پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

نامه خلق‌های جهان به آنتونیو گوترش

نامه خلق‌های جهان به آنتونیو گوترش

3133228

 

بیش از یک میلیون نفر نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش امضأ کردند و خواستار همبستگی این سازمان با ونزوئلا علیه تجاوزات ایالات متحده آمریکا شدند. این نامه که در ونزوئلا به نام مردم این کشور خطاب به گوترش انتشار یافته، در خارج از این کشور با متن کاملاً مشابه به نام «نامه خلق‌های جهان» به دبیرکل سازمان ملل متحد نام گرفته است.


 

منبع: دنیای جوان
تارنگاشت عدالت


 

نامه خلق‌های جهان به آنتونیو گوترش. جمع‌آوری امضأ در همبستگی با مردم ونزوئلا

بیش از یک میلیون نفر نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد آنتونیو گوترش امضأ کردند و خواستار همبستگی این سازمان با ونزوئلا علیه تجاوزات ایالات متحده آمریکا شدند. این نامه که در ونزوئلا به نام مردم این کشور خطاب به گوترش انتشار یافته، در خارج از این کشور با متن کاملاً مشابه به نام «نامه خلق‌های جهان» به دبیرکل سازمان ملل متحد نام گرفته است

دکتر آنتونیو گوترش محترم، همانطور‌که شما برمبنای مسئولیت سنگین و پرافتخار خود مطمئناً اطلاع دارید، دولت ایالات متحده آمریکا به طور یک‌جانبه با حمایت دولت‌های مقارب و اقلیت‌های سیاسی ونزوئلا یک سلسله اقدامات تهاجمی مزورانه اقتصادی و سیاسی و روانی علیه خلق ونزوئلا به اجرا درآورده، با این هدف که به ونزوئلا «تغییر رژیم» تحمیل کند که در واقع به معنی سرنگونی دولتی است که برای اجرای حقوق قانونی خود در انتخابات آزاد عمومی و مخفی از طرف مردم ونزوئلا انتخاب شده است (…)

همه این اقدامات در روز روشن و در مقابل دیدگان این نهاد سرافراز که دلیل وجودیش جلوگیری از بازگشت جنگ به کمک ابزار و وسایل حقوق بین‌الملل است صورت می‌گیرد. چند ساعت پیش از این رئیس جمهور ترامپ تاراج ثروت ملی ونزوئلا را رسمی کرد و کشورهای شریک را تهدید کرد و از این طریق امنیت بیش از ۳۰ میلیون نفر شهروند این کشور را به خطر افکند. پیامد این اقدام جنایتکارانه همان‌طور که مورد نظر است ابعاد خشن و غیرانسانی به خود می‌گیرد و امکان دسترسی به مواد غذایی، دارو و واردات ضروری از جمله کمک‌های اضطراری پزشکی و ابزار و وسایل یدکی (…) را از بین می‌برد. کودکان و مردمان سالخورده، هواداران دولت و نیروهای اپوزیسیون همگی قربانیان این حملات شرورانه که مغایر نظم حقوق سازمان ملل متحد و اصول اصلی حقوق بشر است، شده‌اند. (…)

مردم ونزوئلا به رهیافت مسالمت‌آمیز مناقشات اعتقاد دارند. آنها هرگز هیچ نوع تهدیدی برای هیچ‌یک از خلق‌های جهان نبوده‌اند، نیستند و نخواهند بود. آنها قصد ندارند خلقی را زیر سلطه خویش گیرند و یا استثمار کنند. برعکس. در ونزوئلا میلیونها نفر انسان که یک چهارم جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند از بخش‌های مختلف آمریکا و از سراسرگیتی برادرانه در کنار هم زندگی می‌کنند. آنها باور ندارند که خلق ایالات متحده آمریکا دولت خود را موظف کرده که به ملل دیگر حمله کند و یا تجاوز نماید. ولی دولت آنها این کار را کرده و هنوز به نام «مانیفست سرنوشت» تهدید واقعی برای آمریکای ما است و همان‌طور که سیمون بولیوار پیش‌بینی می‌کرد در ۱۵۰ سال گذشته به نام آزادی سرزمین‌های ما را با دیکتاتوری و فلاکت روبرو ساخته است. (…)

از آنجا که ونزوئلا یک عضو سازمان ملل متحد است می‌خواهیم که سیستم سازمان ملل متحد خواستار پایان بخشیدن به تجاوز خشن علیه ونزوئلا شود و مکانیسم‌های موجود را برای حفاظت از خلق ونزوئلا فعال سازد و برای تمام خلق ونزوئلا حقوق کامل برای رشد و تکامل انسانی و یک زندگی آسوده تضمین کند.

دسته‌بندی شده در: بین المللی, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: