پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

photo_2019-05-13_06-23-31

اسماعیل بخشی و همراهانش را آزاد کنید
دادگاهی آنها را علنی برگزار کنید

خطابم به حاکمانی است که آن بالا بالا ها، در قصرهای مجلل با جیبهای پر و شکمهای سیر نشسته اند. آنهایی که درد نان، جیب‌های خالی، کرایه خانه و پول تو‌جیبی برای بچه های خود را ندارند. آنهایی که هیچ وقتی درد کارگرانی چون من را که برای تامین پول خرید داروی کودک بیمار خود در هر مرد و نامردی را زده اند را نمیفهمند. آنهایی که از وجدان و شرافت بویی نبرده اند و اما صاحب نفوذ و قدرت در مملکتند. آنهایی که فکر میکنند، با نمایش هر روز صحنبه های دستگیری و محاکمات فرمایشی کارگران هفت تپه و حامیان کارگران و خانواده های آنها، با صادرکردن احکام زندان و شلاق و محاکمه و به دادگان کشاندن هفت تپه ای ها و دهها انسان شرافتمند و معترض از معلم و دانشجو ، زن و جوان ی که خواهان پایان فقر و بیکاری و دزدی، خواهان حقوق انسانی همه انسانها هستند، میتوانند ما را بترسانند. آنها فکر میکنند با این اعمال شنیع، میتوانند جامعه را چنان به عقب برانند، که هر اعمال غیر انسانی حکام و سرمایه داران و صاحبان پول و امکانات در این مملکت چون دوره برده داری بی صدا و دردسر اجرا شود. این خیال باطل است. این دوران سپری شد و ماه عسل شما هم پایان یافت و ما سکوت نمیکنیم.
مردم ایران همه دوره های حاکمیت شما را در چهل سال گذشته آزمایش کرده است. دوره رونق و دوره رکود، دوره جنگ و دوره صلح تان با حکام منطقه و جهان. در همه این دوره ها با ما جنگیدید و سهم ما کارگران، معلمین، ما مردم زحمتکش و رنج کشیده، جز فقر و محرومیت نبود و نیست. همه شما خود را آزمایش کردید و در همه دوره ها سهم ما و کودکان و خانواده هایمان، پدران و مادرانمان همین بود که هست. بیکاری و بیگاری، بی خانمانی و فقر و دوندگی برای لقمه نانی. پا به پای اینکه سرمایه داران این مملکت و حاکمین پولدار تر شدند، ما فقیرتر و نیازمندتر شدیم. هر کسی از صف ما به گوشه ای از این همه بی حقوقی، این همه بی عدالتی، این همه فقر و گرانی و بی امکاناتی، زبان به اعتراض گشود، سر از شکنجه‌گاههای شما، سر از اوین ها، قزل‌حصار، قرچک‌ها و کهریزک‌ها در آورد. حال خاورانها و هزارن انسانی که کسی نمیداند جسدشان را کجا چال کردند.
گناه اسماعیل بخشی و رفقایش، جرم کارگران هفت تپه و فولاد و هپکو، جرم معلمین و دانشجویان و زنان دربند، اعتراض به این جهنمی است که برای ما ساخته اید. ما چیزی برایمان باقی نمانده تا از ترس از دست دادن آن، سکوت کنیم و چشم بر این همه ظلم و ستم ببندیم. کارد به استخوان ما رسیده و از فشار و زور و بی عدالتی شما جامعه در حال انفجار است.
اسماعیل بخشی، سپیده قلیان و همراهان آنها، معلمان و جوانان دربند مملکت را آزاد کنید. اسماعیل بخشی ها حرف دل ما را میزند و برای تنبیه ما و برای ساکت کردن ما از جانب شماها در زندان است. به این مضحکه مسخره پایان دهید. دزدان و قاچاقچیان، زورگویان و ظالمان زیر سایه قانون و حکومت شما، هر کس برای خود صاحب ثروت و پول و امکانات راحتی شده و در امنیت کامل خوش گذرانی میکنند. و نمایندگان و سخنگویان و دلسوزان و عزیزان ما در زندانند.-کمپین حمایت از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه

۲ شهریور ۹۸سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

عدم اعتبار دفترچه بیمه درمانی کارگران شرکت واحد به دلیل واریز نکردن حق بیمه از سوی مدیریت

بنابر گزارش کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی، پس از مراجعه به مراکز درمانی تامین اجتماعی به دلیل اینکه مدیریت ناکارآمد شرکت واحد حق بیمه کارگران را به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نکرده است، خدمات درمانی به آنان ارائه نشده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نسبت به عدم واریز بموقع حق بیمه کارگران همچنین عدم پرداخت بموقع سایر حقوق کارگران هشدار می دهد. بدیهی است مسئولیت عواقب اعتراضی کارگران و رانندگان متوجه مدیریت ناکارآمد شرکت واحد می باشد.

لینک کانال
t.me/vahedsyndica (http://t.me/vahedsyndica)

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
ارتباط با سندیکا @pvsyndica

اعتراضات گسترده مردمی در فرانسه علیه نشست جی ۷

به نقل از خبرگزاری فرانسه، تظاهرات بزرگ مخالفان گروه هفت در شهر «آندی» فرانسه در حال برگزاری است.

براساس اعلام این خبرگزاری، چندین هزار نفر از مخالفان نشست گروه هفت در شهر «آندی» راهپیمایی را در مسیری به طول ۴ کیلومتر تا «ارون» شهر مرزی اسپانیا آغاز کرده اند.

معترضان با حمل دست نوشته هائی به سیاست های این گروه در موضوعات مختلف به ویژه در حوزه تغییرات اقلیمی اعتراض می کنند.

گفتنی است، در حالیکه فرانسه به دلیل برگزاری نشست سران کشورهای عضو جی ۷ تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد، جلیقه زردهای فرانسه هم برای پیگیری اعتراضات خود هم اکنون به خیابان ها آمده اند.

درگیری با معترضان: پلیس فرانسه ۱۷ معترض را بازداشت کرد

نخستین درگیری‌ها میان نیرو‌های پلیس و معترضان به نشست گروه ۷ در آستانه برگزاری این نشست در فرانسه ۱۷ نفر بازداشت شدند.
در نخستین درگیری‌ها میان نیرو‌های پلیس و معترضان به نشست گروه ۷, در آستانه برگزاری این نشست در فرانسه ۱۷ نفر بازداشت شدند.
به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴, نشست گروه ۷ از امروز در بیاریتز فرانسه آغاز به کار می‌کند.
جاستین ترودو نخست وزیر کانادا روز جمعه وارد شهر بیاریتز شد.
در آستانه آغاز این نشست، نخستین درگیری‌ها میان نیرو‌های پلیس و مخالفان جمعه شب در شهر اوروین شکل گرفت. در این درگیری‌ها ۱۷ نفر دستگیر شدند. چهار نفر از نیرو‌های پلیس نیز زخمی شدند.
شماری از مخالفان نشست گروه ۷ در این منطقه اردو زده اند.

حدود دو میلیون کودک آفریقایی از رفتن به مدرسه محرومند

سازمان ملل متحد؛
حدود دو میلیون کودک آفریقایی از رفتن به مدرسه محرومند

سازمان ملل متحد اعلام کرده است حدود دو میلیون کودک در آفریقا به مدرسه نمی روند.

خبرگزاری شین هوآ گزارش داد سازمان ملل متحد اعلام کرده است حدود دو میلیون کودک در آفریقا به مدرسه نمی‌روند.
بر اساس این گزارش، سخنگوی سازمان ملل متحد روز جمعه گفت: خشونت‌ها سبب شده است بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار کودک در سراسر هشت کشور واقع شده در غرب و مرکز آفریقا نتوانند به مدرسه بروند.
اری کانکو سخنگوی آنتونیو گوترش به گزارش صندوق کودکان ملل متحد -یونیسف- اشاره کرد و گفت: ۹ هزار و ۲۷۲ مدرسه در بورکینافاسو، کامرون، چاد، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو، مالی، نیجر و نیجریه «در نتیجه ناامنی» تعطیل شده است.
او گفت: تعداد مدارسی که در ماه ژوئن تعطیل شدند در مقایسه با پایان سال ۲۰۱۷ سه برابر شدند. حدود دو میلیون کودک در آفریقا از رفتن به مدرسه محرومند
در گزارش یونسف هشدار داده شده است که هدف قرار دادن عمدی مدارس، دانش آموزان و معلمان در سراسر منطقه جریان دارد و سبب محرومیت حق این کودکان برای یادگیری می‌شود و آن‌ها و جوامعشان در ارتباط با جان و آینده خود نگرانند.
یونیسف و شرکایش در این گزارش از دولت ها, نیرو‌های مسلح و جامعه بین المللی خواسته اند اقدامی قاطع برای متوقف کردن حملات و تهدید‌ها علیه مدارس، دانش آموزان، معلمان و دیگر پرسنل مدرسه در غرب و مرکز آفریقا اتخاذ نمایند.
یونیسف در گزارش هشدار کودکان که ضمیمه گزارش اصلی شده، اعلام کرد کودکانی که به مدرسه نمی‌روند با خطراتی مواجه هستند که هم سن و سالان آن‌ها که به مدرسه می‌روند با آن مواجه نیستند.
در این گزارش آمده است:» آن‌ها در معرض خطر بزرگتر عضو گیری توسط گروه‌های مسلح قرار دارند. » این گزارش می‌افزاید: «دختران با خطر شدید خشونت‌های مبتنی بر جنسیت مواجه هستند و بیش از پیش به کودک همسری وادار می‌شوند و این در حالی است که آن‌ها با بارداری‌های زودهنگام و زایمان مواجه می‌شوند که جان و سلامت آن‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد.
در این گزارش خاطرنشان شده است: «کودکان بدون آموزش با آینده‌ای عاری از امید مواجه می‌شوند. » در این گزارش خاطرنشان شده است: «زندگی کودکی که به مدرسه نمی‌رود، در واقع یک تراژدی از فرصت‌های محقق نشده و از دست رفته محسوب می‌شود. «

ریاست جمهوری فرانسه: ترامپ و مکرون درباره ایران همسو هستند

به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ براساس طبق بیانیه ریاست جمهوری فرانسه, دونالد ترامپ, رئیس جمهور آمریکا و امانوئل مکرون, رئیس جمهور فرانسه در حوزه های تجاری و مسئله ایران «دیدگاه مشترکی» دارند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: