پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

اعتصاب، اعتراض، تجمع، حق مسلم ماست.

✔️ دادگاه محل محاکمه غارتگران و اختلاس گران باید باشد، نه محل دادگاهی کارگران گرسنه.

پرونده ۱۰ نفر از کارگرانی که در ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، در اعتراض به حقوق و مزایای عقب افتاده ، طرح طبقه بندی مشاغل، عدم تمدید دفتر چه های بیمه و وضعیت قرار داد های کار و… بصورت مسالمت آمیز دست به تجمع زده بودند هنوز مفتوح می باشد.

قبلا گفته شد که ، اسد بیگی و شکوهی مسئول حراست شرکت نیشکر هفت‌تپه و برخی از اعضای شورای اسلامی کار ، برای ایجاد رعب و وحشت کارگران گرسنه در هفت تپه دست به هر توطئه ای خواهند زد تا کارگران حق خواه و معترض را جهت سرکوب ،به دادگاه بکشانند.

ما قبلا یاد آور شدیم که دست هایی در پشت پرده قرار دارد و این اشباح با هر امکانی که در اختیار دارند می توانند رای دادگاه را به نفع کارفرمایان و به ضرر کارگران گرسنه رقم بزنند.

ما شنیدیم که رئیسی، قصد دارد با فساد در دستگاه قضایی مبارزه کند!، گفتم این‌فساد و این بی حقوقی ها در دادگاه شوش مشهود است.
گفتیم که کارگران گرسنه هفت تپه بدون هیچ دلیلی محاکمه می شوند و احکام‌ زندان و شلاق برای آنها صادر می شود.

ما گفتیم که وکیل کارگران هفت تپه، خانم فرزانه زیلابی با حضور در دادگاه توانسته است بر اساس مستندات ثابت کند که کارگران هفت‌تپه در یک تجمع مسالمت آمیز تنها از حق خود به دفاع برخواسته اند و هیج جرمی مرتکب نشده اند.

گفته شد که شورای اسلامی کار بنابه دستور خطیبی، نماینده اسد بیگی کارگران را ترغیب می کنند که با رجوع به کارفرما و دادن تعهد به عدم برگزاری تجمع در شرکت، جلب رضایت کار فرما را فراهم کنند.
گفتیم که این همکاری دادگاه و کار فرما برای گرفتن تعهد های غیر قانونی، در این راستا می باشد که کارگران برای کسب مطالباتشان دست به هیج اعتراضی نزنند، چرا که هر کارگری که از حق خود دفاع کند سر و کله ان‌ با دادگاه!! زندان و شلاق خواهد بود!

هم سرنوشتان؛
دست های پشت پرده برای خاموش کردن صدای کارگران گرسنه در دادگاه شوش، همچنان به کار خود ادامه می دهد.
دست هایی که حافظ منافع کار فرمایان و سرمایه داران هستند ، دست هایی که صدای اعتراض کارگران گرسنه را با ایجاد فضای رعب و وحشت جواب می دهند و با اتکاه به دادگاه ،احکام زندان و شلاق را برای کارگران گرسنه صادر می کنند.

نباید کارگرانی که مورد بی حقوقی قرار می گیرند و دسترنج آنها غارت می شود در دادگاه مورد محاکمه قرار گیرند. در دا گاه باید غارتگران، مفسدان، دزدان و جنایتکاران محاکمه شوند.
متاسفانه اما ما شاهد هستیم که این روند کاملا وارونه است، دزدانی که حاصل کار و رنج کارگران را بالا می کشند آزاد هستند و با دست های پشت پرده کارگران حق خواه و گرسنه را به چهار میخ می کشند.
در دنیای وارونه، همه چیز وارونه است ظالمان و ستم کاران، در رفاه و آسایش و امنیت زندگی می کنند، اما تولید کنندگان تمام نعمات مادی، در فقر و گرسنگی!
در این دنیای وارونه دادگاه هم برای گرسنگان حکم بی دادگاه را داد.
دادگاه زمانی دادگاه است که حق را به حق دار برساند، در غیر اینصورت باید گفته شود بی دادگاه.

سندیکای کارگران هفت تپه به دادگاه کشاند کارگرانی که برای احقاق حقوق پایمال شده دست به آعتراض میزنند و برای آنها پرونده سازی می شود را محکوم کرده و خواستاریم که سریعا به این روند ضد کارگری پایان داده شود.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه
۳۰ مرداد ۹۸

#۱۲_مرداد_محاکمه_نان_کار_آزادی_
#نان_کار_آزادی
#شادی_رفاه_آبادی

#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد_
آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

تجمع کارگران قطار شهری اهواز

امروز یکشنبه ۲۷ مردادماه ۹۸، گروهی از کارگران قطار شهری اهواز، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.
معترضان دلیل تجمع خود را در اعتراض به عدم پرداخت عدم پرداخت مطالبات مزدی ۱۸ ماهه خود، عنوان کردند.
روز شنبه ۲۶مرداد ماه نیز، کارگران قطار شهری اهواز(شرکت کیسون)برای بنمایش گذاشتن اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت ۱٨ماه حقوق،تهدید به اخراج از کار وبی تفاوتی مسئولان دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند.

یکی از کارگران حاضر درتجمع به خبرنگار رسانه ای گفت:شرکت کیسون به عنوان پیمانکار پروژه قطار شهری اهواز ۱٨ ماه حقوق به کارگران بدهکار است.

وی افزود:در این شرایط سخت اقتصادی ۱٨ ماه حقوق از شرکت کیسون به عنوان پیمانکار پروژه قطار شهری اهواز طلب داریم اما هیچ انگیزه ای در مسئولان برای پرداخت حقوق نمی‌بینیم.

وی ادامه داد: کارگران قطار شهری اهواز دایم به اخراج تهدید می‌شوند از این رو حتی حاضر به شکایت در اداره کار هم نیستند؛ طبق اطلاعات موجود، شرکت کیسون یک فهرست ۵۰ نفره از کارگران را برای اخراج آنها تهیه کرده است که گفته می شود پس از تعیین تکلیف شرکت اخراج می شوند.

تجمع کارگران و پیمانکاران شهرداری پارس آباد

روز گذشته ۲۶مردادماه ۱۳۹۸، تعدادی از کارگران و پیمانکاران شهرداری پارس آباد، در اعتراض به معوقات مزدی خود، در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان، دست به تجمع زدند.

رئیس کل دادگستری استان اردبیل که به منظور معارفه رئیس دادگستری پارس آباد به این شهرستان سفر کرده بود، در جریان حضور در این شهرستان متوجه اعتراض و تجمع تعدادی از کارگران و پیمانکاران شهرداری پارس آباد جهت مطالبه حق و حقوق و معوقات خود روبروی فرمانداری شد و در جمع کارگران معترض حضور یافت که این اقدام منجر به تسویه معوقات کارگران و پیمانکاران شهرداری پارس آباد تا اردیبهشت ماه شد.

به دلیل فشارهای آمریکا؛ وزارت خارجه یونان کمک به «آدریان دریا» را رد کرد

در پی تهدید آتن از سوی آمریکا، وزارت خارجه یونان امروز اعلام کرد که به کشتی آدریان دریا کمک نمی کند.

به گزارش اسپوتنیک در خبری فوری گزارش داد که وزارت خارجه یونان بدنبال تهدید آمریکا، اعلام کرده که به نفتکش آدریان دریا کمک نمی کند.

معاون وزارت خارجه یونان با اعلام اینکه کشتی آدریان دریا در حال حرکت به سمت بندر Kalamata این کشور است اعلام کرد که آتن کمکی به این نفتکش نخواهد کرد.

دیروز سه شنبه «ییانیس پلاکیوتاکیس» (Yiannis Plakiotakis) وزیر کشتی‌رانی یونان در سخنانی گفت: آتن تاکنون برای پهلو گرفتن نفتکش «آدریان دریا» (گریس ۱) درخواست رسمی را دریافت نکرده است.

وزیر کشتی‌رانی یونان در این باره گفت که وزارتخانه تحت امر وی علاوه بر وزارت خارجه کشورش موضوع مذکور را پیگیری می کنند.

آزادی نفتکش ایرانی «آدریان دریا» (گریس ۱) در جبل الطارق پس از آن صورت گرفت که برخی مقامات محلی این منطقه از مخالفت آمریکا با آزادسازی این نفتکش خبر داده بودند و یک مقام رسمی جبل الطارق نیز گفته بود که واشنگتن خواستار توقیف و مصادره نفتکش ایرانی به نفع آمریکاست، هرچند درنهایت مقامات جبل الطارق درخواست‌های آمریکا را رد کرده و دستور رفع توقیف و آزادی این نفتکش را صادر کردند.

از سوی دیگر، یک مقام وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با خبرگزاری رویترز گفته بود که هر گونه تلاش برای کمک رسانی به این کشتی که از «گریس ۱» به «آدریان دریا ۱» تغییر نام یافته و بنابر گزارش ها عازم یونان است، به مثابه «ارائه کمک مادی به یک سازمان تروریستی خارجی قید شده در فهرست آمریکا» است.

هاوانا: سیاست‌های آمریکا تهدیدی علیه صلح و امنیت جهان است

وزیر خارجه کوبا تصریح کرد: سیاست‌های آمریکا تهدیدی علیه صلح و امنیت جهان است.

به گزارش پرنسا لاتینا، «برونو رودریگز» (Bruno Rodriguez) وزیر خارجه کوبا امروز چهارشنبه در پیامی توییتری نوشت که رفتارهای آمریکا علیه صلح و امنیت جهان بوده و موجب بر هم زدن توازن اقتصادی می‌شود.

وزیر خارجه کوبا در این پیام اعلام کرد که از جمله تلاش‌ های بی‌ثبات کننده دولت ترامپ اقدامات یکجانبه، مداخله در امور داخلی کشورها، نپذیرفتن تغییرات اقلیمی و اجرای سیاست نژادپرستانه و تبعیض آمیز مهاجرتی است.

چین شرکت‌های آمریکایی را تحریم می‌کند

چین در واکنش به اقدام جدید آمریکا در فروش ده‌ها جنگنده به تایوان، شرکت‌های آمریکایی را تهدید به تحریم کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «گنگ شوانگ»، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در واکنش به اقدام آمریکا برای فروش ده‌ها جنگنده به تایوان، مخالف صریح پکن را با این اقدام واشنگتن اعلام کرد.

در همین ارتباط وزارت امورخارجه چین اعلام کرده که این کشور شرکتهای آمریکایی را که به تایوان سلاح عرضه می‌کنند، مورد تحریم قرار خواهد داد و روند شناسایی این شرکت‌ها را آغاز کرده است.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین، پکن قبلاً نیز اعتراض خود را به طرف آمریکایی به طور جدی اعلام کرده و از واشنگتن خواسته است تا خطرات جدی ناشی از فروش تسلیحات به تایوان را در نظر بگیرد.

به تازگی، دولت آمریکا با فروش ۶۶ فروند جت جنگنده «اِف- ۱۶» به تایوان در قالب یک بسته تسلیحاتی موافقت کرده است. گفته شده این بسته تسلیحاتی با ارزشی بالغ بر ۸ میلیارد دلار بزرگترین معامله تسلیحاتی آمریکا و تایوان ظرف سالهای گذشته به شمار می رود.

اگرچه آمریکا به طور رسمی ارتباطی با تایوان ندارد، اما دونالد ترامپ از سال گذشته قانونی را امضا کرد که بر اساس آن واشنگتن می‌تواند به تایوان کمک کند و به آن سلاح بفروشد. گفته شده پنتاگون از سال ۲۰۱۰ تاکنون بیش از ۱۵ میلیارد دلار تسلیحات به تایوان فروخته است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: