پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

چه کسی می خواهد من وتو مانشویم

من اگر برخیزم
تواگر برخیزی
همه برمی خیزند

🔻  دوستان وهمراهان بازنشسته: نظر به گرانی فزایند ه وخانمان برانداز هزینه های اولیه زندگی مردم زحمتکش و صعود اجاره بهای مسکن بعنوان ابتدائی ترین نیاز انسان های بی سرپناه وهمچنین  چپاول و به غارت بردن اموال عمومی این سرزمین و به غایت رسیدن سرنوشت نامطلوب بازنشستگان، ضرورت  واکنش نشان دادن به این اوضاع اسفبار و غیر قابل تحمل احساس می گردد.
روندی که زیر عنوان خصوصی سازی و مقررات زدائی و کوچک کردن دولت با سیاست رایج نظام سرمایه داری به نام نئولیبرالیسم شناخته می شود، رفاه و آسایش و زندگی مجلل برای مسئولان و صاحبان قدرت  را به بهای فقر و فلاکت و خانه خرابی نصیب زحمتکشان کرده است. این شرایط ظالمانه قابل تحمل نیست و راهی جز اعتراض و مقابله با این مناسبات غیر انسانی باقی نگذاشته است.
در چنین شرایطی، وحدت وهمبستگی تمام شاغلان و
بازنشستگان  یک نیاز اساسی و ضروری می باشد. باید بطور مستمر وپیگیر برای احقاق حقوق خود به تلاش هایمان ادامه داده وتارسیدن به خواسته هایمان دست از اعتراضات خود  برنداریم.

گروه اتحاد بازنشستگان همگام با سایر بازنشستگان
ساعت ۱۰ صبح  ۴شهریور مقابل وزارت کار ورفاه به تجمع خواهیم پرداخت.
«اتحاد خود را نشان دهیم»
گروه اتحاد بازنشستگان
مرداد ماه ۹۸

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

#۱۲_مرداد_محاکمه_نان_کار_آزادی_

#نان_کار_آزادی
#شادی_رفاه_آبادی

#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد_

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

المانیتور: انتشار جزئیات جدیدی از دلیل انصراف ترامپ از حمله به ایران

پایگاه اینترنتی المانیتور، جزئیات جدیدی از دلیل انصراف دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا از حمله به ایران منتشر کرد.

المانیتور به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی، ارسال پیام‌هایی از سوی عربستان، امارات و اسرائیل ، ترامپ را در لحظه آخر از حمله به ۳ نقطه در ایران منصرف کرد.

در آن پیام‌ها، درباره پاسخ غیر قابل پیش بینی ایران به حمله نسبتا جزئی آمریکا ابراز نگرانی شده بود.

عقب نشینی وزارت خارجه آمریکا: ایران ان.پی.تی را نقض نکرده است

به نقل از ای‌بی‌سی‌نیوز، وزارت خارجه آمریکا گزارش سالانه خود تحت عنوان «پایبندی به توافقنامه‌ها و تعهدات در زمینه‌های کنترل تسلیحاتی، منع اشاعه و توافقنامه‌ها» را به کنگره ارائه داد.

در بخشی از این گزارش به وضعیت پایبندی ایران به توافق‌های کنترل تسلیحاتی ان.پی.تی اشاره شده و در آن وزارت خارجه آمریکا اذعان کرده که ایران تعهدات هسته‌ای خود ذیل این توافقنامه را نقض نکرده است.

نسخه اولیه این گزارش که اعتراف به عدم نقض تعهدات از سوی ایران داشت، از سوی «اداره کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه آمریکا» به ریاست «یالیم پابلیت» تهیه شد، اما برخی از دستیاران «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا مسئولیت گزارش را از «اداره کنترل تسلیحاتی وزارت خارجه آمریکا» گرفته و آن را به «اداره امنیت بین‌المللی و منع اشاعه» منتقل کردند و پس از آن پابلیت از سمتش استعفا داد.

اما در نهایت شورای امنیت ملی کاخ سفید نیز گزارش تهیه شده از سوی اداره امنیت بین‌المللی و منع اشاعه وزارت خارجه را رد کرد و حال در نسخه نهایی جدید و غیرعلنی این گزارش که اکنون برای کنگره آمریکا ارسال شده تنها به تلویح به «نگرانی‌هایی» درباره احتمال نقض تعهدات توسط ایران اشاره شده و برای پشتیبانی از این ادعاها هم به گزارش‌های اثبات‌نشده‌ای که رژیم صهیونیستی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران مطرح کرده استناد شده است.

این در حالی است که پیش از این دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و همچنین مایک پمپئو در اظهاراتی صریح مدعی نقض تعهدات توافقات هسته‌ای از سوی ایران شده بودند، اما حال این گزارش ادعای آنان را رد می‌کند و وزارت خارجه آمریکا پس از کش و قوس‌های فراوان در گزارش جدید خود برای کنگره، از ادعاهای اولیه درباره نقض تعهدات هسته‌ای ذیل ان‌پی‌تی از سوی ایران عقب‌نشینی کرده است.

بمب اتمی داشته باش تا التماست کنند

 وزیر خارجه کره شمالی جمعه مایک پمپئو، همتای آمریکایی اش را ”گیاه سمی دیپلماسی آمریکا“ نامید و قول داد ”این رؤیای پوچ“ را که تحریم‌ها موجب تغییر در پیونگ یانگ خواهد شد، نقش بر آب کند.
به گزارش آسوشیتدپرس از سئول، این تهدید وجود دارد که سخنان گزنده کره شمالی، احتمال از سرگیری مذاکرات هسته‌ای بین دو آمریکا و کره شمالی را کاهش دهد. یک دیپلمات بلندپایه آمریکایی اوایل این هفته، یک روز پس از پایان رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی که پیونگ یانگ، آن را تمرین برای هجوم دانسته بود، گفت: واشنگتن آماده از سرگیری گفتگوهاست.
ری یونگ هو، وزیر خارجه کره شمالی اظهارات علیه پمپئو را در اعتراض به سخنان وی در یک مصاحبه بیان کرد. پمپئو گفته بود آمریکا تحریم‌های فلج کننده علیه کره شمالی را حفظ خواهد کرد، مگر اینکه این کشور اقدام به خلع سلاح هسته‌ای خود کند.
ری گفت: نمی‌تواند ”سخنان نسنجیده“ پمپئو را نادیده بگیرد و آن‌ها را بی پاسخ بگذارد، چرا که او این سخنان را در بحبوحه از سرگیری احتمالی گفتگو‌های هسته‌ای بیان کرد. وی تصریح کرد پمپئو مرد ”وقیح و بی چشم و رویی“ است، چون چند بار که به پیونگ یانگ آمد و با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کرد، برای خلع سلاح هسته‌ای این کشور و بهبود روابط دوجانبه ”التماس می‌کرد.“
ری گفت: کره شمالی برای هر دو (گزینه) گفتگو و رویارویی آماده است. با این حال، وی هشدار داد اگر آمریکا به مقابله با این کشور با تحریم‌ها ادامه دهد، کره شمالی تلاش خواهد کرد همچنان ”بزرگترین تهدید علیه آمریکا“ باقی بماند. وزیر خارجه کره شمالی به سخنان پمپئو در مصاحبه اوایل این هفته با واشنگتن اگزمینر اشاره کرد. پمپئو در این مصاحبه گفته بود آمریکا ”به حفظ تحریم‌ها که شدیدترین تحریم‌ها در تمام طول تاریخ است ادامه خواهد داد و به تلاش برای متقاعد کردن کیم و سران کره شمالی در این باره که کار درست این است که خلع سلاح هسته‌ای کنند، ادامه خواهد داد. “
کره شمالی سابقه انتقاد از سران آمریکا و کره جنوبی را دارد. رسانه‌های کره شمالی ماه مه، جو بایدن، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا را ”فردی با کمترین بهره هوشی“ نامید. این کشور پیشتر، ترامپ را ”پیر خرفت“، باراک اوباما، رئیس جمهور سابق را ”میمون“، و پارک گئون-های، رئیس جمهور کره جنوبی را ”فاحشه“ توصیف کرده بود.
استیون بیگن، فرستاده بلندپایه آمریکا در کره شمالی چهارشنبه گفت: ”به محض اعلام همتایانمان در کره شمالی، آماده تعامل هستیم. “ کره شمالی به تازگی، ظاهراً در اعتراض به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی که سه شنبه پایان یافت، آزمایش‌های موشکی و آزمایش‌های تسلیحات زیاد دیگری انجام داد.
مذاکرات تحت رهبری آمریکا درباره تسلیحات هسته‌ای کره شمالی پس از آن شکست خورد که ترامپ در دومین اجلاس با رهبر کره شمالی که ماه فوریه در ویتنام برگزار شد، درخواست کیم جونگ اون را برای کاهش گسترده تحریم‌ها در ازای برداشتن گام‌های محدود در جهت خلع سلاح هسته‌ای رد کرد. ترامپ و کیم اواخر ماه ژوئن بار دیگر در مرز کره دیدار، و توافق کردند گفتگو‌ها را از سر بگیرند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: