پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

گزیده ای از اخبار روز

 جای کارگران و فعالین کارگری زندان نیست!

photo_2019-07-31_09-56-40

گزارش «ایران وایر» از زندانیان هفت‌تپه

🔺🔻بازداشتی‌های هفت‌تپه؛ ۶ماه شکنجه و آزار روحی برای ساختن پرونده‌ای ۹جلدی

«در زمان بازجویی تا توانستند این بچه‌ها را تک‌تک آزار دادند. برای نمونه، در سرمای دی‌ماه در اتاق بازجویی، ۲۴ ساعت تمام، امیرحسین محمدی‌فرد را برهنه کرده و روی زمین خوابانده و دست و پاهایش را از دو طرف بدنش به پایه‌های چند صندلی بسته‌اند و هر چند ساعت یک‌بار یک سطل آب سرد روی سرش ریخته‌اند چون واکنش صریحش به یکی از توهین‌های بازجوها، آن‌ها را عصبانی کرده بود.»

🔷ایران وایر با یکی از فعالان کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه که از بستگان یکی از این بازداشتی‌های این پرونده است درباره وضعیت سپیده قُلیان، ساناز الهیاری، اسماعیل بخشی، امیر امیرقُلی و امیرحسین محمدی‌فرد گفتگو کرده است. او می‌گوید اراده‌ای قوی برای هرچه بیشتر آزار دادن این بازداشتی‌ها در کار است: «گویی در حال انتقام گرفتن هستند، انتقام از بلندی صداهایی که نمی‌توانستند، نمی‌خواستند خاموش شوند.»
#زندانیان_هفت_تپه

📌گزارش کامل را در لینک زیر ببینید (https://iranwire.com/fa/features/32292):
https://iranwire.com/fa/features/32292

-کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه
t.me/zendani7tapeh

با توجه به اصل ۱۶۵ قانون اساسی و ماده ۳۵۲ قانون آئین دادرسی کیفری ، محاکمات دادگاه علنی است .
با توجه به اینکه پرونده موکلین اینجانبان آقای #اسماعیل_بخشی و خانم #سپیده_قلیان در ۹۸/۵/۱۲ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران مورد رسیدگی قرار خواهدگرفت و از آنجا که قبلا برنامه تلویزیونی و یک سویه #طراحی_سوخته از تلویزیون پخش شده و اتهامات فراوانی به موکلین نسبت داده است؛ به جهت تنویر افکار عمومی و نظارت جامعه بر روند دادرسی ، خواهان برگزاری علنی جلسه محاکمه هستیم تا حداقل خبرنگاران اجازه حضور در جلسه را داشته و آحاد جامعه در جریان رسیدگی دادگاه قرار گیرند.
قطعا انعکاس جریان دادگاه به عدالت قضائی و اعتماد جامعه به بی طرفی دستگاه قضاء کمک خواهد نمود.
فرزانه زیلابی
سید جمال الدین حیدری منش

t.me/zendani7tapeh

جای کارگران و فعالین کارگری زندان نیست!

کارگران!زحمتکشان!مردم آزادیخواه و برابری طلب!

همچنان که مستحضرید پس از اوج گرفتن اعتراضات کارگران نیشکر هفته و فولاد اهواز در سال 97 به حقوقهای معوقه و روند خصوصی سازیها و عدم امنیت شغلی و غیره، کارگران این دو واحد تولیدی به همراه خانواده هایشان حدود یکماه در خیابانهای شوش و اهواز و با طرح مطالبات واقعیشان دست به اعتراض و اعتصاب زدند که با حمایت گسترده در دیگر بخشهای کارگری چه در داخل ایران و چه در سطح بین المللی مواجه شد.
پس از این اعتراضات حافظان سرمایه از ترس فراگیر شدن این اعتراضات و اعتصابات و به صورت قهرآمیز دست به سرکوب این اعتراضات و حامیان آن زدند. از جمله اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه و علی نجاتی کارگر بازنشسته هفت تپه و سپیده قلیان خبرنگار مستقل و دیگر فعالین کارگری از جمله عسل محمدی امیر حسین محمدی فرد و ساناز الهیاری و امیر امیرقلی که در حمایت از این اعتراضات قلم میزدند تا صدای آنان را به گوش همطبقه هایشان برسانند در دستور کار نهادهای امنیتی و قضایی قرار گرفت تا بار دیگر ضدیت خود را با طبقه کارگر ایران به اثبات برسانند.
اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه، ساناز الهیاری و امیر حسین محمدی فرد و سپیده قلیان و امیر امیرقلی با گذشت بیش از شش ماه بازداشت و با وجود پایان بازجویهایشان و حتی بدور از قوانین قضایی حال حاضر ایران همچنان به صورت کاملا غیر قانونی بازداشت و بلاتکلیف میباشند.
امیر حسین محمدی فرد و ساناز الهیاری همسرش در اعتراض به این رویه معمول مقامات امنیتی و قضایی و دیگر حقوق زندانیان سیاسی دست به اعتصاب غذا زده اند.
در این میان ساناز الهیاری که در پی وخیم شدن وضعیت جسمانی چندین بار به بهداری زندان منتقل شده بود پس از دوازده روز وبا اسرار خانواده و همسرش دست از اعتصاب غذا کشید، اما همچنان امیر حسین محمدی فرد در بیست و ششمین روز اعتصاب غذایش دچار افت شدید فشار خون و سرگیجه شده و چندین بار نیز توسط همبندیهایش به بهداری اوین منتقل شده است که پزشکی بهداری هشدار جدی و احتمال خونریزی داخلی را داده است.
از طرفی سپیده قلیان که از یکم مرداد دست به اعتصاب غذا زده است در پی وخامت وضفیت جسمانی بیهوش و به بهداری منتقل گردیده است.
استقامت و عظم استوار این عزیزان مورد حمایت گسترده کارگران و فعالین کارگری و اجتماعی و دیگر مردم آزادیخواه ایران و جهان قرار گرفته است و از طرفی ادامه وضعیت حیاتی این فرزندان راستین طبقه کارگر موجی از نگرانی را برای خانواده هایشان و دیگر بخشهای پیشرو جامعه داشته است.

لذا ما جمعی کثیری از کارگران و فعالین کارگری سنندج و خانواده هایمان حمایت بی دریغ خود را از خواسته ها و مطالبات این عزیزان اعلام میداریم و آزادی بی قید وشرط تمانی آنها و متوقف کردن تعقیب قضایی و پرونده سازی برای کارگران و فعالین کارگری از جمله اسماعیل بخشی، امیر حسین محمدی فرد، ساناز الهیاری، سپیده قلیان ، علی نجاتی و عسل محمدی و بازداشت شدگان روز جهانی کارگر ندا ناجی، عاطفه رنگریز و آنیشا اسدالهی را خواستاریم و عواقب ناشی از هر نوع اتفاق ناگواری را برای این عزیزان متوجه مقامات قضایی و امنیتی و مسئولین زندانها میدانیم و در پایان ضمن ارج نهادن و احترام به تصمیم این عزیزان در ادامه اعتصاب غذای خود تا رسیدن به خواسته هایشان از این رفقای گرانقدر تقاضامندیم برای تداوم مبازره خود که تا این لحظه صدایشان برای طبقه کارگر ایران و جهان رساتر شده خواستاریم که اعتصاب غذای خود را پایان دهند و تاب و توان خود را در ادامه هر چه هموارتر کردن مسیر مبارزه طبقاتی تا رسیدن به دنیای آزاد و برابر قرار دهند.

جمع کثیری از کارگران و فعالین کارگری سنندج و خانواده هایشان
7/5/98

واکنش به احضار کودک ۵ ساله فلسطینی به مرکز بازجویی

احضار کودک 5 ساله فلسطینی به مرکز بازجویی رژیم اسرائیل به اتهام پرتاب سنگ به خودروهای این رژیم در شهرک عیسویه قدس اشغالی واکنش تند کاربران فضای مجازی را به دنبال داشت.
* کودکی به خودروی اسرائیلی سنگ پرتاب کرده است و او را برای بازجویی احضار می کنند در حالی که اسرائیل خانه های فلسیطنی ها را تخریب می کند و خانواده هایشان را آواره می کند اما کسی از آنها بازخواست نمی کند.
* در سایه تعرض آشکار و نقض حقوق کودکان، در برابر دیدگان سازمان های جهانی حق این کودک نقض می شود.. همه ما در برابر نقض حقوق مردم قدس و ملت فلسطین مسئولیم.
* این است عدالت اسرائیل.. حتی کودکان هم از اتهامات آنها در امان نیستند.
* آنها می خواهند کودکان را بترسانند و درباره اقدام علیه رژیم اشغالگر توهم زایی کنند.­

زندانیانی که در هتل به سر می برند

در برنامه فرمول یک که توسط علی ضیا اجرا می شود، عزت‌الله یوسفیان ملا نماینده مردم آمل و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از غذای لاکچری برخی زندانیان پرده برداری کرد.

این نماینده مجلس عنوان کرد که برخی از زندانی هایی که از نظر مالی وضع خوبی دارند غذای زندان را نمی‌خورند و از بیرون غذاهایی مانند پیتزا و مباب برگ سفارش می‌دهند.

او همچنین عنوان کرد که این افراد بودجه زندان را کمتر مصرف می کنند و برای زندان بعلت بودجه کم آن مناسب تر هستند.

عده ای از کاربران معتقدند که این افراد با کلاهبرداری از مردم به پول
می رسند و با همان پول در زندان برای خود غذای آنچنانی سفارش میدهند که دور
از انصاف و عدالت است.

عده ای از کاربران نیز این افشاگری ها را بعلت نزدیک شدن به انتخابات می دانند.

بسیاری از کاربران نسبت به وضعیت بسیار خوب و لاکچری بعضی از اختلاسگران در زندان شکایت دارند.

سازمان ملل: داعشی‌ها باید به روش محاکمه نازی‌ها، محاکمه شوند

«کریم خان» رئیس کمیته تحقیق سازمان ملل در رابطه با جنایت‎های صورت گرفته داعش در عراق گفت که عناصر داعشی بازداشت شده باید به روش محاکمه نازی‎ها اعدام شوند.

کریم خان روز دوشنبه در سخنانی گفت که محاکمه داعشی‌ها باید به روشی صورت بگیرد که بعد از جنگ جهانی دوم در شهر نورمبرگ آلمان صورت گرفته بود و در آن رهبران نازیسم با حضور در دادگاه ویژه در دهه چهل قرن گذشته محاکمه شده بودند.

به گزاش پایگاه خبری «المسله»، کریم خان تاکید کرد که «آن وقت در این صورت است که جنایات داعش برای جهانیان افشا و تفکر داعشی از بین خواهد رفت».

عراق اکنون تقریبا هر روز شاهد محاکمه عناصر داعش است که یا زندانی و به حبس ابد محکوم و یا اعدام می‎شوند.

بخش اعظمی از خاک عراق در سال 2014 به اشغال داعش درآمد تا اینکه ارتش این کشور موفق شد در سال 2017 این گروه تروریستی را شکست دهد، ‌هر چند عناصر داعشی همچنان در برخی از مناطق عراق حضور پنهان دارند.

چین به آژانس کمک رسانی و خدمات سازمان ملل برای پناهندگان فلسطین در خاور نزدیک کمک مالی می‎کند

مرداد/ 30 ژوئیه، دفتر نمایندگی چین در فلسطین با آژانس امداد و خدمات سازمان ملل برای پناهندگان فلسطین در خاور نزدیک در شهر رام‌الله ، توافقنامه اهدای کمک مالی امضا کرد که بر اساس آن چین به پروژه تهیه غذا برای پناهندگان در نوار غزه کمک مالی می‎کند.

در این مراسم، گوئو وی رییس دفتر چین در فلسطین از نقش مهم آژانس کمک رسانی و کار سازمان ملل برای پناهندگان فلسطین در خاور نزدیک در ارائه خدمات بهداشتی ، آموزشی و سایر خدمات اساسی به پناهندگان فلسطینی قدردانی کرد. وی همچنین گفت که چین مدت‎ها است که از کار این آژانس حمایت می‎کند و مایل است به کمک‎‏های خود به پناهندگان فلسطینی و توسعه اقتصادی و اجتماعی فلسطین ادامه دهد.

آژانس کمک رسانی و کار سازمان ملل برای پناهندگان فلسطین در خاور نزدیک در سال 1949 تأسیس شد و مسئول ارائه کمک‎های انسان دوستانه، خدمات آموزش، پزشکی و موارد دیگر به پناهندگان ثبت‎شده فلسطینی در کرانه باختری رود اردن، نوار غزه و اردن، سوریه و لبنان است.

نظام سرمایه داری: ۶۵۰ هزار نفر در آلمان سرپناه دایمی ندارند

به نقل از دویچه وله،کارگروه فدرال «حمایت از افراد فاقد مسکن» در آلمان می‌گوید نزدیک 650هزار نفر در این کشور سقفی از آن خود برای زندگی و خواب ندارند. 48هزار نفر از این عده، خیابان‌خواب و بی‌خانمان هستند.

رقم 650هزار نفر شامل همه کسانی شده که در خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های موقتی زندگی می‌کنند. نیمی از این افراد، پناهجویانی هستند که در مراکز مخصوص پذیرش به سر می‌برند. با کسر این گروه، می‌توان گفت که در سال 2017 حدود 275هزار نفر در آلمان جایی برای سکونت نداشته‌‌اند.

کار گروه فدرال «حمایت از افراد فاقد مسکن» می‌گوید: «سه چهارم افراد بی‌مسکن در آلمان را مردان تشکیل می‌دهند. بی‌خانمان‌ها و خیابان‌خواب‌ها نیز عمدتا از کشورهای دیگر اروپایی به خصوص از شرق اروپا آمده‌اند.»

ورنا روزنکه، مدیر کارگروه می‌گوید پایه آمار اخیر، وضعیت مسکن در ایالت نوردراین وستفالن بوده که پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان است: «اما نمی‌توان این الگو را تعمیم داد بلکه باید پذیرفت که تعداد افراد بدمسکن یا فاقد مسکن 15 تا 20درصد بالاتر رفته است.»

خانم روزنکه از «تثبیت فقر» و عرضه ناکافی واحدهای ارزان و دولتی به عنوان دلایل اصلی این واقعیت نام می‌برد. او می‌گوید لازم است سالانه 80 الی 100هزار واحد مسکونی دولتی و دستکم 100هزار آپارتمان تعاونی ارزان، برای افراد کم درآمد و بی‌بضاعت ساخته شود.

به تازگی اتحادیه سراسری سازندگان املاک و مستغلات آلمان اعلام کرده که تنها نصف پول مورد نیاز برای ساخت و ساز خانه‌های استیجاری جدید را در اختیار دارد. چنین بودجه‌ای، برای احداث واحدهای ارزان دولتی کفاف نمی‌دهد.

«انستیتو اقتصاد آلمان» می‌گوید یک چالش بزرگ در کشور این است که شهرهای بزرگ با رشد جمعیت و کمبود مسکن روبرو هستند و شهرهای کوچک و شهرستان‌ها مازاد عرضه دارند و واحدهای مسکونی خالی روی دست مالکان مانده‌اند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: