پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

تحصن اعتراضی کارگران آذر آب امروز چهارشنبه ۱۳شهریور در باغ ملی اراک

با توجه به اینکه صبح امروز معاونت سیاسی امنیتی استانداری، پلیس امنیت و فرماندار در آمفی تئاتر شرکت سعی در جلوگیری از تجمع کارگران داشتند، اما کارگران آذراب ساعاتی پیش به خیابان آمدند ودر محل باغ ملی اراک دست به تحصن اعتراضی زدند.
کارگران خواهان لغو خصوصی‌سازی شرکت هستند.

@vahedsyndica
تماس با سندیکا
@pvsyndica

t.me/vahedsyndica

راهپیمایی کارگران آذر آب

#تجمع_اعتراض_اعتصاب_تشکل_
#حق_مسلم_ماست_

همبستگی کارگران = قدرت
کارگران

✔️ سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت از خواست و‌مطالبات کارگران‌ آذر آب، هرگونه فشار پلیسی و‌احضار و تهدید کارگران این شرکت را محکوم می کند.

قدرت ما کارگران در همبستگی ما است.

هم سرنوشتان،‌ ما همگی درد مشترکی داریم، برای رهایی از درد مشترک اقدام مشترک لازم است.

طبقه کارگر متشکل در صنعت نفت،( کارگر نفت ما ،رهبر سر سخت ما) در سال ۱۳۵۷ با اتحاد و‌همبستگی نشان داد که توانایی ما کارگران حد و‌ مرزی ندارد.

#دومین روز اعتراضات کارگران #آذراب

با وجود احضارها و فشارهای دستگاه‌های امنیتی در پی اعتراضات پیشین کارگران آذراب در سال‌های گذشته و با وجود اینکه صبح امروز(ساعت ۸ و نیم) معاونت سیاسی امنیتی استانداری، پلیس امنیت و فرماندار در آمفی تئاتر شرکت سعی در جلوگیری از تجمع کارگران داشتند، کارگران آذراب ساعاتی پیش به خیابان آمدند. آنها خواستار لغو خصوصی‌سازی شرکت هستند.

#۱۲_مرداد_محاکمه_نان_کار_آزادی_#نان_کار_آزادی
#شادی_رفاه_آبادی#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد_#زندان_شلاق_شکنجه_ملغی_باید_گردد_

#اعتراض_اعتصاب_تشکل_حق_مسلم_ماست_

آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

سفیر کوبا در ایران: آمریکا جنگ و مرگ را ترویج می دهد

 «الکسیس باندریچ وگا»، سفیر کوبا در ایران، طی سخنانی در تریبون ضد امپریالیستی که توسط سفارت ونزوئلا در ایران در چارچوب کمپین «ترامپ دیگر نه» برگزار شد، سخنانی را ایراد کرد و در آن رفتار و سیاست‌های آمریکا را مورد انتقاد قرار داد. سخنان سفیر کوبا در تهران به شرح ذیل است:

وی گفت: سیاست ایالات متحده در مقابل کوبا باعث تشدید محاصره، اجرای کامل قانون هلمز بولتون، بسته شدن کنسولگری در هاوانا، ممنوعیت سفر و مبادلات بین کوبایی‌ها و آمریکایی‌ها، آسیب در بخش همکاری‌های بین المللیکوبا، تحریم فعالیت‌های تجاری و مالی ما، فعالیت‌های غیر قانونی بازرسی و اخلال در کار تانکرهای نفتکش شده است. تهدید شرکت‌های حمل و نقل دریایی، شرکت‌های بیمه و دولت‌ها برای جلوگیری از ورود سوخت به این جزیره، حتی اقداماتی برای بی ثباتی و تغییر رژیم، نمونه‌ای از این مثال‌ها است.

سفیر کوبا در ایران تاکید کرد: پس از ۶۰ سال، این محاصره ۹۲۲ هزار ۶۳۰ میلیون دلار ضرر وارد کرده است که مهمترین مانع برای توسعه اقتصاد کوبا و سبب نقض حقوق بشر مردم ما گردیده است. این امر همچون یک نسل کشی و نقض منشور سازمان ملل و قوانین بین المللی است. ایده نابود کردن کوبا سبب شده و خواهد شد تا سیاست ایالات متحده بهطرف یک مسیر پر از دروغ و عوام فریبی گام بردارد. برایشان راه حل دیگری جز دروغ نمانده است، چون دروغ منبع اصلی سیاست خارجی آمریکا است.

وی افزود: بولتون فردی است که دچار مرض دروغگویی شده است. او نمی‌تواند وسواس خود درباره کوبا و ونزوئلا را پنهان کند، حتی اگر مخالف سیاست‌های رئیس جمهور ترامپ باشد و از موفقیت سیاست‌های خارجی به خاطر مشکلات داخلیجلوگیری کند و تهدیدی برای انتخاب مجدد وی باشد. پومپئو منکر تاریخ و اصول انقلاب کوبا است. دائماً درباره کوبا بدگویی می‌کند دروغ می‌گوید و قصد عوام فریبی دارد، او پیشنهاد می‌کند که در ازای مذاکره در مورد آشتی مسیر خود را تغییر دهیم و به دوستان خود خیانت کنیم و ۶۰ سال عزت را انکار کنیم. هیچ تهدیدی باعث تغییر در ما نخواهد شد.

باندریچ وگا اعلام کرد: تسلیم وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا به سمت ارتباط با بولتون و مافیای ضد کوبایی در میامی، سبب آسیب به سیاست و اصالت آن می‌شود. همچنین این امر به پومپئو در برای نقشه‌هایش برای دستیابی به سنا یا ریاست جمهوری آمریکا کمک نخواهد کرد. کوبا می‌داند که چگونه می‌تواند روابط خود را با میلیون‌ها نفر ازبخش‌ها و مناطق مختلف آمریکا که به روابط محترمانه و سازنده بین دو کشور اعتقاد دارند و از پایان محاصره در جزیرهحمایت می‌کنند، حفظ کند.

وی گفت: کوبا تمایل خود برای ایجاد یک رابطه متمدنانه با ایالات متحده را کنار نگذاشته است، مشروط بر اینکه به اختلافات عمیق بین دو کشور احترام گذاشته و باید بدانند که هر پیشنهادی که احترام و برابری را رعایت نکند، برای مامورد قبول نیست. ایالات متحده سعی دارد تا همکاری‌های پزشکی کوبا را که شهرتی بین المللی دارد، تخریب کند و در همین ارتباط نیز ۳ میلیون دلار را اختصاص داده تا به تخریب این امر بپردازد چرا که ما جان‌ها را در جهان نجات داده‌ایم. این‌ها مغلطه‌ها و دروغ‌های استکبار امپریالیست است که ارزش‌های انسانی را درک نمی‌کند.

سفیر کوبا در ایران اعلام کرد: کوبا را همکاری‌هایش با سایر ملل متمایز می‌کند. کوبا آنچه را که برایش اضافه مانده است را تقسیم نمی‌کند بلکه آنچه را دارد اگر چه کم تقسیم می‌کند. امروزه ۳۳ هزار متخصص کوبایی در ۸۵ کشور در بخش‌های سلامت، آموزش، ورزش و ساخت و ساز مشغول به کار هستند. کوبا با توجه به دستاوردهایی که در بخش‌های اجتماعی، امنیت شهروندی و فرصت‌های برابر داشته است توانسته سیاستی با تراز صفر در بخش قاچاق انسان داشته و عملکرد نمونه‌ای درباره این فاجعه داشته باشد.

باندریچ وگا گفت: ایالات متحده با فعالیت‌های ضد صلح و امنیت، عدم تعادل اقتصادی، اقدامات اجبارگونه و یکجانبه، تغییرات آب و هوایی، دخالت در امور دیگر کشورها، سیاست‌های مهاجرتی نژادپرستانه و تبعیض آمیز ثبات بین‌المللی را به شکل فزاینده ای تهدید می‌کند. مبالغ گزاف هر ساله به جای اینکه به ترویج صلح، مبارزه با گرسنگی و فقر و اجرای برنامه ۲۰۳۰ و اهداف توسعه هزاره اختصاص داده شود، در صنعت جنگ و مدرن سازی زرادخانه‌های هسته‌ای سرمایه گذاری می‌شود. ایالات متحده جنگ و مرگ را ترویج می‌دهد. آنها بیش از ۲۵۰ هزار سرباز در ۸۰۰ پایگاه، در بیش از ۱۷۷ کشور جهان دارند. کوبا زندگی و سلامت را ترویج می‌دهد در ۵۶ سال همکاری‌های پزشکی، بیش از ۴۰۰ هزار نیروی کوبایی در بیش از ۱۶۴ کشور جهان داشته است.

وی افزود: تهاجم‌های امپریالیسم یانکی و الیگارشی به همراه شاهین‌هایی که سیاست خارجی را در قبال آمریکای لاتین و کارائیب به پیش می‌برند، منطقه جغرافیایی ما را به عنوان منطقه صلح تهدید می‌کنند. جامعه جهانی این چالش را پیش رو دارد تا با رفتارهای پرخاشگرانه و متکبرانه ایالات متحده، تحمیل اقدامات اجباری، خودسرانه و یکجانبه و اقدامات تنبیهی برای کشورهای مستقل، بی احترامی آنها به قوانینی بین المللی و منشور سازمان ملل مبارزه کند.

سفیر کوبا در ایران اعلام کرد: ونزوئلا با تأیید یا سکوت مشکوک ملل قدرتمند، محاصره، دزدی و مورد تهاجم قرار گرفته و بدتر از آن با همدستی شرم آور دولت‌های آمریکای لاتین، سناریویی دراماتیک از ظلم سیاست‌های امپراتوری را تشکیل داده است. کوبا ظلم وحشیانه ایالات متحده بر علیه مردم ونزوئلا را به شدت رد می‌کند. در کوبا همچنان برای ساختکشوری آزاد، مستقل، سوسیالیستی، دموکراتیک، مرفه و پایدار تلاش می‌کنیم. همانگونه که فیدل کاسترو بیان داشت؛ ما به دفاع از ایده‌ها که یک عمر برای آن مبارزه کرده‌ایم ادامه می‌دهیم. همراه با فقرا، مریض‌های بدون پزشک و دارو (…) گرسنه‌ها، مظلوم‌ها و استثمارشدگان کل کره زمین که اکثریت بشریت را تشکیل می‌دهند. متولد شده‌ایم در یک کشور آزاد که از پدرهایمان به ما رسیده است، این جزیره ابتدا در دریا غرق خواهد شد، قبل از اینکه برده کسی باشیم.

وی تاکید کرد: کوبا از جامعه جهانی می‌خواهد که از اقدامات ایالات متحده بر علیه یکپارچگی ملت‌هایمان جلوگیری کند ومقابل خصومت، حماقت و بی مسئولیتی دولت کنونی آمریکا بایستد. کوبا تعهد اجتناب ناپذیر خود را با چندجانبه گرایی و تلاش برای حرکت به سمت نظمی بین المللی، دموکراتیک و عادلانه که به تقاضای صلح و توسعه پایدار همه مردم پاسخ دهد را یک بار دیگر اعلام می‌دارد. صلحی همراه با احترام، صلحی همراه با قانون، صلحی همراه با استقلال، و صلحی همراه با امنیت برای همه مردم جهان. این صلحی است که همه باید برای آن مبارزه کنیم!

برایان هوک: به مشتریان نفت ایران معافیت نمی‌دهیم

«برایان هوک» مسئول گروه ویژه اقدام ایران در وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در یک نشست خبری تأکید کرد که دولت متبوعش تصمیم ندارد مشتریان نفت ایران را از اجرای تحریمها معاف کند.

برایان هوک در این خصوص اعلام کرد: «ما دیروز و امروز تحریم‌هایی را علیه ایران اعلام کردیم و در آینده نیز چنین خواهیم کرد. ما به سیاست فشار حداکثری متعهد هستیم و قرار نیست استثنا قائل شویم یا معافیتی را به کشوری اعطا کنیم. معافیت‌های نفتی دیگر تمام شد.»

این مقام آمریکایی با اعلام اینکه هر فرد یا شرکتی با ایران مروادات تجاری داشته باشد با پیامدهای جدی مواجه خواهد شد، افزود: «هرکس با افراد و نهادهای ایرانی که نامشان در فهرست سیاه وزرات خزانه‌داری آمریکا قرار گرفته اقدام به معاملات تجاری کرد، از سوی آمریکا تحریم خواهد شد.

وی برخلاف دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کشورش که بارها مدعی شده رفتار ایران بعد از ورود او به کاخ سفید کاملاً تغییر کرده، اظهار داشت: «ما هیچ تغییری را در رفتار ایران مشاهده نکرده‌ایم و همچنان به اجرای سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهیم داد.»

وی در خصوص صحبت‌های مطرح‌شده درباره احتمال دیدار سران آمریکا و ایران گفت: «ببینید هیچ پیشنهاد قطعی در این خصوص وجود ندارد و ما نمی‌دانیم در آینده چنین پیشنهادی مطرح خواهد شد یا خیر. رئیس‌جمهور ترامپ معتقد به دیپلماسی دوجانبه است.»

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت‌ 97 تاکنون تحریم‌های اقتصادی مختلفی را علیه ایران وضع کرده است تا به زعم خود ایران را وادار به مذاکره برای رسیدن به یک توافق جدید کند.

بازی وقیحانه فرانسه با ایران

به نقل از رویترز، یک دیپلمات فرانسوی اعلام کرده است که ایجاد مکانیسم تجاری اروپا برای انتقال کالاهای بشردوستانه و مواد غذایی به ایران تنها در صورت تصویب «اف ای تی اف» در ایران امکان پذیر خواهد بود.

یعنی شرط گرسنه نماندن یا از بین نرفتن مردم ایران بدلیل کمبود مواد غذائی و دارو تسلیم شدن ایران به شرط «اف ای تی اف» است وگرنه حقوق بشر مالیده!!! این را میگویند رعایت حقوق بشر از طرف فرانسه.

این منبع دیپلماتیک همچنین افزوده است که برای ایجاد سازوکار مالی مشترک با ایران نیاز به ایجاد یک ساختار مشابه ایرانی در فعال در تهران وجود دارد.

دیپلمات فرانسوی در ادامه مدعی شده که هرگاه ایران شرایط ضروری FATF را امضا کرد و در صورتی که این اطمینان به دست آمد که نقل‌وانتقال‌ها از طریق اینستکس تحت تحریم آمریکا قرار نمی‌گیرد، درباره مکانیسم متناظر در ایران نیز بحث و گفتگو خواهد شد.

کمپین ضدامپریالیستی «ترامپ دیگر نه»؛ مقاومت مقابل آمریکا تنها راه حل است

سفارت ونزوئلا صبح امروز میزبان نشستی علیه امپریالیسم با حضور سفیران گروه آلبا در تهران بود. «کارلوس آکالا کوردونس» سفیر ونزوئلا، «ماریو بارکرو بالتودانو» سفیر نیکاراگوئه، «الکسیس باندریچ وگا» سفیر کوبا و خانم «رومینا پرز راموس» سفیر بولیوی در راستای کمپین «ترامپ دیگر نه» به تشریح سیاست‌های امپریالیستی ایالات متحده در قبال کشورهای آمریکای لاتین پرداخته و حمایت خود را از دولت قانونی «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کردند.

سفیر ونزوئلا در این نشست به سیاست‌های تجاوزکارانه آمریکا علیه دولت و مردم این کشور و حمایت واشنگتن از رئیس جمهور خودخوانده «خوان گوایدو» اشاره کرد.

پس از وی «ماریو بارکرو بالتودانو» سفیر نیکاراگوئه به تعریفی دقیق از امپریالیست به سرکردگی آمریکا پرداخت و با اشاره به وقایع مداخله گرانه ایالات متحده در نیکاراگوئه از سال 1812 به این سو تاکید کرد: آمریکا از کشوری کوچک مانند نیکاراگوئه می ترسد و علیه ما تحریم اعمال می‌کند. وی تنها راه پیروزی بر رویکرد امپریالیستی را وحدت توصیف کرد.

«الکسیس باندریچ وگا» سفیر کوبا سخنران بعدی این نشست بود و در ابتدا به تشدید سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه هاوانا اشاره کرد و سپس گفت: اقدامات آمریکا علیه کوبا نقض حقوق بشر و نقض قوانین سازمان ملل است.

به عقیده وی ایده نابود کردن کوبا باعث شده ایالات متحده به سوی یک مسیر پر از دروغ و فریبکارانه گام بگذارد. به گفته باندریچ وگا دروغ منبع اصلی سیاست خارجی آمریکاست.

وی افزود: مبالغ هنگفتی هر ساله در صنعت جنگ افزار و مدرن سازی زرادخانه های هسته ای هزینه می‌شود که به جای آن می‌توان از گرسنگی جلوگیری کرد و به ترویج صلح پرداخت.

سفیر کوبا تاکید کرد: آمریکا جنگ و مرگ را ترویج می‌کند. آنها بیش از 250 هزار سرباز در 800 پایگاه در بیش از 177 کشور جهان دارند اما کوبا زندگی و سلامت را ترجیح می‌دهد و در 56 سال همکاری‌های پزشکی بیش از 400 هزار نیروی کوبایی در بیش از 164 کشور جهان داشته است.

خانم «رومینا پرز راموس» سفیر بولیوی در تهران نیز در سخنرانی خود به انواع حربه‌های آمریکا در ضربه زدن به کشورهای آمریکای لاتین و به ویژه ونزوئلا پرداخت و گفت: آمریکا با روش‌های ترکیبی و نه فقط استفاده از نیروی نظامی سعی در تغییر کشورهای ضدامپریالیستی دارد. وی در این راستا به روش‌های جنگ روانی علیه مردم آمریکای لاتین اشاره کرد.

وی همچنین گفت آمریکا با کمک رژیم اسرائیل برخی برنامه‌های خود علیه کشورهای آمریکای لاتین به ویژه ونزوئلا را انجام داده است.

سخنران آخر «عبدالحمید شهرابی» مدیر خانه آمریکای لاتین بود. وی تاکید کرد: هیولای امپریالیسم در حال زوال است و علائم آن قابل مشاهده است. مقاومت کوبا، نیکاراگوئه، بولیوی، ونزوئلا، فلسطین، لبنان و ایران را نگاه کنید. در کجای تاریخ امپریالیسم سراغ دارید کشوری که آن را جهان سومی می‌خوانند هواپیمای جاسوسی یک کشور امپریالیست را مقابل چشم همه جهان سرنگون کند.

شهرابی تنها راه مقابله با امپریالیسم آمریکا را مقاومت مقابل سیاستهای زیاده خوانه کاخ سفید دانست.

سفیر بولیوی پس از پایان سخنرانیها بیانیه ای از جانب گروه آلبا بیانیه ای قرائت و در آن دخالت های آمریکا در ونزئلا را محکوم کرد. بر اساس این بیانه اقدامات یکجانبه و زورمدارانه نقض آشکار حقوق بشر و قوانین بین المللی است و هدف آمریکا ضربه زدن به اقتصاد ونزوئلا و تاثیر بر معیشت مردم ونزوئلاست.

آمریکا باز هم ایران را تحریم کرد

به نقل از اسپوتنیک، وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز چهارشنبه باز هم ایران را تحریم کرد.

بر اساس اعلام دفتر نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC)، چند شرکت، نفتکش و فرد به بهانه ارتباط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحریم شده اند.

وزارت خزانه داری آمریکا در این اقدام، ۱۰ فرد، ۱۶ شرکت و ۱۱ نفت‌کش را تحت تحریم‌های خود قرار داده است.

یک شبکه انتقال نفت خام ایران هم در لیست تحریم‌های امروز قرار داد.

کلمبیا: رزمایش نظامی ونزوئلا در منطقه مرزی یک «تهدید» است!

گفتمان امپریالیستی سیاستمداران وابسته ی کلمبیایی برای فراهم آوردن زمینه یک درگیری در ونزوئلا هر روز اشکال خطرناک تری به خود می گیرد.

به نقل از رویترز، در شرایطی که دو کشور کلمبیا و ونزوئلا مشاجره لفظی خود بر سر بحث امنیت را باردیگر از سر می گیرند، «کارلوس هولمز تروجیلو» وزیر خارجه کلمبیا روز چهارشنبه در سخنان خود مدعی شد که رزمایش های نظامی و برنامه ریزی شده ونزوئلا در مرز دو کشور تهدیدی مستقیم علیه ثبات منطقه است.

کارلوس هولمز تروجیلو در گفتگو با روزنامه نگاران افزود: «این تهدید بازتاب اقدامات نامطلوب و پیاپی دولتی (مادرو) است که شرایط بحرانی می آفریند».

وی در ادامه گفت که «این تهدید نه تنها متوجه کلمبیا است، بلکه علیه ثبات و آرامش منطقه است».

تروجیلو همچنین مدعی شد: «رژیم «دیکتاتوری» (مادورو) از حضور سازمانهای تروریستی در خاک خود حمایت می کند، نه تنها سازمانهای تروریستی کلمبیایی بلکه سازمانهایی از سایر نقاط جهان».

چریکهای وابسته به سازمان چپ گرا و مارکسیستی«نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا» (فارک) هفته گذشته با انتشار یک فیلم ویدئویی از تسلیح مجدد نیروهای خود خبر دادند. انتشار این فیلم ویدئویی به نگرانی ها از تشدید مناقشه مسلحانه در کلمبیا و افزایش گروههای مسلح در ونزوئلا دامن زد.

در پی اعلام این خبر از سوی نیروهای وابسته به فارک، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا روز سه شنبه ضمن صدور دستور آماده باش برای نیروهای مسلح جهت مقابله با حمله احتمالی کلمبیا، برگزاری رزمایشهای نظامی در مرز را اعلام کرد.

شایان ذکر است که دو کشور کلمبیا و ونزوئلا برغم برخورداری از مرزی مشترک به طول ۲۲۱۹ کیلومتر، ظرف یک دهه گذشته بارها با یکدیگر اختلاف و درگیری داشته و از این رو، دو کشور فاقد روابط دیپلماتیک فی مابین هستند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: