پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

photo_2019-09-12_21-56-11

چهارمین روز متوالی اعتصاب معلمان اردن

معلمان اردنی پس از پایان مذاکرات میان دولت و سندیکای معلمان که با شکست مواجه شد و بین دو طرف توافقی حاصل نشد، برای چهارمین روز متوالی اعتصاب کردند.

دور جدید مذاکرات میان معاون رئیس سندیکای معلمان و وزیر آموزش و پرورش با نظارت ابراهیم البدور، رئیس کمیسیون آموزش و پرورش در پارلمان برگزار شد و بدون توافق خاتمه یافت.

این سندیکا اعلام کرد: دولت اردن از افزایش ۵۰ درصدی مزایای معلمان سخن نمی‌گوید و ابتکار عمل آن جهت افزایش مزایای دریافتی معلمان بر اساس رتبه‌بندی‌شان است و در نتیجه، این طرح حدود ۴۰ درصد از معلمان را از دریافت مزایا محروم خواهد کرد و طرح پیشنهادی دولت از خواسته‌های این سندیکا کاملاً به دور است.

سندیکای معلمان اعلام کرد که رایزنی و اعتصاب تا زمان دستیابی به راه حل ادامه خواهد یافت.

لینک کانال
t.me/vahedsyndica (https://t.me/vahedsyndica)

گزارشی از پیگیری نبود امکانات برای رانندگان و کارگران شاغل در «پایانه تجریش» شرکت واحد

پس از انتشار گزارشی از نبود امکانات اولیه در «پایانه تجریش» شرکت واحد، خوشبختانه مدیریت سامانه چهار ایرادات موجود را به‌جزء دو مورد برطرف کرده است.
مشکل برق ساختمان ناحیه در این‌پایانه بر‌طرف شده است. و کولر گازی روشن است.
سماور برای تامین آبجوش برای رانندگان در ناحیه قرار داده شده است.
صندلی‌های مناسب برای ناحیه تامین شده است.
خرابی دستشویی رفع شده است.

اما همچنان سرویس بهداشتی روشویی ندارد و باید رانندگان و کارگران دست‌شان را در سینک ظرف‌شویی بشویند.
آبسرد کن وجود ندارد و یخچال آبسرد کافی برای رانندگان و کارگران را تامین نمی کند.

سندیکای کارگران شرکت واحد ضمن قدردانی از رفع برخی مشکلات در پایانه تجریش درخواست دارد به فوریت دیگر کاستی‌های این پایانه برطرف گردد. ضمنا تامین اینچنین خواسته‌هایی از وظایف اولیه کارفرما می‌باشد و شایسته در اسرع وقت برای رفع این کمبودها در تمامی مراکز کارگری در شرکت واحد اقدام شود. سندیکا خود را موظف به پیگیری امور مربوط به کارگران می‌داند و در هر زمینه‌‌ای مشکلات‌شان را پیگیری می‌کند.

💢همکاران به سندیکای خود بپیوندید و با پرداخت حق عضویت همکاران خود را در سندیکا یاری و همراهی کنید.

اخبار، تصاویر، پیشنهادات و مشکلات در محل کار خود را با کلیک در اینجا برای ما ارسال کنید. (http://t.me/pvsyndica)
لینک کانال
t.me/vahedsyndic (https://t.me/vahedsyndica)

افشای جزئیات جدید از طرح ماکرون برای ایران

نشریه آمریکایی دیلی‌بیست مدعی‌‌ است طرح امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه مبنی بر راه‌اندازی خط اعتباری 15 میلیارد دلاری تضمین شده با نفت ایران، شامل تعهد ایران به گفت‌وگوهای منطقه‌ای در آینده است.

در شرایطی که پیش از این، «برایان هوک» رئیس کارگروه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا و از افراد نزدیک به وزیر خارجه آمریکا گفته بود که فرانسوی‌ها طرح ملموسی را به آمریکا ارائه نکرده‌اند و معافیتی برای فروش نفت ایران در کار نیست، دیلی‌بیست به نقل از چهار منبع آگاه ادعا کرده که «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور و «مایک پامپئو»، وزیر خارجه ایالات متحده چندان با این طرح مخالف نبوده و در حال ارزیابی آن هستند.

دیلی‌بیست در توصیف طرح ماکرون می‌نویسد: «در برابر پول (اعتبار 15 میلیارد دلاری)، ایران باید به پایبندی به توافق هسته‌ای با قدرت‌های جهانی که در سال 2015 منعقد شد (برجام) بازگردد. تهران همچنین باید با عدم تهدید امنیت خلیج فارس و عدم ممانعت از دریانوردی در این منطقه موافقت کند. در نهایت، تهران باید متعهد به گفت‌وگوهای منطقه‌ای خاورمیانه‌ای در آینده شود.»

منظور منابع دیلی‌بیست از بازگشت ایران به پایبندی به برجام، احتمالا لغو گام‌هایی است که ایران یک‌سال پس از خروج واشنگتن از برجام برداشته است. ایران تاکنون در سه گام برخی تعهدات هسته‌ای خود را بر اساس بندهای 26 و 36 برجام کاهش داده که آخرین آنها لغو محدودیت‌های تحقیق و توسعه در صنعت هسته‌ای بود.

تحقق طرح رئیس‌جمهور فرانسه در صورتی ممکن است که واشنگتن برای خط اعتباری مدنظر او «معافیت از تحریم» صادر کند. در اظهارات رسمی، تاکنون مقامات آمریکایی نسبت به صدور چنین معافیتی ابراز آمادگی نکرده‌اند.

دیلی‌بیست در ادامه ادعاهایش می‌نویسد: «منابع متعددی به دیلی‌بیست گفته‌اند که مقامات خارجی پیش‌بینی می‌کنند ترامپ یا با همکاری با طرح ماکرون موافقت می‌کند یا اینکه برخی تحریم‌ها علیه تهران را تسهیل می‌کند. در همین حال، ترامپ دیدار با حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران را در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان مل مدنظر دارد.»

تکرار ادعای تمایل ترامپ به دیدار با رئیس‌جمهور ایران در شرایطی طی روزهای اخیر صورت گرفته که تهران تاکید دارد با چنین دیداری موافق نیست.

روز چهارشنبه، رئیس‌جمهور فرانسه برای چندمین بار در هفته‌های اخیر با رئیس‌جمهور ایران تلفنی گفت‌وگو کرد. حسن روحانی در این گفت‌وگو بار دیگر تاکید کرد که «از دیدگاه دولت، مجلس و مردم ایران در شرایطی که تحریم‌ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی ندارد.»

دیلی‌بیست توضیح بیشتری در خصوص آنچه لزوم تعهد ایران به گفت‌وگوهای منطقه‌ای ذیل طرح رئیس‌جمهور فرانسه خوانده، ارائه نکرده است. این نشریه همچنین می‌گوید سخنگویان وزارت خارجه، وزارت خزانه‌داری و کاخ سفید در خصوص آنچه منابع آن گفته‌اند، اظهار نظری نکرده‌اند.

امانوئل ماکرون در شرایطی برای میانجی‌گری بین ایران و آمریکا تلاش می‌کند که فرانسه در گذشته و در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، به‌عنوان دارنده نقش پلیس بد شناخته شده بود. تحلیل‌گران، آینده طرح ماکرون و امکان موفقیت آن را مبهم ارزیابی می‌کنند.

ترامپ: ایران باید غنی سازی اورانیوم را فراموش کند

رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد برای کاهش تحریم ها ایران باید وارد توافق جدیدی با ایالات متحده شود و دست از غنی سازی اورانیوم بکشد.

به گزارش اسپوتنیک، در روز چهارشنبه ۱۲ سپتامبر در یک نشست خبری با خبرنگاران در کاخ سفید، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد: ایران باید از تمایل خود برای غنی سازی اورانیوم صرف نظر کند؛ ما نمی توانیم اجازه دهیم تا ایران سلاح هسته ای داشته باشد و آنها هرگز سلاح هسته ای نخواهند داشت، اگر آنها درباره غنی سازی اورانیوم فکر می کنند، می توانند آن را فراموش کنند.

رهبر آمریكا گفت: شما می توانید این موضوع را به گوش ایران برسانید: غنی سازی اورانیوم برای آنها بسیار خطرناک خواهد بود، خیلی خیلی خطرناک!

در عین حال، ترامپ پاسخی مشخص و واضح به این پرسش که آیا می توان تحریم های آمریکا علیه تهران را برای سازماندهی یک نشست خصوصی با رهبر جمهوری اسلامی کاهش داد؟ رئیس جمهور آمریکا دو بار گفت: بگذارید ببینیم چه اتفاقی می افتد.

ترامپ اشاره کرد: من فکر می کنم ایران مانند کره شمالی پتانسیل دارد، ما با این دو کشور در سطح بسیار بالایی کار می کنیم. من معتقدم كه ایران پتانسیل عظیمی برای توسعه اقتصادی دارد.

وی همچنین این مسئله را روشن كرد كه لزوماً نمی خواهد با حسن روحانی رئیس جمهور ایران در حاشیه ۷۴ اُمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل که در نیویورک برگزار می شود دیدار و مذاکره کند.

خبرنگار از ترامپ پرسید: آیا قصد دارید جلسه‌ای با رئیس جمهور ایران روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل ترتیب دهید؟ رهبر کاخ سفید در پاسخ گفت: من چیزی در نظر نمی گیرم.

در همین حال، دونالد ترامپ چندین بار آمادگی خود را برای دیدار با حسن روحانی در نیویورک اعلام کرده بود.

مقامات دولت آمریكا خاطر نشان کردند که ترامپ هیچ پیش شرطی برای مذاكره تعیین نمی كند.

علاوه بر این، ترامپ بار دیگر اظهار داشت كه ایالات متحده به دنبال تغییر رژیم در تهران نیست؛ رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد: ما در تلاش برای تغییر رژیم نیستیم. امیدواریم که بتوانیم به توافق برسیم، اما اگر نتوانیم توافق کنیم هم طبیعی است.

در عین حال، وی ابراز اطمینان کرد که تهران ناچار است برای غلبه بر بحران پیرامون توسعه برنامه هسته ای خود به دلیل مشکلات اقتصادی جدی ناشی از تحریم های ایالات متحده توافق نامه جدیدی با ایالات متحده امضا کند.

ترامپ گفت ، من معتقدم که آنها باید معامله کنند، آنها قبلاً هرگز در چنین موقعیتی نبوده اند؛ به گفته وی ایران در حال حاضر با مشکلات مالی عظیم روبرو است و تحریم ها سخت تر می شوند.

ونزوئلا به فعال شدن پیمان نظامی کشورهای آمریکایی واکنش نشان داد

ونزوئلا به اقدام آمریکا در فعال کردن پیمان نظامی کشورهای قاره آمریکا واکنش نشان داد و آن را میراث استعمارگری واشنگتن عنوان کرد.

به گزارش راشاتودی ، «خورخه آریزا» وزیر خارجه ونزوئلا به اقدام آمریکا در فعال کردن پیمان نظامی کشورهای قاره آمریکا واکنش نشان داد.

آریزا در این ارتباط گفت: فعال کردن پیمان نظامی کشورهای آمریکایی «میراث شرم آور استعمارگری نو در آمریکای لاتین» است.

وزیر خارجه ونزوئلا همچنین فعال کردن پیمان نظامی کشورهای آمریکایی موسوم به تیار را مربوط به دوران جنگ سرد عنوان کرد که «به دلایل ایدئولوژیکی برای مشروعیت بخشیدن به مداخله نظامی در آمریکای لاتین» نگارش و تهیه شده بود.

خورخه آریزا در ادامه گفت: دردآور است که کشورهایی که مورد حمله ارتش آمریکا قرار گرفته‌اند و روستاهای آنها از طریق پیمان تیار به غارت درآمد، امروز همان جنایت را علیه یک کشور برادر مورد تأیید قرار می‌دهند.

پیمان نظامی کشورهای آمریکایی یا تیار به توافقنامه دفاع نظامی دوجانبه اشاره دارد که زمینه را برای مداخله خارجی فراهم می‌کند.

با این حال «کارلوس تروجیلو» نماینده آمریکا در سازمان کشورهای آمریکایی تاکید کرده که تیار با هدف استفاده از نیروی نظامی فعال نشده است.

لازم به ذکر است که روز گذشته واشنگتن در ادامه تلاش‌ها برای سرنگونی دولت منتخب مادورو در ونزوئلا و در ادامه حمایت‌ها از مخالفان، به پیمان نظامی کشورهای آمریکایی یا تیار اشاره کرد تا به گفته برخی کارشناسان زمینه برای مداخله نظامی واشنگتن در ونزوئلا ایجاد شود.

این در حالی است که پیش از این کاخ سفید با وجود حمایت از خوان گوایدو، سرکرده شورشیان و مخالفان دولت ونزوئلا اما اقدام نظامی در این کشور آمریکای لاتین را رد کرده بود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: