پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

photo_2019-08-15_13-40-11
⁨خصوصی سازی ها صدای همگان را در آورده است – نبود امنیت شغلی در نیروهای بخش خصوصی امید را خشک کرده است!
هم اکنون تجمع دانشجویان در اعتراض به خصوصی سازی های افسار گسیخته در محل قوه قضائیه

۲۳ مرداد ۱۳۹۸

#۱۲_مرداد_محاکمه_نان_کار_آزادی_
#نان_کار_آزادی
#شادی_رفاه_آبادی

#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد_
آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

🔻 صفحه #تلگرام #سندیکای کارگران.نیشکر هفت تپه ⬇️

@syndica_7tape

با کلیک روی آدرس زیر 👇👇👇
@Sandika7tapeh
اخبار، نظرات و گزارشات خود را برای ما ارسال کنید .
اعتراض ، اعتصاب، تجمع، تشکل ، داشتن نان ، آزادی و زندگی شایسته حق مسلم ماست.

حمایت ارتش ونزوئلا از نیکلاس مادورو

به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ وزیر دفاع ونزوئلا بار دیگر بر حمایت ارتش از نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور تاکید کرد.
ژنرال ولادیمیر پادرینو از نیکلاس مادورو رئیس جمهور سوسیالیست این کشور دفاع کرد و اطمینان داد هیچ کودتا و انتقال قدرتی در این کشور رخ نخواهد داد.
ولادیمیر پادرینو با تاکید بر اینکه امکان تغییر موضع ارتش وجود ندارد، گفت: در اینجا هیچ دولتی مستقر نخواهد شد، زیرا ارتش به تعهدات اخلاقی و قانونی خود آگاه است.
خوان گوایدو سرکرده مخالفان دولت ونزوئلا با وجود تلاش‌های مکرر موفق نشده است ارتش را با خود همراه کند. همچنین تلاش وی برای کودتا علیه مادورو در ۳۰ آوریل بیهوده بود.
واشنگتن هم به عنوان حامی گوایدوی خائن و وطنفروش مداخله نظامی برای سرنگونی نیکلاس مادورو را خواستار شده است، اما تمامی این توطئه‌ها شکست خورده است.

انتقاد کوبا از تجاوزکاری آمریکا

وزیر خارجه کوبا چهارشنبه گفت جامعه بین المللی با چالش رفتار ”تجاوزکارانه و استکباری“ آمریکا رو به روست.

به گزارش خبرگزاری شینهوا؛ برونو رودریگز در صفحه اش در توئیتر، همچنین از واشنگتن به خاطر ”اعمال تحریم های خودسرانه و یکجانبه و تعرفه های تنبیهی علیه کشورهای مستقل و بی احترامی به قانون بین الملل و منشور سازمان ملل،“ به شدت انتقاد کرد.
از زمان شروع دهه ها خصومت بین کوبا و آمریکا در سال 1959، آمریکا تحریم های اقتصادی، مالی و تجاری مختلفی علیه کوبا اعمال کرده است.
آمریکا به تازگی تحریم های اقتصادی علیه کوبا اعمال کرد که بخشی از دلیل آن، حمایت این کشور از ونزوئلا بود. ونزوئلا به کانون تلاش به رهبری آمریکا برای سرنگونی نیکلاس مادورو، رئیس جمهور این کشور تبدیل شده است.

دفتر وزارت امور خارجه چین در هنگ کنگ: بعضی سیاستمداران آمریکا به جنایتکاران کمک می کنند

سخنگوی دفتر وزارت امور خارجۀ چین در هنگ کنگ 23 امرداد 14 اوت دربارۀ نسبت اظهارات نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان، مارکو روبیو اعضای مجلس سنای آمریکا مبنی بری این که «استفاده از زور از طرف پلیس هنگ کنگ و معرفی تظاهركنندگان به عنوان جنایتكار خشن تکاندهنده است»، یا «درخواست از دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ برای توقف تجدیدنظر در مقررات و ممنوعیت استفادۀ پلیس از خشونت»، گفت که این نمایندگان آمریکا درست و نادرست را اشتباه گرفته اند و جای سیاه و سفید را عوض کرده اند که به جنایات خشونت آمیز دامن می زند. حرفها و اقدامات آنها نشان می دهد که آنها دست سیاه پشت جنایتکاران خشن هستند.

این سخنگو گفت که جنایات خشن اخیراً در هنگ کنگ تشدید شده است. این شورشیان از طریق اقدامات افراطی فرودگاه را فلج کردند، آتش سوزی به راه انداختند، به کلانتریها حمله کردند و وحشیانه انگشت پلیس را گاز گرفتند و بمبهای بنزینی به کلانتری انداخته و باعث سوختگی شدید نیروهای پلیس شدند؛ آنها حتی با استفاده از پرتاب کننده های قوی به پلیس حمله کرد. دیروز جنایتکاران خشن به طور غیرقانونی یک مسافر و یک خبرنگار را گرفته و کتک زدند و ضمن مقاومت در برابر پلیس، آنها را محاصره کرده و کتک زدند و از عبور خودروهای پلیس و آمبولانس جلوگیری کردند. در مقابل این واقعیت این سیاستمداران آمریکا طعنه می زنند و خواستار توقف استفادۀ پلیس از زور می شوند. این سیاستمداران آمریکایی برای منافع سیاسی شخصی و کشور خود کار می کنند و بی توجه به نیک و بد، چتر و پناه و سخنگوی عناصر خشونت طلب افراطی می شوند. آنها با کنار گذاشتن وجدان، به پلیس هنگ کنگ که در عین خویشتنداری و به صورت حرفه ای در حال اجرای قانون، تحت فشار بی سابقه ایست، تهمت می زنند.

این سخنگو تصریح کرد: سلطه گران در سرزمین دیگران فقط طبق تمایل خود عمل می کنند و باید هزینۀ دردناکی بپردازند. هر گونه اقدام غیرقانونی و جنایی طبق قانون حتما مجازات شدیدی خواهد داشت!

مادورو: رئیس جمهور سابق کلمبیا هم در توطئه ترور دست داشته

به نقل از اسپوتنیک، «نیکولاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرده که مدارک قابل اثباتی دارد که نشان می‌دهد «الوارو اوریبه»، رئیس جمهور سابق کلمبیا با کمک آمریکا نقشه ترور او را داشته‌اند.

مادورو این سخنان را با اشاره به آخرین حادثه ترور ناموفق خود در نیمه تابستان ۲۰۱۸ عنوان کرده و گفته رئیس جمهور سابق کلمبیا با اجیر کردن ۳۲ نفر در تلاش بوده تا با همکاری سفارت آمریکا برنامه ترورش را اجرایی کند، هرچند این طرح در آن زمان با شکست روبرو شد.

رئیس جمهور ونزوئلا پیش از این نیز، «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ را نیز متهم به توطئه چینی برای ترور خود کرده بود، هرچند بولتون این اتهامات را رد کرده است.

یک سال پیش، در مردادماه ۱۳۹۷، رئیس جمهوری ونزوئلا در حالی که در مراسم رژه نظامی در حال سخنرانی بود، مورد حمله یک پهپاد مسلح قرار گرفت، هرچند هنگام حمله، تعدادی از محافظان مانع از آسیب رسیدن به او شدند و این حادثه ترور شکست خورد.

سخنان رئیس جمهور ونزوئلا در شرایطی صورت گرفته که این کشور موفق شده به میزان زیادی بر بحران سیاسی داخلی که طی چند ماه گذشته در نتیجه دخالت آمریکا تشدید شد، فائق آید.

بحران سیاسی در ونزوئلا از زمستان گذشته در پی ادعای «خوان گوآیدو» سرکرده شورشیان مزدور امپریالیسم آمریکا این کشور مبنی بر به دست گیری ریاست جمهوری موقت وارد مرحله جدیدی شد و به رسمیت شناخته شدن این اقدام از سوی آمریکا و شماری از کشورهای اروپایی به تنش‌ها در ونزوئلا دامن زد. آمریکا در ادامه با بلوکه کردن دارایی‌های ونزوئلا در آمریکا تلاش کرد عرصه را بر دولت قانونی این کشور تنگ کند، هرچند تا کنون واشنگتن نتوانسته به اهداف مورد نظر خود در ونزئلا دست یابد.

روسیه متهم به سرقت فن اوری آمریکایی سلاح های مافوق صوت شد

جان بولتون مشاهور امنیتی رییس جمهور آمریکا در مصاحبه ای با خبرگزاری صدای آمریکا اظهار داشت که روسیه در حال تولید سلاح جدید مافوق صوتی بر اساس فن آوری های دزدیده شده از ایالات متحده است.

این بیانیه بولتون در پاسخ به درخواست اظهار نظر در مورد حادثه ای در یک محوطه نظامی در نزدیکی Severodvinsk ارائه شده است. وی اظهار داشت: این حادثه نمونه ای از چگونگی تلاش روسیه برای ایجاد راه های تحویل سلاح های هسته ای است.

به گفته بولتون «اگرچه اقتصاد روسیه با هلند قابل مقایسه است، اما هنوز هم به اندازه كافی برای بودجه دفاعی خود صرف می كند كه نه تنها زرادخانه هسته ای خود را مدرن كند، بلكه سعی در ایجاد انواع جدیدی از ادوات لجستیکی، موشك هایی با یك برنامه ریزی مافوق صوت، كه عمدتاً از فن آوری آمریكا دزدیده شده است ، می باشد.»

حمایت ارتش ونزوئلا از نیکلاس مادورو

به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ وزیر دفاع ونزوئلا بار دیگر بر حمایت ارتش از نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور تاکید کرد.
ژنرال ولادیمیر پادرینو از نیکلاس مادورو رئیس جمهور سوسیالیست این کشور دفاع کرد و اطمینان داد هیچ کودتا و انتقال قدرتی در این کشور رخ نخواهد داد.
ولادیمیر پادرینو با تاکید بر اینکه امکان تغییر موضع ارتش وجود ندارد، گفت: در اینجا هیچ دولتی مستقر نخواهد شد، زیرا ارتش به تعهدات اخلاقی و قانونی خود آگاه است.
خوان گوایدو سرکرده مخالفان دولت ونزوئلا با وجود تلاش‌های مکرر موفق نشده است ارتش را با خود همراه کند. همچنین تلاش وی برای کودتا علیه مادورو در ۳۰ آوریل بیهوده بود.
واشنگتن هم به عنوان حامی گوایدوی خائن و وطنفروش مداخله نظامی برای سرنگونی نیکلاس مادورو را خواستار شده است، اما تمامی این توطئه‌ها شکست خورده است.

نوری المالکی به اظهارات وزیر خارجه قطر واکنش نشان داد

نوری المالکی»، رئیس ائتلاف «دولت القانون» عراق از سیاست‌های قطر در منطقه و به ویژه در عراق انتقاد و اظهارات اخیر وزیر خارجه قطر را محکوم کرد.

«محمد عبدالرحمن آل ثانی» اخیرا طی اظهاراتی مدعی شده است که اهل تسنن عراق در دوره نخست‌وزیری نوری المالکی به حاشیه رانده و مورد ظلم واقع شده‌اند.

مالکی روز چهارشنبه در واکنش به این اظهارات وزیر خارجه قطر در جمع خبرنگاران گفت که «واقعیت آن است که هیچ یک از گروه‌های جامعه عراقی چه در گذشته و چه امروز به حاشیه رانده نشده‌اند و در آینده نیز این چنین خواهد بود».

نخست‌وزیر اسبق عراق از سیاست‌های قطر در قبال اهل تسنن عراق و همچنین دخالت دوحه در امور داخلی این کشور و سوریه ابراز تأسف کرد و گفت که دوحه با سیاست‌های خود به دنبال این بود که اهل تسنن عراق به «هیزمی» برای نقشه فرقه‌ای و «خیالات توسعه‌طلبانه خود» تبدیل شود.

نوری المالکی در بخشی از اظهارات خود قطر را به حمایت از تروریسم متهم کرد و گفت که دوحه از شورش‌ها در عراق و سوریه حمایت کرده و دست به ایجاد باندهای تروریستی و گروه‌های مسلح با هدف سرنگون کردن دولت‌های عراق و سوریه زده است.

رئیس ائتلاف دولت القانون گفت: «دوحه فکر می‌کند کشور بزرگی در منطقه است و می‌خواهد نظام‌های سیاسی و معادلات ثبات و حاکمیت در کشورهای بزرگ خاورمیانه را تغییر دهد. ولی این سیاست‌ها و توهم‌ها قطر را منزوی کرد و به اختلاف با همه کشورهای عربی و همچنین شورای همکاری خلیج [فارس] سوق داد».

سانا: ارتش سوریه به سه کیلومتری «خان شیخون» ادلب رسید

نیروهای ارتش سوریه بامداد امروز چهارشنبه در محور «الهبیط-خان شیخون» در استان ادلب در شمال غرب این کشور، به عملیات خود علیه گروههای تروریستی ادامه دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که نیروهای سوری موفق شدند شهرک‌های«خربه مرشد» و «المنطار» و مزارع المنطار را در جریان شدیدترین عملیات طی هفته‌های گذشته، باز پس بگیرند.

منابع خبری شامگاه گذشته از تسلط ارتش سوریه بر ارتفاعات عاس خبر دادند و تأکید کردند که ارتش سوریه خود را به هفت کیلومتری شهر مهم و راهبردی خان شیخون رسانده است.

منابع خبری امروز چهارشنبه اعلام کرد که نیروهای سوری پس از تسلط بر عاس، خود را به سه کیلومتری ورودی غربی خان شیخون رسانده‌اند.

یک منبع در ارتش سوریه تأکید کرد که در جریان عملیات شبانه ارتش سوریه علیه مواضع تروریستها در محور الهبیط-خان شیخون، جنگنده‌های سوری و روس نیز به شدت مواضع آنان را بمباران کردند.

در جریان عملیاتهای هوایی و زمینی نیروهای سوری و روس، مواضع تروریستها منهدم و مسیرهای امدادرسانی آنان قطع شد و ارتش سوریه خود را به نزدیکی خان شیخون رساند.

همزمان با پیشروی ارتش سوریه، تروریستها در محور شهرک «القصابیه» در جنوب ادلب، به مواضع نیروهای سوری حمله کردند.

تروریستها با این حمله قصد داشتند، عملیات ارتش سوریه در محور خان شیخون را تحت‌الشعاع قرار دهند، که این حمله نیز ناکام ماند.

در حال حاضر ارتش سوریه در حال تأمین امنیت کامل منطقه‌ای است که بامداد امروز آزاد کرده است تا بتواند دامنه تسلط خود به سمت مزارع اطراف محور الهبیط-خان شیخون را گسترش دهد.

خان شیخون چه اهمیتی دارد؟

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، خان شیخون با توجه به اینکه مشرف بر مسیرهای اصلی و حیاتی است، اهمیت زیادی دارد. این مسیرها باعث شده که خان شیخون، حلقه وصل بین ریف‌های شرقی، غربی و شمالی بر ادلب باشد.

بنا بر این گزارش، تسلط بر خان شیخون، گام نخست برای بازگشایی مسیر بین پایتخت اقتصادی سوریه (حلب) با پایتخت سیاسی این کشور (دمشق) است. اما از نظر نظامی، آزادسازی خان شیخون، باعث خواهد شد که ارتش سوریه به راحتی بتواند به سمت شمال یعنی «کفرسجنة» و «معرة النعمان» پیشروی کند؛ منطقه‌ای که حلقه وصل مسیرهای بین‌المللی سوریه به سمت شمال، جنوب، شرق و غرب است.

افزون بر این مسئله، تسلط ارتش سوریه بر خان شیخون به معنای تسلط کامل بر منطقه‌ای به وسعت صدها کیلومتر مربع از ریف شمالی حماه از جمله منطقه موسوم به «مثلث مرگ» است؛ مثلثی که شهرکهای «الزکاة»، «اللطامنة» و «کفرزیتا» را به هم وصل می‌کند. کما اینکه شهرک «مورک» نیز در این منطقه قرار دارد و تروریست‌ها از این منطقه، همیشه مواضع ارتش سوریه و شهرک‌های خالی از عناصر تروریستی را بمباران می‌کنند.

اگر ارتش سوریه بتواند تروریستها را در شمال حماه محاصره کند، دیگر تروریست‌ها به جز مرگ، جنگ یا خروج با وساطت ترکیه به سمت استان ادلب چاره‌ دیگری ندارند. در این صورت، ریف شمالی حماه کاملا آزاد خواهد شد.

دستیابی یک شرکت چینی به همه نامه های کلینتون

نقل از خبرگزاری اسپوتنیک؛ بر اساس این گزارش که دیلی کالر منتشر کرد، شرکت چینی مذکور توانسته است با استفاده از نرم افزاری که در سرور شخصی کلینتون پنهان شده بود، به این نامه های الکترونیک دست پیدا کند.
بر اساس اعلام فاکس نیوز، عوامل پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) نسبت به شواهد نفوذ احتمالی یک دشمن خارجی به سرور غیر دولتی نامه های الکترونیک هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، بی تفاوت بوده اند، و اینکه مقامات وزارت خارجه تلاش کرده اند محتوای طبقه بندی شده در این سرور را بی اهمیت جلوه دهند.
این شبکه آمریکایی در گزارش خود به یک نامه و همچنین متن مصاحبه هایی اشاره کرد که اکثریت کارکنان کمیته مالی و امنیت داخلی و کمیته امور دولتی سنا به مقامات عالی جمهوریخواه سنا، از جمله «چاک گرسلی» رئیس کمیته مالی ارسال کرده اند.
در این نامه آمده است «در ماه اوت سال 2018، در مقاله های خبری آمده بود که یک شرکت که متعلق به دولت چین است، به سرور غیر دولتی کلینتون وزیر امور خارجه نفوذ و کدهایی را در آن مستقر کرده است که تقریبا همه نامه های الکترونیک وی را به این شرکت خارجی ارسال می کند.»
در گزارش فاکس نیوز آمده است دفتر بازرس کل جامعه اطلاعاتی به واسطه این گزارش ها نگران شد، و مقامات مربوطه این موضوع را به اطلاع عوامل اف بی آی رساندند.
در این نامه آمده است «این گزارش حاکی از آن بود که دو تن از مقامات بازرسی کل جامعه اطلاعاتی، کد مذکور را کشف کردند و نفوذ احتمالی را به اطلاع اف بی آی رساندند.» اما کارکنان اف بی آی در جریان این نشست، در خصوص این نفوذ احتمالی بسیار خونسرد بودند.
کلینتون، نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 که رقیب دونالد ترامپ بود، از سرور شخصی و حساب های کاربری پست الکترونیک خود برای انجام امور رسمی در دوران تصدی وزارت امور خارجه در فاصله سالهای 2009 تا 2013 استفاده می کرد، که این اقدام بر خلاف مقررات بود.
اف بی آی در این خصوص از کلینتون تحقیق کرد و در نهایت به این نتیجه رسید که وی عمدا قوانین آمریکا را نقض نکرده است. اف بی آی در پایان تحقیقات خود در این باره در ماه ژوئیه سال 2015 اعلام کرد هیچ جرمی علیه کلینتون مطرح نیست، اما وی در انجام تماس های ایمیل خود «بسیار بی توجه» بوده است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: