پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

photo_2019-08-21_08-44-36

۴ #فعال_کارگری کارخانه #سیمان_کارون سه سال در رفت و آمد دادگاه‌های مسجد سلیمان

فرشاد خدادادیان، خرم آقابیگی، پیمان سلیمانی و امین حاتمی ۴ فعال کارگری کارخانه سیمان کارون(مسجد سلیمان) بعد از تجمع و اعتراضات بهمن و اسفند ماه سال ۹۵ تا کنون بارها به دادگستری احضار و علیرغم اینکه حکم تبرئه و منع تعقیب برایشان صادر شده مجدداً با شکایت کارفرما به دادگستری مسجد سلیمان احضار می‌شوند. این فعالان کارگری تا کنون دستِ کم ۱۳ بار در طی سه سال و در سال جدید ۴ بار احضار شده‌اند.
آنها در سال ۹۸ در ماه‌های فروردین، اردیبهشت، خرداد و تیر، چهار بار جداگانه ابلاغیه احضار دریافت کرده‌اند و پرونده آنان همچنان مفتوح است. این درحالی‌ است که در تاریخ ۲۲ اسفند ماه ۹۷ که همه در تکاپوی روزهای پایانی سال بودند، پیمان سلیمانی، فرشاد خدادادیان، خرم آقابیگی و امین حاتمی برای توضیحات در خصوص اتهاماتی که چندین بار از آن تبرئه شده بودند، در شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری مسجد سلیمان حاضر شده بودند. آنها پیشتر در دی ماه سال ۹۷ برای ارائه توضیحات در دادگستری حضور یافته بودند.
این ۴ فعال کارگری در یکی از اتهامات بی‌اساس خود به دلیل آنچه ارسال خبر اعتراضات کارگری برای رسانه‌های خارجی عنوان می‌شد، تحت فشار قرار گرفته بودند. اتهامات آنان تا کنون «اخلال در نظم و آسایش عمومی» و «نشر اکاذیب» عنوان شده است. این کارگران در سال ۹۶ پنج بار، سال ۹۷ چهار بار و در سال ۹۸ نیز چهار بار تا کنون برای ارائه توضیحات به دادگستری مراجعه کرده‌اند؛ درحالیکه رای اولیه دادگاه حکم برائت بوده، اما مجدداً کارفرما به آن اعتراض کرده و اتهامات جدیدی به پرونده کارگران اضافه شده است. آنان حتی یک سفر بدون نگرانی در این مدت نداشته‌اند.
همچنین بارها پرینت پیام‌های کارگران در فضای مجازی به عنوان عامل تهدید علیه آنان به کار رفته است.
طی شکایت اولیه کارفرما از ۴ فعال کارگری این کارخانه در فروردین ماه سال ۹۶ به دلیل اعتراضات کارگران که بیش از چهل روز به طول انجامید، آمده است: «چند ماهی‌ست این کارگران با تشکیل گروه‌های اجتماعی در فضای مجازی و با حضور فیزیکی اقدام به تحریک کارگران و ایجاد تشنج و ناامنی در محیط کارخانه، دعوت کارگران به تحصن و درگیری فیزیکی، ایجاد مزاحمت و ممانعت از رفتن کارمندان به محل کار می‌نمایند.»
از زمان انتصاب رحمانی به عنوان مدیرعامل شرکت سیمان کارون در این کارخانه عملاً حکومت نظامی برقرار شده است. حدود شش ماهی است که کارفرما با نصب دوربین‌های مدار بسته در شرکت به کارگران بابت اجتماع بیش از ۳ نفر تذکر داده و برخورد می‌کند.
گفتنی است تعدادی از نمایندگان شورای اسلامی کار کارخانه سیمان کارون در یکی از دوره‌های اعتصابات و اعتراضات خود، در سی و هشتمین روز به دلیل فشارهای کارفرما و نیروهای امنیتی برای خاتمه اعتصاب به صورت دسته جمعی استعفا داده بودند. در عین حال کارگران نیز چند بار در حمایت از نمایندگان کارگری خود، دست به تجمع اعتراضی زده‌اند.
هر چه هست این تنها کارگران هفت‌تپه نیستند که زیر شدیدترین فشارها بعد از اعتراضاتشان بوده‌اند و این تنها اسماعیل بخشی نیست که زیر ضرب رفته است. حمایت از همه کارگرانی که ابن‌روزها تحت فشارند و حمایت از هفت‌تپه و فولاد به عنوان نمادهای جنبش کارگری، وظیفه و امرِ امروز ما در راه کسب آزادی، رفاه، برابری و بهبود معیشت کارگران است.

#سرکوب_کارگران_محکوم_است
#کارگران_در_زندانند
-کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه

سنگی که از ماه آورده شده بود، منشا زمینی دارد

این سنگ تقریباً 4 میلیارد سال پیش از زمین به سوی ماه پرتاب شده بود.

سنگی که در سال 1971 در ماموریت آپولو 14 از ماه برداشته شده بود و به سیاره ما تحویل داده شده بود، دارای منشأ زمینی است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فیزاورگ، الکساندر نمچین، دانشمند استرالیایی از دانشگاه کورتین ثابت کرد که سنگی که در سال 1971 در ماموریت آپولو 14 از ماه برداشته شده بود و به سیاره ما تحویل داده شده بود، دارای منشأ زمینی است.

اگر یک سنگ از ماه را در کنار یک سنگ از زمین قرار دهید، آنها معمولاً مشترکات زیادی ندارند.

بنابراین ، هنگامی که پروفسور الكساندر نمچین ، دانشمند دانشگاه كورتین، از نزدیك به «سنگ ماه» در آزمایشگاه خود نگاه كرد، فهمید كه چیزی درست نیست. ترکیب «سنگ ماه» شبیه به گرانیت بود، که در کره ماه بسیار نادر است اما در روی زمین بسیار رایج است. علاوه بر این، حاوی کوارتز و زیرکون است. بنابراین، این نمونه مانند 400 کیلوگرم دیگر سنگ های موجود از ماه نبود. از نظر شیمیایی این سنگ کمتر شبیه به یک سنگ ماه معمولی و بیشتر شبیه به برخی از قدیمی ترین سنگ های روی زمین است. اما تیم الکساندر چیزی را کشف کرد که تقریبا هیچ کس در نیم قرن گذشته متوجه نشده بود. احتمالاً این سنگ تقریباً 4 میلیارد سال پیش از زمین به سوی ماه پرتاب شده بود.

الكساندر در این رابطه می گوید: «ما شهاب سنگ های قمری را بر روی زمین پیدا می کنیم، بنابراین تبادل سنگ ها وجود دارد. مطمئناً این اتفاق می افتد. به ویژه با توجه به اینکه، 4 میلیارد سال پیش، ماه بسیار نزدیک به زمین بود، بنابراین این تبادل سنگ ها از سیاره به سیاره دیگر بسیار موثرتر بود.»

آمریکا: «هرگونه کمک یونان به نفتکش ایرانی ممکن است حمایت از سازمان‌های تروریستی خارجی به شمار آید.»

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور به یونان اعلام کرده که نفتکش ایرانی در حال انتقال غیر قانونی نفت به سوریه است.

این مقام آمریکایی به رویترز گفت: «هرگونه کمک یونان به نفتکش ایرانی ممکن است حمایت از سازمان‌های تروریستی خارجی به شمار آید.»

همچنین «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا از اینکه به نفتکش ایرانی اجازه داد تا بندر جبل طارق را ترک کند ابراز تاسف کرد.

نفتکش ایرانی «آدریان دریا» بامداد روز گذشته سرانجام پس از ۴۵ روز توقف در آب‌های جبل طارق، حرکت خود به مقصد آب‌های بین‌المللی را آغاز کرد.

این کشتی در حالی جبل طارق را ترک کرد که پیشتر وزارت دادگستری آمریکا از دولت محلی این منطقه خواسته بود به توقیف این کشتی ادامه داده و آن را تسلیم آمریکا کند. واشنگتن علاوه بر این، علیه این کشتی حکم توقیف صادر و خدمه آن را نیز به تحریم تهدید کرده است.

دادگاه عالی جبل طارق روز پنج شنبه حکم رفع توقیف این نفتکش ایرانی را صادر کرد.

اوایل ماه جولای دولت محلی جبل طارق با همدستی نیروی دریایی بریتانیا و به بهانه نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا این نفتکش حامل نفت ایران را توقیف کرده بودند.

آمریکا بازهم در شورای امنیت سازمان ملل تنها ماند

وزیر امور خارجه آمریکا: تعجب نکنید دورغ که …

ما به از میان رفتن داعش با کمک ائتلاف خود کمک کرده ایم. ما به ایجاد ارتباط بین اسرائیل و اعراب کمک کرده ایم. همچنین با  کمک بخش خصوصی در تلاش برای بهبود وضعیت زندگی فلسطینی ها هستیم.

 

وزیر امور خارجه آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی «چالش های صلح و امنیت در خاورمیانه» در اظهاراتی عجیب، مدعی شد: ما به از میان رفتن داعش با کمک ائتلاف خود کمک کرده ایم. ما به ایجاد ارتباط بین اسرائیل و اعراب کمک کرده ایم. همچنین با کمک بخش خصوصی در تلاش برای بهبود وضعیت زندگی فلسطینی ها هستیم.

مایک پمپئو در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر ائتلاف ناکام آمریکا در خلیج فارس افزود: همچنین ما ائتلافی برای آزادی تردد در تنگه هرمز به راه انداخته ایم، از پیوستن انگلیس و بحرین به این ائتلاف استقبال و از دیگر کشورها برای پیوستن به آن دعوت می کنیم.

وی با اشاره به وضعیت جاری در لیبی و سوریه و وضعیت آوارگان، ادعا کرد: ایران و دست نشانده های آن همچنان در تلاش برای گسترش ترور در عراق, سوریه, لبنان و یمن هستند که پیامدهای آن، ویران کننده است.

پمپئو در ادامه نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت ایران تعهداتش در توافق هسته ای را کاهش داده و تهدید کرده است باز هم به کاهش تعهدات خود در توافق هسته ای ادامه می دهد.

وی همچنین گفت ایران اقدام به توقیف نفت کش انگلیس کرده است؛ ایران در نقض قطعنامه شورای امنیت, اقدام به آزمایش موشکی کرده است!

وزیر امور خارجه آمریکا با نگرانی از همراهی نکردن جامعه بین المللی با سیاست های دولت ترامپ، افزود تحریم‌ تسلیحاتی و محدودیت های سفر (سردار) قاسم سلیمانی به زودی به پایان می رسد و زمان از کف می رود. باید جلوی ایران را گرفت؛ جامعه بین الملل کاری کند.

کمک‌های جدید آمریکا به شبه نظامیان کُرد مزدور آمریکا در شرق سوریه

یک کاروان جدید مرکب از ۶۰ کامیون حامل کمک نظامی و لجستیکی آمریکایی شامگاه یکشنبه وارد مناطق تحت کنترل گروه‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ در شرق سوریه شد.

به گفته منابع محلی در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی ، این کاروان از طریق گذرگاه سیمالکا از عراق وارد شده و به سمت منطقه خراب عشق در جنوب شهر عین العرب (کوبانی) حرکت کرده است.

این منابع گفتند که این کاروان شامل ماشین‌های حفاری ، ژنراتورها ، وسایل نقلیه چهارچرخ ، مخازن سوخت و کامیون‌هایی است که گمان می رود مهمات نظامی را حمل می‌‌کنند.

این منابع تاکید کردند که حدود ۴۵۰ کامیون کمک آمریکایی از حدود یک ماه قبل به انبارهای نظامی خراب عشق رسیدند.

طی چهار سال گذشته ، ایالات متحده انواع مختلفی از سلاح و مهمات و همچنین کمک‌های لجستیکی را به مزدورانش یعنی یگان‌های مدافع خلق و حزب کارگران کردستان ارائه می‌دهد.

یگان‌های مدافع خلق با نام اختصاری ی‌پ‌گ، شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک است که بر بخش‌هایی از شمال سوریه تسلط دارد و با هر قدرت دیگری که درصدد تسلط بر شمال سوریه برآید مقابله می‌کند و اکثر اعضای این گروه کُرد هستند.

ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا سال 2014 به بهانه مبارزه با داعش شروع به تسلیح و حمایت نظامی از پ.ک.ک و ی.پ.گ کرد. 28 درصد خاک سوریه در اشغال این گروه‌های تروریستی قرار دارد. آمریکا نیز در این منطقه دارای 18 پایگاه نظامی و حدود 2 هزار سرباز است.

نماینده چین: پکن با حمایت از برجام, از خاورمیانه عاری از تسلیحات کشتار جمعی حمایت می کند

نماینده چین در سازمان ملل نشست امنیت سازمان ملل درباره امنیت خاورمیانه گفت: صلح و امنیت در خاورمیانه نه فقط برای کشورهای منطقه برای صلح و امنیت جهانی اهمیت دارد. چین طرفدار راه حلی سیاسی برای حل و فصل مسائل بحث انگیز و تند منطقه ای و تبدیل آن به گفتگو و راه حلی سازنده است. چین به شدت مخالف استفاده از نیروی نظامی یا تهدید به استفاده از نیروی نظامی است. مساله فلسطین در قلب مسائل منطقه قرار دارد. تامین حق مشروع فلسطینی ها مسئولیت همه کشورهای دنیاست.
وی افزود: تروریسم ریشه در فقر دارد و راه مقابله با آن نیز توسعه اقتصادی و آموزش مناسب برای نسل جوانی است که بتواند توسعه اقتصادی را پیش ببرند. خاورمیانه به شدت درگیر تروریسم است و کشورهای این منطقه نیز به شدت از این موضوع آسیب دیده اند. همکاری های کشورهای منطقه ای برای مقابله با تروریسم و تشریک اطلاعاتی می تواند گامی مهم در مقابله با این پدیده باشد.
نماینده چین گفت: برجام تنها راه رسیدگی واقع گرایانه به برنامه اتمی ایران به شمار می آید و گفتگوهای سیاسی که تامین کننده مشروع خواست ها و ملزومات هست، باید ادامه داشته باشد. چین با حمایت از برجام, از خاورمیانه عاری از تسلیحات کشتار جمعی حمایت می کند. ما همچنین از تلاش کشورهای منطقه ای برای تعامل و حسن همجواری حمایت می کنیم. از هر گفتگوی تازه برای صلح و امنیت منطقه ای حمایت می کنیم. چین به ارتباط با همه طرف ها در این خصوص تمایل دارد.
وی افزود: چین همچنان مایل است به نقش آفرینی مثبت در مسائل بحث انگیز منطقه ای ادامه دهد. همچنین به همکاری با کشورهای منطقه ای برای بازسازی علاقمند هستیم. چین به اجرای برجام تعهد دارد. چین به تلاش های خود برای تامین امنیت بلند مدت در خاورمیانه ادامه خواهد داد.

هشدار به اردوغان قلدر/ لاوروف: هر حمله به نیروهای روسیه در ادلب را قاطعانه پاسخ می‌دهیم

وزیر خارجه روسیه اعلام کرد: هر حمله به نیروهای روسیه در ادلب را قاطعانه پاسخ می‌دهیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد: به هر نوع حمله به نظامیان روسیه در منطقه کاهش تنش در البِ سوریه قاطعانه پاسخ خواهیم داد.

وزیر خارجه روسیه در این خصوص گفت: به صورت مشترک با همکارانمان از ترکیه به منظور متوقف کردن نقض اتش بس صورت گرفته توسط تروریست ها همکاری کرده و بارها شفاف گفته ایم که اگر آن ها از این مناطق حمله ای را انجام دهند، به شدت سرکوب می شوند.

لاوروف در ادامه افزود: در طول سال جاری، حملات تروریست ها در منطقه آتش بس متوقف نشده است. لذا در صورت نقض آتش بس با آن برخورد می کنیم. ما این موضوع را به آنکارا نیز اطلاع داده ایم.

این درحالیست که روسیه تا کنون بارها و بارها در خصوص نقض آتش بس در مناطق کاهش تنش در سوریه از سوی تروریست ها هشدار داده است.

ناکام از خرید گرینلند؛ ترامپ سفر دانمارک را لغو کرد

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با انتشار پیامی توئیتری دلخوری خود را از بابت عدم موافقت دانمارک با پیشنهاد وی مبنی بر خرید گرینلند، نشان داد.

وی در این پیام سفری را که قرار بود طی دو هفته آتی به دانمارک داشته باشد، لغو کرد.

در این پیام می‌خوانیم: دانمارک کشوری بسیار خاص با مردمی محشر است. اما با توجه به اظهارات «مت فردریکسن» نخست‌وزیر این کشور مبنی بر عدم تمایل برای بحث پیرامون فروش گرینلند، دیدار برنامه‌ریزی‌شده برای 2 هفته آتی را به زمان دیگری موکول می‌کنم.

اظهارات ترامپ در حالی مطرح می‌شود که وی پیشتر گفته بود خرید گرینلند اگرچه تصمیمی راهبردی است اما اولویت نخست من تلقی نمی‌شود.

نخست‌وزیر دانمارک روز سه‌شنبه گفته بود گرینلند آن طور که رئیس‌جمهوری آمریکا تصور می‌کند؛ فروشی نیست و این پیشنهاد اصولاً پوچ و بی‌معنی است.

وی در تکمیل اظهارت خود تاکید کرد: گرینلند فروشی نیست. گرینلند دانمارکی هم نیست. گرینلند به مردم خود گرینلند تعلق دارد. امیدوارم این پیشنهاد جدی نباشد.

گرینلند بزرگترین جزیره کره زمین و بخشی از قاره آمریکا به حساب می‌آید اما پس از قرن نوزدهم مستعمره دانمارک بوده و کم و بیش اروپائی است. بیشتر مردمان گرینلند از نژاد بومیانی هستند که قرن‌ها پیش از کانادا به این جزیره نقل مکان کرده‌اند.

گرینلند از سال ۲۰۰۸ خودمختاری‌اش بیشتر شد. اما از آنجا که هنوز بخشی از کشور پادشاهی دانمارک است، بسیاری از تصمیم‌های بین‌المللی‌اش را آن کشور اختیار می‌کند.

گفتنی است گرینلند برای آمریکا اهمیتی راهبردی دارد و واشنگتن تجهیزات ردیابی موشکی خود را آنجا مستقر کرده است- تجهیزاتی که می تواند علیه روسیه به کار رود.

آمریکا همچنین موفق شد در سال ۲۰۱۸ گرینلند را متقاعد کند که ساخت فرودگاه‌هایش را به چین ندهد. اقدامی که برای جلوگیری از نفوذ چین در این کشور قلمداد شد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: