پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

آسانژ با وجود اتمام دوران محکومیتش آزاد نمی شود

موسس سایت ویکی لیکس، با توجه به پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد نمی شود.

به گزارش اسپوتنیک، با حکم قاضی دادگاه وست مینیستر، جولیان آسانژ، بنیان‌گذار سایت افشاگر ویکی‌لیکس با وجود نزدیک شدن به اتمام دوران محکومیتش آزاد نخواهد شد، چرا که دادگاه بیم آن دارد که وی در حالی که پرونده درخواست استردادش در جریان است متواری شود.

دوران محکومیت آسانژ به جرم نادیده گرفتن قرار وثیقه، تا چند روز دیگر (22 سپتامبر) به اتمام خواهد رسید اما قاضی دادگاه وست‌مینیستر دیروز جمعه اعلام کرد: دلایل محکمی وجود دارد که اگر آسانژ تا چند روز دیگر آزاد شود، دوباره متواری خواهد شد.

جولیان آسانژ که شهروند استرالیا است از سوی آمریکا متهم به درز اطلاعات محرمانه دولتی است و دادستانی ایالات متحده رسما درخواست استرداد او را به انگلیس تسلیم کرده است.

پس از دریافت این درخواست از سوی دولت انگلیس، ساجد جاوید، وزیر کشور در ماه ژوئن گذشته اعلام کرد نخستین جلسه بررسی درخواست استرداد آسانژ برای روز 25 ماه فوریه سال آینده (2020) تعیین شده است.

جولیان آسانژ به اتهام نقض قوانین مربوط به قرار وثیقه و متواری شدن به جای حاضر شدن در برابر قاضی، در ماه آوریل گذشته به تحمل 50 هفته زندان محکوم شد و از آن زمان در ندامتگاه بلمارش در جنوب شرقی لندن زندانی است.

تولید و صادرات نفت عربستان دچار اختلال شد

به نقل از رویترز، منابع مرتبط با ریاض اعلام کرده‌اند که تولید و صادرات نفت عربستان در نتیجه حملات پهپادی صورت گرفته از سوی نیروهای یمنی دچار اختلال شده است.

در همین ارتباط سه منبع نزدیک به عربستان سعودی گفته‌اند که در نتیجه حملات پهپادی نیروهای یمنی علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی، روزانه ۵ میلیون بشکه نفت تولیدی این کشور تحت تاثیر قرار می‌گیرد که این میزان نیمی از تولیدات روزانه نفت عربستان به شمار می‌رود.

اختلال در تولید و صادرات نفت عربستان پس از آن صورت گرفته است که ارتش و کمیته های مردمی یمن در ادامه نبرد خود با متجاوزان سعودی موفق شدند یک عملیات پهپادی موفقیت آمیز را علیه شرکت نفتی آرامکو عربستان در شرق این کشور انجام دهند.

در همین ارتباط، وزارت کشور عربستان با تائید این حمله اعلام کرد: بامداد امروز دو آتش‌سوزی در تاسیسات نفتی در استان «بقیق» و «هجره خریص» به وقوع پیوست و این دو آتش‌سوزی در نتیجه هدف قرار گرفتن شرکت آرامکو به وسیله پهپاد اتفاق افتاده است.

همچنین یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن چند ساعت پس از این حملات ضمن تائید بزرگترین حمله به تاسیسات نفتی در دورترین نقطه شرقی عربستان، از ادامه این حملات در صورت تداوم جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن خبر داد.

جاسوسی اسرايیل از کاخ سفید

نشریه «پلیتیکو» آمریکا نوشت که یک گزارش امنیتی احتمال می‌دهد اسرائیل پشت نصب سیستم‌های جاسوسی از تلفن‌های همراه در داخل کاخ سفید و نیز در دیگر مناطق حساس پایتخت آمریکا در دو سال گذشته بوده باشد.

علیرغم اینکه اسراییلی ها این ادعا را رد کرده اند اما مشخص است چنین دستگاه هایی در اطراف کاخ سفید کشف شده اند و قطعا سازمان های امنیتی آمریکا دلایل و شواهدی مبنی بر اینکه این تجهیزات مربوط به موساد اسراییل است داشته اند که چنین گزارشی را منعکس کرده اند.

با توجه به این شرایط می توان گفت با اینکه آقای ترامپ جزو معدود روسای جمهوری آمریکا به حساب می آید که بسیار به اسراییل نزدیک است و خواسته های نخست وزیر اسراییل آقای نتانیاهو را بدون چون و چرا اجرا کرده اما با این حال اسراییلی ها به وی اطمینان ندارند و تلاش دارند گوشی های همراه وی و مدیرانش و مراجعین اش را رصد کنند.
حال این هدف می تواند در قبال حکومتی که علیرغم همه مسایل بین المللی قدس را به عنوان پایتخت دولت اسراییل به رسمیت شناخته و جولان را به عنوان بخشی از اسراییل شناخته و اعراب را وابسته به اسراییل کرده و در حال جوش دادن معامله قرن به نفع اسراییل است و… می تواند چه باشد.

احتمالا اسراییلی ها می خواهند هم از ترامپ و هم از خانواده وی و هم از کارمندان وی آتو به دست آورند تا در شرایط خاص از آنها باج گیری کنند.

همچنین می توان تصور داشت که اسراییلی ها واهمه دارند که مبادا در شرایطی آقای ترامپ و یا تیم او در شرایطی میان منافع ملی آمریکا و منافع اسراییل مجبور باشند یکی را انتخاب کنند و انتخاب آنها منافع ملی آمریکا باشد، قطعا در آن زمان این اسناد جاسوسی به دردشان خواهد خورد.

شاید برخی هنوز ماجرای مونیکا لوینسکی و آقای بیل کلینتون را به یاد داشته باشند.

خانم لوینسکی یک دختر خانم یهودی تبار و عامل سازمان های امنیتی اسراییل در ایالات متحده بود و با حمایت آنها به داخل کاخ سفید نفوذ کرد و خود را به رییس جمهوری آمریکا نزدیک کرد.

طبق برخی گزارش ها تنها ماموریت خانم لوینسکی این بود که آقای کلینتون را در دام خود بیاندازد و با وی رابطه برقرار کند.

در زمان محاکمه آقای کلینتون رسانه های آمریکایی مستندات تصویری ای را از داخل دفتر رییس جمهوری آمریکا منتشر کردند که ثابت می کرد آقای کلینتون به همسر خود خیانت کرده و با خانم لوینسکی ارتباط دارد.

در آن زمان همه توجه ها به خیانت رییس جمهوری وقت به همسر خود منعطف شده بود اما بسیاری متوجه نبودند این که بود که از درون دفتر رییس جمهوری آمریکا توانسته فیلم بگیرد و آن را در اختیار رسانه ها قرار دهد.

مگر قرار نیست دفتر رییس جمهوری آمریکا به عنوان ابرقدرت جهان امن ترین جای دنیا باشد؟

پس سازمان های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا چه کار می کردند؟

بدیهی است که این فیلم ها توسط دستگاه های امنیتی اسراییل گرفته شده بود تا برای وقت مبادا استفاده شود.

وقت مبادا هم وقتی بود که آقای کلینتون شروع کرد با سیاست های اسراییل در منطقه مخالفت کند و به دنبال حل مساله فلسطین با اعطای برخی امتیاز ها به مردم فلسطین بود.

اگر بخواهیم شرایط شخصیتی آقای ترامپ را با آقای کلینتون مقایسه کنیم می توانیم تصور کنیم که آتو گرفتن از آقای ترامپ بسیار بسیار راحت تر از آتو گرفتن از آقای کلینتون می باشد.

شاید هم اسراییلی ها آتو های زیادی از آقای ترامپ داشته باشند که وی را مجبور کرده اند به این همه خواسته های آنها تن دهد وبه دنبال آن هستند تا آتو های بیشتر به دست آورند و وی را وادار کنند امتیاز های بیشتری به آنها بدهد.

اردوغان: اروپایی‌ها کمک نکنند موج آوارگان در انتظار آنها خواهد بود

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز جمعه گفت که با «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا درباره سامانه دفاع موشکی پاتریوت گفت‌وگو خواهد کرد.

وی همچنین تاکید کرد که واشنگتن باید نگرانی‌های ترکیه از بابت وجود شبه نظامیان کرد در جنوب مرزهای خود و تهدیدات آن‌ها را درک و تهدید کرد که اگر واشنگتن با آنکارا همکاری نکند، ترکیه به تنهایی برای ایجاد منطقه امن در شمال شرق سوریه وارد عمل خواهد شد.

رئیس جمهور ترکیه همچنین گفت که آنکارا علاوه بر نشست رؤسای ایران، روسیه و ترکیه در مورد استان ادلب سوریه، میزبان نشست چهارجانبه‌ای بین فرانسه، آلمان و روسیه در ماه اکتبر باشد تا در مورد پرونده ادلب و موضوع آوارگان سوری ساکن ترکیه گفت‌وگو و رایزنی شود.

وی همچنین کشورهای اروپایی را تهدید کرد که در صورت عدم ارسال کمک‌های بیشتر، موج آوارگان در انتظار آنها خواهد بود.

او گفت که کمک‌های انسانی و مالی غرب به ترکیه برای مدیریت بحران آوارگان سوری در ترکیه، ناکافی و کند است و ترکیه تا کنون ۴۰ میلیارد دلار برای آوارگان هزینه کرده است.

تظاهرات کارگران هنگ کنگی حامی چین در هنگ کنگ

به نقل از اسپوتنیک، در اعتراض به دخالت های خارجی و اعتراضات اخیر در هنگ کنگ، کارگران هنگ کنگی حامی جمهوری خلق چین اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.

هنگ کنگ از اوایل ماه ژوئن سال جاری صحنه اعتراضات ضد چینی است که این اعتراضات از سوی برخی کشورهای غربی حمایت می شوند.

در همین رابطه روز گذشته چین سفیر آلمان را به وزارت خارجه این کشور احضار کرد.

وزارت خارجه چین علت این رویداد را «دخالت خارجی» در امور هنگ کنگ اعلام کرده است.

این در حالیست که پکن پیشتر در خصوص پذیرش یک مخالف هنگ کنگی به برلین هشدار داده و آن را «بی احترامی» به چین توصیف کرده بود.

اعتراض ها در هنگ کنگ بر سر استرداد یک متهم به چین آغاز شد ولی معترضان هم اکنون باتغییر خواسته های خود و تحت تأثیر دخالت های غربی ها خواستار خودمختاری کامل و برکناری رئیس اجرایی هنگ کنگ هستند که منصوب چین است.

اوروگوئه: احتمال درگیری نظامی در ونزوئلا وجود دارد

به نقل از اسپوتنیک، «خوزه بایاردی» (Jose Bayardi) وزیر دفاع اروگوئه در سخنانی هشدار داد: احتمال درگیری نظامی در ونزوئلا وجود دارد.

وزیر دفاع اروگوئه در این خصوص گفت: تنش‌های دائمی در این زمینه وجود دارد و همزمان نیز برخی کشورهای آمریکای لاتین در پی راه حل نظامی در این زمینه هستند که این فاجعه‌ای برای منطقه و نشانه عدم مسئولیت پذیری آن‌هاست.

«خوزه بایاردی» در ادامه بحران در ونزوئلا را سازمانی خواند و گفت که مخالفان خواستار مداخله نظامی در این کشور هستند.

وی همچنین آمریکا را متهم کرد که با تحریم‌ها علیه کاراکاس وضعیت در ونزوئلا را بی‌ثبات کرده است.

تهدید و هشدار جدی پوتین به نتانیاهو در مورد ادامه حملات به سوریه و لبنان

رغم ملاقات میان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، بحث و گفتگو میان اسرائیل و روسیه در مورد حملات هوایی به اهداف ایرانی در سوریه و عراق ادامه دارد. این موضوع روز جمعه توسط نشریه ایندیپندنت عربی گزارش شده است.

براساس این گزارش، مسکو اخیرا از سه حمله هوایی اسرائیلی به سه پاسگاه نیروهای سوریه جلوگیری کرده است و حتی تهدید کرده که هر جنگنده اسرائیلی که اقدام به چنین حملاتی کند، یا توسط جت های روسی و یا موشک های ضد هوایی S400 مورد هدف قرار خواهد گرفت. منبع این گزارش همچنین مدعی شده است که پیش از این نیز دوبار وضعیت مشابهی اتفاق افتاده، و در ماه اوت، مسکو از یک حمله هوایی به پاسگاه سوریه در قاسیون، که یک باتری سامانه موشکی S300 در آن قرار دارد جلوگیری کرده است.

علاوه بر این در این گزارش بیان شده که یک حمله هوایی دیگر برای یک هفته بعد از آن به یک پایگاه هوایی سوریه در منطقه قنیطره و حمله هوایی سوم هم در منطقه حساس در لاذقیه برنامه ریزی شده بوده است. این تحولات همان چیزی است که نتانیاهو را وادار کرد تا سفر فوری خود را به روسیه و برای تلاش و ترغیب پوتین در نادیده گرفتن حملات اسرائیل به اهداف سوری انجام دهد.

به گفته این منبع روسی، پوتین به نتانیاهو اطلاع داد که کشورش دیگر اجازه نخواهد داد که هیچ گونه آسیبی به ارتش سوریه یا تسلیحاتی که در اختیار این کشور گذاشت میشود، وارد آید زیرا واگذار کردن چنین مجوزی، نرمش در برابر اسرائیل تلقی می شود – که مغایر با هدف روسیه برای کمک به دولت سوریه است.

این نشریه انگلیسی-عربی گزارش داده که نتانیاهو سعی کرد پیام مثبتی از همکاری دو کشور ارائه دهد و حتی تلاش کرده از این پیام، برای تبلیغات انتخاباتی خود استفاده کند، اما این تلاشنتیجه ای در بر نداشته است.

منابع اسرائیلی که با این روزنامه گفتگو کرده اند، این ملاقات را یک «ناکامی» توصیف کرده اند. آنها ادعا كردند كه همه موضوعات مربوط به حملات هوايي اسرائیل در عراق و سوريه، از آنجا كه به شکل علنی انجام شده، روسها را به طرز وحشتناكي نزد متحدان خود در منطقه – سوريه، ايران و شبه نظامياني كه از آنها حمايت مي كنند – شرمسار كرده است.

منبع روسی اظهار داشته: «پوتین نارضایتی خود را از آخرین اقدامات اسرائیل در لبنان ابراز کرده است و حتی به نتانیاهو تأکید کرده است که «هرگونه تجاوز به حاکمیت لبنان را رد می کند » و این چیزی که قبلا هرگز از او شنیده نشده است. پوتین در ادامه اظهار داشته كه انگار کسی در رابطه با سوریه و لبنان در قبال او تقلب می كند و این امر بدون پاسخ نخواهد ماند. به گفته این منبع، به نتانیاهو هشدار داده شده كه در آینده هرگز دست به حمله به چنین اهدافی نزند.

این وب سایت انگلیسی-عربی می افزاید که بیشتر منابع اسرائیلی موارد مشابهی را در مورد این موضوع بیان کرده اند و این دیدار به منظور کاهش شدت اختلافات بین این دو ازسطحی ایدئولوژیک به یک سطح تاکتیکی بوده است.

افشای سفر برخی سیاستمداران عراقی به تل‌آویو

به گزارش «تابناک»؛ خبرها حاکی از آن است که یکی از رهبران جریان حکمت ملی عراق از سفر برخی سیاستمداران عراقی به مناطق اشغالی ۱۹۴۸ خبر داد.

به گزارش شبکه الفرات، العیساوی در بیانیه‌ای گفت: برخی سیاستمداران عراقی به اسرائیل سفر کردند و بعید نیست، هسته‌های جاسوسی به نفع این رژیم تشکیل داده باشند و برخی دیگر هم سری این کار را انجام داده و همچنان انجام می‌دهند.

العیساوی افزود: مسأله عجیب این است که قانون عراق، چنین سفری به اسرائیل را جرم نمی‌داند تا براساس قانون مجازات کند، نمایندگان پارلمان ما چه زمانی به این مسأله توجه خواهند کرد.

العیساوی از پارلمان عراق خواست، قانونی تدوین کند که سفر مسئولان به اسرائیل را جرم بداند و بر اساس قانون عراق با توجه به انگیزه های امنیتی آن محاکمه کند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: