پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

 

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومهphoto_2019-08-19_23-22-18

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

منبع کانال صنفی معلمان ایران

محمد تقی فلاحی به حبس و شلاق محکوم شد

photo_2019-08-19_23-20-47

محمد تقی فلاحی به حبس و شلاق محکوم شد
محمد تقی فلاحی، دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران به ۸ ماه حبس تعزیری و ۱۰ ضربه شلاق محکوم شد. گفتنی است اجرای این حکم به مدت سه سال تعلیق شده است. آقای فلاحی ۱۲ اردیبهشت ماه امسال همزمان با روز معلم و در جریان تجمع اعتراضی فرهنگیان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.
امروز حسین تاج، وكيل آقاي فلاحي با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: “امروز حکم محمدتقی فلاحی، دبیرکل کانون صنفی معلمان نیز، نسبت به اتهام اخلال در نظم به وی ابلاغ شد. ۸ ماه حبس و ۱۰ ضربه شلاق که اجرای تمام مجازات به مدت سه سال تعلیق شد”.

لازم به ذکر است وی پیشتر در روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری، همزمان با روز معلم، در پی حضور در تجمع اعتراضی فرهنگیان در مقابل مجلس شورای اسلامی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.
محمد تقی فلاحی ۶ روز بعد، در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ماه با تودیع قرار از این زندان آزاد شد.
پي نوشت: #نه_ميترسيم_و_نه_عقب_مينشينيم
🔻🔻🔻
🆔@kasenfi

نشست سه جانبه ایران، انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی برگزار شد

به گزارش رادیو پکن، نشست سه جانبه ایران، انصارالله یمن و سفرای چهار کشور اروپایی (ای 4) در وزارت امور خارجه ایران برگزار شد.

به گزارش رادیو بین المللی به نقل از ایرنا، در چارچوب رایزنیهای جمهوری اسلامی ایران جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن نشست مشترک سه جانبه ای با حضور هیئتی از ایران به ریاست «علی اصغر خاجی» دستیار وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی، هیاتی از انصارالله یمن به ریاست محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن و سفرا و روسای نمایندگیهای چهار کشور ذی ربط اتحادیه اروپا موسوم به (ای 4) (انگلستان، فرانسه، آلمان و ایتالیا) در محل وزارت امور خارجه ایران برگزار شد.

هیئتهای حاضر در این نشست، دیدگاه دولتهای متبوع خود را در خصوص تحولات یمن از جمله در موضوعات سیاسی، میدانی و وضعیت انسانی یمن به طور مشروح بیان و از استمرار وضعیت بحرانی یمن که به کشته و مجروح شدن دهها هزار یمنی و ویرانی زیرساختهای این کشور منتهی شده است، عمیقاً ابراز تاسف کردند.

در پایان این نشست، هیئتهای شرکت کننده، با تاکید بر لزوم توقف هر چه سریعتر جنگ، بر راهکار سیاسی به عنوان راهکار نهایی بحران یمن تاکید و با ابراز نگرانی از وضعیت انسانی در یمن خواستار تسریع در ارسال کمکهای انسانی شدند.

همچنین، هیئتهای شرکت کننده بر لزوم اجرای کامل توافقات استکهلم و انجام تعهدات کامل طرفین تاکید کردند و آن را مقدمه ای بر حل و فصل نهایی سیاسی بحران یمن دانستند.

هیئت سیاسی انصارالله هفته گذشته به تهران آمده بود و در این مدت، با رهبر انقلاب، وزیر امور خارجه و برخی دیگر از مقامات ایران دیدار و گفتگو کرد.

نیروی هوائی سوریه کاروان کمک‌های نظامی ترکیه به النصره را بمباران کرد

پس از آنکه امروز دوشنبه یک منبع در وزارت خارجه سوریه از ورود یک کاروان حامل کمک‌های نظامی برای جبهة النصره در استان ادلب سوریه خبر داد، رسانه‌ها از حمله هوایی به این کاروان خبر دادند.

یک منبع در وزارت خارجه سوریه امروز اعلام کرده که ترکیه با ارسال یک کاروان که از مرز سوریه عبور و حاکمیت سوریه را نقض کرده و در حال کمک‌رسانی به تروریست‌های جبهة النصره در محور خان‌شیخون است.

همچنین خبرگزاری رویترز به نقل از «دیدبان حقوق بشر سوریه» نزدیک به تروریست های اسلامی اعلام کرد که کاروان کمک‌رسانی ترکیه که یکی از گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه آن را همراهی می‌کرده، امروز هدف حمله هوایی قرار گرفته و یک نفر کشته و چند نفر دیگر مجروح شده‌اند. اما مرکز مستندسازی سوریه اعلام کرد که تعداد کشته‌ها سه نفر است و هر سه نفر عضو فیلق الشام بوده‌اند.

«مرکز التوثیق السوری» (مرکز مستندسازی سوریه) اعلام کرد که کاروان بزرگ ترکیه از گذرگاه «کفر لوسین» در ریف ادلب وارد خاک سوریه شد و بدون آنکه وارد جاده حلب دمشق شود، مستقیم مسیر شهرک سراقب را در پیش گرفت تا از آنجا به شهر خان شیخون برود.

هم‌زمان با ورود این کاروان و رسیدن آن به نزدیکی شهر معرة النعمان در ریف ادلب، جنگنده‌های سوری و روسیه در حملاتی هشدارآمیز نقاط نزدیک و پیرامون این کاروان را هدف قرار دادند به طوری که کاروان متوقف شد و از حرکت ایستاد.

گفته می‌شود گروهک «فیلق الشام» مسئول همراهی این کاروان تا خان شیخون بوده و عناصر آن به همراه عناصر ترکیه‌ای که در این کاروان بوده غافلگیر شده و از ادامه حرکت بازمانده‌اند.

این کاروان شامل ۲۸ خودرو نظامی، هفت تانک، هشت کامیون حامل مهمات، موشک و سلاح تک‌تیرانداز و همچنین شماری خودرو نفربر (B.M.P) بوده است.

گروه‌های مسلح حاضر در خان شیخون در جنوب استان ادلب از چند روز پیش بارها درخواست کمک کرده‌اند. تروریست‌ها طی چند روز گذشته چند روستا اطراف شهر خان شیخون را از دست داده‌اند و شب گذشته نیز نتوانستند مانع ورود ارتش به شهر خان شیخون شوند.

اهمیت آزادسازی خان شیخون به دلیل موقعیت ارتباطی آن است که شرق و غرب و شمال ادلب را می‌تواند به هم متصل کند. آزادسازی آن راه را برای آزادی شهر مهم معرة النعمان نیز باز می‌کند و کنترل ارتش سوریه بر آن جاده ارتباطی بین‌المللی استان حلب به دمشق را که از این شهر می‌گذرد، آزاد می‌کند. ارتش سوریه صبح دیروز یکشنبه پس از آزادسازی چندین روستا در اطراف شهر خان شیخون، موفق شده بود آن را محاصره کند.

پیشروی ارتش سوریه در استان ادلب پس از آن آغاز شد که اوایل ماه اوت جبهة‌ النصره اعلام کرد که به آتش‌بس و توافق کاهش تنش (میان ترکیه با روسیه و ایران و سوریه) پایبند نخواهد ماند. جبهة النصره تأکید کرده بود که حتی یک سرباز خود را هم از خط توافق موسوم به کاهش تنش عقب نخواهد کشید. دمشق مسئولیت این امر را بر عهده ترکیه دانسته بود.

اعزام کماندوهای ترکیه به مرزهای مشترک با سوریه

منابع نظامی از اعزام نیروهای کماندوی ترکیه به سمت مرزهای مشترک با سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری العهد، نیروهای کماندوی ترکیه به شهر هاتای واقع در جنوب این کشور رسیده اند تا در مرزهای مشترک با سوریه مستقر شوند.

منابع نظامی اعلام کردند که یگان های کماندوی ترکیه از پایگاه های موجود در سراسر ترکیه به منطقه ای در نزدیکی شهر هاتای ترکیه رسیده اند و به سمت نوار مرزی مشترک با سوریه در حرکت هستند.

این اقدام در سایه اتخاذ تدابیر شدید امنیتی صورت می گیرد.

ارتش ترکیه پیشتر نیز چندین نوبت تجهیزات نظامی به مرزهای مشترک با سوریه ارسال کرده بود.

آکسیوس: ترامپ در نظر دارد در نظر دارد ونزوئلا را محاصره کامل دریایی کند

پنج تن از مقام‌های کنونی و سابق آمریکایی خبر دادند، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور به مقام‌های امنیت ملی دولت خود گفته که آمریکا باید کشتی‌ها و ناوهای نیروی دریایی خود را در امتداد مرز ساحلی ونزوئلا مستقر و این کشور را محاصره کامل دریایی کند.

به نوشته پایگاه «آکسیوس» این مقام‌های آمریکایی اظهارنظر ترامپ درباره محاصره دریایی کامل ونزوئلا را یا خودشان مستقیما از رئیس‌جمهور شنیده‌اند یا اینکه به صورت محرمانه توسط افراد مطلع از این اظهارنظر خبردار شدند.

به گفته این ۵ مقام کنونی و سابق واشنگتن، ترامپ چندین بار طی یک سال و نیم گذشته ایده محاصره دریایی ونزوئلا را مطرح کرده و همین چند هفته قبل هم یک بار دیگر این موضوع را پیش کشیده است.

بنا بر اعلام آنها، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) محاصره دریایی ونزوئلا را جدی نگرفته است. از جمله دلایل جدی نگرفتن این ایده آن است که از نظر مقام‌های ارشد پنتاگون، محاصره دریایی ونزوئلا، «نشدنی و غیرعملی» است، هیچ پایه و اساس قانونی ندارد و منابع و توانمندی‌های محدود نیروی دریایی آمریکا را که در تلاش برای مقابله با تهدیدات چین و ایران است، به هدر می‌دهد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بامداد جمعه دوازدهم مردادماه در اظهاراتی علنی، درباره محاصره یا «قرنطینه کردن» ونزوئلا صحبت کرده بود. او در پاسخ به سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه آیا او با توجه به میزان حضور روسیه، چین و ایران در ونزوئلا محاصره یا قرنطینه این کشور را بررسی می‌کند، گفت: «بله دارم این کار را می‌کنم.»

یک مقام ارشد دولت آمریکا هم با جدی خواندن این طرح گفته بود که دولت ترامپ در مسیر حرکت به سمت محاصره ونزوئلا است.

یک منبع آمریکایی درباره اظهارات ترامپ به آکسیوس گفت: «او (رئیس‌جمهور آمریکا) عینا گفت که ما باید کشتی‌هایمان را (به مرز ساحلی ونزوئلا) فرستاده و آن را محاصره دریایی کنیم و از ورود هر چیزی (به ونزوئلا) جلوگیری کنیم».

این منبع افزود: «فکر می‌کنم که در ذهن او (اقدامی شبیه به اقدام آمریکا) در قبال بحران موشکی کوبا باشد اما کوبا یک جزیره است و ونزوئلا نوار ساحلی گسترده‌ای دارد. ما در مورد کوبا می‌دانستیم که درصدد ممانعت از ورود (موشک‌ها) هستیم اما در مورد ونزوئلا ما در مورد چه چیزی داریم حرف می‌زنیم؟ (محاصره دریایی ونزوئلا) به منابع بسیار زیادی نیاز وجود دارد و احتمالا چیزی بیشتر از منابع نیروی دریایی آمریکا مورد نیاز است».

آکسیوس در گزارش خود می‌نویسد: «تا کنون ترامپ با تشدید تحریم‌ها به دنبال تنگ کردن حلقه فشار بر مادورو بوده است و مقام‌های ارشد دولت او گفتند که تمرکز آنها بر دیپلماسی و فشار اقتصادی است و آنها اعتماد کمی به گزینه‌های نظامی دارند اما این گزینه‌ها را کاملا از دستور کار رد نکرده‌اند».

در این گزارش به «ناامیدی شدید» رئیس‌جمهور آمریکا از «خوان گوایدو» رئیس‌جمهور خودخوانده ونزوئلا هم اشاره شده است.

ترامپ سوم بهمن ماه ۱۳۹۷ به فاصله نیم ساعت بعد از برگزاری نشست خوان گوایدو رهبر اپوزیسیون در کاراکاس و اعلام خودش به عنوان «رئیس‌جمهور ونزوئلا»، او را به رسمیت شناخته بود (جزئیات بیشتر).

آکسیوس می‌نویسد: «ترامپ از اینکه با گذشت بیش از سه ماه از شورش شکست خورده و گذشت بیش از شش ماه از رهبری آمریکا در به رسمیت شناختن خوان گوایدو به عنوان رهبر مشروع ونزوئلا، اپوزیسیون در ساقط کردن مادورو ناکام مانده است، به شدت ناامید شده است».

در این گزارش، به بی‌توجهی یا پشت گوش انداختن درخواست‌های ترامپ درباره ونزوئلا توسط «جیمز متیس»، «رکس تیلرسون» وزرای پیشین دفاع و خارجه دولت ترامپ و همچنین ژنرال «جان کلی» رئیس پیشین کارکنان کاخ سفید (رئیس دفتر سابق ترامپ) اشاره شده است چرا که این سه مقام سابق آمریکایی، درخواست‌های ترامپ درباره ونزوئلا را «خطرناک» می‌دانستند.

از جمله این درخواست‌ها، درخواست ترامپ از متیس وزیر دفاع سابق آمریکا برای ارائه گزینه‌های نظامی جهت ساقط کردن مادورو بوده است.

به گفته منابع مطلع آمریکایی، ترامپ درباره ونزوئلا با «اچ آر مک مستر» مشاور امنیت ملی سابق خود هم مشاجره کرده بود و از اینکه او گزینه‌های نظامی درباره ونزوئلا ارائه نداده بود، به شدت عصبانی بود.

به دنبال مشاجره ترامپ با مک مستر، مشاور امنیت ملی سابق کاخ سفید سپتامبر ۲۰۱۷ از با ارسال یادداشتی محرمانه به متیس وزیر دفاع وقت آمریکا نوشت که «رئیس‌جمهور خواهان ارائه گزینه‌های جدید درباره ونزوئلا است».

مک مستر در این یادداشت برای متیس یک ضرب‌الاجل تعیین کرد اما وزیر دفاع پیشین آمریکا توجهی به این ضرب‌‍الاجل نکرد.

آکسیوس در ادامه می‌نویسد: «با حضور جان بولتون و مایک پامپئو (به عنوان مشاور امنیت ملی و وزیر خارجه آمریکا)، این روند به یکباره تغییر کرد».

در پایان گزارش این رسانه آمده است: «طبق گفته مقام‌های ارشد دولت (آمریکا)، ترامپ علاقه‌ای به اعزام نیروهای پیاده‌نظام آمریکایی به ونزوئلا ندارد اما خواستار تداوم تشدید فشار بر مادورو و جستجو برای یافتن روش‌های مبتکرانه به منظور کمک کردن به گوایدو جهت خارج کردن مادورو از قدرت شده است».

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: