پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار کارگری

photo_2019-09-22_23-23-05

ضرب و جرح، بازداشت و پرونده سازی برای کارگران زحمتکش هپکو اراک را محکوم می‌کنیم.

تهاجم خشونت بار پلیس به اعتراض مسالمت آمیز کارگران هپکو اراک و خون‌آلود شدن کارگران توسط عوامل امنیتی، سرکوب سختی دیگر به کارگران و مزدبگیران طی یکسال گذشته را رقم زد. در این سرکوب خشونت‌ بار بسیاری از کارگران کارد به استخوان رسیده ضرب و جرح و ۲۹ تن از آنان بازداشت و برای خفه کردن صدای کارگران و فشار بیشتر بر بازداشت‌شدگان برایشان پرونده های امنیتی و قضایی گشوده شد. از میان بازداشت‌شدگان ۲۱ یک نفرشان با کفالت و تعهد آزاد و ۸ نفرشان همچنان در بازداشت هستند.

آنچه موجب سیه روزی امروز کارگران شده است پیشبرد سیاست نئولیبرالی از جانب دولت و خصوصی سازی و سود اندوزی برای سرمایه داران است که نتیجه اش تورم افسار گسیخته، به تعویق افتادن حقوق ناچیز کارگران برای ماه‌ها، از بین رفتن امنیت شغلی کارگران و نبود شرایط مناسب خوراک، پوشاک، مسکن، آموزش، بهداشت، درمان برای کارگران و طبقه فرودست بوده است. این ظلم و ستم آشکار و نادیده گرفته شدن حقوق اولیه و کرامت انسانی کارکران توسط نظام سرمایه داری حاکم است که اعتراضات کارگران را در شهرهای مختلف گسترده‌تر کرده است. اما بجای چاره‌جویی و رسیدگی به فریاد حق خواهی کارگران، با باتوم، شلاق، زندان، تبعید، ظلم و ستم بر کارگران و سایر مزدبگیران را مضاعف کرده‌اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه تهاجم ناجوانمردانه به کارگران هپکو اراک و ضرب و جرح و بازداشت آنان را محکوم می‌کند و نسبت به ظلمی که به کارگران می‌رود هشدار می‌دهد و خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط کارگران هپکو اراک و دیگر کارگران و معلمان زندانی می‌باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه
۳۱ شهریور ۹۸

t.me/vahedsyndica

حمایت کارگران بازنشسته سنندج از همزنجیران خویش در هپکو

روز پنج شنبه ۲۶ شهریور اعتراض و تجمع کارگران هپکو با بستن راه آهن شمال و جنوب، آماج یورش وحشیانه نیروهای گارد سرمایه قرار گرفت.

سرکوبگران و قوای مزدور سرمایه به کارگران شجاع حمله ور شدند، تعدادی از همزنجیران زحمتکش و معترض ما را مجروح و ۳۰ نفر را دستگیر و روانه سیاهچال کردند. سرمایه داری در هر گوشه این دنیا پاسخ اعتراض کارگر را با درندگی و توحش می دهد. شیکاگو، امریکای لاتین، افریقا یا ایران برایش علی السویه است. ما کارگران بازنشسته سنندج این عمل وحشیانه و غیرانسانی را قویا محکوم می کنیم و خواستار آزادی بدون هیچ قید و شرط همه دستگیرشدگان هستیم. همزمان از تمامی کارگران می خواهیم که به حمایت از مبارزات کارگران هپکو برخیزند و خواهان آزادی فوری زندانیان شوند. حمله به کارگران هپکو حمله به کل طبقه کارگر و جنبش کارگری ایران است.

✍️ جمعی از کارگران بازنشسته سنندج
شهریور ۱۳۹۸

ترفند تازه بخش شکست خورده خصولتی

به اطلاع تمام همکاران عزیز شرکت بزرگ کشت و صنعت نیشکر هفت تپه می رساند کارفرمای خیانت کار و اختلاس گر هفت تپه در آخرین اقدام خود در روز یکشنبه مورخ ۳۱ شهریور ۹۸ نامه اخراجی ۲۰ نفر از کارگران زحمت کش شرکت را صادر کرده است. لازم است توجه کنیم که این اقدام اسدبیگی تنها به جهت تسویه حساب شخصی با تمام کارگران زحمت کش و ستم دیده شرکت هفت تپه انجام شده که حالا به خود جرات داده تا بر خلاف قانون کار اقدام به اخراج کارگران کند.

ما کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه این اقدام اسدبیگی را محکوم میکنیم و از تمامی نهادهای دولتی استان و کشور تقاضا ورود صددرصد و سریع داریم.

اسامی همکاران اخراج شده:
۱_محمد خنیفر فرزند قاسم ۲_محمد خنیفر فرزند حمید ۳_رضا پور چنانی ۴_صاحب ظهیری ۵_محمود سعدی ۶_عادل عبدلخانی ۷_محمد عبدلخانی ۸_سمیر احمدی ۹_حمزه آل کثیر ۱۰_ایمان اخضری ۱۱_کریم میاحی ۱۲_فاضل چعبی زاده ۱۳_اشکان گودرزی ۱۴_مسعود لویمی و ۶ نفر دیگر . سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه این عمل غیر انسانی عاملان وحافضان سرمایه را محکوم کرده وخواهان باز گشت به کار این کارگران شریف وزحمت کش میباشد .لازم به یاد اوریست که دود این اتش در چشمان کور دلان خواهد رفت.

اتحاد کارگران بدون شک باعث نابودی فتنه و بازگشت آرامش واقعی به شرکت می باشد

۳۱ شهریور ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه,

كميته هماهنگي براي كمك به ايجاد تشكل هاي کارگري]
photo_2019-09-22_23-27-20
🔴 شش نفر از کارگران هپکوی اراک همچنان در بازداشت هستند

دادستان اراک اعلام کرده است که از میان نزدیک به ۳۰ نفر از کارگران معترض هپکو که بازداشت شده بودند، کسانی که «نقش رهبری نداشتند» آزاد شدند و شش نفر هنوز در بازداشت هستند.

در حالی که دادستان اراک وعده آزادی این شش نفر را داده، خبرگزاری ایلنا، می‌گوید از وضعیت این شش نفر «اطلاعی در دست نیست» و علاوه بر این برای ۱۰ نفر دیگر از کارگران هم احضاریه فرستاده شده است.

کارگران هپکو در روزهای اخیر دور تازه‌ای از اعتراضاتشان را آغاز کرده‌اند.

خبرها حاکی از این است که اعتراض‌ها روز یکشنبه ۳۱ شهریور نیز ادامه داشته است.

@khamahangy

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

رانندگان شرکت واحد در انتظار دریافت دو سال معوقات لباس فرم خود هستند 

درحالیکه شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه هر سال می بایست دو دست لباس فرم به رانندگان بدهد اما لباس فرم رانندگان از ابتدای سال ۹۷ تاکنون داده نشده است. با این وجود مدیریت ناکارآمد شرکت واحد به رانندگان برای پوشیدن لباس فرم فشار می آورد. درحالی لباس فرم رانندگان داده نشده است که عدم پوشیدن لباس فرم برابر آئین نامه انضباطی شرکت واحد قصور راننده محسوب می شود و راننده را به دلیل نپوشیدن لباس فرم تنبیه انضباطی می کنند.

لباس فرم رانندگان سالیانه شامل دو دست پیراهن و شلوار، کمربند، یک جفت جوراب، یک جفت کفش و کاپشن برای فصل سرما می باشد.

یکی از درخواست های رانندگان در جریان اعتصابات و اعتراضات سال ۸۴ دریافت لباس فرم بود که با سازماندهی خود در سندیکا، رانندگان موفق شدند لباس فرم دریافت کنند. با توجه به اینکه از آن سال به بعد لباس فرم به رانندگان داده شده است مطابق قانون کار و مقررات مربوطه جزء مزایای مستمر محسوب می شود و کارفرما نمی تواند خودسرانه دادن لباس فرم رانندگان را قطع و یا از میزان داده شده کسر کند.

در حالیکه #حسن_سعیدی و #سیدرسول_طالب_مقدم از اعضای سندیکا حق خود و دیگر کارگران را فریاد زده اند اما دستگاه قضایی در هماهنگی با نهادهای امنیتی با آسمان و ریسمان کردن برای این دو عضو سندیکا پرونده سازی کرده و برای آنها حکم سنگین #شلاق #زندان #تبعید و محرومیت از فعالیت های کارگری و اجتماعی صادر کرده است تا به خیال خود کارگران را مرعوب و از پیگیری حقوق خود منصرف کند.

بازنشر

لینک کانال
t.me/vahedsyndica

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: