پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

فشار آمریکا به امارات برای توقف تجارت با ایران

در حالی که دولت آمریکا به شدت در تلاش برای بستن راه‌ها و منافذ مبادلات مالی و نفتی ایران با خارج از کشور است یک روزنامه آمریکایی در گزارشی به تداوم همکاری برخی بنادر و تجار امارات متحده عربی، از متحدان درجه نخست آمریکا در منطقه با ایران اشاره کرده و نوشته است که واشنگتن بنادر امارات را برای توقف تجارت با ایران تحت فشار قرار داده است.

به نوشته «وال استریت ژورنال»، تجار ایرانی عنوان می‌کنند که سال‌هاست که از بندر «فجیره» در امارات برای ارسال فرآورده‌های نفتی، صادرات مجدد نفت خام، سوخت و دیگر تولیدات نفتی تحریم شده استفاده می‌کنند.

این در حالی است که نمایندگان آمریکایی در تابستان سال جاری با سفر به فجیره، از تداوم صادرات نفت ایران از این بندر گلایه کرده‌اند. یک مقام آمریکایی در گفت‌وگویی اظهار داشت: «آن‌ها باید مراقب باشند. ممکن است با پیامدهای تحریمی مواجه شوند. صبر ما رو به اتمام است.»

بر اساس اعلام شرکت‌های مستقر در امارات، اینک کالاهای تحریمی‌ همچون گوشی‌های تلفن همراه آمریکایی و دیگر کالاهای مصرفی سر از ایران در می‌آورند و امارات همچنان از طریق نظام حواله پولی، مجرایی برای انتقال ارز خارجی به ایران است.

این روزنامه در بخش دیگر این گزارش به صراحت نوشت، چنین معاملات تجاری مخفیانه، شکاف‌هایی را در کارزار فشار اقتصادی دولت ترامپ علیه ایران ایجاد کرده است. وزرای کشور و انرژی امارات نیز از پاسخ به سئوالات در این زمینه خودداری کردند. بنابه گفته تجار ایرانی و اماراتی، تجارت کالا با ایران از طریق نظام مالی قابل رصد نیست و این جریان ادامه دارد. آن‌ها می‌گویند که پرداخت‌ها به صورت نقدی یا در کشورهایی چون عمان انجام می‌شود.

به نوشته وال استریت ژورنال، برخلاف ابوظبی، دبی، رأس الخیمه و فجیره به تجارت و سرمایه‌گذاری بازرگانان ایرانی وابسته هستند. براساس جدیدترین داده‌های بانک جهانی، در سال ۲۰۱۶ ایران پس از هند دومین مقصد صادراتی امارات محسوب شد. گمرک تهران نیز اعلام کرده که امارات پس از چین بزرگترین شریک تجاری‌اش در سال ۲۰۱۸ بوده است.

پاسخ سفارت روسیه به ادعای بلغارستان در خصوص نقش اتحاد شوروی در جنگ جهانی دوم

سفارت روسیه در بلغارستان از موضع اعلام شده این کشور در رابطه با نقش اتحاد شوروی در جنگ جهانی دوم اظهار تأسف کرد. به این ترتیب این نمایندگی سیاسی بیانیه وزارت خارجه بلغارستان در باره برگزاری نمایشگاه اسناد بمناسبت ۷۵-مین سالگرد آزادسازی اروپای شرقی را تشریح نمود. پیشتر وزارت خارجه بلغارستان اعلام کرده بود، که سهم اتحاد شوروی در شکست نازیسم در اروپا قابل انکار نیست. با وجود این، بلغارستان نباید چشم خود را براین واقعیت ببندد، که ارتش اتحاد جماهیر شوروی نیم قرن سرکوب، توسعه اقتصادی ناهنجار و همچنین، جدایی از فرایند شکوفایی در کشورهای توسعه یافته اروپا را به خلقهای اروپای مرکزی و شرقی تحمیل نمود.

نظر نمایندگی سیاسی روسیه در رابطه با این موضوع، در صفحه فیسبوک این اداره منتشر شده است.

نمایندگی سیاسی توضیح می‌دهد، که نمایشگاه منحصرا بمنظور آشنایی جامعه بلغارستان با اسناد بایگانی جمهوری فدراتیو روسیه دایر شده است. گفته می‌شود، که پیشتر بسیاری از اسناد نامعلوم بود یا اخیرا از طبقه‌بندی محرمانه خارج شده است. آنها از نقش کلید ارتش سرخ در رهایی بشر از طاعون فاشیسم گواهی می‌دهند.

لازم به ذکر است، که تلویزیون خبری «روسیه ۲۴» در بخش مشروح اخبار روز ۴ سپتامبر خود، ضمن توضیح بیشتردر مورد بیانیه وزارت خارجه بلغارستان در باره برگزاری نمایشگاه اسناد در صوفیه اضافه کرد، که وزارت خارجه بلغارستان قبل از دیدن و بررسی اسناد نمایشگاه و با پیروی از سه جمهوری حوزه دریای بالتیک و لهستان، هنگامی چنین موضعی را اتخاذ نمود، که کنگره آمریکا ۵۶ میلیون دلار برای تجهیز و بازسازی نیروی هوایی این کشور اختصاص داد.

نشانی‌های خلاصه و مشروح خبر، مناظره و مصاحبه پیرامون آن:

https://www.vesti.ru/doc.html?id=3185432
https://www.vesti.ru/doc.html?id=3185432

سیا از بیم لو رفتن عملیات، نفوذی عالی‌رتبه خود را از روسیه خارج کرد

شبکه «سی‌ان‌ان» روز دوشنبه به نقل از منابع مطلع گزارش داد که آژانس مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) یکی از عوامل خود را که ادعا شده تا رده‌های بالای حکومت روسیه نفوذ کرده بوده، از بیم لو رفتن، از روسیه خارج کرده است.

سی‌ان‌ان این فرد را «یکی از بلندپایه‌ترین منابع مخفی داخل دولت روسیه» توصیف کرده و نوشته است که سازمان سیا در سال ۲۰۱۷ در عملیاتی سری این فرد را از روسیه خارج کرده است.

بنا بر این گزارش، سیا پس از آن تصمیم به خروج این فرد گرفته که دریافته «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در دیدار با وزیر خارجه و سفیر روسیه، اطلاعاتی طبقه‌بندی‌شده در مورد سوریه را افشا کرده است. همین مسئله این آژانس اطلاعاتی آمریکا را نگران کرده که مبادا ترامپ ناخواسته اطلاعات نفوذی آمریکا را لو داده و جان او را به خطر بیاندازد.

علاوه بر این، «مایک پامپئو» که در آن زمان ریاست سیا را بر عهده داشت، عنوان کرده است که اطلاعات زیادی در مورد این فرد در حال انتشار است و امکان لو رفتن وی وجود دارد. یک منبع مطلع به سی‌ان‌ان گفته است که در آن دوره برخی از رسانه‌ها در گزارش‌های خود در مورد وجود یک نفوذی بلندپایه در دولت روسیه گمانه‌زنی می‌کرده‌اند و همین گزارش‌ها یکی از دلایل نگرانی در مورد امنیت این فرد بوده است.

سخنگوی سازمان سیا و مایک پامپئو صحت گزارش سی‌ان‌ان را دستکم از این منظر که اقدامات ترامپ موجب شده تا این فرد از روسیه خارج شود، رد کرده‌اند.

با این حال، سی‌ان‌ان به نقل از پنج مقام دولتی و اطلاعاتی نوشته است که در جامعه اطلاعاتی آمریکا این نگرانی وجود دارد که ترامپ اطلاعات طبقه‌بندی شده را افشا کند.

بنا بر این گزارش، در داخل دولت آمریکا افراد اندکی از وجود این نفوذی در دولت روسیه اطلاع داشته‌اند. یک منبع مطلع به سی‌ان‌ان گفته است که آمریکا دیگر کسی را «نظیر» این فرد در دولت روسیه ندارد که بتواند مانند او در مورد «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه اطلاعات و تحلیل ارائه کند.

سی‌ان‌ان نوشته است که در مورد این نفوذی اطلاعات بیشتری دارد، اما از آنجا که ممکن است این اطلاعات به لو رفتن هویت او منجر شود، آن‌ها را منتشر نمی‌کند.

به گزارش این شبکه، خروج این فرد از روسیه، آمریکا را از یکی از «منابع کلیدی» دریافت اطلاعات در مورد برنامه‌ها و دیدگاه‌های مسکو محروم کرده است.

یک مقام سابق اطلاعاتی در این مورد به سی‌ان‌ان گفته است: «اثر [این رخداد] می‌تواند عظیم باشد، چراکه ایجاد منبعی شبیه به این در محدوده‌ای چنین حفاظت‌شده به خصوص در روسیه، بسیار دشوار است، چراکه نظارت و امنیت در این کشور بسیار قدرتمند است. نمی‌توانید یک شبه بار دیگر این توانمندی را از نو بسازید.»

هرچند سی‌ان‌ان دلیل خروج این فرد از روسیه را نگرانی از رفتارهای ترامپ عنوان کرده، اما همین شبکه گزارش داده است که تصمیم نهایی برای خارج کردن این نفوذی، حاصل ماه‌ها نگرانی و هراس از لو رفتن او بوده است.

یک مقام ارشد سابق اطلاعاتی آمریکا گفته است که در اواخر دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا هم این نگرانی وجود داشته است که این نفوذی و دیگر عوامل آمریکا در روسیه لو بروند، چراکه این افراد مدت‌های طولانی بوده که با واشنگتن همکاری داشته‌اند.

این نگرانی‌ها بعد از انتشار گزارش‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا در مورد دخالت ادعایی روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۶ آمریکا، بیش از پیش تشدید شده است، چراکه در نسخه‌ای از این گزارش که در اختیار دولت ترامپ قرار گرفته، جزئیاتی در مورد عامل اطلاعاتی که این داده‌ها را به آمریکا منتقل کرده، عنوان شده است.

نهایتا تصمیم به خروج این فرد از روسیه گرفته شده و با اطلاع ترامپ و گروه کوچکی در دولت آمریکا، وی از روسیه فراری داده شده است. سی‌ان‌ان در پایان نوشته که جزئیات عملیات خروج او سری است و محل اقامت کنونی این فرد نیز برای سی‌ان‌ان مشخص نیست.

مزدوران هنگ کنگی به تاسیسات زیادی آسیب زدند

رسانه‌های چینی روز یکشنبه با انتشار ویدئو هائی از ناآرامی‌های امروز در هنگ‌کنگ، نوشتند که معترضان باز هم به ساختمان‌ها و اموال عمومی حمله کردند.

در این ویدئو مشخص است که این افراد با هجوم به فرودگاه، ایستگاه قطار، بانک و مغازه‌ها، دست به تخریب گسترده زده‌اند. رسانه‌های چینی همچنین گزارش داده‌اند که این افراد به رهگذران، مغازه‌داران و نیروهای امنیتی نیز حمله کرده و به سوی آن‌ها بمب‌های آتش‌زا پرتاب کرده‌اند.

این در حالی که لایحه جنجالی استرداد مجرمین به سرزمین اصلی چین، که بهانه اولیه این اعتراضات بود، رسما لغو شده است.

معترضان صبح امروز هم با تجمع در برابر کنسولگری آمریکا در هنگ‌کنگ، در حالی که پرچم آمریکا به دست داشتند، از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور خواستند در هنگ‌کنگ مداخله کرده و این منطقه تحت حاکمیت چین را «آزاد» کند.

ناآرامی‌ها در هنگ‌کنگ از نهم خرداد ماه و در اعتراض به تصویب لایحه استرداد مجرمین در مجلس این کشور آغاز شد. این لایحه استرداد مجرمان به چین را میسر ‌می‌کرد، اما به‌ گفته معترضان موجب به خطر افتادن استقلال هنگ‌کنگ می‌شد.

با وجود آنکه این لایحه همان ابتدا تعلیق و هفته گذشته به کلی لغو شد، معترضان هنگ کنگ همچنان به تظاهرات خشن خود که بر اساس شواهد محکمی، آمریکا نیز در آن نقش دارد، ادامه دادند و خواستار حقوق و آزادی‌های بیشتری شدند.

کارگروه اقدام مالی (FATF) لغو این لایحه را ضربه‌ای به نظام مقابله با پولشویی توصیف کرده و هشدار داده است که عدم استرداد مجرمین از هنگ‌کنگ به سرزمین اصلی چین، می‌تواند این منطقه را به محلی برای پولشویی بدل کند.

هنگ‌کنگ از سال ۱۸۴۲ تا ۱۹۹۷ تحت سیطره بریتانیا بوده است، اما در سال ۱۹۹۷ و پس از پایان یافتن پیمان پیشین با بریتانیا، به جمهوری چین پیوست.

چین بارها با رد اتهام مداخله در امور هنگ‌کنگ، رسیدگی به اعتراضات را جزو امور داخلی خود می‌داند. دولت چین اخیراً تهدید کرده است در مقابل آتش‌افروزی‌ها و مداخلات دولت‌های خارجی نظیر آمریکا و انگلیس در امور هنگ‌کنگ «بخششی در کار نخواهد بود».

واشنگتن پست: دونالد ترامپ دروغ می گوید

واشنگتن پست ادعای رئیس جمهور آمریکا در خصوص پرداخت 150 میلیارد دلار پول نقد آمریکا به ایران را دروغ دانست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مثلث آنلاین، واشنگتن پست نوشت؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تا کنون بیش از 30 بار خلاف واقعیت سخن گفته و دولت باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا را به پرداخت 150 میلیارد دلار به ایران متهم کرده است.

واشنگتن پست در ادامه می نویسد، در حقیقت ترامپ از دروغ 150 میلیارد دلاری به عنوان اهرم فشاری علیه دموکرات های استفاده می کند تا طرح پنج میلیارد دلاری خود برای ساخت دیوار مکزیک را توجیه کند.

رئیس جمهوری آمریکا از سال 2016 تا کنون با انتقاد از سیاست های اوباما در برابر ایران، دولت وی را متهم می کند که از جیب مالیات دهندگان آمریکایی 150 میلیارد دلار پول نقد به ایرانیان در توافق هسته ای سال 2015 پرداخت کرده است.

روزنامه واشنگتن پست با رد ادعای ترامپ در مورد تحویل میلیاردها دلار به ایران عنوان کرد، در حقیقت باید پذیرفت که پول هایی که دولت اوباما به ایران پرداخت کرده از جیب مردم و دولت آمریکا نبوده است بلکه دارایی های بلوکه شده ایران در موسسات مالی بین الملل در سرتاسر جهان بوده است.

واشنگتن پست می افزاید، برای مثال عمده پولی که آمریکا به ایران پرداخت کرد از سرمایه های بلوکه شده تهران در بانک کشورهای آسیایی مانند چین، هند و ترکیه بوده است.

آمریکا در اردیبهشت ماه سال گذشته با تصمیم ترامپ به صورت غیرقانونی و یکجانبه از برجام که مورد تایید قطعنامه 2231 شورای امنیت نیز بود، خارج شده و همه تحریم‌هایی را که به واسطه این توافق رفع شده بود علیه ملت ایران بازگرداند.

به دنبال خروج آمریکا از توافق هسته ای و عدم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهدات خود در توافق برجام، حسن روحانی رئیس جمهور ایران در 18 اردیبهشت 98 تعلیق برخی تعهدات برجامی ایران را اعلام کرد.

حزب الله پهپاد اسرائیلی را ساقط کرد

نیروهای حزب الله لبنان یک فروند پهپاد اسرائیلی را ساقط کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه المیادین، حزب الله لبنان صبح امروز(دوشنبه) در بیانیه‌ای اعلام کرد که یک پهپاد اسرائیلی را در شهرک «رامیه» در جنوب لبنان سرنگون کرده است.

حزب الله در بیانیه خود تأکید کرد که این پهپاد به دست نیروهای مقاومت افتاده است.

همچنین اشاره شده که پس از وارد شدن این پهپاد به حریم هوایی لبنان، از سوی نیروهای مقاومت هدف قرار گرفته شده.

در همین حال رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که ارتش این کشور به سقوط پهپادش در خاک لبنان اذعان کرده است.

پیشنهاد وزیر دفاع روسیه برای جلوگیری از آغاز مسابقه تسلیحاتی

به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع روسیه خواستار برداشتن گام های متقابل از سوی طرفین برای جلوگیری از آغاز مسابقه تسلیحاتی بویژه در بخش موشک در اروپا شد.

شویگو این مطلب را با توجه به خروج آمریکا از پیمان منع تولید موشک های میان برد هسته ای اعلام کرده است.

در همین رابطه هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان گفته است که با پایان پیمان منع راکت های میانبرد هسته ای، یک مقدار امنیت در اروپا نیز از بین می رود.

ماس به پیمان «استارت» در مورد کاهش سلاح های استراتژیک مانند راکت های دوربرد هسته ای که در سال ۲۰۲۱ به پایان می رسد، اشاره کرد و گفت: بنابراین ما از روسیه و ایالات متحده می خواهیم که معاهده جدید استارت را به عنوان سنگ بنای کنترول تسلیحات جهانی حفظ کنند.» او گفت که حتی قدرت های هسته ای مانند چین باید مسئولیت شان را در بخش کنترول تسلیحاتی برآورده کنند.

کوربین: تعلیق پارلمان شرم‌آور است

«جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر انگلیس ضمن شرم‌آور خواندن تعلیق پارلمان از سوی «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور، خواهان پاسخ‌گویی او نسبت به اقداماتش شد.

کوربین در گفت‌وگو با «اسکای نیوز» گفت: « این شرم‌آور است. پارلمان باید دایر باشد و دولت را زیر نظر داشته باشد».

رهبر حزب کارگر افزود: «به نظر می‌رسد نخست‌وزیر از پاسخ‌گویی فرار می‌کند. او در پایان ماه جولای به عنوان نخست‌وزیر انتخاب شده است و تا کنون یک بار با سوال از نخست وزیر مواجه شده است. اکنون او پارلمان را تعلیق می‌کند تا چهارشنبه این هفته دوباره [در پارلمان] مورد سوال قرار نگیرد. این شرم‌آور است. همه نمایندگان باید بتوانند دولت را درخصوص پیشنهاد خروج بی‌توافق از اتحادیه اروپا در ۳۱ اکتبر و مشکلاتی که برای تأمین کالا‌ها و مواد غذایی ایجاد می‌کند مورد بازخواست قرار دهند».

کوربین ادامه داد: «با این حال نخست‌وزیر دور کشور می‌چرخد و می‌گوید بیانیه پارلمان که اکنون به قانون تبدیل شده است را قبول ندارد که عنوان می‌کند باید برگزیت تا پایان ماه ژانویه تمدید شود تا از وقوع برگزیت بی‌توافق که همه قبول دارند اتفاقی خطرناک است، جلوگیری شود».

کوربین در پاسخ به سوالی درباره جلسه احزاب مخالف برای برگزاری انتخابات همگانی گفت: «بحثی در خصوص تاریخ برگزاری انتخابات همگانی انجام نشد اما بر سر دو چیز توافق حاصل شد. اول این‌که هرکاری که بتوانیم برای جلوگیری از خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا در ۳۱ اکتبر انجام دهیم و دوم این‌که وقتی روشن شد که خطر خروج بدون توافق رفع شده است از برگزاری انتخابات حمایت کنیم. همه ما خواهان برگزای انتخابات هستیم. همه ما خواهان جلوگیری از برگزیت بدون توافق هستیم».

پارلمان بریتانیا قصد داشت مقابل اقدام جانسو برای اجرای برگزیت با توافق یا بدون توافق با اتحادیه اروپا بایستد. اما جانسون که عزم راسخی را برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) دارد، توانست با حمایت ملکه، پارلمان را به تعلیق درآورد.

اکنون ناتوانی قانون‌گذاران در تشکیل جلسه در پارلمان برای مقابله با اجرای برگزیت بی‌توافق دست جانسون را برای انجام آن باز خواهد گذاشت.

مالزی: اتهام زنی به روسیه درباره سقوط هواپیما مشکوک است

نخست وزیر مالزی، متهم کردن مسکو و معرفی روسیه به عنوان مسئول سقوط یک فروند هواپیما در سال ۲۰۱۴ میلادی بر فراز شرق اوکراین را مشکوک دانست. مهاتیر محمد این سخنان را در کنفرانس خبری در حاشیه پنجمین نشست اقتصادی در شهر ولادی ووستوک روسیه مطرح کرد.
پرواز ۳۷۰ هواپیمایی مالزی (ام‌اچ ۳۷۰) پرواز یک هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی بود که هشتم مارس ۲۰۱۴ از کوالالامپور، پایتخت مالزی، با ۲۳۹ مسافر تبعهٔ ۱۴ کشور‌های گوناگون عازم پکن بود، اما به دلایل نامعلومی پس از تغییر مسیر، تماس آن با رادار قطع و ناپدید شد.
خبرنگار روسیا الیوم گفت: موضوعات متعددی در این نشست مطرح شده است. وی افزود: مهم‌ترین سخنان مطرح شده به مهاتیر محمد مربوط می‌شود که درخواست کرد کمیته تحقیق جدید و بی طرفی درباره جزئیات این حادثه برای هواپیمای مالزیایی تشکیل شود.
مهاتیر محمد درباره انگشتان اتهامی که روسیه را نجات رفته است و مسکو را در سقوط این هواپیما دخیل می‌داند، ابراز تردید کرد. وی تأکید کرد کشورش مایل است یک کمیته بی طرف در این خصوص تحقیق کند.

آمریکا عامل بروز تنش در خصوص برجام است

به نقل از ای بی سی نیوز، «هوا چانیینگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه از سیاست‌های آمریکا علیه ایران انتقاد کرد و گفت واشنگتن باید به فشار تهران پایان دهد.

وی از سایر کشورای حاضر در برجام خواست تا به تعهدات خود در این توافق عمل کنند.

چانیینگ که در نشست خبری هفتگی در پکن صحبت می‌کرد، گفت: آمریکا باید از رویکردهای غلطی نظیر تحریم‌های یکجانبه و فشار شدید به علیه ایران، دست بردارد. در عین حال، تمام طرف‌های این توافق باید خود را به اجرای کامل و مؤثر آن متعهد کنند. امیدواریم که طرف‌های مربوطه به راهکاری مرضی الطرفین برسند و در جهت کاستن از تنش‌ها حول مسئله هسته‌ای ایران تلاش کنند.

تانکرهای ایرانی را رهگیری نکنید

وزیر دفاع روسیه: اوضاع و شرایط خلیج فارس زمانی عادی خواهد شد که مداخله و توقیف کشتی های ایرانی در سراسر جهان متوقف شود.

به گزارش اسپوتنیک، در روز دوشنبه 9 سپتامبر، وزیر دفاع روسیه سرگئی شایگو پس از دیدار روسای امور خارجه و ادارات نظامی روسیه و فرانسه در پایان جلسه 2+2 اذعان کرد: اگر کشتی و نفتکش های ایرانی را در سراسر جهان رهگیری نکنید و متهم به نقض قوانین بین المللی نکنید اوضاع خلیج فارس هم عادی و آرام خواهد شد.

وزیر دفاع روسیه نیز همچنین اضافه کرد: در مورد وضعیت پیرامون ایران و خلیج فارس تبادل نظر صورت گرفته است، طبق برآوردهای ما اوضاع و شرایط سیاسی مادامی که غرب سنگ اندازی و ایجاد مزاحمت برای کشتی های ایرانی می کند وضعیت ناپایدار خواهد بود، خلیج فارس زمانی عادی خواهد شد که مداخله و توقیف کشتی های ایرانی در سراسر جهان مبنی بر نقض قوانین بین المللی متوقف شود، تنها در این صورت خلیج فارس عاری از هرگونه درگیری می شود و دیگر نیازی به اقدامات ثبات دهنده‌ی جدید نخواهد بود.

اعتراض چین به اظهارات پمپئو درباره منطقه سین کیانگ

به نقل از خبرگزاری رویترز؛ چین روز سه شنبه اعتراض شدید خود را به اظهارات اخیر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا درباره منطقه سین کیانگ این کشور اعلام کرد.
گِنگ شوانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد اظهارات مایک پمپئو در صفحه توئیتر وی تنها تکرار روایت های قبلی وی از متهم کردن چین است و پکن به طور جدی مخالف آن است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: