پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

دیوانه کاخ سفید می گویند: با بمب اتم به طوفان حمله کنید!

سه هفته پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶, نشنال جئوگرافیک با انتشار مقاله‌ای اعلام کرد «حمله با سلاح هسته‌ای علیه طوفان ها: تاریخ تعجب آور یک ایده واقعا بد. »

«جدا از این حقیقت که این اقدام ممکن است سبب تغییر مسیر طوفان نشود,، اما این رویکرد این موضوع را نادیده می‌گیرد که مواد رادیواکتیو ناشی از این اقدام سریعا با مسیر باد حرکت خواهد کرد و مناطق را تحت تأثیر قرار خواهد داد و سبب ایجاد مشکلات زیست محیطی فاجعه باری می‌شود. این ایده خوبی نیست»

با بمب اتم به طوفان حمله کنید!

پایگاه اینترنتی آکسیوس در گزارشی نوشت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بار‌ها به مقامات وزارت امنیت داخلی و شورای امنیت ملی این کشور پیشنهاد کرده بود که برای متوقف کردن طوفان‌هایی که به سمت آمریکا می‌آیند، با بمب اتمی به طوفان حمله شود.
در این گزارش آمده است: منابعی که در جریان گفتگو‌های خصوصی رئیس جمهور آمریکا قرار دارند، اعلام کردند دونالد ترامپ بار‌ها به مقامات بلندپایه امنیت داخلی و امنیت ملی اعلام کرده است آن‌ها باید در پی استفاده از بمب هسته‌ای به منظور متوقف کردن طوفان‌هایی باشند که به سمت آمریکا می‌آیند.
در پشت صحنه چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟ ترامپ در زمان وقوع یکی از این طوفان‌ها در کاخ سفید اعلام کرد: «متوجه شدم. متوجه شدم. چرا ما از تسلیحات هسته‌ای علیه آن‌ها استفاده نمی‌کنیم؟ » این موضوع را یک منبع که در آنجا حضور داشت بیان کرد. این منبع به نقل از دونالد ترامپ گفت: » آن‌ها در سواحل آفریقا شکل گرفته اند و در سراسر اقیانوس اطلس حرکت کرده اند. ما یک بمب در میان چشم این طوفان رها می‌کنیم و این اقدام سبب متوقف شدن طوفان می‌شود. چرا ما این کار را انجام نمی‌دهیم؟ »
این منبع در پاسخ به سوالی در این باره که مقامات چه واکنشی به سخنان رئیس جمهور آمریکا نشان دادند، گفت: آن‌ها اعلام کردند: «قربان، ما این موضوع را بررسی خواهیم کرد. »
ترامپ هم از آن‌ها پرسید آمریکا با چه تعداد طوفان می‌تواند مقابله کند و بر درخواستش در این باره تأکید کرد که دولت باید قبل از رسیدن این طوفان‌ها به آمریکا مداخله کند و جلوی آن‌ها را بگیرد.
این منبع همچنین گفت: آن مقام‌ها متعجب شد. او گفت: «افراد حاضر در آنجا حیرت زده بودند. پس از پایان آن نشست، ما فکر کردیم این موضوع چه معنی می‌تواند داشته باشد؟ چه اتفاقی رخ خواهد داد اگر که ما این کار را انجام دهیم؟ » ترامپ همچنین در یک گفتگوی دیگر با یک مقام بلندپایه دولت آمریکا، بار دیگر این ایده را مطرح کرد. در یک یادداشت مرتبط با شورای امنیت ملی امریکا در سال ۲۰۱۷ آمده است: ترامپ این موضوع را مطرح می‌کند که چرا دولت نباید برای متوقف کردن طوفان‌ها از بمب استفاده کند. یک منبع اعلام کرد این مکالمه شامل استفاده از کلمه «هسته ای» نمی‌شد و او گفت: رئیس جمهور آمریکا در ارتباط با بمباران کردن طوفان‌ها صحبت کرد.
این منبع افزود این یادداشت مرتبط با شورای امنیت ملی در سال ۲۰۱۷ شامل «چندین موضوع و نه فقط طوفان‌ها می‌شد. این گونه نبود که کسی از ایده بمباران وحشت کند. آن‌ها فقط از سخنان رئیس جمهور تعجب کردند. »
این منبع گفت: ایده ترامپ در ارتباط با «بمباران طوفان ها» راه به جایی نبرد و هرگز هم وارد فرایند سیاسی رسمی نشد.
واکنش کاخ سفید: یک مقام بلندپایه دولت در واکنش به این موضوع اعلام کرد: «ما در ارتباط با گفتگو‌های خصوصی اظهار نظر نمی‌کنیم که رئیس جمهور ممکن است با تیم امنیت ملی خود داشته باشد. »
یک مقام بلندپایه دیگر امنیت ملی آمریکا هم از ایده ترامپ دفاع کرد و گفت: دلیلی برای هشدار و نگرانی وجود ندارد. او گفت: «هدف او دور نگه داشتن طوفان‌های فاجعه بار از آمریکاست. این ایده بدی نیست. » او افزود: «هدف او بد نیست. آنچه که افراد نزدیک به رئیس جمهور انجام می‌دهند این است که می‌گویند من رئیس جمهوری را دوست دارم که مسائلی همانند این را مطرح می‌کند. افراد قدرتمند به روشی مناسب به این موضوع واکنش نشان می‌دهند. »
ترامپ اولین کسی نیست که این ایده را مطرح کرد. این ایده که می‌توان برای مقابله با یک طوفان از یک حمله هسته‌ای استفاده کرد به دوران آیزنهاور باز می‌گردد، زمانی که دانشمندان حاضر در دولت آن را مطرح کردند.
این ایده بار دیگر مطرح شده است,، اما دانشمندان با این موضوع موافقند که این ایده موثر و کارساز نیست. این ایده به اندازه‌ای ادامه یافت که سازمان ملی مرتبط با اقیانوس و جو – نهادی در دولت که تغییرات جوی را پیش بینی می‌کند- یک صفحه حقیقی را در اینترنت برای افکار عمومی با عنوان «صفحه افسانه طوفان گرمسیری» منتشر کرد.
در این صفحه آمده است: «جدا از این حقیقت که این اقدام ممکن است سبب تغییر مسیر طوفان نشود,، اما این رویکرد این موضوع را نادیده می‌گیرد که مواد رادیواکتیو ناشی از این اقدام سریعا با مسیر باد حرکت خواهد کرد و مناطق را تحت تأثیر قرار خواهد داد و سبب ایجاد مشکلات زیست محیطی فاجعه باری می‌شود. این ایده خوبی نیست. »
سه هفته پس از انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۶, نشنال جئوگرافیک با انتشار مقاله‌ای اعلام کرد» حمله با سلاح هسته‌ای علیه طوفان ها: تاریخ تعجب آور یک ایده واقعا بد. »
در این مقاله آمده است انداختن یک بمب در داخل یک طوفان بر اساس مفاد معاهده انفجار‌های هسته‌ای صلح آمیز بین آمریکا و شوروی سابق ممنوع است.

دسته‌بندی شده در: سرتیتر, عمومی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: