پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

photo_2019-09-18_23-26-16

اراک این روزها داغ ترین نقطه‌ی نه ایران، بلکه خاورميانه است. زمین زیرپای کارگرانی به لرزه در آمد که وعده و وعیدهای امثال روحانی و رئیسی را به هیچ انگاشتند. هپکویی ها پرچمی را بر افراشتند که اندکی قبل و در ۱۶ شهریور به ۱۱۰ سال زندان محکوم شده‌بود. «اسماعیل» تکثیر می‌شود: در اراک، در قزوین، در تبریز حتی در خلیج فارس بر فراز بزرگترین میدان گازی جهان. این است اتحاد طبقاتی کلید پیروزی و رهایی.
اکنون این طبقه حاکمه و سرمایه داران اند که نفس هایشان به شماره افتاده، نه برای امروز و فردا بلکه برای روزی نه‌شاید دور، اما قطعاً پرغرور.
#اسماعیل_بخشی، #علی_نجاتی، #سپیده_قلیان، #نشریه_گام و #محمد_خنیفر ظهور می‌کنند مادامیکه طبقات پابرجا باشند. حالا فرومایگان و حاشیه نشینان دوباره تماشاگران ساکتی می‌شوند که تا پیچ بعدی و هنگامه‌ی فرود آمدن چماق سرکوب به سخنگویان و مستشاران حاکمیت تبدیل شوند و رادیکالیسم را به محاکمه کشانند.
آن‌ها در کنار ارباب هایشان سیاه رویان تاریخ اند، اسامی آن‌ها را یادداشت کنید. دیری نخواهد پایید که نقاب ها برداشته خواهند شد.

زنده باد #هپکو
زنده باد اتحاد طبقاتی کارگران

#نان_کار_آزادی
۲۸ شهریور ۹۸

syndica.hafttape@gmail.com

جزییاتی از وضعیت کارگران بازداشتی #هپکو

طبق آخرین اطلاعات بدست آمده از میان ۲۸ بازداشت شده کارگران هپکو عصر روز گذشته سه کارگر هپکو اراک که پس از یورش نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند با قرار وثیقه از زندان مرکزی اراک آزاد شدند.
امروز نیز برای آزادی ۴ کارگر وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی صادر شده و برای سایر کارگران بازداشتی هم فیش حقوقی برای کفالت خواسته شده است. کارگران و خانواده های بازداشت‌شدگان هپکو امروز در حال پیگیری وضعیت بازداشت‌شدگان هستند. کارگران هپکو امروز در حال پیگیری و تایید فیش های حقوقی خود برای آزادی رفقای خود بودند. گفته می‌شود تمام دستگیرشدگان در زندان مرکزی اراک نگهداری می‌شوند.

منع خبر -کمپین دفاع از بازداشت‌شدگان هفت‌تپه
۲۷ شهریور ۹۸

photo_2019-09-18_23-22-34

فهرست بلند اتهامات قضایی کارگران هپکو با #طعم_شیرین_عدالت!

▪️اردوی کار: «طعم شیرین عدالت»؟ آن هم برای کارگران؟ شوخی می کنید؟ لیست بلند بالای اتهاماتی را که برای پوساندن کارگران عاصی هپکو در زندان تدارک دیده اند نگاه کنید!

۲۸ شهریور ۹۸

syndica.hafttape@gmail.com

اسنودن: ما همه تحت نظریم

یک مامور سابق سرویس امنیت ملی آمریکا (NSA) در باره سیستم رهگیری و تحقیق آمریکایی در سراسر جهان حکایت می کند.

ادوارد اسنودن که در سال 2013 سیستم رهگیری گسترده آمریکا را افشا کرد در کتابی با عنوان «پرونده شخصی» در باره راه خود صحبت می کند. این کتاب در تاریخ 19 سپتامبر در فرانسه منتشر می شود. گزیده هایی از این کتاب توسط روزنامه لو موند چاپ فرانسه منتشر شده است.

اسپوتنیک به نقل از لو موند فرانسه:

ادوارد اسنودن در مورد پناهندگی سیاسی خود در روسیه گفت كه خود آمریكا با رد کردن وی با یك شكست وحشتناك روبرو شده و به روسیه چنین پیروزی از نظر تبلیغات را اعطا کرده است.

وی افزود: با توجه به ماهیت آمریکایی زیرساختهای ارتباطات جهانی، انتظار می رفت که دولت در زمینه رهگیری گسترده فعالیت کند. این باید برای من غیر مترقبه نباشد. با این وجود، این اتفاق نیفتاد، عمدتاً به این دلیل که مقامات آمریکایی با قاطعیت و با چنین فشارهایی اینگونه کارها را در رسانه ها و دادگاه ها تکذیب می کردند.
همه ما بسیار ساده لوح بودیم. این برای من دردناکتر بود زیرا آخرین باری که به خودم اجازه دادم که من را گول بزنند، از حمله به عراق حمایت کردم و به ارتش پیوستم. همه چیز فقط در سال 2009 تغییر کرد هنگامی که من در بخش NSA در ژاپن شروع بکار کردم. من مشغول کار اطلاعاتی الکترومغناطیسی شدم. این یک مقام ایده آل بود زیرا من بخشی از مؤثرترین سرویس ویژه جهان شدم. اگرچه من به طور رسمی وظیفه یک کارمند خارج از تشکیلات انجام دادم، اما مسئولیت هایی که به من در شهری که من در آن زندگی می کردم (توکیو) محول، کافی بود.

کارخانه ای زیر مزرعه آناناس

یکی از پایگاه های NSA در یک کارخانه عظیم هواپیماسازی دوران پرل هاربر در زیر یک مزرعه آناناس در کونیا واقع در جزیره هاوایی اواهو قرار داشت. این مجموعه از بتن مسلح و یک تونل به طول یک کیلومتر در کنار یک تپه حفر شده و به سه اتاق محافظت شده خورده، جایی که سرورها و دفاتر در آن قرار داشتند. مطلب سر مرکز امنیت عملیات در منطقه کونیا بود. به طور رسمی، من هنوز کارمند «دل» بودم ، اما دوباره برای NSA کار کردم. من در آغاز سال 2012 به آنجا اعزام شدم. یک بار، در یک روز تابستانی (که روز تولد من بود)، هنگامی که از ایست بازرسی عبور می کردم ، ناگهان فهمیدم که آینده من در اینجا، در مقابل من است. فهمیدم که وارد یک تونل شدم که در پایان آن زندگی من فقط به یک مورد محدود خواهد شد.

هاوایی به یک مرکز مهم برای ارتباطات آمریکایی تبدیل شده است. به ویژه، این امر شامل تبادل اطلاعات بین 48 ایالت قاره ایالات متحده و ژاپن، جایی که من کار کردم، و همچنین ارتباط با سایر اواحد های آسیایی است. NSA پس از آنکه من را به عنوان مدیر سیستم SharePoint منصوب کرد، مسئولیت اصلی در پردازش اسناد را به من واگذار كرد، در نتیجه من همان كسی شدم كه همه پیامها را مرور می کردم.

می خواهم تأکید کنم که تحقیقات من در مورد سوءاستفاده ها توسط NSA با کپی کردن اسناد آغاز نشده بلکه پس از خواندن آنها بروز کرد. من می خواستم تأییدیه سوء ظن هایی را که در سال 2009 به وجود آمد، هنگام کار در توکیو، پیدا کنم. سه سال بعد، من مصمم شدم که دریابم که آیا کشور من واقعاً یک سیستم رهگیری جمعی را ایجاد کرده است و اگر چنین است، چگونه کار می کند. اگرچه من به خوبی نحوه تحقیق را درک نکردم، اما قبل از تصمیم گیری در مورد اقدامات احتمالی، نیاز به درک عملکرد سیستم داشتم.

مکعب روبیک

من از توصیف دقیق نحوه ساختن نسخه ها و رمزگذاری آنها خودداری می کنم تا NSA شب ها بدتر بخوابد. به هر شکلی که ممکن است، من هنوز به فناوری ذخیره سازی که برای پرونده های کپی شده استفاده کردم، اشاره خواهم کرد. در مورد درایوهای فلش را فراموش کنید: آنها با توجه به ظرفیت کمی که دارند بسیار ناراحت کننده هستند. در عوض ، من از کارتهای Secure Digital استفاده کردم. به طور خاص، من از کارتهای mini-SD و micro-SD استفاده کردم. شما به خوبی می دانید اگر از دوربین یا دوربین دیجیتال استفاده کرده اید یا به حافظه بیشتری در تبلت خود نیاز دارید، کارت SD چه نمایی دارد. آنها تقریباً هرگز توسط آشکارسازهای فلزی شناسایی نمی شوند و آیا کسی می تواند من را به خاطر فراموش کردن چنین چیز کوچکی سرزنش کند؟

بعد از پر کردن کارت با داده ها ، مجبور شدم ساختمان را با این بایگانی دارای اهمیت حیاتی ترک کنم، از مسئولین و افراد ملبس به لباس اونیفورن رد شوم، از پله ها پایین بروم ، به سمت راهرو خالی بروم، کارت خود را اسکن کنم و از مأموران امنیتی گذشته و از طریق دوربین های امنیتی بروم. منظور محوطه ای بین دو درب است، جایی که برای باز کردن درب دوم باید اولین را ببندید و کارت خود را چک کنید. اگر چیزی نادرست باشد، نگهبان به شما اسلحه نشانه گیری می کند و درها قفل می شوند. یک بار کارت را در یک جوراب مخفی کردم و یک بار آن را پشت گونه ام گذاشتم تا در صورت لزوم ببلعم.

من مدام تصور می کردم که در آن طرف تونل گروهی از مأمورین اف بی آی منتظر من هستند. معمولاً سعی کردم در مکالمات با نگهبان شوخی کنم و در این صورت مکعب روبیک من مفید واقع شد. نگهبانان و همه افراد دیگر از تونل، من را «مردی با مکعب روبیک» می شناختند. سعی کردم در وهله اول با اضطراب مقابله کنم. مکعب روبیک به من اطمینان می داد.

من معمولاً تنها با بازگشت به خانه می توانستم استراحت کنم. من همیشه در فکر آن بودم که آنها می توانند خانه من را شنود کنند. من معمولاً تنها با بازگشت به خانه می توانستم استراحت کنم. من روی کاناپه دراز کشیدم و زیر لحاف با کامپیوتر کار کردنم. خطر بازداشت فوری کاهش یافته است و می توانستم در انتقال پرونده ها از لپ تاپ به هارددیسک و رمزگذاری آنها متمرکز شوم.

درنهایت، اسنادی که انتخاب کردم در همان هارددیسک بود که روی میز خانه من قرار داشت. من می دانستم که این داده ها در همان حالت امنیت است که در آژانس وجود دارد.

40 روز در فرودگاه

ما در 23 ژوئن [2013] در شرمیتیوا فرود آمدیم و در تئوری باید 24 ساعت را در کشور می گذراندم. اما به زودی شش سال دیگر می گذرد … تبعید یک انتظار بی پایان است.

من اسناد را در پنجره کنترل گذرنامه به مرد ریشو تحویل دادم که آنها را اسکن می کرد و به هر صفحه نگاه می نمود. سارا [هریسون، روزنامه نگار و سردبیر ویکی لیکس] با نگاهی مطمئن در پشت سر من ایستاد. بازرس تلفن را برداشت ، چند کلمه به زبان روسی حرف زد و دو افسر امنیتی به ما نزدیک شدند. یکی از آنها اسناد را از یک مرد از پنجره گرفت و به سمت من برگشت و گفت: «در گذرنامه مشکلی وجود دارد. لطفا با من بیا.»

من و سارا وارد یک نوع سالن مذاکرات شدیم که افراد ملبس به لباس خاکستری در آن پشت میز نشسته بودند. آنها شش نفر بودند. همه با مدل موهای نظامی. یکی با قلم در دستش بود. او یادداشت می کرد ، نوعی منشی بود. یک افسر ارشد به انگلیسی به من گفت:

آیا شما برای اقامت در روسیه نیامده اید؟ – نه

– در این صورت ، می توانید به من بگویید که کجا می روید؟ مقصد شما کجاست؟

من گفتم: «کیتو، اکوادور، از طریق کاراکاس و هاوانا». من می دانستم که همه اینها برایش معلوم است.

– باید به شما اطلاع دهم که متأسفانه گذرنامه شما دیگر اعتبار ندارد.

من شوکه شدم: دولت خودم مرا در روسیه قفل کرد. خود ایالات متحده با دستش شکست ناگواری را به خود وارد کرد و پیروزی تبلغاتی را از آن روسیه کرد. در کل، 40 روز و 40 شب در فرودگاه نشستیم. در این مدت ، من 27 درخواست پناهندگی سیاسی نوشته و ارائه کردم ، اما هیچ کس آماده تحمل خشم آمریکا نبود. در تاریخ 1 اوت ، [دولت روسیه] به من پناهندگی موقت داد.

نکات مطرح شده در این مقاله، نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده بوده و الزاماً عقاید هیئت تحریریه اسپوتنیک را بازتاب نمی دهد.

ارسال پیام تهران به واشنگتن درباره حملات به آرامکو

ایران در روز دوشنبه یادداشتی رسمی از طریق سوییس به آمریکا ارسال کرد و در آن پیام اعلام کرد: اتفاقات آرامکو کار ایران نبوده و این موضوع را تکذیب می‌کنیم.

در این یادداشت آمده است: اگر اقدامی علیه ایران صورت گیرد بلافاصله با پاسخ ایران روبه‌رو خواهد شد و دامنه آن محدود به منشأ تهدید نخواهد بود.

در پی این حمله غیرمنتظره که به افزایش بیش از 10درصدی بهای نفت در بازارهای جهانی منجر شده، ترامپ و دیگر مقامات آمریکایی در اظهارات خود تلاش کرده‌اند که ایران را عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان معرفی کنند و اوضاع را به‌گونه‌ای جلوه دهند که ایران تهدیدی برای بازار نفت و اقتصاد جهانی است.

عربستان به دستور ضدایرانی ترامپ واکنش نشان داد

به نقل از رویترز، «خالد بن سلمان»، معاون وزیر دفاع عربستان در واکنش به اقدام ضدایرانی ترامپ با استقبال و قدرانی از رئیس جمهور آمریکا، مدعی شده است که رئیس جمهور آمریکا به طور بی‌سابقه‌ای با ایران و آن چه او «اقدامات تجاوزکارانه» خوانده، مقابله کرده است.

در همین ارتباط خالد بن سلمان در حساب کاربری خود در توئیتر گفت: ما از تعهد ایالات متحده برای دفاع از متحدانش در منطقه قدردانی می‌کنیم.

فرزند پادشاه عربستان سعودی در ادامه همچنین مدعی شد: ما به همکاری با آمریکا در رویارویی با نیروهای تجاوزکار ادامه خواهیم داد.

این اظهارات فرزند پادشاه عربستان تنها دقایقی پس از آن عنوان شد که رئیس جمهوری آمریکا در پیامی توئیتری از دستور جدید به وزیر خزانه‌داری برای افزایش محسوس تحریم‌ها علیه ایران خبر داد.

دستور ترامپ برای آن چه «افزایش تحریم» علیه ایران عنوان شده، پس از واکنش موفقیت آمیز ارتش یمن علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی صورت می‌گیرد.

در حالی که به تازگی نیروهای یمنی از طریق حملات پهپادی و در واکنش به ادامه جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن، بخش‌های مهمی از تاسیسات نفتی آرامکو عربستان را بمباران کرده‌اند، اما آمریکا مدعی مداخله ایران در این حادثه شده، اگرچه ایران این اتهامات را رد کرده است.

کنفرانس خبری ارتش یمن

ارتش یمن درباره تازه ترین جزئیات مربوط به حملات پهپادی به تاسیسات نفتی آرامکو نشست خبری برگزار کرد.
یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: عملیات بازدارنده اخیر نشان داد که نیروهای ما در سطح برنامه ریزی و اجرا از توان بالایی برخوردارند.
وی افزود: ما در زمان کوتاهی که رکورد محسوب می شود توانستیم تعداد زیادی پهپاد تولید کنیم. وی گفت: در عملیات حمله به آرامکو از چند نوع پهپاد استفاده شد که امروز برای اولین بار معرفی می شود. وی افزود: در حمله به آرامکو از نسل سوم پهپاد قاصف و پهپاد صماد 3 استفاده شد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: قبل از عملیات، پهپادهای شناسایی ما تصاویر هوایی از تاسیسات نفتی آرامکو گرفتند.
یحیی سریع گفت تصاویر ماهواره ای آمریکا جعلی است و هدف آن کوچک شمردن خسارتی است که به تاسیسات آرامکو وارد شده است. وی در این کنفرانس مطبوعاتی برای اولین بار تصاویر هوایی از دو مجتمع نفتی بقیق و خریص قبل از حمله به آنها منتشر کرد.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن خطاب به متجاوزان به یمن گفت: اگر به دنبال امنیت تاسیسات و برج های شیشه ای هستید که توان ایستادگی در مقابل پهپادهای یمن را ندارد باید دست از تجاوز به یمن بردارید.
وی افزود: خون مردم ما گرانبهاست و اجازه نمی دهیم بیهوده هدر برود. اجازه نمی دهیم کودکان ما در محاصره شما بمیرند. عبد الملک الحوثی بارها به کشورهای متجاوز هشدار داده است که ما اجازه نخواهیم داد مردم یمن از گرسنگی تلف شوند.

ترامپ اجازه ندارد با ایران بجنگد

بر اساس طرح سنا، دونالد ترامپ اجازه ندارد تحت قانون «مجوز استفاده از نیروی نظامی» به جنگ با ایران برود.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به توییت وندی شرمن آمریکا، دونالد ترامپ اجازه ندارد تحت قانون «مجوز استفاده از نیروی نظامی» به جنگ با ایران برود.

وی در ادامه گفت:«قانون «مجوز استفاده از نیروی نظامی» که در سال 2001 و کمی پس از حملات 11 سپتامبر توسط کنگره آمریکا تصویب شد، به دولت این کشور اجازه می‌داد با هر فرد، گروه و کشوری که در این اقدام تروریستی با القاعده همکاری و یا از آن حمایت کرده، وارد جنگ شود. اکنون زمان مناسبی برای سنا و کنگره است که گامی بردارند».

جنبش انصار الله یمن، روز شنبه در واکنش به تداوم حملات جنگنده های سعودی به یمن و محاصره چندین ساله این کشور در عملیاتی تحت عنوان «توان بازدارندگی دوم» تاسیسات نفتی و پالایشگاه های بقیق و خریص واقع در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی خود قرار داد.

مقام‌های ارشد دولت ترامپ در حالی بدون اسناد و شواهد و به صورت شتابزده ایران را مسئول این حمله معرفی کردند که خود سعودی‌ها چنین ادعایی ندارند. مقام‌های سعودی در اولین واکنش ادعا کردند که تسلیحات به کار رفته در این حمله ساخت ایران بوده و حملات از خاک یمن انجام نشده است.

میدان نفتی بقیق در شرق عربستان سعودی واقع شده که توان تولید روزانه هفت میلیون بشکه نفت را دارد و متعلق به شرکت نفتی سعودی آرامکو عربستان است.70 درصد تولیدات این شرکت نفتی در پالایشگاه‌های بقیق تولید می شود. با این حمله 50 درصد از تولید و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شده است. در پی هدف قرار گرفتن تاسیسات نفتی آرامکو، قیمت نفت در بازار جهانی افزایش یافت.

اطلاعات دروغین کلاه سفید‌ها درباره سوریه

به نقل از خبرگزاری تاس از پاریس؛ نتایج تحقیقات یک سازمان غیردولتی روسی فاش کرد کلاه سفیدها اطلاعات دروغین درباره اوضاع سوریه می دهند.
ماکسیم گریگوریف، مدیر بنیاد مطالعات مشکلات دموکراسی، گفت: فعالیت گروه کلاه سفیدها که تحت کنترل معارضین دولت سوریه قرار دارد، مبتنی بر انتشار اطلاعات کذب درباره اوضاع سوریه است.
بنیاد مشکلات دموکراسی برای تهیه این گزارش با تعداد زیادی از ساکنان مناطقی که کلاه سفیدها در آن ها فعالیت می کنند، مصاحبه کرده است.
گریگوریف در پاریس، هنگام ارائه اطلاعاتی که این بنیاد جمع آوری کرده است، گفت: کلاه سفیدها که خود را سازمانی غیردولتی می خوانند، به طور نظام مند اطلاعات جعلی گسترده ای را درباره سوریه منتشر می کنند. راستی آزمایی این اطلاعات به ما اجازه داد آن دسته از اطلاعات جعلی درباره حملات شیمیایی را که همواره مقامات سوریه متهم به دست داشتن در آن ها می شوند، به طور کامل رد کنیم.
وی با اشاره به ارتباطات جیمز لی مسوریر، از بنیانگذاران گروه کلاه سفیدها با سرویس های ویژه انگلیس، افزود: هیچ کدام از نیروهای این گروه به طور داوطلبانه فعالیت نمی کنند، بلکه همه آن ها حقوق ماهیانه دریافت می کنند.
گریگوریف تصریح کرد: تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، تأیید می کند که کلاه سفیدها در برخی موارد به طور مستقیم در کنار مخالفان دولت دمشق به اقدامات خشونت آمیز مبادرت می کنند.
این سازمان غیردولتی روسی همچنین افشا کرد که در برخی موارد، کلاه سفیدها از جنازه گروگان هایی که تروریست ها اعدام کرده بودند، عکس و فیلم تهیه و به عنوان مدرک برای حملات شیمیایی از آن استفاده کرده اند.
وی افزود: برخی از آن ها ازجمله زنان و کودکان به عمد با همین هدف اعدام شده بودند.

رهبر مزدوران هنگ کنگی به آمریکا رفت

به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان ، رهبر مزدوران هنگ کنگی به آمریکا رفته است و می کوشد در آنجا حمایت هایی را جلب کند.
جاشوآ وانگ در کنگره آمریکا سخنرانی کرد و در تلاش است در رایزنی با اعضای کنگره، آنها را متقاعد کند فشار بیشتری بر چین وارد کنند تا از این طریق از حق خودمختاری هنگ کنگ محافظت شود.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: