پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزيده

🔴 ادعای قانونی بودن اخراج خانم فرحناز شیری در مصاحبه باقری مدیر منابع انسانی شرکت واحد با ایرنا و پاسخ سندیکا به این ادعای کذب

اتوبوسرانی تهران: دیوان عدالت قطع همکاری با راننده زن این شرکت را قانونی دانست

تهران- ایرنا – به دنبال انتشار برخی خبرها مبنی بر اینکه اتوبوسرانی تهران و حومه از ادامه کار راننده زن این شرکت (فرحناز شیری) خودداری می کند این شرکت اعلام کرد که دیوان عدالت اداری قطع همکاری با وی را قانونی دانسته است.

مدیرکل منابع انسانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در توضیح آخرین وضعیت پرونده این فرد گفت: شخص مذکور به صورت قرارداد موقت برای مدتی با این شرکت همکاری داشته و در همان سال (اواسط سال 1388) نیز قرارداد اشتغال به کار وی به اتمام رسیده است.

«علی باقری» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی اعتراض این فرد در نهایت شاکی سال 1389 توانست رای مثبت مبنی بر بازگشت به کار از دیوان عدالت دریافت کند، اما به دلایل مختلف از جمله دائمی نبودن قرارداد وی و عدم امضای قرارداد تمدید از سوی ایشان، موضوع به منزله پایان همکاری تلقی و حقوق مدت همکاری نیز از سوی سازمان اتوبوسرانی پرداخت شد.

باقری با بیان اینکه با اعتراض شرکت واحد به رأی اولیه دیوان عدالت پرونده به طور مجدد مورد بررسی مراجع ذیصلاح قرار گرفت، ادامه داد: در فاصله سال های ۹۲ تا ۹۷ جلسات رسیدگی در اداره کار و دیوان عدالت اداری برگزار شد و طی چندین مرحله و بر اساس ارائه دادنامه، پرونده در جریان بود.

وی تصریح کرد: در نهایت ، شعبه تجدید نظر دیوان عدالت اداری رای مورد اعتراض (رای صادره اولیه ) را مطابق موازین قانونی ندانست و به استناد ماده 57 تشکیلات و آئین دادرسی این دیوان، حکم بازگشت به کار این خانم را دارای نقص اعلام و رای قطعی جدیدی را تیرماه امسال صادر و ابلاغ کرده است.

باقری خاطرنشان کرد: در نهایت، رای شعبه تجدید نظر دیوان عدالت اداری طبق مقررات به مشارالیه ابلاغ شد؛ در رأی جدید، قطع همکاری با نامبرده کاملا قانونی و بلااشکال است.

مدیرکل منابع انسانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران تاکید کرد: شرکت واحد اتوبوسرانی ضمن اظهار تاسف از این موضوع، خود را ملزم به رعایت قانون و اجرای حکم دیوان عدالت اداری می داند.

لینک مصاحبه در خبرگزاری ایرنا

سخن سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

 به رغم اینکه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با گزارشات خلاف واقع و تحریک بخش های تندرو نهادهای امنیتی، دستورات کتبی این نهادها راجع به لزوم ادامه اخراج خانم فرحناز شیری و دیگر رانندگان سندیکایی و حق طلب شرکت واحد را اخذ می کند و در مراجع رسیدگی به پرونده، آنها را بکار می گیرد اما خانم شیری با سختی و استفاده از اندک ظرفیت موجود در مراجع رسیدگی در دو مرحله از دیوان عدالت اداری رای مبنی بر نقض رای اخراجش از سوی هیات حل اختلاف اداره کار رای گرفته است. هر مرحله که خانم شیری از دیوان رای گرفته پروسه زمانی دو سه ساله طی شده است. اما شرکت واحد با حساس کردن بخش های تندرو نهادهای امنیتی و با فشار بر وزارت کار هیات حل اختلاف را دوباره مجبور به صدور رای اخراج خانم شیری کرده است. شرکت واحد در آخرین اقدام ضدکارگری خود با صرف هزینه های سنگین و با وجود اینکه مدیریت حقوقی عریض و طویلی در شرکت واحد دارد. با اختیار کردن وکیل خارج از شرکت واحد و مراجعه به دیوان عدالت اداری در حالیکه صدور رای برای کارگران پروسه زمانی یکی دو ساله دارد موفق شده در پروسه زمانی حدود چهار ماهه رای دیوان عدالت اداری مبنی بر بازگشت بکار خانم شیری را نقض کند.

تاسف ریاکارانه شرکت واحد از اخراج خانم شیری که در این مصاحبه را افکار عمومی باور ندارد. اگر شما واقعا متاسف بودید ایشان را اخراج نمی کردید. شما برای اینکه موفق به ادامه اخراج رانندگان و کارگران حق طلب و سندیکایی در شرکت واحد شوید، علاوه بر اینکه بخش های تندرو در نهادهای امنیتی را با گزارشات خلاف واقع همراه خود کرده اید از سال ۹۱ تاکنون با پرداخت هزینه های هنگفت، بسیار غیر معمول و عرف در چنین پرونده هایی از فساد اداری جاری در ادارت و مراجع رسیدگی نیز سوء استفاده کرده اید تا رانندگان و کارگران حق طلب را که حق کارگران را فریاد می زنند از کار اخراج کنید. این هزینه ها را باید صرف رفاه کارگران و بهبود وضعیت اتوبوس ها و رفاه مسافران می کردید. فریبکاری شما را کسی باور ندارد.

لینک کانال

t.me/vahedsyndica

🔴امروز ۱۶مرداد جلسه اول رسیدگی به اتهامات حسن سعیدی عضو سندیکای کارگران شرکت واحد در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شد

چهارشنبه شانزدهم مرداد رسیدگی به اتهامات حسن سعیدی عضو برجسته سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب برگزار شد. ایشان از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر در مقابل مجلس می باشد و پس از سی وسه روز بازداشت موقت در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین با تودیع وثیقه ۳۳۰ میلیون تومانی دوازدهم خرداد از زندان موقتا آزاد شد.

پس از تفهیم اتهام به سعیدی دادگاه موافقت نمود برای ورود وکیل به پرونده ادامه رسیدگی در جلسه بعدی که در روز ۲۶ مرداد برگزار خواهد شد، انجام شود. اتهامات وارده به ایشان، اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور و اخلال در نظم و آسایش عمومی می باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بازداشت و محاکمه حسن سعیدی که به دلیل فعالیت های ایشان برای احقاق حقوق کارگران می باشد را محکوم می کند و خواهان رفع اتهامات وارده بر ایشان و خاتمه تعقیب امنیتی _ قضایی از ایشان می باشد.

لینک کانال
t.me/vahedsyndica

گزارش پنجمین روز بازداشت:
بازداشتی‌های مقابل دادگاه انقلاب حداقل ۱۵ روز ممنوع‌الملاقات و ممنوع‌التماس هستند

مادر رهام یگانه به نقل از شاه محمدی، رئیس شعبه هفتم بازپرسی دادسرای اوین از انتقال رهام یگانه، هیراد پیربداغی و فرید لطف آبادی به زندان اوین خبر داد.
این سه نفر که در روز ۱۲ مرداد ماه در کنار خانواده بازداشتی‌های هفت‌تپه مقابل دادگاه انقلاب حضور داشته و بازداشت شده‌اند، طبق گفته بازپرس پرونده، تا اطلاع بعدی ممنوع‌الملاقات و ممنوع‌التماس خواهند بود. بازپرس پرونده در اینباره مدت زمان حداقل ۱۵ روزه را اعلام کرده است.
در حال حاضر هر سه بازداشتی نسبت به قرار بازداشت خود اعتراض زده‌اند و این اعتراض برای بررسی به دادگاه انقلاب خواهد رفت. شاه محمدی به مادر این بازداشتی گفته است از الان بدانید که این اعتراض در دادگاه رد خواهد شد.

#رهام_یگانه
#هیراد_پیربداقی
#فرید_لطف_آبادی
#حامیان_بازداشتیان_هفت‌تپه_در_زندانند

-کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه و زندانیان ترقی‌خواه

https://t.me/zendani7tapeh

هشدار سازمان ملل درباره تحریم های آمریکا ضد ونزوئلا

نقل از خبرگزاری رویترز، میشل باشلت کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت تازه ترین تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا بسیار گسترده هستند و این احتمال وجود دارد که سبب وخامت اوضاع میلیون ها نفر از مردم این کشور از جنبه دسترسی به غذا و خدمات بهداشتی و درمانی شوند.

چین به آمریکا هشدار داد

به نقل از رویترز، دفتر وزارت امور خارجه چین در هنگ‌کنگ با انتشار بیانیه‌ای ضمن هشدار نسبت به تحولات هنگ کنگ از آمریکا خواست تا از گمراه کردن«جدایی‌طلبان خشونت‌گرا» خودداری کند.

در این بیانیه همچنین چین از رژیم آمریکا خواسته است تا در ارتباط با برخی گزارش‌ها درباره ارتباط با رهبران جدایی‌طلبان شفاف سازی کند.

روز گذشته نیز یک مقام سیاسی چین با اعلام نگرانی نسبت به اوضاع هنگ کنگ و انتقاد از هرج و مرج فعلی و اعتراضات در این منطقه هشدار داده بود که هنگ کنگ در صورت تداوم وضعیت فعلی ممکن است با بدترین بحران اقتصادی از زمان انتقال حاکمیتش از انگلیس به چین روبرو شود.

همچنین در ادامه هشدار مقامات چین نسبت به اوضاع هنگ کنگ، «یانگ گوانگ» سخنگوی وزارت امور هنگ کنگ در دولت چین با اندک شمردن آشوبگران در هنگ‌کنگ اعلام کرده است که آن گروه بسیار کوچک جنایتکار، خشن و بی‌رحم و نیز گروه‌های دیگری که پشت سر آنها سنگر گرفته‌اند باید برایشان روشن شود: کسانی که با آتش بازی می‌کنند، با آتش نابود می‌شوند. آنها در نهایت سزای کار خود را خواهند دید.

سخنگوی وزارت امور هنگ کنگ در دولت چین در این خصوص گفته است که قدرت دولت مرکزی چین را دست کم نگیرید. هرگز قاطعیت و قدرت عظیم دولت مرکزی را دست کم نگیرید.

اعتراض ها در هنگ کنگ بر سر استرداد یک متهم به چین آغاز شد ولی معترضان هم اکنون باتغییر خواسته های خود و تحت تأثیر دخالت های غربی ها خواستار خودمختاری کامل و برکناری رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند که منصوب چین است.

وزارت خارجه سوريه توافق ترکيه و آمريکا را مردود دانست

وزارت امور خارجه سوریه در بیانیه ای توافق ترکیه و آمریکا را برای ایجاد منطقه امن در شمال این کشور به طور مطلق و قاطع مردود دانست.
در بيانيه وزارت امورخارجه سوریه آمده است ترکیه و آمریکا را اشغالگرند و این توافق نقض آشکار حق حاکمیت و تماميت ارضي سوریه و همچنين مغاير با قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد است.
در این بیانیه تاکيد شده است : این توافق همدستی آمریکا و ترکیه را در جنگ علیه سوریه آشکار می سازد، جنگی که برای تامین منافع رژیم غاصب صهیونیستی صورت گرفته است. اکنون توسعه طلبی ترکیه و نیز رفتارهای فریبکارانه و سودجویانه حاکم بر سیاست های آنکارا در قبال سوریه آشکار شده است.
وزارت خارجه سوریه در این بیانیه همچنين از جامعه جهانی خواست تجاوزگری آشکار آمریکا و ترکیه را محکوم کنند، رفتاری که تهدیدی خطرناک برای امنیت و ثبات در منطقه به شمار می رود و تلاش ها را برای برون رفت از بحران سوریه ناکام می سازد.

ترکیه: ترامپ با عقب نشینی نظامی از شمال سوریه موافقت کرد

به نقل از اسپوتنیک، «مولودچاووش اغلو» وزیرخارجه ترکیه در سخنانی اظهار داشت که که رئیس جمهور آمریکا وعده عقب نشینی نظامیان آمریکایی از مناطق کردی شمال سوریه را اعلام کرده است.

وزیرخارجه ترکیه وعده ترامپ برای خروج نظامیان آمریکایی از مناطق کردی شمال سوریه را در جریان گفتگوی تلفنی اخیر رئیس جمهور آمریکا با همتای ترکیه‌ای خود عنوان کرده و افزوده است «دونالد ترامپ در این گفتگو ترکیه را در جریان عقب نشینی و خروج نظامی از شمال سوریه قرار داد.»

چاووش اغلو همچنین گفتگو بر سر ایجاد منطقه امن حائل در شمال سوریه را گام مهم بعدی در مذاکرات با آمریکا عنوان کرده است.

پیش از این نیز، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرده بود که در پایان مذاکرات نمایندگان این کشور با هیئت آمریکایی برای ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه» دو طرف به توافق‌هایی رسیده‌اند.

مذاکرات مقامات ترکیه و آمریکا از سه روز پیش در آنکارا آغاز شد و در این مدت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، حداقل دوبار نسبت به وقوع حمله نظامی نیروهای این کشور به کردهای شمال سوریه هشدار داد و در مقابل نیز آمریکا ضمن مخالفت با هشدارهای ترکیه، ابراز امیدواری کرده بود که مذاکرات به نتیجه برسد

مادورو: ونزوئلا هرگز شکست نمی خورد

به نقل از شبکه تلویزیونی رویترز؛ نیکلاس مادورو در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه ونزوئلا به هوادارانش گفت ونزوئلا هرگز شکست نمی خورد.
نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا چهارشنبه در واکنش به تحریم های جدید آمریکا علیه ونزوئلا گفت این کشور عضو اوپک هرگز شکست نمی خورد.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دوشنبه یک حکم اجرایی امضا کرد که بر اساس آن دارایی های دولت ونزوئلا توقیف و هرگونه تبادلی با آن ممنوع می شود؛ این اقدام می تواند تبادلات ونزوئلا را با روسیه و چین و نیز شرکت های غربی تحت تاثیر قرار دهد.
نخستین بار است در بیش از 30 سال گذشته است که آمریکا حکم توقیف همه دارایی های یک دولت را در نیمکره غربی صادر می کند.
مادورو از ترامپ برای امضا کردن تحریم های جدید علیه ونزوئلا به شدت انتقاد کرد. آمریکا تحریم ها و فشارهای دیپلماتیک را در دستور کار قرار داده است تا مادورو را وادار کند از قدرت کناره گیری کند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: