پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

photo_2019-09-20_23-00-26

حمایت_اتحاد_همبستگی_

#حمایت_از_کارگران_هپکو_

📣 تجمع روز چهارشنبه، کارگران واگن‌سازی پارس، در حمایت از کارگران هپکو .

photo_2019-09-20_22-55-18

شماری از کارگران کارخانه هپکو برای آزادی کارگران بازداشت شده در مقابل زندان اراک جمع شده‌اند.

🔻بنابر آخرین گزارش‌ها، از روز گذشته تا کنون ۲۱ تن از کارگران با قید وثیقه و کفالت آزاد شده‌اند.

🔻در جریان اعتراضات اخیر کارگران واحد صنعتی هپکو، حدود ۲۹ نفر از کارگران بازداشت شده بودند.

🔻 ایلنا به نقل از کارگران هپکو می‌گویند از ۲۹ نفر بازداشتی فقط ۸ نفر همچنان در بازداشت هستند.

🔻دور تازه اعتراض‌ها هپکو از اواسط شهریورماه آغاز شده است؛حدود ۹۰۰ نفر در این اعتراض‌ها شرکت داشتند.

🔻کارگران هپکوی اراک علاوه بر اعتصاب، خط راه آهن شمال به جنوب را هم مسدود کرده بودند. با حمله نیروهای امنیتی و پلیس این تجمع به خشونت کشیده شد.

🔻دیروز منابع کارگری از آزادی سه کارگر بازداشت شده هپکو اراک خبر داده است. این افراد با سپردن تعهد و قرار وثیقه از زندان آزاد شده‌ بودند.

@khamahangy

photo_2019-09-20_22-57-15

احضار جمعی از کارگران آذرآب، بعد از حمایت آنان از کارگران هپکو.

روز سه‌شنبه ۲۶ شهریور جمعی از کارگران آذرآب به نمایندگی از دیگر کارگران برای ابراز همدردی و همراهی با کارگران هپکو به این شرکت رفته و با نصب بنر و شعار همراهی خود را با کارگران هپکوی اراک اعلام کردند.

طبق اخبار منتشره ، بعد از این حمایت، تعدادی از کارگران آذرآب مورد تهدید و احضار قرار گرفته‌اند.

کارگران واگن‌سازی پارس نیز، روز چهارشنبه ۲۷ شهریور، در اعتراض به ضرب و شتم کارگران هپکو و در حمایت از آنان حدود ساعت یک ظهر از محل کارخانه هپکو تا بلوار واگن پارس راهپیمایی کردند.
#حمایت_سراسری_از_کارگران_هپکو

برگزاری جلسه هیئت مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه.

🔻 درتاریخ ۲۸ شهریور ماه ۹۸، باحضور جمعی‌از کارگران و شش نفر از اعضای هیئت مدیره این جلسه برگزار شد.

موضوع جلسه هیئت مدیره سندیکای کارگران‌نیشکر هفت تپه عبارت بود:

۱_ گفتگو در باره فایل صوتی منتشر شده شورای اسلامی کار، که از زد وبند دونفر از اعضای آنها که از خیانت آشکار دوعضو شورای اسلامی کارگر، از زبان آنان خطاب به شخص طرف معامله بود، مورد بر رسی قرار گرفت.

۲_ بحث و تبادل نظر و چگونگی ادامه کار هئیت مدیره سندیکا کارگران‌ نیشکر هفت تپه.

جلسه به مدت دوساعت به طول انجامید که طبق آخرین مصوبه سندیکا، اداره سندیکا ( مدیریت سندیکا) همچنان به صورت شورای و خرد جمعی درجهت پیشبرد اهداف سندیکا که همانا خدمت به کارگران نیشکر هفت تپه ودیگر مراکز کارگری بوده پیش رفت.

همچنان یاد آوری گردید که سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، یک تشکل مستقل بوده که ضمن حفظ استقلال خود از دولت و‌کار فرما، همچنان تلاش خواهد کرد که در راستای منافع کارگران حرکت کند.

این‌جلسه همچنین از احکام ظالمانه صادر شده برای کارگران در بند از جمله اسماعیل بخشی، وارد بحث و تبادل نظر شد و ضمن محکوم کردن ادامه بازداشت اسماعیل، خواستار پایان دادن به ادامه بازداشت اسماعیل بخشی و رفع اتهام از علی نجاتی و هچنین سایر بازداشتی های مرتبط با اعتصابات نیشکر هفت تپه(نشریه انترنتی گام) شدند.

سندیکای کارگرن نیشکر هفت تپه
۲۹ شهریور ۱۳۹۸

ادعای ترامپ برای حمله به ۱۵ نقطه در ایران

دونالد ترامپ اعلام کرد که ایالات متحده امریکا می‌تواند به پانزده نقطه در ایران حمله کند، اما برای این کار عجله‌ای ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده خطاب به خبرنگاران در دفتر بیضی کاخ سفید گفت: ساده ترین کاری که من می‌توانم انجام دهم در حالی که شما (روزنامه نگاران) هنوز اینجا هستید این است که بگویم، بچه‌ها بیایید شروع کنیم و این یک روز بسیار بد برای ایران خواهد بود … ساده ترین کاری که می توانم انجام دهم این است که بگویم بیایید به پانزده نقطه در ایران حمله کنیم. من می توانم اینکار را انجام دهم، و همه چیز آماده است. اما وقتی که می‌توانم اینکار را انجام ندهم، نمی‌خواهم که آن را انجام بدهم.

ترامپ افزود: «من می توانم این کار را در یک دقیقه انجام دهم، درست در اینجا، برای شما و شما یک داستان عالی برای نوشتن در این مورد خواهید داشت.»

نظر رئیس‌جمهور اسبق آمریکا درباره جنگ با ایران

«جیمی کارتر» رئیس جمهور اسبق ایالات متحده از اینکه رئیس جمهور فعلی آمریکا تمایلی به جنگ با ایران ندارد، خوشحال است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، کارتر در پاسخ به سوالی درباره احتمال دخالت ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی ضمن ابراز خوشحالی از عدم تمایل ترامپ به جنگ، خواستار روی آوردن به دیپلماسی برای حل مناقشه شد و گفت: مهم نیست که چه کسی مسئول حملات به پالایشگاه ها بوده است. ترامپ باید مناقشات میان عربستان سعودی و ایران را حل کند.

«جیمی کارتر» سی و نهمین رئیس جمهوری آمریکا در گفت‌وگو با سی ان ان که روز پنج شنبه منتشر شد، درباره احساس خود از انتخاب دوباره دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده  گفت: یک فاجعه است.

وی گفت هنوز تصمیم نگرفته است که به کدامیک از نامزدهای فعلی دموکرات‌ها رای خواهد داد اما اشاره کرد که در انتخابات ۲۰۱۶ به «برنی سندرز» در انتخابات مقدماتی دموکرات‌ها رای داده است.

وی ادامه داد بزرگترین درگیری ذهنی من این است که چه کسی می تواند با ترامپ مبارزه کند. من فکر می کنم فاجعه بار خواهد بود که چهار سال دیگر او را داشته باشیم.

در تاریخ 14 سپتامبر 2019، تاسیسات نفتی شرکت آرامکو سعودی در شرق عربستان با چندین هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثیان یمنی برعهده گرفتند. اما «ائتلاف عربی» در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی ، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند. وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پومپئو نیز ایران را مقصر دانسته و در این راستا به عربستان سفر نمود. وزیر دفاع ایران و دیگر مقامات جمهوری اسلامی این موضوع را اکیدا رد کرد هاند. براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، این حادثه در عربستان سعودی در حال حاضر به جدی ترین وقفه در تأمین نفت در طول تاریخ منجر شده است، برخی از ناظران خسارات حمله به آرامکو را  بیش از خسارات ناشی از انقلاب اسلامی در ایران در سالهای 1978-1979 و تحریم نفت پس از جنگ اعراب و اسرائیل در سال های 1973-1974 ارزیابی می کنند .

▫️▫️

السیسی به افشای رسوایی‌های جنسی‌ تهدید شد

پس از افشاگری‌های فردی به نام «محمد علی» علیه ارتش و رئیس‌جمهور مصر که در یک هفته اخیر فضای سیاسی مصر را تحت‌الشعاع قرار داده، یک افسر جدا شده از ارتش نیز مدعی وجود مدارک دیگر علیه السیسی شد.

به نوشته پایگاه خبری عربی۲۱، او با انتشار ویدئویی در حالی که روی خود را پوشانده بود، مدعی شد که «محمد علی» مدارک موثقی از رسوایی‌های جنسی عبدالفتاح السیسی در دست دارد که در صورت عدم کناره‌گیری او، منتشر خواهد کرد. او گفت که مدارک مدنظر شامل ویدئوها، تصاویر و فایل‌های صوتی روابط السیسی با همسران فرماندهان ارتش و هنرمندان است.

این افسر سابق ارتش مصر همچنین گفت که «محمد علی» ارتباط قوی با برخی مسئولان حکومتی دارد که به شدت از او حمایت می‌کنند و اطلاعاتی از السیسی در اختیار او قرار داده‌اند و به همین دلیل است که «محمد علی» با اطمینان سخن می‌گوید و آمرانه از السیسی می‌خواهد تا کنار رود.

به ادعای وی سازمان کل اطلاعات مصر و برخی نهادهای حاکمیتی نیز این مدارک را در اختیار دارند.

در ادامه این ویدئو آمده است که اکنون سه جریان در مصر برای رسیدن به قدرت تلاش می‌کنند؛ جریان اول تیم السیسی است که سعی می‌کند در مسند قدرت باقی بماند و جریان سوم «محمد علی» است که طرفدارانی در داخل ارتش و سازمان کل اطلاعات دارد. جریان سوم نیز «وائل غنیم» است که حمایت و پشتیبانی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) را با خود دارد.

این افسر سابق ارتش مصر همچنین از رقابت میان سازمان اطلاعات مصر با سازمان اطلاعات ارتش خبر داد و گفت که این السیسی بود که ژنرال «عمر سلیمان» (رئیس اسبق سازمان اطلاعات مصر) را کشت و ۹۵ تن از مسئولان سازمان را برکنار و برخی از آنها را به قتل رساند و از این رو در میان دو سازمان اظلاعاتی مذبور بحث خونخواهی نیز مطرح است.

در یک هفته گذشته افشاگری‌های یک تاجر و بازیگر مصری که می‌گوید ۱۵ سال با ارتش این کشور همکاری کرده، جنجال سیاسی در مصر به راه انداخته است. او که از اسپانیا ویدئوهای خود را منتشر می‌کند، از السیسی خواسته بود تا امروز (پنجشنبه) استعفا دهد و در غیر این صورت مردم روز جمعه علیه او به خیابان‌ها خواهند آمد.

آمریکا 100 میلیون دلار کمک مالی داده شده به افغانستان را بازمی‌گرداند

ایالات متحده آمریکا، یکصد میلیون دلار کمک مالی به حکومت افغانستان را در واکنش به آنچه‌که وجود فساد گفته می‌شود، باز می‌گرداند.

«مایک پامپئو»، وزیرخارجه آمریکا در بیانیه‌ای، گفت که کشورش انتظار دارد تا اقدامات نهادها و رهبران افغانستان شفاف باشند و از کارکردهای خود به مردم افغانستان گزارش دهند.

وی در واکنش به وجود فساد در حکومت افغانستان و مدیریت مالی حکومت آمریکا، افزود که صد میلیون دلار را که وزارت خزانه‌داری آمریکا که به یک پروژه بزرگ زیربنایی در افغانستان اختصاص داده بود، باز می‌گرداند.

بر اساس اعلام وزارت خارجه آمریکا، «نهادهای حکومتی و رهبران حکومت افغانستان باید شفاف و به مردم حساب پس بدهند. ما در برابر کسانی که از قدرت خود سوء استفاده می‌کنند و مردم افغانستان را از کمک‌های خارجی محروم می‌سازند می‎ایستیم.

همچنین وزارت خارجه آمریکا از نبود شفافیت در کارهای کمیسیون تدارکات ملی افغانستان ابراز نگرانی جدی کرده و اعلام کرده است که کمیته مشترک مبارزه با فساد توان نظارت بر فساد را ندارد.

پامپئو، همچنین افزود که شصت میلیون دلار دیگر را نیز به حالت تعلیق در می‌آورد چراکه عدم شفافیت در تصمیم‌گیری‌های مسؤولان در تدارکات ملی افغانستان یک مسله بزرگ قابل نگرانی است.

این نخستین‌بار است که آمریکا این‌گونه از وجود فساد در افغانستان اعتراض جدی می‌کند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: