پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

گزیده ای از اخبار روز

سوء استفاده مدیریت سامانه چهار شرکت واحد از نیاز رانندگان و فشار بر آنان برای سرعت بخشیدن غیراستاندارد در جابجایی مسافران

اخیرا مدیریت سامانه چهار شرکت واحد در راستای سیاست ناکارآمد مدیر عامل شرکت واحد فشار بر رانندگان برای جابجایی سریعتر و غیراستاندارد مسافران را افزوده است. مدیریت در ابلاغ جدید با سوء استفاده از نیاز گروهی از رانندگان که درخواست اضافه کاری بیشتر (۱۲ ساعت کار در روز) را دارند همچنین نیاز گروهی دیگر که به دلیل مشکلات زندگی شان درخواست کار در شیفت ثابت (صبح یا عصر) را دارند، اجبار نموده است که تعداد سرویس جابجایی مسافرشان در خط را باید افزایش دهند. در این ابلاغیه آمده رانندگانی که برابر ابلاغ تعداد سرویس رفت و برگشت در خط را افزایش ندهند اضافه کاری شان قطع می شود و رانندگانی که در شیفت ثابت اشتغال دارند در صورت عدم تبعیت از ابلاغیه باید در شیفت گردشی یک ماه عصر و یک ماه صبح کار کنند. برابر ابلاغ مذکور رانندگان ۱۲ ساعتی حتما باید چهار راه در مسیر پایانه جنوب-پایانه افشار (چهار راه پارک وی) و رانندگانیکه که در شیفت ثابت کار می کنند سه راه در همین مسیر مسافران را جابجا کنند.

photo_2019-07-25_10-08-07

رانندگان برای تبعیت از این ابلاغیه باید سرعت خود را در این مسیر شلوغ به لحاظ تردد خودروها و موتور سواران و ازدحام مسافر افزایش دهند که در اینصورت ریسک تصادف شان بیشتر خواهد شد. صرفنظر از مخاطرات کار برای خودشان جان مسافران و دیگر شهروندان اعم از عابر پیاده و سرنشینان دیگر خودروها و موتور سواران با مخاطرات جدی مواجه خواهد بود.

برابر قوانین راهنمایی و رانندگی و قوانین کار این اقدام مدیریت شرکت واحد برای اجبار رانندگان به سرعت بیشتر و کار غیر استاندارد و غیر متعارف تخلفی محرز و آشکار است. مدیریت باید برابر قوانین راهنمایی و رانندگی به راننده ای که با شلوغی و ترافیک شهر تهران و ازدحام شدید مسافر در اتوبوس کار می کند در انتهای مسیر فرصتی برای رفع حاجت و … بدهد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در مورد عواقب فشار بی رویه به رانندگان به مدیریت شرکت واحد هشدار می دهد. بی شک رئیس ناحیه و معاون وی در هماهنگی با مدیریت شرکت واحد اقدام به فشار مضاعف و غیرقانونی به رانندگان کرده است. سندیکا قویا این اقدام غیرقانونی را محکوم می کند و در پشتیبانی از رانندگان هماهنگی انواع اعتراضات کارگری را حق مسلم خود می داند.

لینک کانال
t.me/vahedsyndica (https://t.me/vahedsyndica)

سوئد: در حال مذاکره با ایران و انگلیس جهت دستیابی به آرامش سیاسی هستیم

به نقل از اسکای‌نیوز، وزارت خارجه سوئد در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حال مذاکره با ایران، انگلیس و دیگر کشورها برای دستیابی به راه‌حلی جهت آرامش سیاسی است.

تنش بین ایران و انگلیس از حدود 2 هفته پیش و در پی توقیف یک ابرنفتکش به نام «گریس 1»، حامل نفت ایران در آب‌های جبل‌الطارق شدت یافته است. ایران تأکید کرده است که روند قضایی باید در ارتباط با این کشتی اجرا شود.

پس از آن، روابط عمومی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: عصر جمعه 28 تیر یک فروند نفتکش انگلیسی با نام «stena impero» هنگام عبور از تنگه هرمز به‌علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی بنا به درخواست اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

توقیف این نفتکش انگلیسی، دو هفته پس از آن صورت گرفت که نیروهای ویژه ارتش انگلیس با حمله به نفتکش غول‌پیکر «گریس 1» که حامل نفت ایران بود، آن را در نزدیکی «جبل طارق» توقیف کردند. لندن مدعی است که این اقدام را برای ممانعت از نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه انجام داده ولی آن‌گونه که روزنامه «گاردین» نوشته، این اقدام به درخواست آمریکا انجام شده است.

ابران: ابوظبی به مرکزی آمریکایی برای ضربه زدن به امنیت ملی ما تبدیل شده است

«حسین دهقان» مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح در گفت وگو با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت: پیشنهاد انگلیس برای تشکیل یک نیروی اروپایی در تنگه هرمز ممکن است (عواقب) حساب نشده‌ای بهمراه داشته باشد.

وی تاکید کرد: معادله ما در تنگه هرمز این است که یا همگان از امنیت برخوردار باشند و نفت خود را صادر کنند یا هیچ کس.

ژنرال دهقان گفت: ما با ترامپ تحت هیچ شرایطی مذاکره نخواهیم کرد و تهدید به جنگ، فریبکاری است.

وی تاکید کرد: اگر واشنگتن تصمیم به جنگ بگیرد، همه پایگاه ها و یگان های نظامی آمریکا در منطقه هدف قرار خواهند گرفت.

دهقان افزود: هرگونه جنگ آمریکا علیه ما به معنای رویارویی با ایران و هم پیمانانش در همه منطقه خواهد بود.

وی تصریح کرد: ابوظبی به مرکزی آمریکایی برای ضربه زدن به امنیت ملی ما تبدیل شده است و خودش می داند که چه کاری باید انجام دهد.

مشاور فرماندهی کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: امارات افرادی را نزد ما فرستاد که از صلح صبحت می گفتند و این (چرخش رویکرد) به خاطر ناکامی مفتضحانه آنها در سطح منطقه است.

وی افزود: گفته هایی که از عربستان و امارات درخصوص پایان دادن به جنگ در یمن می شنویم، عقلایی است و علتش هم به خاطر ناکامی (آنها) است.

سردار دهقان گفت: ما آماده ائتلاف های سیاسی و امنیتی با همسایگانمان برای برقراری ثبات هستیم.

وی تاکید کرد: درباره سامانه های موشکی خود با هیچ کسی مذاکره نمی کنیم و (مذکره کردن) توهمی بیش نیست که هرگز تحقق نخواهد یافت.

کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه

هشدار جدی پزشک مختصص سازمان زندانها در مورد وضعیت سلامت امیرحسین محمدی‌فرد

⭕️صبح امروز معاون کل زندانهای تهران به همراه پزشک متخصص برای بررسی وضعیت امیرحسین محمدی‌فرد به اوین مراجعه و ضمن ملاقات امیرحسین در مورد لزوم بستری در بهداری اوین و شروع درمان جدی و خطر وقوع ایست قلبی هشدار دادند.
امیرحسین محمدی‌فرد مجددا تاکید کرده تا زمان تحقق مطالبات قانونی و به حق خود نه تنها به اعتصاب غذا پایان نداده که هیچ اقدام درمانی را نخواهد پذیرفت.ساناز الهیاری نیز همچنان از ضعف شدید و لرزش اندام‌ها در رنج است و طبق گفته پزشک اوین باید هرچه زودتر توسط پزشک متخصص مغزواعصاب تحت مداوا قرار بگیرد.

⭕️در روزهای گذشته بارها امیرحسین محمدی‌فرد از طرف عوامل زندان،عوامل امنیتی و دادیار ناظر بر زندان برای شکستن اعتصاب غذایش تحت فشار قرار گرفته بدون اینکه اقدام مشخصی در راستای آزادی امیرحسین و سایر زندانیان هفت‌تپه صورت گرفته باشد.

ما خانواده دوستان و رفقای امیرحسین در مورد وضعیت سلامت او به تمامی عوامل دست‌اندرکار امنیتی و قضایی هشدار میدهیم و آنان را مسئول حفظ جان و سلامت زندانیانمان میدانیم.و همچنین از تمامی انسانهای آزادی‌خواه میخواهیم شرایط نگران کننده امیرحسین را درک و مارا در حمایت از او مطالباتش همراهی کنند.
امیرحسین،ساناز،اسماعیل،سپیده و امیر باید هرچه زودتر آزاد شوند.

#امیرحسین_محمدی_فرد
#سپیده_قلیان
#ساناز_اله‌یاری
#امیر_امیرقلی
#اسماعیل_بخشی

بیست‌ویکمین #روز_اعتصاب_غذا
«کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه»

@zendani7tapeh

حزب کمونیست سودان خروج ارتش اين کشور از يمن را خواستار شد

به نقل از تلویزیون الجزیره، حزب کمونیست سودان خروج نیروهای نظامی سودان از یمن را خواستار شد. حزب کمونیست سودان همچنين بر عدم مداخله در امور سایر کشورها تاکید کرد .

حزب کمونیست سودان انحلال نیروهای واکنش سریع و اکتفا کردن به نیروهای مسلح و پلیس سودان را ضروري دانست .

جلوگیری آمریکا از تصویب بیانیه محکومیت اسرائیل در شورای امنیت

به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی عربی, آمریکا از تصویب بیانیه محکومیت اقدام رژیم صهیونیستی اسرائیل در تخریب خانه فلسطینی های ساکن بیت المقدس شرقی در شورای امنیت جلوگیری کرد.

«کیم جونگ اون» از زیردریایی هسته‌ای کره‌شمالی رونمایی کرد

رهبر کره شمالی از زیردریایی هسته‌ای کره‌شمالی رونمایی کرد.

به گزارش یورونیوز، رهبر کره شمالی از یک زیردریایی در حال ساخت رونمایی کرده است که قابلیت حمل سلاح‌های هسته‌ای را دارا است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی با انتشار تصاویر بازدید کیم جونگ اون رهبر این کشور از مراحل ساخت این زیر دریایی غول پیکر، اعلام کرد که این شناور توانایی پرتاب موشک‌های دارای کلاهک هسته‌ای و حمل و استفاده از بمب‌های اتمی را دارد.

کره شمالی اعلام کرد که قصد دارد این زیردریایی را در آب‌های مرزی شبه جزیره کره و ژاپن مستقر کند.

با این وجود، کیم در پایان دیدار خود ضمن تاکید بر افزایش بیشتر توانمندی ارتش کره شمالی خواستار توسعه تسلیحات دریایی این کشور شده است.

مخالفت کره شمالی با دریافت کمک غیرنقدی کره جنوبی به دلیلی مهم

برنامه جهانی غذا به وزارت اتحاد کره جنوبی اطلاع داد که کره شمالی دیگر خواهان کمکهای ارسالی سئول به صورت محموله‌های برنج نیست.

هرچند این وزارتخانه اعلام کرده که به دنبال کسب اطلاعات بیشتر درباره این خبر است اما خبرگزاری یونهاپ در گزارشی علت این تصمیم پیونگ یانگ را ادامه رزمایش‌های نظامی کره جنوبی و آمریکا اعلام کرده است.

به دنبال توافق نظامی با پیونگ یانگ در سال گذشته، سئول رزمایش مشترک نظامی خود با آمریکا به نام «نگهبان آزادی اولچی» که در فصل بهار برگزار می‌شد را لغو کرد تا رزمایش اولچی تائگوک را در سال جاری برگزار کند.

حدود 48 هزار نیروی غیرنظامی کره جنوبی، مقامات دولتی و پرسنل خدمات مسلح در افتتاحیه این رزمایش شرکت کردند که از 27 تا 30 می برگزار شد.

نشریه اوریمینزوکری کره شمالی 19 خرداد در سایت خود نوشته بود: تلاش کره جنوبی برای سرپوش گذاشتن بر شتاب و تعجیل نظامی اشتباه بود، اقدامی که به همراه ادبیات صرف، گمراه کننده و توخالی و همانند مذاکرات (دروغین) برای کمک رسانی و رعایت حقوق بشر به شدت برای بنیاد روابط شمال-جنوب تهدید کننده به شمار می‌رود.

این نشریه با رد ادعای قبلی سئول مبنی بر دفاعی بودن ماهیت این رزمایش نوشت: باوجود بهانه ناامید کننده، نمی‌توان ماهیت تحریک آمیز و مقابله ای آخرین رزمایش نظامی را پنهان کرد. این یک رزمایش نظامی تحریک آمیز بود که ما را به عنوان دشمن اصلی هدف قرار داده بود.

مایک پامپئو، وزیر خارجه به اظهارات وزارت خارجه کره شمالی مبنی بر اینکه برنامه‌های آمریکا برای رزمایش نظامی با کره جنوبی برخلاف توافقات ترامپ و رهبر کره شمالی است واکنش نشان داد و آنها را رد کرد.پامپئو روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره اظهارات کره شمالی گفت: من آن اظهارات را دیدم. به نظرم ما دقیقا کاری را انجام می‌دهیم که ترامپ به رهبر کره شمالی درباره آنها گفته است. به نظرم کارها را درست خواهیم کرد.مطمئن هستم این مذاکرات ادامه خواهد داشت.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: