پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

محاکمه کارگران حق طلب ، نه فراموش می شود و نه بخشیده خواهد شد!

#نان_کار_آزادی_در ۱۲ مرداد ماه ۹۸ محاکمه می شود !

کارگران و مردم زحمتکش ؛

همان طور که اطلاع دارید بعد از بی حقوقی و پایمال شدن حقوق کارگران نیشکر هفت‌تپه، کارگران حق طلب در نیشکر هفت‌تپه، دست به اعتصاب زدند تا به این وسیله، صدای اعتراض خود را به گوش همه برسانند با این‌امید که مشکل آنها مرتفع شود.

اما مسئولین و اشخاصی که بر سرنوشت میلیون ها انسان در ایران سایه انداخته اند، به جای پاسخ گویی و حل مشکلات کارگران، با ایجاد فضای رعب و وحشت ،کارگران معترض را بازداشت و زندانی کردند.

از کارگران بازداشت شده در جریان اعتصاب، همچنان اسماعیل بخشی در بازداشت می باشد و علی نجاتی فعلا با داشتن مرخصی درمانی جهت مداوی بیماری قلبی ناشی از دوران زندان،وسپردن وثیقه ۲۰۰ میلیونی،فعلا در بیرون از زندان می باشد، و همچنین چند نفر دیگر از حامیان کارگران از جمله سپیده قلیان به دلیل حمایت از کارگران هفت تپه همچنان در زندان می باشد.

وضعیت جامعه ما؛

میلیون ها مردم کارگر و زحمتکش با پدیده بیکاری،استثمار، گرسنگی و فقر فزاینده ،با پدیده کودکان کار و خیابان، کارتن خوابی و گور خوابی، کولبری ، تبعیض جنسیتی، ستم ملی و مذهبی، کودک آزاری و حیوان آزاری، تخریب و ویرانی محیط زیست، جنگل خواری و کوه خواری، و… صدها مصیبت دیگر که زاده نظام سرمایه سالاری و سود پرستی است، روبرو می باشد و سایه شوم نابرابری،فقر و فلاکت و اختناق روز به روز فزونی می یابد.

جامعه ای که هر گونه تشکل یابی در آن قدغن می باشد، جامعه ای که به خودی و غیر خودی، به شهر وند درجه اول و‌درجه دوم و درجه سوم تقسیم شده است.
در چنین جامعه ای وقتی کارگران و فرزندان و‌حامیان طبقه کارگر دست به اعتراض میزنند، بازداشت و زندانی می شوند، به اجبار پشت دوربین قرارشان می دهند تا علیه زندگی خود اعتراف کنند، وکیل کارگران خانم فرزانه زیلابی، احضار و مورد تهدید قرار می گیرد و…،.

آخر این چه جامعه ای است که اکثریت افراد جامعه زیر خط فقر باشند و تعداد اندکی در رفاه و شادی؟

کارگران و هم سرنوشتان؛

در روز ۱۲ مرداد ماه، قرار است تعدادی از کارگران هفت‌تپه و حامیان و مدافعان کارگران محاکمه شوند؟!
اعتراض به این فضای پر از تهدید و ارعاب، وظیفه تمام کسانی است که مخالف هرگونه ستمی هستند.

در روز ۱۲ مرداد ماه قرار است#نان_،کار_ازادی_ محاکمه شود.

این یعنی محاکمه خواست و مطالبه میلیون‌ها انسان کارگر و زحمتکش در ایران!

باید به این شرایط اعتراض کرد و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران در بند شد.

داشتن زندگی همراه با رفاه و آسایش، داشتن آموزش رایگان، برخورداری از تمام امکانات و خدمات درمانی و پزشکی همراه با تامین خدمات اجتماعی مناسب و رایگان، برای داشتن بیمه های بیکاری مکفی و‌در خور یک‌ زندگی متعارف، برای برچیدن پدیده کار کودکان، کولبری،برای داشتن دستمزد های متعارف همراه با زندگی استاندار های جهانی، برای داشتن حق تشکل یابی، برای داشتن حق اعتراض و اعتصاب و… و در یک کلام برای بر خورداری از #نان_کار_ازادی_، باید متحدانه علیه تمام بی حقوقی ها ایستاد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، ادامه بازداشت و پرونده سازی علیه کارگران هفت‌تپه و‌مدافعان آنان را شدیدا محکوم کرده و خواستاریم به این روند ضد کارگری پایان داده شود.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
دوشنبه ۷ مرداد ۹۸

#نان_کار_آزادی_در روز ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۸ محاکمه می شود.
#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد_

#نان_کار_آزادی_حق_مسلم_ماست_
آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

ظریف ماه پیش برای دیدار با ترامپ به کاخ سفید دعوت شد

نیویورکر به نقل از منابع آگاه مدعی شده تنها چند هفته قبل از آنکه محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران هدف تحریم‌های آمریکا قرار بگیرد، در سفر به نیویورک، به طور غیرمنتظره به کاخ سفید دعوت شد تا با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کند.

به ادعای نیویورکر، این دعوت روز ۱۵ جولای، حین دیداری که ظریف با «رند پال» عضو جمهوریخواه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا داشت، مطرح شد.

گفته می‌شود پال یک روز قبل از این دیدار، در رایزنی با ترامپ، از وی مجوز طرح این دعوت را گرفته بود.

به روایت نیویورکر، در جریان این دیدار یک ساعته، ظریف و پال ابتدا درباره اختلافات قدیمی میان طرفین به ویژه برنامه هسته‌ای ایران گفتگو کردند. تشدید تنش‌های اخیر در خلیج فارس هم از جمله موضوعات مورد بحث عنوان می‌شود.

همچنین ظریف پیشنهادات خود را درباره نحوه خاتمه دادن به بن‌بست‌ها بر سر برنامه هسته‌ای ایران با پال مطرح کرد. وی بعداً رئوس کلی این پیشنهادات را برای گروهی از خبرنگاران نیز بازگو کرد.

اما پال پیشنهاد می‌دهد وزیر خارجه ایران، در دیدار با ترامپ، شخصاً این ایده‌ها را با وی در میان بگذارد حال آنکه ظریف تاکید کرده بود تصمیم‌گیری درباره پذیرش این دعوت با وی نیست و بعید می‌داند هرگونه دیداری با ترامپ به غیر از عکس (تبلیغاتی)، دستاورد دیگری داشته باشد.

گفتنی است این ادعا در حالی مطرح می‌شود که آمریکا در اقدامی توهین‌آمیز، حین حضور ظریف در نیویورک، تردد وی را به ۳ ساختمان شامل مقر سازمان ملل، اقامتگاه سفیر ایران در این نهاد و محل اقامت هیأت دیپلماتیک ایران محدود کرده بود.

ترکیه: ۳۰۰ هزار مهاجر دستگیر خواهند شد

سلیمان سویلو، وزیر کشو ترکیه طی سخنانی در دیدار با نمایندگان رسانه‌های داخلی و بین‌المللی در آنکارا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 177 هزار و 654 مهاجر «غیرقانونی» دستگیر شده‌اند. تا پایان امسال تعداد آنان به بیش از 300 هزار نفر خواهد رسید.

وزیر کشور ترکیه با بیان اینکه قرن 21 شاهد یکی از بزرگترین امواج مهاجرت انسانی شده است، افزایش تروریسم و خشونت را عامل اصلی این بحران دانست و اظهار داشت: با موج بزرگ مهاجرت مواجه هستیم. برای مقابله با سوءاستفاده از این بحران ارتباط با افکارعمومی و اطلاع‌رسانی را افزایش دادیم. مسیر قاچاق انسان و مواد مخدر نیز یکسان است و گروه‌های تروریستی از این راه کسب درآمد می‌کنند.

وی افزود: سه میلیون و 639 هزار و 284 سوری و کلا 5.7 میلیون مهاجر در ترکیه زندگی می‌کنند. پناهجویان برای مسائل مادی و نجات جان خود به کشور ما می‌آیند. 61.69 درصد کودکان سوری در ترکیه تحصیل می‌کنند که 96.3 درصد آنها دانش‌آموز ابتدایی هستند.

سویلو ادامه داد: هفتاد و دو هزار تبعه افغانستان در 7 ماه نخست امسال در ترکیه دستگیر و حدود 29 هزار آنها به کشورشان مسترد شدند. برخی می‌گویند اجازه دهید به اروپا بروند. اگر این کار را بکنیم، سیاست مهاجرتی ترکیه غیرقابل کنترل و کشورمان به مرکز ترانزیت مهاجران تبدیل خواهد شد.

ترامپ خطاب به رهبر کره شمالی: بابا قربونتم کوتاه بیا انقدر من را بی آبرو نکن!

دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا جمعه (۱۱ مرداد/۲ اوت) در توئیتر با بیان اینکه آزمایش‌های موشکی اخیر پیونگ‌یانگ نقض توافقات او با رهبر کره شمالی در سنگاپور نبوده با لحنی ملتمسانه از این کشور خواست آزمایش‌های بیشتری انجام ندهد.

ترامپ در توئیتر نوشت: «کیم جونگ اون و کره شمالی در چند روز گذشته سه موشک کوتاه‌برد آزمایش کردند. این آزمایش‌های موشکی نقض توافق امضاشده ما در سنگاپور نیست، هنگامی که ما در آنجا دست دادیم صحبتی هم درباره موشک‌های کوتاه‌برد مطرح نشد.»

وی در ادامه نوشت: «ممکن است این آزمایش‌های نقض [قطعنامه‌های شورای امنیت] سازمان ملل باشند، اما کیم نمی‌خواهد با از دست دادن اعتماد من، مرا ناامید کند. هنوز چیزهایی زیادی هستند که کره شمالی باید به دست بیاورد. کره شمالی در جایگاه یک کشور، تحت رهبری ‹کیم جونگ اون› قابلیت‌های نامحدودی دارد. البته، این امکان هم وجود دارد که آنها چیزهای زیادی از دست بدهند، اما معتقدم که کیم چشم‌انداز زیبا و فوق‌العاده‌ای برای کشورش دارد و فقط ایالات متحده، با ریاست‌جمهوری من می‌تواند این چشم‌انداز را محقق کند. او کار درست را انجام خواهد داد، چون باهوش‌تر از آن است که این کار را انجام ندهد و نمی‌خواهد دوستش، رئیس‌جمهور ترامپ را ناامید کند.»

رئیس‌جمهور آمریکا در ماه‌های گذشته بارها مدعی شده بود که توانسته آزمایش‌های موشکی کره شمالی را کنترل کند. او گفته بود که در دولت ما قبل او، کره شمالی مرتباً آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای انجام می‌داد، اما این روند بعد از روی کار آمدن او قطع شده است.

کره شمالی پنجشنبه هفته گذشته، چهارشنبه هفته جاری و بامداد امروز (جمعه) سه بار موشک‌های بالیستیک کوتاه‌برد پرتاب کرده است. (جزئیات بیشتر) ترامپ تلاش کرده این آزمایش‌ها را کم‌اهمیت جلوه دهد.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند.

کره شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.

کره شمالی می‌گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد از برنامه موشکی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: