پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

بیانیه دولت ونزوئلا

بیانیه دولت ونزوئلا

hands_o_Venezela


منبع: دنیای جوان

تارنگاشت عدالت


دولت ونزوئلا روز سه‌شنبه قبل از اجرای تحریم‌های جدید رئیس جمهور ترامپ در مورد ونزوئلا یک بیانیه رسمی صادر کرد:

دولت بولیواری جمهوری ونزوئلا در مقابل جامعه بین‌المللی تجاوز جدید و شدید دستگاه دیپلماسی ترامپ که متوسل به اقدامات اختیاری تروریسم اقتصادی علیه مردم ونزوئلا می‌شود را محکوم می‌کند. واشنگتن یک فرمان اجرایی دیگر صادر کرده که وظیفه دارد محاصره جنایتکارانه اقتصادی و مالی و تجارتی موجود را که طی سال‌های گذشته به جامعه ونزوئلا لطمات سنگینی وارد نموده و هدفش نقض علنی اصول و اهداف منشور سازمان ملل و خفه کردن خلق ونزوئلا و تغییر غیرقانونی و تحمیلی دولت ونزوئلاست، رسمیت بخشد.

توسط این تصمیم خبرگان حاکم در ایالات متحده آمریکا به ضبط و انسداد کلیه اموال و دارایی‌های دولت ونزوئلا مشروعیت می‌بخشند و از این طریق شنیع‌ترین و بی‌پرده‌ترین تاراج را که هرگز در تاریخ روابط بین‌المللی معاصر وجود داشته به نمایش می‌گذارند. کاخ سفید که از سرقت غیرقانونی شرکت Citgo و نمایندگی دیپلماسی ونزوئلا در ایالات متحده راضی نشده، اکنون با همکاری هم‌پیمانان خود در جستجوی ابزار جدیدی است تا ثروت بیش از ۳۰ میلیون شهروند ونزوئلایی را به تاراج برده و صاحب شود.

جامعه بین‌المللی باید بداند که تنها یک فرد نژادپرست قدرتمند در مبارزات انتخاباتی و یا یک عقاب عقب‌افتاده و جنگ طلب و مایوس که به صندلی خود چسبیده کافی نیست تا کاری را که ناجی ما سیمون بولیوار آغاز کرد و در قرن ۲۱ توسط رهبر ما هوگو چاوز ادامه داده شد را نابود کرد.

با مداخله‌های مکرر و جدید خود برای انظار عمومی جهانی روشن شده که دولت ایالات متحده آمریکا و هم‌پیمانانش خواستار شکست گفتمان سیاسی در ونزوئلا هستند. آنها از نتایج و دستاوردهای این گفتمان می‌ترسند. از این منظر دولت بولیواری ونزوئلا اجازه نخواهد داد که این تشدید وخامتِ جهت‌دارِ تجاوز، باعث مختل شدن روند گفتمان سیاسی در کشور گردد. دولت ونزوئلا عزم جزم خود را برای رسیدن به قراردادهایی در سطوح مختلف ملی برای تقویت دمکراسی و تقویت و تضمین حقوق مردم برای زندگی صلح‌آمیز تاکید می‌کند.بادرنظر گرفتن حملات امپریالیستی رئیس جمهور نیکولاس مادورو طی فراخوانی خواستار وحدت کلیه نیروها و مردم خیرخواه ونزوئلا در مقابله با تروریسم سیاسی و اقتصادی در این مرحله نوین شد. وحدت راسخ و ماندگار ملی غیرنظامی ــــ نظامی برای غیرقابل برگشت کردن و حفظ خصلت استقلال ونزوئلا و از میان برداشتن هرنوع مانعی در دفاع مشترک از میهن و تمامیت ملی مقدس آن اساسی است.

دسته‌بندی شده در: بیانیه ها, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: