روزنامه یواس‌ای‌تودی امروز در گزاشی نوشت ترامپ سال‌ها است که ایران را تهدید می‌کند و می‌گوید مایل است علیه آن از زور نظامی استفاده کند، اما دستیاران و افراد نزدیک به ترامپ می‌گویند او با توجه به انتقادهایش از «جنگ‌های بی‌پایان آمریکا» در عراق و افغانستان تمایلی به اقدام علیه ایران، مگر در صورت بروز یک اقدام بسیار تحریک‌آمیز ندارد.

دوری ترامپ از هرگونه تقابل با ایران صدای متحدان عربی خود در منطقه غرب آسیا را نیز در آورده است.

«ضاحی خلفان»، معاون رئیس پلیس دبی روز سه‌شنبه از رئیس جمهور آمریکا به خاطر اینکه هیچ کاری در مورد ایران انجام نمی‌دهد انتقاد کرده و او را خرگوش خواند. وی با انتشار مطلبی در توئیتر نوشت: چرا ترامپ برای عرب‌ها شیر بود، اما مقابل ایران خرگوش شد.

هشدار خزانه‌داری آمریکا درباره همکاری با هواپیمایی ایران

نقل از رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به کشورها درباره هر گونه تعامل با شرکت‌های هواپیمایی ایرانی هشدار داد.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا به صنایع هوانوردی هشدار داده شده است که از هرگونه اقدام به انتقال «غیرمجاز» هواپیما یا کالاها، فناوری‌ها یا خدمات مرتبط با آن به ایران یا خطوط هواپیمایی تحریم‌شده این کشور خودداری کنند.

«سیگال مندلکر»، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه ادعا کرد: «ایران از خطوط هواپیمایی تجاری برای پیشبرد برنامه‌های بی‌ثبات‌کننده گروه‌های تروریستی خود و انتقال جنگجو به سراسر منطقه استفاده می‌کند و صنایع هوانوردی غیرنظامی، اعم از ارائه‌کنندگان خدمات، مانند نمایندگی‌های فروش عمده، واسطه‌ها و شرکت‌ها باید کاملاً هوشیار باشند تا اطمینان حاصل کنند با فعالیت‌های مخرب ایران همکاری نمی‌کنند.»

مندلکر شرکت‌ها را تهدید کرده در صورتی که به نحو مناسب از قوانین تحریم‌های آمریکا پیروی نکنند مشمول جریمه یا تحریم‌های اقتصادی آمریکا خواهند شد.

«نماینده عربستان در سازمان ملل»: عربستان آماده برقراری ارتباط با ایران است

به گزارش المیادین، «عبدالله المعلمی» نماینده عربستان در شورای امنیت مدعی شد که این کشور آماده برقراری ارتباط و همکاری با ایران است.

وی افزود: ما آماده ایم بر اساس اصل حسن همجواری و عدم مداخله در امور دیگر کشورها با ایران رابطه برقرار کنیم.

المعلمی در عین حال به اتهام زنی علیه ایران پرداخته و گفت که تهدیدات ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز باعث می شود که شورای امنیت مسئولیت مقابله با این کشور را بر دوش داشته باشد.

وی مدعی شد: ما برای بازگرداندن امنیت و ثبات به منطقه تلاش می کنیم و رفتار ایران در منطقه با اصول و مبانی در تضاد است و امنیت را مستقیماً تهدید می‌کند.

المعلمی هم چنین بر ضرورت حل بحران لیبی و سوریه از طریق سیاسی تاکید کرد. وی در واکنشی دیر هنگام اقدام اسرائیل در تخریب منازل فلسطینی‌ها را نیز محکوم کرد.

عمران خان: آماده میانجیگری میان ایران و آمریکا هستیم

به نقل از جیو نیوز (اردو)، عمران خان نخست وزیر پاکستان، با اشاره به تبعات خطرناک گسترش تنش در منطقه گفت که کشورش آماده میانجیگری میان ایران و آمریکا، در صورت خواست یک طرف و قبول طرف دیگر است.

عمران خان افزود: پاکستان خواهان برقراری صلح و امنیت در منطقه است و علاقه‌ای به افزایش تنش ها در منطقه ندارد؛ ما اعلام کرده‌ایم که اگر یک طرف درخواست کند و طرف دیگر نیز موافق باشد پاکستان آماده است نقش میانجیگری را ایفا کند.

وی با ابراز نگرانی از به وجود آمدن پدیده تروریستی داعش در افغانستان گفت: طالبان افغانستان یک حزب و جنبش ملی در کشور افغانستان است و آن برای هیچ کشوری خطرناک نیست؛ خظرناک این خواهد بود که اگر مساله افغانستان حل نشود فضا برای تحرک داعش فراهم خواهد شد و همه کشورها دوباره درگیر آن خواهند شد.

خزعبلات ترامپ صدای نوکرش را هم درآورد

جمهوری افغانستان به سخنان رییس جمهور آمریکا در دیدار با نخست وزیر پاکستان واکنش نشان داد.
ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: افغانستان یکی از کهن‌ترین دولت ملت‌های جهان است که در طول تاریخ از بحران‌های متعدد عبور کرده است و ملت افغانستان به هیچ قدرت خارجی اجازه تعیین سرنوشت خویش را نداده و نخواهد داد.
در این بیانیه آمده است: سرنوشت کشور ما در جلسات سران دولت‌های خارجی بدون حضور افغان‌ها تعیین نمی‌شود. دولت جمهوری اسلامی افغانستان با در نظر گرفتن روابط همه جانبه بین دو دولت افغانستان و آمریکا از طریق دیپلماتیک و دولتی، خواهان روشنگری و توضیح واشنگتن درخصوص اظهارات ترامپ با عمران خان است.
«ترامپ» در دیدار با «عمران خان» گفت: جنگ افغانستان را می‌تواند در یک هفته تمام و افغانستان را از روی نقشه کره خاکی محو کند، اما ۱۰ میلیون نفر کشته می‌شوند.
این بخشی از صحبت‌های «ترامپ» و «عمران خان» در مورد آینده افغانستان بود.
این در حالی است که تاکنون هفت دور مذاکرات صلح آمریکایی‌ها با طالبان که بدون حضور دولت افغانستان برگزار شد، نتیجه‌ای درپی نداشته است.
وزارت امور خارجه آمریکا هم اعلام کرد: «خلیل زاد» نماینده آمریکا در امور صلح افغانستان دور جدید سفر خود را به افغانستان و قطر آغاز خواهد کرد.

امپراطوری دروغ: اظهارات ترامپ درباره میانجیگری در خصوص کشمیر و نظر هند در اینباره

به نقل از یورو نیوز، دولت هند در واکنش به سخنان «دونالد ترامپ» در خصوص درخواست از وی برای میانجیگری در خصوص موضوع کشمیر، اعلام کرد که نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور هرگز از رئیس جمهوری آمریکا نخواسته است که میان پاکستان و هند میانجیگری کند.

ترامپ روز دوشنبه گفته بود که نارندرا مودی در جریان نشست ماه گذشته گروه ۲۰ در اوزاکای ژاپن از او خواسته است که به‌عنوان میانجی در موضوع کشمیر دخالت کند.

سخنان ترامپ پیش از ملاقات او با عمران خان، نخست وزیر پاکستان در واشنگتن بیان شد. در این دیدار عمران خان از تلاش‌های آمریکا برای استفاده از نفوذش در منطقه جهت حل موضوع کشمیر استقبال کرد و گفت که او می تواند برای بیش از یک میلیون نفری که ساکن کشمیر هستند، امید به همراه داشته باشد.

پس از سخنان دونالد ترامپ درباره کشمیر، وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا با انتشار یک پست توئیتری گفت که واشنگتن از گفتگو میان هند و پاکستان درباره کشمیر حمایت می کند و ایالت متحده آماده است که در این گفتگوها شرکت کند.

شیرتوشیر: آمریکا گفت که امکان دارد هفته گذشته دو پهپاد ایرانی را سرنگون کرده باشد

رئیس فرماندهی مرکزی آمریکا در مورد سرنگونی پهپاد ایرانی گفت که امکان دارد به جای یک پهپاد دو پهپاد را سرنگون کرده باشیم.

به گزارش اسپوتنیک، در این رابطه ژنرال کنت مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به «سنتکام» به خبرگزاری اس بی اس گفت: ممکن است ایالات متحده بیش از یک هواپیمای بدون سرنشین ایرانی را سرنگون کرده باشد.

وی گفت معتقد است ناو آمریکایی «باکسر» که علیه هواپیماهای بدون سرنشین ایران اقدامات تهاجمی انجام داد. دو هواپیمای بدون سرنشین را به طور موفقیت آمیز سرنگون کرد و حتی شاید پهپادهای بیشتری را نیز سرنگون کرده باشد.

مکنزی افزود: «ما به سرنگونی دو هواپیمای بدون سرنشین اعتقاد داریم. ما اعتقاد داریم که عملیات سرنگونی دو هواپیمای بدون سرنشین با موفقیت انجام شد- ممکن است بیشتر هم بوده که ما مطلع نباشیم – آن دو پهپاد را باموفقیت سرنگون کردیم.»

پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که کشتی جنگی نیروی دریایی آمریکا پهپاد ایرانی را در تنگه هرمز سرنگون کرده است. رئیس جمهور آمریکا متذکر شد که پهپاد در حدود 900 متری از کشتی آمریکایی در تنگه هرمز پرواز می کرد. به گفته وی پهپاد امنیت کشتی آمریکایی را به خطر می انداخت. ترامپ دیگر کشورها را فراخواند تا از کشتی های خود در منطقه خلیج فارس محافظت بکنند. 

اسرائیل به مناطقی در جنوب سوریه حمله کرد

نیروی هوایی اسرائیل در بامداد امروز حملاتی را به منطقه استراتژیک در جنوب سوریه انجام دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، یک منبع نظامی سوری از رهگیری و انهدام دو هدف اسرائیلی که از منطقه جولان به دورترین نقطه جنوب غربی دمشق شلیک شده بود توسط سامانه‌های دفاع هوایی سوریه خبر داد. همچنین اسرائیل به طور همزمان تل الاحمر در شمال شهر خان ارنبه واقع در خط تماس منطقه بین‌المللی حائل با ارتش اسرائیل در جولان اشغالی را با موشک مورد هدف قرار داد.

به گفته شاهدان، صدای انفجارهای مهیب در بخش اشغالی جولان همزمان با عملیات رهگیری سامانه‌های پدافند هوایی سوریه در شمال القنیطره شنیده شد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز اعلام کرد: حمله اسرائیل که حدود ساعت یک و نیم بامداد به یک مرکز بازرسی نظامی در منطقه استراتژیک تل الحاره در حومه شمال غربی درعا در هم‌جواری جولان اشغالی رخ داد، تنها خسارات مالی برجای گذاشت.

طبق گفته منابع اطلاعاتی غرب، تل الحاره مدت‌های طولانی محل استقرار نیروهای روسی بود اما گروه‌های هم‌پیمان ارتش سوریه بعدها در آنجا مستقر شدند. تل الحاره یکی از مهمترین مناطق استراتژیک در مرزهای اداری بین سه استان ریف دمشق، درعا و القنیطره محسوب می‌شود که به «مثلث مرگ» معروف است و نیروهای ارتش سوریه از یک سال قبل بر آنجا تسلط دارند. این دومین حمله اسرائیل به تل الحاره است. در حمله اول نیز یکی از مواضع ارتش سوریه در 11 ژوئن هدف گرفته شد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: