پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

t160Hcm-Bt8aT8ccBFiSUXSKGX67rOGry25kdAQ0-VXFF7FusSkVPavOIGetGkD8i4jUEPD8probZfVeIAdHwzN9abfzgsc_la_6zOE1cReRiSc0dg6dPr__rRPbfTtsHG7OZ1AiZw2zfQOTxCCMiePKKOALK9F_M2aFwsOsZgIjLeJnCgy-SWN6QV

امروز پنج شنبه تعدادی از کارگران رسمی نیشکر هفت تپه دست از کار کشیدند.

✔️ کارگران رسمی شرکت نیشکر هفت تپه که تعداد آنان بیشتر از ۴۰۰ نفر بود، امرروز پنج شنبه ۱۴ شهریور دست از کار کشیدند.

علت اعتراض کارگرا ن عدم پرداخت دستمزد تیر ماه میباشد.

لازم به یاد آوریست که این کارگران بعد از تجمع روبروی دفتر مدیریت بعد از گذشت چند ساعت، اقدام به رفتن به داخل دفتر مالی کرده و در پی این اقدام کارگران با مسئول مالی شرکت درگیر شده اند.

در این ارتباط آقای اسد بیگی، از طریق عوامل خود، به کارگران گفته بود که تابعد از عا شورا از پرداخت دستمزد تیر ماه خبری نیست.

📣 درضمن سایر کارگران نیشکر هفت تپه اعلام کرده اند که از فردا به تجمع کارگران خواهند پیوست.

زنده باد اتحاد و همبستگی کارگران

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

۱۴ شهریور ۹۸

بیش از ۶۰۰ حمله به پناهندگان در آلمان در نیمه ابتدایی سال ۲۰۱۹

پلیس آلمان در نیمه ابتدایی سال 2019 در مجموع حدود 609 حمله به پناهندگان را ثبت کرده است.

روزنامه «نویه اوزنابروکر سایتونگ» این خبر را با استناد به پاسخ دولت آلمان به یک درخواست فراکسیون حزب چپ این کشور منتشر کرده است. این گونه حملات شامل توهین و تحریک تا حملات آتش سوزی و جراحت های بدنی خطرناک بوده است.

بر اساس گزارش، این روزنامه آلمانی تقریبا تمام جرائم در این حوزه با انگیزه های سیاسی راست افراطی انجام شده است. علاوه بر این 60 حمله به محل های اقامت پناهندگان و همچنین 42 حمله به سازمان های کمکی و داوطلبان کمک به پناهندگان گزارش شده است. در این حملات حدود 102 نفر مجروح شدند که در بین آن ها 7 کودک وجود داشته است.

از هر 4 حمله به پناهندگان یک مورد آن در ایالت براندنبورگ گزارش شده است. پلیس آلمان حدود 160 مورد جرم با هدف حمله به پناهندگان در این منطقه را ثبت کرده است. در دیگر ایالات آلمان هم مواردی از این گونه جرائم ثبت شده است که از جمله آن در بادن- وورتمبرگ 62 حمله، در نیدرزاکسن 58 حمله و در زاکسن هم 56 مورد از این گونه جرائم گزارش شده است.

«اولا یلپکه»، سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان در این باره گفته است که پناهندگان در آلمان در معرض تهدیدات روزمره قرار دارند. دولت وظیفه حمایت از این افراد را دارد.

وزارت کشور آلمان در این پاسخ خود تاکید کرده است که همه در جامعه ما و همچنین عرصه سیاسی مسئولیت مشترکی دارند که در مقابل یک سکوت و رواداری در برابر این گونه حملات به اقلیت ها بایستند.

واکنش آمریکا به گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به اقدام ایران در اعلام گام سوم کاهش تعهدات برجامی خود واکنش نشان داد.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که کشورش برجام را نقض و از آن خارج شده است، طی ادعایی در گفتگو با شبکه خبری الجزیره تصمیم ایران را برای به دست آوردن امتیاز در مذاکره و «تلاش برای باج‌خواهی از جامعه بین‌الملل» توصیف کرد.

سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه ۱۴ شهریور با ارسال نامه‌ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا اعلام کرد به دلیل تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم‌های آن کشور، و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در برجام و در بیانیه‌های کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی ایران از امروز تمامی تعهدات خود در برجام در حوزه تحقیق و توسعه هسته‌ای را متوقف می‌کند.

موسوی افزود: در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقاً در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف ۳۶ آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی ۱۶ ماه گذشته صورت می‌گیرد. جزئیات فنی و عملیاتی توقف تعهدات ایران در حوزه تحقیق و توسعه هسته‌ای متعاقباً به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد رسید.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در پایان نامه وزیر امور خارجه کشورمان تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به گفتگو با طرف‌های باقی مانده در برجام در تمامی سطوح ادامه داده و در صورت عمل طرف‌های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجدداً به اجرای کامل برجام برگشت نماید.

مادورو: گوایدو خائن به وطن است/ اقدام فوری قضایی لازم است

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به خیانت سردسته شورشیان این کشور برای واگذاری یک منطقه نفت خیز به گویان خواستار اقدام فوری دادستانی این کشور علیه گوایدو شد.


نیکلاس مادورو رئیس جمهور مردمی  و قانونی ونزوئلا  از دادستانی این کشور خواست که خوان گوایدو سردسته شورشیان این کشور را به اتهام خیانت به کشور تحت پیگرد قرار دهد.

وی در سخنانی، گوایدو را متهم به واگذاری منطقه نفت خیز و مورد مناقشه اسکیبو به گویان کرد و گفت: بر اساس گزارش و اطلاعات واصله به ما، خوان گوایدو در حال گفتگو برای واگذاری اسکیبو در ازای کسب حمایت سیاسی برای حکومت ادعایی خود است. دادستانی باید اقدام فوری به عمل آورد و وی را تحت پیگرد قرار دهد؛ زیرا این جنایت به مثابه خیانت به کشور است.

شایان ذکر است که در طول تاریخ، ونزوئلا با گویان بر سر قلمرو درگیری و مشاجراتی داشته که عمدتاً مربوط به منطقه اسکیبو می‌شود و همچنین با کلمبیا بر سر خلیج ونزوئلا درگیری داشته‌است. «اسکیبو» منطقه‌ای میان غرب رودخانه «اسکیوو» تا کوه «رورائیما» (شرق ونزوئلا) می‌باشد؛ وسعت آن نیز ۱۵۹ هزار و ۵۴۲ کیلومتر مربع است که گویان آن را متعلق به خود می‌داند اما ونزوئلا نیز بر اساس پیمان ژنو در ۱۷ فوریه ۱۹۶۶ (۲۸ بهمن ۱۳۴۴) ادعای حاکمیت آن را دارد. گویان مدعی است که دادگاهی در سال ۱۸۹۹ به نفع این کشور رأی داده است اما ونزوئلا معتقد است که رأی این دادگاه ناعادلانه می‌باشد.

آمریکا مانع صدور بیانیه سازمان ملل درباره درگیری‌های حزب‌الله و اسرائیل شد

منابع دیپلماتیک پنجشنبه گفته‌اند دولت آمریکا از صدور بیانیه شورای امنیت سازمان ملل متحد در خصوص درگیری‌های اخیر میان رژیم اسرائیل و حزب‌الله لبنان جلوگیری کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس با گزارش این خبر نوشت به پیش‌نویس اولیه این بیانیه دست پیدا کرده است. در این بیانیه «تمامی موارد نقض خط آبی» محکوم شده است.

حزب‌الله لبنان در واکنش به تجاوز‌های مکرر رژیم اسرائیل، روز یکشنبه‌ یک خودروی زرهی ارتش این رژیم را در شمال فلسطین اشغالی هدف موشک ضدتانک قرار داد.

پاسخ تلافی‌جویانه نیروهای مقاومت لبنان در واکنش به تعرض و تجاوزات مکرر رژیم اسرائیل از جمله حمله با پهپاد به جنوب بیروت و همچنین حمله هوایی به سوریه که به مرگ دو عضو حزب‌الله منجر شد، صورت گرفته است.

بیانیه شورای امنیت که فرانسه آن را تهیه کرده بود از همه طرف‌ها می‌خواست «حداکثر خویشتنداری و آرامش» از خود نشان دهند و از صدور بیانیه‌هایی که می‌تواند به دامن زدن به تنش‌ها منجر شود خودداری کنند.

دیپلمات‌ها به خبرگزاری آسوشتیدپرس گفته‌اند آمریکا به این بهانه که بیانیه مذکور حزب‌الله را محکوم نکرده با آن موافقت نکرد.

جرمی کوربین: بریتانیا ائتلاف خطرناک اسرائیلی-آمریکائی علیه ایران را رد کند!

«جرمی کوربین»، رئیس‌ حزب کارگر انگلیس شامگاه پنجشنبه از دولت این کشور خواست «ائتلاف خطرناک» «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا علیه توافق هسته‌ای ایران را رد کند.


کوربین در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «انگلیس باید ائتلاف خطرناک ترامپ-نتانیاهو علیه توافق هسته‌ای ایران را رد کند. ما برای پیشبرد صلح و امنیت در جهان نیازمند گشایش‌های دیپلماتیک بیشتری مانند برجام هستیم.»

رئیس حزب کارگر انگلیس این توئیت را چند ساعت بعد از دیدار نتانیاهو و «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس در لندن منتشر کرده است. دفترهای نخست‌وزیری رژیم اسرائیل و نخست‌وزیری انگلیس بعد از دیدار بیانیه‌هایی درباره گفت‌وگوهای دو طرف درباره ایران منتشر کرده‌اند.

طبق گزارش روزنامه گاردین، «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در دیدار با «بوریس جانسون»، نخست‌وزیر انگلیس از لندن خواسته گفت‌وگوها با ایران در خصوص توافق هسته‌ای را متوقف کند.

دفتر نخست‌وزیری رژیم اسرائیل در بیانیه‌ای گفته است: «امروز صحبت از تخلف دیگری است که ایران این بار در زمینه عدم اشاعه مرتکب شده است.»

وی اضافه کرد: «این در ادامه اقدامات ستیزه‌جویانه ایران علیه کشتی‌رانی بین‌المللی و علیه کشورهای منطقه و همچنین در ادامه تلاش‌های تهران برای انجام حملات مرگبار علیه اسرائیل است.»

نتانیاهو در ادامه خواستار توقف گفت‌وگوها با ایران شده است. در این بیانیه آمده است: «وقت گفت‌وگو با ایران نیست. وقت افزایش فشار علیه ایران است. اینها مسائلی هستند که همیشه برای اسرائیل اهمیت دارند، اما در مقطع کنونی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده‌اند.»

یک سخنگوی نخست‌وزیری انگلیس هم روایت خود از دیدار میان نتانیاهو و جانسون را بیان کرده است. این بیانیه، بر خلاف درخواست نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بر اهمیت گفت‌وگو با ایران تأکید می‌کند. لندن، علی‌رغم این گفته که دو طرف در خصوص جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و فعالیت‌های ایران اتفاق نظر داشته‌اند.

یک سخنگوی نخست‌وزیری انگیس گفت: «هر دو نخست‌وزیر در خصوص ضرورت جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و متوقف کردن فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در سطحی گسترده‌تر اتفاق نظر داشتند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «نخست‌وزیر [انگلیس] اهمیت گفت‌وگو با ایران و راه حل دیپلماتیک را مورد تأکید قرار داد.»

نخست‌وزیر رژیم اسرائیل پیش از این هم در گفت‌‌وگوی تلفنی با «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه گفته بود که وقت گفت‌وگو با ایران نیست.

دفتر نخست‌وزیری رژیم اسرائیل در بیانیه‌ای روز ۸ شهریورماه گفته بود: ««با توجه به اینکه ستیزه‌جویی‌های ایران بیشتر و بیشتر می‌شود الان زمان مناسبی برای گفت‌وگو با این کشور نیست.»

برخی گزارش‌های منتشرشده در روزهای گذشته مدعی شده‌اند «امانوئل ماکرون» در تلاش برای پیشبرد طرحی جهت باز کردن باب مذاکرات بیشتر بر سر برجام است.

در اجلاس گروه ۷ که از شنبه تا دوشنبه هفته گذشته (۲ تا ۴ شهریورماه) در شهر «بیاریتز» فرانسه برگزار شد رایزنی‌هایی درباره ایران انجام شد. سران گروه ۷ «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه را مأمور ارسال پیام سران این گروه به ایران کردند.

منابع دیپلماتیک بعد از پایان این اجلاس گزارش دادند رهبران گروه ۷ «توافق کرده‌اند که ماکرون با طرف ایرانی مذاکره کند و پیام آنها را به تهران منتقل کند.»

ماکرون پیش از حضور در نشست سران گروه ۷ با «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران در کاخ الیزه دیدار کرده بود و برخی رسانه‌ها از ارائه پیشنهاداتی از سوی پاریس به تهران خبر داده بودند.

قلدری امپریالیستی: به نفتکش ایران سوخت بدهید تحریم می‌شوید

وزارت خزانه‌داری آمریکا بامداد جمعه درباره سوخت‌رسانی به نفتکش «آدریان‌دریا» که چند روز پیش آن را تحریم کرد هشدار داده است.

خزانه‌داری آمریکا هشدار داده کسانی که به سوخت‌رسانی به این نفتکش کمک کنند خودشان هم در فهرست تحریم قرار خواهند گرفت.

وزارت خزانه‌داری آمریکا بعد از آنکه نتوانست دولت محلی جبل طارق را به ادامه توقیف نفتکش «آدریان‌دریا» متقاعد کند، هفته گذشته آن را در فهرست تحریم قرار داد.

به نوشته رویترز، واشنگتن هشدار داده دولت این کشور هر گونه کمک به این کشتی را به عنوان حمایت از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تلقی خواهد کرد که در فهرست سازمان‌های اصطلاحاً «تروریستی» آمریکا قرار گرفته است.

خشم شهروندان هنگ کنگ از خشونت‎های اخیر در این منطقه

تظاهرات خشونت آمیز شدیداً به جامعه و اقتصاد هنگ کنگ زیان وارد می کند. دفتر امور هنگ کنگ و ماکائوی شورای دولتی چین 12 شهریور (3 سپتامبر) گفت که باید تلاش‎های لازم پیرامون توقف خشونت‎ها و احیای نظم بیش از پیش افزایش یابد. محافل‌ مختلف هنگ کنگ ضمن موافقت با این گفته درخواست کردند که هرچه زودتر ثبات و آرامش به هنگ کنگ بازگردانده شود.

فن شو لی تای نخستین رئیس کمیته قانونگذاری هنگ کنگ گفت که خشونت‌ راه رسیدن به هدف نیست و خشونت‎طلبان علاوه بر دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ در برابر «یک کشور و دو نظام» ایستاده‎اند که در اثر آن وضع هنگ کنگ بدتر خواهد شد.

شخصیت‌های محافل‌ مختلف هنگ کنگ بطور پیوسته از دولت و پلیس هنگ کنگ درخواست کردند که به طور جدی قانون را اجرا کند و با توقف خشونت‌ها برای احیای نظم، ثبات و آرامش در هنگ کنگ تلاش کند.

رابرت موگابه، پدر و بنیانگذار زیمبابوه درگذشت

به گزارش خبرگزاری رویترز، رابرت موگابه رئیس جمهوری پیشین زیمبابوه در سن ۹۵ سالگی درگذشت. امرسون منانگاگوا رئیس جمهوری کنونی این کشور، این خبر را در صفحه توییتر خود تایید کرد.

آقای منانگاگوا در پیام توییتری خود از رابرت موگابه به عنوان پدر و بنیانگذار زیمبابوه یاد کرد.

آقای موگابه از سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۱۷ میلادی به مدت ۳۰ سال رئیس جمهوری زیمبابوه بود و سپس در نوامبر ۲۰۱۷ توسط کودتای نظامی و در بازداشت خانگی قرار گرفت.

او پیش‌تر نیز بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۷ میلادی در مقام نخست‌وزیر در این کشور واقع در جنوب آفریقا قدرت را در دست داشت.

آقای موگابه آخرین بار در سال ۲۰۱۵ برای هفتمین بار در انتخابات پیروز شد. او مسن‌ترین رئیس جمهوری جهان محسوب می‌شد.

آقای موگابه در سنگاپور درگذشت؛ او در چند سال گذشته بارها برای درمان به این کشور سفر کرده بود.

دروغ تازه آمریکا: انصارالله یمن، ادعای آمریکا مبنی بر مذاکره با این جنبش را تکذیب کرد

«محمد البَخیتـی»، عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن ادعای مقام آمریکایی مبنی بر اینکه بین آمریکا و این جنبش مذاکراتی صورت گرفته را تکذیب کرد.

بخیتی پنجشنبه (۱۴ شهریور) در گفت‌وگو با شبکه قطری الجزیره گفت که انصار الله یمن هیچ مذاکره‌ای با طرف آمریکایی نداشته است.

«دیوید شنکر» دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور «خاور نزدیک» ساعتی پیش مدعی شد که دولت آمریکا «برای رسیدن به یک راهکار مورد قبول برای پایان دادن به جنگ در یمن»، مذاکراتی با جنبش انصارالله یمن داشته است.

به رغم این ادعا، این مقام آمریکایی توضیحات بیشتری درباره اینکه این مذاکرات کجا و چه زمانی انجام شده است، ارائه نکرده است .

پیش از این نیز روزنامه «وال‌استریت‌ژورنال» رسانه نزدیک به جمهوری‌خواهان ۲۷ آگوست (پنجم شهریور) به نقل از منابع مطلع خبر داده بود که دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا در حال آماده کردن خود برای انجام مذاکرات مستقیم با انصارالله یمن است.

برخی ناظران دلیل چرخش در رویکرد آمریکا در قبال یمن و حرکیت به سمت مذاکره با انصارالله یمن را به ناتوانی ائتلاف سعودی در جنگ علیه این کشور، افزایش روز‌افزون توانمندی‌های دفاعی و تهاجمی این جنبش در برابر این ائتلاف و ساقط شدن چند پهپاد آمریکایی به وسیله این جنبش مرتبط می‌دانند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: