پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

پاسخ مطالبات کارگران نیشکر هفت تپه ، احکام محکومیت زندان وشلاق.

حکم ده کارگر ديگر هفت‌تپه صادر شد:۸ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق

🔹بر اساس رای دادگاه، ۹ نفر از کارگران به تحمل ۸ ماه حبس تعزیری و ۳۰ ضربه شلاق محکوم شدند که تا پایان مدت تعیین شده توسط دادگاه به صورت تعلیق خواهد بود و یک کارگر دیگر نیز از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

🔹دادگاه این کارگران بیست و سوم مرداد ماه برگزار شد و پیش از این، هفت کارگر این مجتمع به هشت ماه حبس تعلیقی و ۳۰ ضربه شلاق تعلیقی محکوم شده‌اند.
@vahedsyndica
تماس با سندیکا
@pvsyndica

t.me/vahedsyndica

به نقل از فرزانه زیلابی وکیل کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه:

🔴 شکایت کارفرما (آقای امید اسدبیگی )از تعدادی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ، منتهی به محکومیت کارگران به عنوان اخلال در نظم عمومی گردید.که دیروز به کارگران و وکلاابلاغ شد . به موجب دادنامه ی صادره از سوی قاضی شعبه یکصد و دو دادگاه های کیفری دو شهرستان شوش(آقای حمید سراج الدین) ، کارگران به تحمل هشت ماه حبس و سی ضربه شلاق محکوم گردیدند ، مجازات اعلامی به مدت چهار سال تعلیق می شود.
اسامی آن ها عبارتند از:آقایان حسین انصاری،اسماعیل جعادله،فیصل ثعالبی ،رستم عبدالله زاده ،عادل سماعین،امید آزادی،محمد خنیفر،صاحب ظهیری،عصمت الله کیانی می باشند.
به نظر اینجانب،
دادنامه صادره پس از دفاعیات مفصل و مستند ومستدل وکلای پرونده،برخلاف موازین و مقررات قانونی صادر گردیده و متن آن حاکی از آنست که این دادنامه،مصداق مسلم آسمان ریسمان به هم بافتن برای محکوم کردن کارگران و خفه کردن صدای آنها می باشد…
ظرف مهلت مقرر قانونی اعتراض تجدیدنظر خود را نسبت به این رٲی غیرصاٸب ،ثبت خواهیم کرد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه
۴ شهریور ۹۸
#۱۲_مرداد_محاکمه_نان_کار_آزادی_
#نان_کار_آزادی
#شادی_رفاه_آبادی

#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد_
آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

ماکرون: شرایط دیدار و مذاکره روحانی و ترامپ فراهم شده است، دیدار بزودی!

اولین نتیجه سفر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران به محل برگزاری جلسه گروه ۷ اعلام شد ظاهراً این سفر برای فراهم آوردن شرایط دیدار رئیس جمهور رژیم آمریکا با رئیس جمهور رژیم ایران صورت گرفته است.امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس اخیر خبری خود و دونالد ترامپ می گوید که مذاکرات گروه 7 درباره بسیاری از موضوعات سازنده بود.

ظاهراً ایران برای چندمین بار پل پیروزی روسای جمهور حزب جمهوری خواه آمریکا خواهد بود پس از بازگرداندن و آزادی گروگان های سفارت آمریکا رونالد ریگان توانست رقابت انتخابات ریاست جمهوری را از کارتر برده و با کمک ایران به عنوان پیروزی گروگانگیری به کاخ سفید برود دونالد ترامپ نیز در خیال استفاده از کارت ایران و کره شمالی برای رسیدن دوباره به کاخ سفید است.

تلاش دونالد ترامپ بر این است که توافق برجام را شکست خورده جلوه دهد و آن را به عنوان مهمترین دستاورد باراک اوباما رئیس جمهور سابق امریکا بی اهمیت و غیر قابل استفاده نشان داده و به جهانیان بقبولاند که او می تواند با ایران و کره شمالی به توافق های جدید رسیده و احتمالاً توافقی بهتر از توافق اوباما برای منافع امریکا.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه این کنفرانس خبری گفت که وی برای دیدار «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران و ترامپ طی هفته‌های آینده تلاش خواهد کرد.

رئیس جمهور فرانسه اضافه کرد که روحانی در راستای منافع کشورش آماده دیدار با هر رهبر سیاسی است و اگر رئیس جمهور ایران و ترامپ با یکدیگر دیدار کنند دستیابی به یک توافق ممکن است و در این زمینه نیز با روحانی گفت‌وگو کرده است.

ماکرون همچنین گفت که وی با رئیس جمهور آمریکا موافق است که ایران هرگز نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

وی اضافه کرد که تحریم‌های آمریکا پیامدهای زیادی برای اقتصاد ایران به همراه داشته و همین موضوع باعث افزایش فشارها علیه این کشور شده است.

رئیس جمهور فرانسه گفت که در جریان برگزاری نشست سران گروه 7 به ترامپ قصد خود برای دعوت از ظریف را اعلام کرد و این ایده فرانسه بود که ایران را برای مذاکره مجدد دعوت کند اما این اقدام به نمایندگی از آمریکا نبوده است.

ترامپ نیز در ابتدای این کنفرانس خبری با اشاره به این موضوع که شاهد نشست واقعا موفق سران گروه 7 بودیم، گفت: اگر بخواهیم کلمه‌ای درباره این نشست به خصوص مطرح کنیم باید بگوییم که شاهد اتحاد بودیم.

وی گفت که نشست سران گروه هفت امسال گام بزرگ رو به بالا بوده و نشست سال گذشته نیز خوب بوده است.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه کنفرانس خبری خود به موضوع ایران پرداخت و مدعی شد که ایران حامی تروریسم در جهان است.

وی در ادامه گفت که به دنبال تغییر رژیم در ایران نیستیم بلکه به دنبال دستیابی به تضمینی هستیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند و موشک‌های بالستیک نداشته باشد و توافق طولانی مدت‌تری با ایران داشته باشیم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد در صورتی که شرایط مناسب باشد با رئیس جمهور ایران دیدار خواهد کرد اما وی با این حال تهدید کرد در صورتی که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای باشد، با قدرتی شدید مواجه خواهد شد و گزینه دیگری نخواهیم داشت.

ترامپ گفت که ایران می‌تواند کشور فوق‌العاده‌ای باشد اما این موضوع بدون سلاح هسته‌ای ممکن خواهد بود.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه با ادعای اینکه تهران طی دو سال گذشته تغییر کرده، ایران و کره‌شمالی را با یکدیگر مقایسه کرد و گفت که هر دو کشور پتانسیل‌های اقتصادی چشمگیری دارند.

ترامپ در ادامه با اشاره به این موضوع که مردم ایران، مردم بزرگی هستند مدعی شد که نمی‌خواهد شاهد سختی کشیدن آنها به دلیل تحریم‌ها باشد و از نظر موقعیت ایران در منطقه پر تنشی قرار دارد اما این پتانسیل وجود دارد که به منطقه زیبایی تبدیل شود.

وی اضافه کرد که با این موضوع موافق نیست که به ایران پولی پرداخت شود و آمریکا به آنها پرداختی انجام نخواهد داد.

ترامپ در ادامه گفت که کشورهای متعددی به ایران یک خط اعتباری کوتاه مدت در مقابل فروش نفت ، خواهند داد تا امور خود را اداره کند.

رئیس جمهور آمریکا گفت که وی آقای روحانی را نمی‌شناسد ولی فکر می‌کند که ایران بخواهد این وضعیت بهبود پیدا کند.

ترامپ اضافه کرد: وضعیت اقتصادی ایران بسیار بد بوده و تحریم‌ها کارساز بوده‌اند و شانس زیادی برای توافق با ایران وجود دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ای‌بی‌سی نیوز درباره احتمال دیدار با رئیس جمهور ایران گفت فکر می‌کنم که وی خواستار دیدار باشد. من فکر می‌کنم که آنها خواستار آن هستند که اوضاع هموار شود.

ترامپ بار دیگر با بد توصیف کردن برجام گفت که به دنبال دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران است که متفاوت با توافقی باشد که اوباما با ایران بدان دست یافت.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین با تاکید بر اینکه چینی‌ها به دنبال توافق با آمریکا بر سر مسائل تجاری هستند، به احتمال دعوت از «ودلادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به نشست بعدی سران گروه هفت که در آمریکا برگزار خواهد شد، اشاره کرد.

وی با سرزنش اوباما به دلیل اجازه دادن به روسیه برای الحاق شبه جزیره کریمه به خاک خود، گفت: من قطعا وی (پوتین) را دعوت خواهم کرد.

ترامپ در بخش دیگری از کنفرانس خبری خود به جنگ تجاری میان آمریکا و چین اشاره کرد و گفت که چین هیچ گزینه‌های برای مقابله با فشارهای آمریکا در اختیار ندارد.

وی مدعی شد که چین صمیمانه به دنبال دستیابی به توافقی با آمریکا است و تماس‌های زیادی میان آمریکا و چین درباره توافق تجاری تبادل شده است.

ترامپ به یک خبر اشاره کرد و گفت شنیده است که «لیو هی» معاون رئیس جمهور چین اعلام کردکه پکن در «فضایی آرامی» به دنبال حل منازعه تجاری خود با آمریکا است.

ماکرون نیز در بخشی از این کنفرانس خبری گفت که وی و ترامپ درباره «توافق بسیار خوبی» در خصوص حل موضوع مالیات بر شرکت‌های فناوری آمریکایی دست یافته‌اند.

ترامپ پیشتر با احمق توصیف کردن ماکرون به دلیل تصمیم فرانسه برای اعمال مالیات بر شرکت‌های فناوری آمریکایی گفته بود که با این اقدام مقابله خواهد کرد.

وی در بخشی از کنفرانس خبری خود گفت که یک طرفدار محیط زیست بوده و بهترین رئیس جمهور در این زمینه است و مردم نمی‌توانند این موضوع را درک کنند.

ترامپ در حالی مدعی حمایت از محیط زیست است که در نشست سران گروه 7 زمانی که درباره گفت‌وگوها درباره تغییرات آب و هوایی آغاز شد وی محل مذاکرات را ترک کرد.

رئیس جمهور آمریکا و زمانی که خبرنگار سی‌ان‌ان از وی پرسید که آیا به تغییرات آب و هوایی اعتقادی دارد، بدون پاسخ دادن به خبرنگار سی‌ان‌ان کنفرانس خبری را ترک کرد.

ترامپ پیشتر نیز انتقادات بسیار شدیدی از سی‌ان‌ان، نیویورک‌تایمز و واشنگتن تایمز انجام داده بود و از آنها با عنوان «رسانه‌های جعلی» یاد کرده بود.

ماکرون نیز در پاسخ به سوال خبرنگاری که از وی پرسیده بود آیا از جنگ تجاری ترامپ با چین نگران است، گفت: چیزی که برای اقتصاد جهان بد بوده بلاتکلیفی است و هر چه سریعتر توافقی حاصل شود، سریعتر بلاتکلیفی از بین خواهد رفت.

رئیس جمهور آمریکا در بخشی از کنفرانس خبری خود به توافق تجاری با اتحادیه اروپا اشاره کرد و گفت آمریکا به توافق تجاری با اتحادیه اروپا بسیار نزدیک است چون آنها نمی‌خواهند که شاهد اعمال تعرفه بر کالاهای خود باشند.

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود به روابط خوب خود با «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی اشاره کرد و گفت که این روابط تا حدی خوب است که حتی ملانیا، همسرش نیز به خوبی به این موضوع رسیده است.

شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز نوشت ترامپ در حالی مدعی شده که ملانیا به روابط خوب وی با کیم‌جونگ اون پی برده که در هیچکدام از دیدارهایش با رهبر کره‌شمالی، همسرش حضور نداشته است.

ترامپ از ایران خواست تا موشک بالستیک نداشته باشد

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه مذاکرات گروه 7 را در بسیاری از موارد سازنده دانست.

به گزارش اسپوتنیک، امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مذاکرات گروه 7 را در بسیاری از موارد سازنده دانست.

رئیس جمهور آمریکا در این کنفرانس خبری به موضوع ایران پرداخت و مدعی شد که ایران حامی تروریسم در جهان است.

وی گفت که به دنبال تغییر رژیم در ایران نیستیم بلکه به دنبال دستیابی به تضمینی هستیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نکند و موشک‌های بالستیک نداشته باشد و توافق طولانی مدت‌تری با ایران داشته باشیم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد در صورتی که شرایط مناسب باشد با رئیس جمهور ایران دیدار خواهد کرد اما وی با این حال تهدید کرد که در صورتی که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای باشد، با قدرتی شدید مواجه خواهد شد و گزینه دیگری نخواهیم داشت.

ترامپ گفت که ایران می‌تواند کشور فوق‌العاده‌ای باشد اما این موضوع بدون سلاح هسته‌ای ممکن خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به این موضوع که مردم ایران، مردم بزرگی هستند مدعی شد که نمی‌خواهد شاهد سختی کشیدن آنها به دلیل تحریم‌ها باشد و از نظر موقعیت ایران در منطقه پر تنشی قرار دارد اما این پتانسیل وجود دارد که به منطقه زیبایی تبدیل شود.

ترامپ: ایرانیها اولین ملت تروریست در جهان هستند

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه دیدار با عبدالفتاح السیسی، همتای مصری خود در حاشیه نشست سران گروه هفت در فرانسه در پاسخ به سوال خبرنگاران، ملت ایران را تروریست خطاب کرد.
ترامپ گفت: تا جایی که به ایران مربوط می‌شود، من دیروز با رئیس جمهوری مکرون صحبت کردم و من در جریان همه کار‌های وی بودم و همه کار‌هایی که وی انجام داد را تایید می‌کنم؛ زمان دیدار با ایران فرا خواهد رسید و این موضوع بزرگی برای ایران خواهد بود.
در ادامه خبرنگاری از ترامپ پرسید شما نمی‌خواستید با ظریف دیدار کنید، اما آیا پیامی برای وی فرستادید؟
ترامپ در پاسخ گفت، من نمی‌خواهم در این باره اظهار نظر کنم.
وی مدعی شد آن‌ها باید تروریسم را متوقف کنند؛ آن‌ها اولین ملت تروریست (در جهان) هستند.

مسکو: درخواست آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را نباید جدی گرفت

میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در اتریش دوشنبه درباره درخواست جدید آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران اظهار نظر کرد.

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته در جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد با یادآوری اینکه موعد رفع تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل متحد علیه ایران و رفع ممنوعیت سفر «قاسم سلیمانی»، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اکتبر ۲۰۲۰ به اتمام می‌رسد از جامعه بین‌المللی خواست این محدودیت‌ها را تمدید کنند.

«میخائیل اولیانوف» امروز دوشنبه گفت که ایالات متحده از طریق طرح چنین درخواست‌هایی به دنبال تضعیف توافق هسته‌ای برجام است.

او که با اسپوتنیک مصاحبه می‌کرد تأکید کرد: «پیشنهاد آمریکا منعکس‌کننده موضع این کشور برای تضعیف برجام است و نمی‌توان آن را جدی گرفت.»

این مقام روسیه تصریح کرد که طبق برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت که در تأیید آن صادر شده تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران اواسط اکتبر ۲۰۲۰ برداشته می‌شود و دلیلی برای تجدید نظر در این تصمیم وجود ندارد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: