پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

نفت با ارزش‌تر از خون مردم یمن نیست

کالای نفت با ارزش‌تر از خون مردم یمن نیست و هر کس خون مردم یمن را بی ارزش بداند باید عواقب آن را نیز متحمل شود

به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره‏، سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن گفت: کالای نفت با ارزش‌تر از خون مردم یمن نیست و هر کس خون مردم یمن را بی ارزش بداند باید عواقب آن را نیز متحمل شود.
محمد عبدالسلام در گفتگو با این شبکه گفت: ما می‌خواهیم تاکید کنیم که در یمن جنگ اتفاق افتاده است که در آستانه پایان پنجمین سال و آغاز ششمین سال این جنگ قرار داریم. این جنگ ظالمانه و تحمیلی است که‌ تر و خشک را در یمن سوزانده است. این جنگ، کودکان و زنان را در یمن قربانی کرده است. همچنین تاسیسات حیاتی و مهم و رسمی دولتی و جاده‌ها و مراسم عزاداری و جشن‌های مردمی یمن را هدف قرار داده است.
وی افزود: خون مردم یمن ریخته شد و همچنان خون این ملت در حال ریخته شدن است بنابراین پاسخ طبیعی مردم یمن باید به این تجاوز‌ها صورت بگیرد. از اینرو تاسیسات نفتی سعودی در عملیاتی دقیق هدف قرار گرفت؛ بدون اینکه هیچ پهپادی هم سقوط کند. از اینرو با این حمله ثابت شد که نفت برای جامعه بین الملل از خون مردم یمن با ارزش‌تر است و اموال سعودی از جنایت‌هایی که ضد مردم یمن صورت می‌گیرد با اهمیت‌تر است. از اینرو ما هیچگاه واکنش به این تجاوز‌ها را متوقف نخواهیم کرد و این پاسخ‌ها را ادامه خواهیم داد.
سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن در پاسخ به این سئوال که «جریان‌های منطقه‌ای در اینکه این عملیات را شما انجام داده اید تردید دارند و می‌گویند جریان‌های دیگری این حمله را انجام دادند» گفت: اولا باید تاکید کنم که نیرو‌های مسلح یمن جزئیات این عملیات را به طور شفاف و صریح اعلام کرده اند. برای ما این اراجیف سعودی اهمیتی ندارد. رژیم سعودی همواره هر عملیاتی که انجام می‌دهیم مدعی می‌شود که این عملیات ایرانی است. عربستان قبلا ما را متهم می‌کرد از این پس هم متهم خواهد کرد، زیرا هیچ گزینه‌ای جز اتهام زنی در اختیار ندارد. اگر عربستان اصرار دارد که روایت و گزارش خود را در زمینه این حمله اعلام کند باید به این رژیم بگویم ایران همسایه دیوار به دیوار آن است؛ اگر راست می‌گوید و می‌تواند قدرت خود را به ایران هم نشان بدهد! چرا فقط یمن مظلوم را هدف قرار می‌دهد؟ اگر جرأت دارد به ایران حمله کند. عربستان تلاش می‌کند به جهان بگوید این عملیات نمی‌تواند کار ملت مظلوم یمن باشد و می‌خواهد طوری وانمود کند که در مقابل قدرت‌های منطقه‌ای ایستاده است.
مجری سئوال کرد: «شما تهدید کردید که پاسخ هایتان گسترده‌تر خواهد شد و آینده برای عربستان دردناک‌تر خواهد بود سقف عملیاتی که در نظر دارید چیست؟»
محمد عبدالسلام پاسخ داد: تا زمانی که تجاوز‌ها و محاصره یمن ادامه یابد و هواپیما‌های سعودی ملت ما را هدف قرار بدهند و محاصره‌ای که نزدیک به شش سال است مردم مظلوم ما را از زمین و دریا و هوا در تنگنا قرار داده است ادامه یابد ما با هر آنچه در توان داریم برای توقف این تجاوز‌ها تلاش خواهیم کرد. ما خط قرمز و سقفی در این باره نداریم بنابراین همه کشور‌های متجاوز و در راس آن رژیم سعودی هدف قرار خواهند گرفت.
وی افزود: بنابراین همه اهدافی که از پیش تعیین می‌کنیم هدف قرار می‌دهیم و تهدید یا ایجاد هراس و وحشت برای ما معنی ندارد. رژیم سعودی با دست خودش در این گرفتاری افتاده است می‌خواست اطراف خود را به آتش بکشد و خود را از آتش دور کند، اما در همین آتشی که افروخت در حال سوختن است. می‌خواست یمن را در محاصره قرار دهد و خودش تجارت و واردات خوبی داشته باشد؛ می‌خواست مردم یمن از قحطی و گرسنگی و وبا و بیماری ناشی از محاصره بمیرند و خودش از سلامت و ثبات برخوردار باشد؛ اما تا زمانی که خون در رگ ما جاری است نخواهد توانست این آرزو‌های خود را محقق کند. این‌ها تنها سخن ما نیست بلکه این فریاد همه مردم آزاده یمن است. رژیم آل سعود ضد کشوری که حاکمیت و تمدن دارد تجاوز می‌کند. به چه حقی این تجاوز‌ها را ادامه می‌دهند؟ بله درست است بین یمنی‌ها اختلافاتی وجود دارد، اما اینکه عربستان بخواهد قدرت خود را بر ما تحمیل کند و به کشور و تمامیت ارضی ما تجاوز کند هیچگاه نمی‌پذیریم و هر روز عملیات خود را افزایش خواهیم داد.

مجری همچنین پرسید: «آیا می‌توانید پیامد‌های حمله به آرامکو را تحمل کنید؟»

وی پاسخ داد: پیامد‌های این حمله را باید کسی که آتش جنگ را برافروخت و یمن را ویران کرد و فتنه در منطقه ایجاد می‌کند تحمل کند. عربستان ضد منافع امت اسلام تلاش می‌کند؛ رژیم آل سعود معامله قرن را برای اسرائیل مهیا و یمن را ویران کرد؛ بنابراین ما این عملیاتی که انجام می‌دهیم در واقع پاسخی به تجاوز‌های رژیم سعودی است. اگر عربستان می‌خواهد از امنیت برخوردار باشد و از تمسخر آمریکا رهایی یابد و هیبت و عزت و کرامتی داشته باشد باید تجاوز‌های خود را متوقف کند؛ بنابراین توپ در زمین عربستان است و این کشور باید تصمیم بگیرد؛ از اینرو نتایج این حملات را نیز او باید تحمل کند. اینکه عربستان ما را بمباران کند و مزدورانی را از سایر نقاط جهان برای کشتن ما بسیج کند و همه حریم‌های ما را نقض کند و یمن را از بین ببرد ما هیچگاه نمی‌پذیریم که ساکت بمانیم و حتما پاسخ خواهیم داد.
محمد عبدالسلام همچنین گفت: من مردم یمن را نیز آسوده خاطر کنم که اکثر این ادعا‌ها دروغ است. امروز ملت‌ها می‌دانند که رژیم سعودی تجاوز گر است. آیا ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه نگفت هر کس به شما تجاوز کرد شما هم به او همانند تجاوز او، پاسخ بدهید؟ آیا رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نگفت: جنگی در یمن در حال وقوع است که باید متوقف شود؟
مجری در ادامه سئوال کرد: آیا جریان‌های منطقه‌ای یا بین المللی پس از این حمله با شما تماس گرفتند؟

سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن پاسخ داد: بله ما همواره با همه جریان‌ها در تماس هستیم؛ ما اصول خود را به طور شفاف بیان می‌کنیم که از مذاکرات صلح استقبال می‌کنیم، اما نباید این مذاکرات همراه با حملات هوایی و تجاوز جنگنده‌های سعودی باشد. مذاکرات سیاسی یمنی – یمنی باید باشد البته پس از اینکه این تجاوز‌ها متوقف شود. ما از هر حمایتی در این زمینه نیز استقبال می‌کنیم البته بدون اینکه حاکمیت کشور زیر سئوال برود؛ بلکه باید کمک‌های واقعی به مردم یمن ارائه داده شود تا این تجاوز‌ها متوقف شود؛ بنابراین تماس‌های ما با اکثر کشور‌های جهان به ویژه کشور‌های تاثیرگذار همواره ادامه دارد.
وی همچنین افزود: مسئولیت همه پیامد‌های این جنگ به عهده رژیم‌های سعودی و امارات است. این اولین عملیاتی نیست که ما به اجرا در آورده ایم ما در نهم ماه مبارک رمضان نیز عملیات دیگری داشتیم. اگر هر کس از رژیم سعودی زیان دیده است بخواهد با ملت یمن هم پیمان شود تا به این رژیم ضربه بزنیم ما از این همکاری استقبال می‌کنیم. این درگیری‌های منطقه‌ای با ثروت رژیم سعودی اتفاق می‌افتد. رژیم سعودی باعث تسلط اسرائیل بر منطقه شده است؛ قطر را در محاصره قرار داده است و عمان را متهم می‌کند. حتی کویت را نیز متهم می‌کند و باعث همه مشکلات در منطقه است.
مجری پرسید: چگونه به کسانی که شما را به تلاش برای شکست گفتگو‌ها متهم می‌کنند پاسخ می‌دهید؟
عبدالسلام پاسخ داد: اصلا در حقیقت گفتگویی وجود ندارد آیا قبل از این عملیات یا عملیات نهم ماه رمضان گفتگویی بود؟ آیا سال گذشته مذاکراتی قبل از هدف قرار دادن ریاض بود؟ گفتگویی قبل از موشک شلیک شده به سمت مارب وجود داشت؟ هیچ گفتگوی واقعی وجود ندارد. آیا فرودگاه صنعا بازگشایی شد؟ آیا یک اسیر آزاد شد؟ آیا به کشتی‌ها اجازه داده شد از راه طبیعی وارد آب‌های یمنی شدند؟ آیا می‌دانید سیزده کشتی توقیف شده در کنار دریای سرخ وجود دارد که دو ماه است رژیم سعودی نمی‌گذارد وارد آب‌های یمنی شوند؟ آیا می‌دانید که عربستان نمی‌خواهد گفتگویی انجام شود، زیرا در تجاوزهایش شکست خورده است.

وی افزود: امروز عربستان در کشور یمن دو دستگی و جدایی به راه انداخته اند. مردم یمن امروز در معرض فقر و گرسنگی و قحطی قرار دارند که عامل آن نیز رژیم سعودی است بنابراین گفتگویی وجود ندارد ما با فرستاده سازمان ملل هفته پیش دیدار داشتیم و به صراحت گفتیم هیچ راه حلی جز مذاکرات سیاسی فراگیر وجود ندارد. مذاکرات سیاسی فراگیر هم تحقق نمی‌یابد مگر در سایه توقف تجاوزها؛ بنابراین تا زمانی که جنگ ادامه داشته باشد هیچ کس به دنبال راه حل نمی‌رود مگر اینکه نیت‌های واقعی برای صلح وجود داشته باشد مهمترین این نیت‌ها نیز توقف تجاوز‌ها و جنگ است و به سازمان ملل و موسسات بین المللی اجازه داده شود به مردم یمن کمک کنند تا به راه حلی مناسب رسید.
سخنگوی رسمی جنبش انصار الله یمن در زمینه تجاوز‌های امارات در خاک یمن نیز گفت: امیدواریم امارات در خروج از یمن جدی باشد و ما شرایط را بررسی می‌کنیم و از نزدیک نظارت می‌کنیم، اما اعتبار امارات در عزم و اراده آن در خروج از یمن روز به روز از دست می‌رود؛ بنابراین امارات هم باید بداند تا زمانی که از یمن خارج نشود ممکن نیست خود را به دور از حملات یمنی‌ها بداند؛ بله در این شرایط کنونی امارات مستحق حمله‌های یمنی است، زیرا نیرنگ باز و فریبکار است، زیرا به مردم یمن می‌گوید می‌خواهد خارج شود، اما مشارکت واقعی در جنگ دارد.

دسته‌بندی شده در: سرتیتر, عمومی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: