پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

معاون قضائی دادستان کل کشور در اظهاراتی با اشاره به اعتراضات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه چنین عنوان نموده اند : «عوامل و عناصری پول گرفته‌ بودند و می‌خواستند به هر طریق که شده آنجا را به آشوب بکشند».

اینجانبان بعنوان وکلای متهمین این پرونده با مطالعه کامل ۳۰۰۰ صفحه در ۹ جلد ، هیچ نشانه ای از دریافت حتی یک ریال از طرف متهمین پرونده مشاهده نکرده و این اظهارات هیچ مستندی در پرونده، اعم از گردشکار ضابط، کیفرخواست دادسرا و صورتجلسات محاکمه دادگاه نداشته است.
در پرونده ای که حتی به رنگ موی متهم نیز پرداخته شده است و از بی اهمیت ترین مسائل، سوژه هایی برای تحقیقات و سوالات غیر مرتبط استخراج شده است، اگر کوچکترین احتمالی مبنی بر دریافت حتی یک ریال وجود داشت بی تردید شاهد انتساب اتهامات دیگری هم می بودیم.
حال با توجه به اینکه معاون قضایی دادستان کل کشور فراتر از تحقیقات ضابط، کیفرخواست و روند پرونده ، اظهارات جدیدی را مطرح می نماید که ملازمه مستقیم با ذکر مصادیق و ادله دارد، حق پرسشگری وپیگیری حقوقی از ایشان را برای موکلین محفوظ می دانیم.

از سوی دیگر اظهار نظر مقامات قضایی پیش از صدور حکم ممنوعیت قانونی دارد و این اظهارات از قول مقامی که باید الگوی رعایت قانون و بی طرفی دستگاه قضایی باشد، اسباب نگرانی از ورود پیشداوری به رسیدگی قضایی است.
امید اینجانبان بر این است که در هر مرحله از دادرسی، عدم هرگونه مداخله و حفظ استقلال قضات رسیدگی کننده به پرونده، مورد رعایت و احترام مسئولین ارشد قضایی قرار گیرد تا در آرامش و دقت کافی محملی برای دادرسی منصفانه فراهم گردد.

فرزانه زیلابی
سید جمال الدین حیدری منش
سید حسین تاج
امیر رئیسیان

#۱۲_مرداد_محاکمه_نان_کار_آزادی_#نان_کار_آزادی
#شادی_رفاه_آبادی#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد_#زندان_شلاق_شکنجه_ملغی_باید_گردد_

اعتراض_اعتصاب_تشکل_حق_مسلم_ماست_

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

فارک «نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا» دوباره اسلحه بدست گرفت

سازمان مسلح و انقلابی فارک در آمریکای لاتین، پایان پیمان صلح با دولت کلمبیا را به صورت رسمی اعلام کرد.

فارک همچنین از آغاز مرحله جدیدی از جنگ در کلمبیا خبر داده است.

در این ارتباط، اعضای سازمان فارک ضمن اعلام پایان صلح سه ساله با دولت بوگوتا، از بازگشت خود به جنگل های کلمبیا خبر داده‌اند.

سازمان  فارک در همین ارتباط دولت دست راستی و دست نشانده امپریالیسم بوگوتا را بدرستی به نادیده گرفتن تعهدات خود در قبال پیمان صلح متهم کرده است.

همچنین «ایوان مارکوز»، از رهبران سابق  چریک‌های فارک که خود یکی از مذاکره کنندگان صلح با دولت کلمبیا بود، دولت بوگوتا را به خیانت در عمل نکردن به موارد کلیدی درج شده در پیمان صلح متهم کرد.

فارک ( FARC) یا گروه موسوم به  «نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا»، یک سازمان چریکی مارکسیست است که از سال ۱۹۵۸ عملیات مسلحانه در کلمبیا دنبال می‌کرد اما در سال ۲۰۱۶ توافق صلح را مشروط به ایجاد زیرساخت در مناطق مرکزی کلمبیا با دولت مرکزی این کشور امضا کرد، هرچند در نهایت این توافق صلح دوام نیاورد و این گروه بار دیگر سلاح به دست گرفت.

تایمز: روسیه به ایران مسیر مصون از تحریم برای انتقال نفت پیشنهاد داد +نقشه

یک رسانه آمریکایی امروز جمعه گزارش داده روسیه در اقدامی که از گسترش روابط میان مسکو و تهران حکایت دارد به ایران مسیر جدیدی برای انتقال نفت به ترکیه و سوریه پیشنهاد داده است.

به نوشته تایمز، ایران قبلاً محموله‌های نفت خود به سوریه و ترکیه را از طریق کانال سوئز انتقال داده است. اما بعد از خروج آمریکا از برجام انتقال نفت از این این مسیر برای ایران دشوار شده است، زیرا کشورهایی که اقدام به خریداری نفت ایران کنند یا به انتقال محموله‌های آن کمک کنند ممکن است با تحریم‌های آمریکا مواجه شوند.

«گئورگی مارادوف»، نماینده کرملین در شبه جزیره کریمه گفت که ایران می‌تواند از قابلیت‌های کشتی‌رانی این شبه‌جزیره استفاده کرده و نفت خودش را از طریق کانال «ولگا-دن» به دریای سیاه منتقل کند.

مارادوف تأکید کرد: «منافع دوجانبه بین ایران و کریمه به ویژه با توجه به سیاست‌های ضدایرانی ایالات متحده آمریکا رو به افزایش است.»

طبق نوشته روزنامه تایمز، کانال ولگ-دن 63 مایل طول دارد و بخشی از آبراهی است که دریای خزر را از طریق دریای آزوف و دریای سیاه به اقیانوس‌های جهان متصل می‌کند.

این روزنامه می‌نویسد تهران هنوز علناً به درخواست روسیه پاسخ نداده اما اعطای مسیر جایگزین نفتی می‌تواند فرصت ارزشمندی در اختیار صنعت نفت ایران قرار دهد.

بولتون: توقیف «آدریان دریا ۱» موضوعی جدی است

به دنبال اقدام وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم کشتی «آدریان دریا ۱»، «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی به ایران و دیگر کشورهای جهان درباره توقیف این نفتکش هشدار داده است.

بامداد امروز شنبه وزارت خزانه‌داری آمریکا نفتکش ایرانی «آدریان دریا ۱» و کاپیتان آن را در لیست تحریم قرار داد. دفتر کنترل دارایی‌های خارجی این وزارتخانه همچنین آدریان دریا ۱ را که حامل ۲.۱ میلیون بشکه نفت خام است دارایی مسدود شده اعلام کرد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در پیامی توییتری به تحریم آدریان دریا ۱ واکنش نشان داد و ادعاهای واشنگتن درباره مقصد این نفتکش ایرانی را تکرار کرد.

این مقام آمریکایی مدعی شد: «تحریم‌ها (علیه آدریان دریا ۱ و کاپیتان آن) و همچنین توقیف یک کشتی درگیر در فعالیت غیرقانونی، موضوعی جدی هستند».

وی افزود: «بگذارید این درسی باشد برای هر کسی که درباره حمایت از انتقال نفت ایران به مقصد رژیم قاتل (بشار) اسد وسوسه شده باشد».

مشاور امنیت ملی دولت دونالد ترامپ در پایان این پیام توییتری ضد ایرانی، از هشتگ «ارزش امتحان کردن ندارد» استفاده کرده است.

تهدید بولتون درباره توقیف آدریان دریا ۱ در حالی مطرح شده که پیش از این دادگاهی در آمریکا به دنبال درخواست دولت ترامپ، دستور توقیف این نفتکش ایرانی را صادر کرد و وزیر دفاع آمریکا هم درباره احتمال توقیف آن اظهاراتی مطرح کرده است.

این نفتکش که پیشتر نامش «گریس ۱» بود، حدود دو ماه پیش هنگام عبور از جبل طارق توسط تفنگداران دریایی انگلیس توقیف شد. دولت محلی جبل طارق ادعا کرد که این نفتکش در حال ارسال نفت به سوریه بوده و به دلیل نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه توقیف شد؛ ادعایی که ایران بشدت آن را رد کرده بود.

جبل‌طارق سرانجام بعد از ۴۵ روز توقیف غیرقانونی، گریس ۱ را آزاد کرد و این نفتکش که نامش به «آدریا‌ن‌دریا ۱» تغییر کرد، با پرچم جمهوری اسلامی ایران حرکتش را از سر گرفت.

پیش از پیام توییتری بامداد امروز بولتون، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا هم با طرح ادعاهایی علیه این نفتکش ایرانی مدعی شده بود که واشنگتن اطلاعات قطعی در اختیار دارد که آدریان دریا ۱ به سوی سوریه می‌رود.

وی در پیامی توییتری نوشت: «ظریف‌،‌ وزیر امور خارجه ایران به بریتانیا تضمین داد که نفتکش گریس ۱/ آدریان دریا ۱ به سوریه نمی‌رود. ما اطلاعات قابل اطمینانی داریم که این نفتکش به سوی بندر طرطوس سوریه می‌رود. من امیدارم که شرایط تغییر کند. اطمینان به ظریف اشتباه بزرگی است».

قطر خواستار توقف فوری جنگ یمن شد

وزارت خارجه قطر امروز جمعه در بیانیه‌ای اعلام کرد که جنگ در یمن طولانی شده و فجایع انسانی آن به قدری عمیق‌تر شده که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد.

در این بیانیه آمده است که قطر همه طرف‌های یمنی را به تعقل و درایت و اولویت قرار دادن منافع ملت و خودداری از آسیب زدن به بافت اجتماعی این کشور دعوت می‌کند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، وزارت خارجه قطر همچنین خواستار توقف فوری جنگ در یمن و بازگشت به گفت‌وگوی ملی فراگیر مورد توافق طیف‌های مختلف ملت یمن شد.

در این بیانیه بر ایستادگی کامل دوحه در کنار ملت یمن به منظور حفظ امنیت، سلامت و وحدت ملی این کشور تأکید شده است.

درگیری‌ها میان شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات که داعیه جدایی‌طلبی دارند، با عناصر دولت هادی از ۱۶ مرداد گذشته آغاز شده است. جدایی‌طلبان جنوب خواستار تشکیل کشور «یمن جنوبی» به مثابه سال‌های پیش از ۱۹۹۰ هستند. در طول این مدت تمامی تلاش‌های دولت سعودی برای توقف درگیری‌ها و حتی بیانیه مشترک با ابوظبی نیز نتوانسته اوضاع را آرام کند.

در همین ارتباط «معمر الأریانی»، وزیر اطلاع‌رسانی دولت مستعفی یمن، امارات را به تلاش برای تجزیه یمن متهم کرد و گفت که حملات روز پنجشنبه (دیروز) اماراتی‌ها به نیروهای آن دولت ده‌ها کشته و زخمی داشته است.

او گفت که در جریان حمله هوایی پنجشنبه (هفتم شهریور) به نیروهای دولت هادی در «عدن» و «أبین»، ۴۰ تن کشته و ۷۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: