پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

پایتخت، زیر گام های زنان برزیلی

لوئیس ایناسیو لولا رئیس جمهور چپگرا و هم چنین رهبر حزب کارگر کشور برزیل در سلولش از شهر جنوبی کوریتیبا:

زنان سرزمین ما دوباره احترام و محبت خود را خواهند گرفت. زنان سرزمین ما دوباره احترام و محبت خود را پس خواهند گرفت. نفرت عشق را شکست نخواهد داد. ترس، امید را شکست نخواهد داد. سبعیت و وحشی گری، همبستگی را شکست نخواهد داد

پایتخت، زیر گام های زنان برزیلی

download

آنان رنگ سرخ را به صورت و بدن های شان مالیده اند.از مادران شان و مادران شان نیز از مادران خود آموخته اند که چه زمان باید رنگ سرخ را به صورت و سینه ها مالید.

هنگامه جنگ نزدیک است. قدم به قدم برسیلیا و سپس کل کشور زیر گام های شان خواهد لرزید. هفته پیش قریب به صد هزار نفر که عمده آن را زنان (و یا اگر صریح تر اعلام کرد زنان بومی) تشکیل می داد در خیابان های پایتخت برزیل دست به تجمع زدند. این بزرگ ترین تجمعی است که برزیل از زمان انتخاب شدن رئیس جمهور شوونیست بولسانارو به خود دیده است. تظاهر کنندگان با محوریت اعتراض های معیشتی به خیابان ها ریخته اند تا مخالفت خود را با سیاست های ارضی و کشاورزی حاکمیت که در خدمت به سرمایه داران و تولید کنندگان بزرگ جهت یافته است،اعتراض و درخواست خدمات بهداشتی و همچنین برنامه و طرح ریاست جمهوری که مبنی بر صدور آیین نامه های افزایش حفر معادن در آمازونیا است اعلام نمایند.

معترضان این اقدامات را غیر قانونی و در جهت نابودی منابع طبیعی و زیست بوم قلمداد کرده اند. جایی که اجداد آن ها برای سالیان سال در آن ساکن بوده اند. تظاهرات به این ابعاد محدود نماند و اعتراض خود را نسبت به خصلت های شوونیستی، نژاد پرستانه و ضد زن وی نیز ابراز داشت. اعتراضات پس از 10 ساعت و پس از حضور وزیر بهداشت به پایان رسید. یکی از زنان شرکت کننده گفت: «ما مجبور نیستیم نابود شدن و حمله به حقوق خود را بپذیریم.» بولوسارو هم چون همتای آمریکایی خود دونالد ترامپ اعتقادی به فاجعه زیست محیطی امروزه ندارد و پیش از این برخی از موسسات را به جعل آمار جنگل زدایی متهم ساخت و به شدت از آژانس حقوق بومی کشور و نهاد محافظت از محیط زیست انتقاد کرد.وی هم چنین اظهار داشت که وسعت زمین هایی که بومی ها در آن ساکن اند خیلی بیشتر از جمعیت آن هاست و به همین میانجی قصد داشت تا اقدامات تخریب گرانه دولت خویش را که هم حیات مناطق طبیعی و هم توده مردم را به خطر می اندازد را توجیه نماید. فرناندو حداد، نماینده حزب کارگر برزیل که سال پیش در کسب مقام ریاست جمهوری ناکام ماند با شرکت در اعتراضات نامه ای را که لوئیس ایناسیو لولا رئیس جمهور چپگرا و هم چنین رهبر حزب کارگر کشور برزیل در سلولش از شهر جنوبی کوریتیبا نوشته بود، قرائت کرد:» زنان سرزمین ما دوباره احترام و محبت خود را خواهند گرفت. زنان سرزمین ما دوباره احترام و محبت خود را پس خواهند گرفت. نفرت عشق را شکست نخواهد داد. ترس، امید را شکست نخواهد داد. سبعیت و وحشی گری، همبستگی را شکست نخواهد داد».
اعتراض معیشتی
زنان

دسته‌بندی شده در: زنان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: