پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

نیشکر هفت تپه یک واحد صنعتی کشاورزی ؟ یا یک پادگان نظامی؟

🖌ارسالی از کارگر هفت‌تپه

▫️اعتصابات گسترده شرکت کشت وصنعت نیشکر هفت تپه، از سال ۸۶ آغاز شد.
عدم پرداخت دستمزدهای، عدم امنیت شغلی واز همه مهمتر تغییر کار بری و در نهایت تعطیلی شرکت اغاز شده بود، دلیل این‌اعتصاب بود.

در نهایت کارگران با مبارزات خود صاحبان سرمایه را وادار به عقب نشینی کردند وشرکتی که با بیش از پنج هزار کارگر با تعطیلی روبرو شده بود مجدد جان تازه به خود گرفت.
دراین مدت علی رغم مشکلات متعدد، کارگران روزگار میگذراندند.

در سال ۹۴ که نیشکر هفت تپه به بخش خصوصی یا بهتر بگوییم به بخش خصولتی واگذار شد.
با امدن بخش خصولتی، حضرات به به عنوان کارفرما، چه وعده های خوش سرخرمنی که به کارگران ندادن که فیلم های وعدهای داده شده در رسانه های مجازی در آن زمان منتشر شده است.

بهر حال بعد از گذشت دوسال، نه تنها شرکت پیش رفتی نداشت بلکه از آن آب باریکه که داشت، شور بختانه هم افتاد .

به طوری که از سال ۹۶ تا آبان ۹۷ کارگران بارها دست به اعتصاب زدند که لازم به بازگو کردن نیست، چرا که‌همه در جریان هستید و رسانهای مختلف فیلم همراه با خبر در ارتباط بااعتصابات آبان وآذر ۹۷، را منتشر کرده اند.

بعد از اعتصابات آذر و آبان ۹۷ و بعد از بازداشت اسماعیل بخشی وتعداد دیگری از کارگران وفعالین کارگری امروز شاهدآن هستیم که اقای اسد بیگی به همراه شکوهی، مسئول حراست شرکت وتعدادی از شورای اسلامی کار، نه تنها هفت تپه را به#پادگان_ تبدیل کردن، بلکه بیشتر ادارات شرکت یعنی بخشهای داخلی صنعتی مثل اداره کارخانه تجهیزات مکانیکی، خوراک دام و اداره زیر بنای وتدارکات را با گماردن نیروهای خود، شدیدا امنیتی کرده اند!؟
سئوال اینجاست این حضرات نو کیسه ورانت خوار چرا این همه از کارگران واهمه دارند به قول قدیمی ها ، دزد نباش از پادشاه نترس !

پس ترس این حضرات رانت خوار فقط وفقط از متحد شدن کارگران هست.

پس کارگران عزیز وزحمت کش برای رسیدن به مطالبات خودمان تنها رمز موفقیتمان متشکل شدن ما است ولا غیر .

فقط با هم بودنمان میتواند مارا در مقابل سرمایه داران مقاوم واستوار نگه بدارد و با اتحاد می توانیم به خواست های خود برسیم.

اتحاد رمز پیروزی است

کارگری از هفت تپه

#۱۲_مرداد_محاکمه_نان_کار_آزادی_
#نان_کار_آزادی
#شادی_رفاه_آبادی
#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد_
#زندان_شلاق_شکنجه_ملغی_باید_گردد_

#اعتراض_اعتصاب_تشکل_حق_مسلم_ماست_

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

محکومیت ظالمانه شلاق، زندان و تبعید برای سیدرسول طالب مقدم از بازداشتی های روز جهانی کارگر

photo_2019-08-29_23-45-56

سید رسول طالب مقدم راننده شرکت واحد در خطوط بی آر تی و از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد که در روز جهانی کارگر مقابل مجلس در اعتراض به گرانی و معیشت سخت کارگران توسط عوامل امنیتی بازداشت شده بود، به اتهام های فعالیت تبلیغی علیه نظام و اخلال در نظم عمومی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی افشاری محکوم به ۷۴ ضربه شلاق، دو سال حبس تعزیری، دوسال تبعید به منطقه آفرایز از توابع بخش سده خراسان جنوبی و همچنین دو سال محرومیت از استفاده تلفن همراه هوشمند و منع عضویت در دستجات و احزاب و گروهای سیاسی و اجتماعی گردیده است.

در متن رای، گزارشات سازمان اطلاعات سپاه همچنین گزارشات وزارت اطلاعات مبنای صدور چنین رای قرون وسطایی و ظالمانه قرار گرفته است.

آقای رضایی وکیل ایشان اعلام داشتند به حکم صادره اعتراض خواهند کرد.

حسن سعیدی دیگر عضو سندیکا از سوی همین شعبه محکوم به تحمل ۵ سال حبس تعزیری و دو سال ممنوعیت از عضویت در احزاب، گروه ها و دسته جات سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت استفاده از تلفن هوشمند گردید. (https://t.me/vahedsyndica/3249)
t.me/vahedsyndica

غرق شدن ۴۰ مهاجر در سواحل لیبی

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در بیانیه‌ای اعلام کرد که صبح روز سه‌شنبه(دیروز) حدود ۶۰ مهاجر در سواحل لیبی نجات پیدا کرده و به ساحل شهرک الخمس واقع در حوالی ۱۰۰ کیلومتری شرق طرابلس پایتخت لیبی انتقال داده شدند.

طبق گزارش وبگاه «العربی‌الجدید»، ۴۰ مهاجر نیز در سواحل لیبی غرق شدند.

در همین ارتباط «وینسنت کوچل» فرستاده ویژه کمیساریای مذکور در دریای مدیترانه گفت که نباید به سادگی وقوع چنین فجایعی را بپذیریم و از امروز به بعد بایستی اقدامات عملی برای جلوگیری از وقوع تلفات انسانی انجام دهیم.

از سوی دیگر «کیلی کلیمنتز» معاون کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان روز سه‌شنبه(دیروز) به سفر دو روزه خود به لیبی پایان داد. وی در دیدار با مقامات لیبیایی متعهد شد که حمایت از پناهندگان و دیگر افرادی که از درگیری‌های لیبی آسیب دیده‌اند، ادامه یابد.

ادعاى ارتش آمريكا درباره از بین بردن يك پايگاه داده مهم سپاه

آمریکا ادعا کرد که هکرهایش توانستند یک پایگاه داده مهم برای ایران را از بین ببرند.

به گزارش اسپوتنیک، نشریه نیویورک تایمز در مقاله ای نوشت: ارتش سایبری نیروهای مسلح ایالات متحده در جریان حمله سایبری به سیستم های رایانه ای ایرانی در ژوئن سال جاری یک پایگاه داده مهم برای تهران را ویران کرد.

براساس منابع منتشر شده از طرف مقامات آمریكا ادعا می شود که اطلاعات شناسایی در این پایگاه داده جمع آوری شده بود که گفته می شد برای استفاده نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لازم بود و آنها برای برنامه ریزی حملات به کشتی های عبوری در خلیج فارس به آن نیاز داشتند، مخصوصا اینکه که کدام نفتکش را انتخاب کنند و در کجا به آن حمله کنند.

این نشریه ادعا می کند که ارتش آمریکا همچنین به برخی از سیستم های ارتباطی و شبکه های رایانه ای ایران آسیب رسانده است. گفته می شود که ارتش سایبری آمریکا به دنبال آسیب رساندن به سیستم های دفاعی هوایی و موشکی ایران نبود.

آمریکا کارگردان پشت صحنه اعتراضات اخیر در هنگ کنگ است

روزنامه «نیزاویسیمایا گازیتا» امروز در تحلیلی نوشته است: هرچه به تاریخ اول اکتبر، 70 سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین نزدیک می شویم، تلاش‌های آمریکا برای خدشه وارد کردن به این جشن شدت پیدا می کند. این در حالی است که مقامات پکن اطلاعاتی به دست آورده‌اند مبنی بر اینکه این آمریکایی‌ها هستند که به افراد شرکت کننده در اعتراضات گسترده اخیر در هنگ کنگ پول می‌پردازند.

همزمان با این مسئله وزارت امور خارجه چین نیز سخنان «جان بولتون» مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در رابطه با کمک‌های چین به کشورهای فقیر مورد انتقاد قرار داده است.

البته سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا نیز بیکار ننشسته و خبر داده‌اند که چینی‌ها از طریق اینترنت جاسوس استخدام می کنند. به عقیده کارشناسان، مقامات پکن سعی خواهند کرد تا بدون ورود نیروهای نظامی آرامش را به هنگ کنگ، این مستعمره سابق انگلیس، بازگردانند.

«ویلیام ایوانین» مدیر سرویس ضداطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده اعلام کرده که کاربران شبکه اجتماعی «Linkedin» که تعداد آنها در جهان 645 میلیون نفر است، نمی دانند که روزی می توانند هدف شکار مقامات مقامات چینی شوند. این مسئله بیشتر مربوط به نخبگان آمریکایی، به خصوص مقامات سابق دولتی آمریکا می‌شود. به گفته وی، دیگر لازم نیست که چینی‌ها برای استخدام جاسوس مانند گذشته به آمریکا سفر کنند. به جای آن می توانند جایی در چین قرار داشته باشند و با نگاه به صفحه کامپیوتر و ارسال پیام‌های دوستانه امکاناتی برای استخدام چنین افرادی را فراهم کنند و این کاری است که از طریق سایت «Linkedin» انجام می‌شود.

جان بولتون نیز به موج حملات به مقامات پکن ملحق شد. وی که در اوکراین به سر می برد، بار دیگر دیگر خواستار ممانعت از دستیابی چینی‌ها به کارخانه معروف «موتور سیچ» اوکراین شد. البته بولتون از این سفر برای انتقاد از سرمایه گذاری چین در کشورهای فقیر هم استفاده کرد که به عقیده وی، این مسئله باعث بدهکاری این کشورها به چین شده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین به این ادعای واکنش نشان داده و گفت که هدف جان بولتون می خواهد بین پکن و شرکای آن اختلاف بیاندازد و مانع از تحقق طرح بزرگ «راه ابریشم جدید» شود.

اوضاع هنگ کنگ به نقطه اوج تنش در روابط چین و آمریکا تبدیل شده است

به نوشته این روزنامه، مهمترین مسئله در افزایش تنش در روابط آمریکا و چین همچنان هنگ کنگ است که اکنون تقریبا 12 هفته از برگزاری اعتراضات گسترده در آنجا می‌گذرد. بر اساس اطلاعات رسانه‌های چینی، سرویس های اطلاعاتی این کشور بالاخره توانستند حمایت بیگانگان بخصوص ایالات متحده از اعتراضات ضددولتی در هنگ کنک را ثابت کنند.‎
قضیه بدین صورت است که پیشتازان در اعتراضات در واقع در خدمت سازمان کنترل بر حقوق بشر در هنگ کنگ هستند. این سازمان از سال 1995 دریافت بودجه از بنیاد ملی حمایت از دموکراسی آمریکا (NED) را آغاز کرد. بر اساس اطلاعات خود این سازمان، ارزش کلی بودجه آن در سال 2018 نزدیک به 4 میلیون دلار بود. این رقم تنها قسمت بالای این کوه یخی را نشان می دهد، برای اینکه اکثر هزینه‌های این سازمان به خاطر حساسیت اطلاعات مخفی نگهداشته می شود.

این در حالی است که ‌NED خود را سازمانی غیردولتی می نامند، در حالیکه روابط نزدیکی با مقامات کنگره و آژانس امنیت ملی آمریکا دارد که در واقع صحنه گردانان پشت پرده بسیاری از انقلاب‌های رنگین در کشورهای دیگر هستند.

«واسیلی کاشین» کارشناس ارشد موسسه شرق دور آکادمی علوم روسیه در گفت‌وگو با این روزنامه یادآور شده است: «جای تعجب ندارد که آمریکایی‌ها از هنگ کنگ بعنوان نقطه ضعف در سیستم دفاعی چین و پرورش دادن ساختارهای غیردولتی در آنجا استفاده کنند. این در حالی است که پدیده‌ای به نام هسته‌های زیرزمینی حزب کمونیست نیز وجود دارد که همچنان در هنگ کنگ فعالیت دارد.»

این کارشناس معتقد است که توسعه روند اوضاع می تواند دو سناریو داشته باشد. گزینه ارجع برای چین آن است که اعتراضات کاهش یافته و بتوانند با کمک ارگان‌های انتظامی محلی اوضاع در هنگ کنگ آرامش پیدا کند. گزینه منفی هم ورود نیروهای امنیتی چینی است که این مسئله ضربه سختی به نظریه «یک کشور-دو سیستم» وارد خواهد کرد.

سوریه خطاب به اروپا: تروریست‌هایتان را پس بگیرید تا مردم سوریه روی آرامش ببینند

«بشار الجعفری»، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد تنها را بازگشت ثبات و آرامش به این کشور را توقف حمایت برخی از کشورهای اروپایی از تروریسم دانست.

او در جلسه شورای امنیت این سازمان در باره اوضاع سوریه به ویژه استان ادلب این کشور گفت: «تنها راه پایان رنج‌های مردم سوریه در این است که کشورهای حامی تروریسم، ترویست‌های خود را [از سوریه] خارج کنند. در این صورت است که مردم سوریه روی امنیت و آرامش را خواهند دید».

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل متحد به آمار مرکز بین‌المللی مبارزه با تروریسم در لاهه درباره تروریست‌های حاضر در سوریه اشاره کرد و گفت که بر آمار این مرکز، ۴۳۰۰ تروریست اروپایی در سوریه و عراق می‌جنگند که ۲۸۳۸ نفر از این تعداد، از بلژیک، انگلیس، فرانسه و آلمان آمده‌اند. او گفت اولین تروریست بلژیکی در سوریه سال ۲۰۱۱ رؤیت شده است.

او به نیابت از کشورش از نمایندگان ایران و روسیه و دولت قزاقستان به دلیل میزبانی از نشست آستانه و شرکت در این نشست تشکر و قدردانی کرد.

جعفری در بخشی از سخنان خود، طرح و همکاری مشترک آمریکا و ترکیه در ایجاد منطقه امن در شمال سوریه را محکوم کرد و گفت که این هماهنگی واشنگتن و آنکارا تحرک کننده است و منجر به وقوع حوادث جدید در صحنه میدانی خواهد شد.

به گزارش شبکه الاخباریه سوریه، نماینده دائم این کشور در شورای امنیت گفت: «توافق بر سر تشکیل این منطقه در خاک سوریه، شراکت ترکیه و آمریکا را در اشغالگری برملا کرد».

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در مورد حملات پهپادی رژیم صهیونیستی در عراق و لبنان و حمله هوایی اخیر این رژیم به جنوب دمشق نیز گفت که «جلسه‌ای حول محور چالش‌هایی که ثبات در خاورمیانه با آن مواجهه است، برگزار شد و اغلب شرکت کنندگان گفتند که اشغالگری اسرائیل و اقدامات خصمانه آن دلیل اصلی این چالش‌هاست».

جعفری همچنین استقبال وزیر خارجه آمریکا از این حملات را محکوم کرد و گفت که این مسئله بیانگر این است که واشنگتن خود شریک جرم است.

او به اوضاع ادلب نیز اشاره کرد و گفت که هیأت تحریر الشام (جبهه النصره سابق) بر همه فعالیت‌های استان ادلب سیطره دارد و توافق آستانه، آتش‌بس شامل گروه‌های مسلحی که از نظر شورای امنیت «گروه تروریستی» هستند، نمی‌شود.

بشار جعفری گفت که توافق آستانه و سوچی روسیه بر حق دولت سوریه و متحدان آن در مقابله با گروه‌های تروریستی بدون در نظر گرفتن نام این گروه‌‌ها، تأکید دارد.

کوبا خواستار لغو تحریم‌های واشنگتن علیه ونزوئلا شد

نقل از رویترز، برونو رودریگز وزیر خارجه کوبا روز چهارشنبه از کریستیا فریلند وزیر خارجه کانادا خواست تا برای پایان دادن به تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا کمک کند.

این سومین دیدار وزرای خارجه دو کشور از ماه می و بحران سیاسی و انسانی در ونزوئلا به شمار می‌رود، کوبا متحد اصلی ونزوئلا است. قدرت‌های غربی به رهبری آمریکا از خوان گوایدو رئیس مجمع ملی و رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا حمایت کرده و خواستار کناره گیری نیکولاس مادورو رئیس جمهور قانونی این کشور از قدرت شده‌اند.

تحریم‌های آمریکا از ابتدای امسال علیه ونزوئلا افزایش یافته و این مساله فشار زیادی را بر اقتصاد این کشور وارد کرده است. اقتصاد ونزوئلا پیش از این نیز با تورم فزاینده روبرو بوده و مشکلات اقتصادی موجب تشدید سوء تغذیه و گسترش بیماری‌ها شده و میلیون‌ها نفر را به کشورهای همسایه فراری داده است.

دولت ترامپ فشارهای خود علیه کشورهای سوسیالیستی آمریکای جنوبی را به شدت افزایش داده و هاوانا را متهم به حمایت‌های گسترده از دولت ونزوئلا کرده است. واشنگتن محاصره اقتصادی علیه کوبا را نیز افزایش داده است.

کانادا روابط دیرینه خوبی با کوبا دارد و این مساله امیدواری‌ها را در خصوص این مساله افزایش داده است که کانادا بتواند نقش میانجیگر را در بحران ونزوئلا ایفا کند.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا در ماه ژوئن از کانادا خواست تا دخالت مستقیم‌تری در ارتباط با مسائل کوبا داشته باشد. وی کوبا را به ایفای رفتار و نقش مخرب در ونزوئلا متهم کرده است.

آمریکا دفتر سیاسی ونزوئلا را در پایتخت کلمبیا افتتاح کرد

همچنین وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرده است که دفتر نمایندگی سیاسی ونزوئلا را در شهر بوگوتا پایتخت کلمبیا افتتاح کرده است.

وزارت خارجه آمریکا افزود: واشنگتن به مخالفت خود با نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا ادامه خواهد داد و همچنان از خوان گوایدو حمایت خواهد کرد.

واحد امور ونزوئلا از سوی جیمز استوری مقام آمریکایی مسئول امور ونزوئلا اداره خواهد شد.

وی از جمله دیپلمات‌های آمریکایی است که در ماه مارس از سفارت آمریکا در کاراکاس خارج شدند.

وزارت خارجه آمریکا افزود: واحد امور ونزوئلا به تلاش‌های خود برای برقراری مجدد دموکراسی و نظم قانونی در ونزوئلا ادامه خواهد داد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: