پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزيده

سومین روز تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

#نان_کار_آزادی_
#حق_مسلم_ماست

#اعتراض_اعتصاب_تشکل_حق_مسلم_ماست_

✔️تجمع اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه در حمایت از کارگران اخراجی در هفت تپه.

با وجود تهدید های امنیتی اعتصاب کارگران هفت تپه وارد سومین روز خود شد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه خواهان بازگشت به کار تمامی کارگران اخراجی میباشد.

۳ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

ناظر زندان اوین اجازه ملاقات اسماعیل بخشی با وکیلش را نداد

قاضی ناظر زندان اوین اجازه ملاقات اسماعیل بخشی با وکلیش را نداد و از دریافت و تحویل لایحه‌ی این کارگر زندانی، به دادسرای عمومی و انقلاب اهواز، جهت درج در پرونده شکنجه، از ناحیه مسٸولان زندان اوین ممانعت به عمل آمد.

اسماعیل بخشی حدود ده ماه در بازداشت بسر می برد و با وجود پرونده ها و اتهام های متعدد، تاکنون فقط دوبار اجازه دیدار با وکیل را داشته است و خانواده وی ماهی یکبار اجازه ملاقات با وی را دارند.

گفتنی است از حین بازداشت اولیه این کارگر زندانی تاکنون چهار بار با اراٸه دلایل و مستندات، درخواست رسیدگی به شکایت خود علیه مأمورین امنیتی و انتظامی با موضوع شکنجه بدنی، اخذ اقرار با شکنجه و توهین کلامی و عملی را داشته است و سه بار به دلایل واهی از ورود به رسیدگی خودداری یا با اغماض و اهمال مسلم، بدون توجه به مدارک و دلایل اثباتی، با صدور قرار پرونده را مختومه نموده‌اند.

آقای رئیسی یکی به نعل و یکی به میخ زدن تا کی؟؟ می توانید با کارگران شفاف باشید!؟

هر که نداند محکومان صنفی و مدنی، وکلای آن‌ها وسایر حقوقدانان می‌دانند که تجدیدنظرخواهی و بازبینی احکام در دادگاه‌های تجدیدنظر، حق قانونی هر محکومی است و حقی نیست که با دستور شما، ایجاد شده باشد…

آقای رئیسی
از بگیر و ببندها و تسویه حساب‌های جهت‌دار درون ساختاری و با عنوان مبارزه با فساد، که بگذریم در همین مدت کوتاه ریاست شما بر قوه، فعالان صنفی و کارگری، به اشد مجازات محکوم وسنگین‌ترین احکام را دریافت کرده‌اند و به تازگی با تغییر شیوه‌ی برخورد، در کنار احضارهای پی در پی کارگران هفت تپه توسط پلیس امنیت شهرستان شوش، اعتصاب کنندگان وکارگران پیشرو به جرم مطالبه حقوق صنفی قانونی خود در این شرایط بد و نابسامان اقتصادی، در لیست اخراجی‌های شرکت قرار گرفته‌اند.
آقای رٸیسی، اسماعیل بخشی حتی در زندان، هم نماینده ما کارگران هفت تپه محسوب می‌شود و همچنان سمت نمایندگی وی پابرجاست، به گفته وی تاکنون مسئولان قوه قضاٸیه از حد شعار فراتر نرفته‌اند.
آری
دزد همان دزد است و درد همان درد…..
ولی
یکی از دیوار می‌دزدد و یکی از در….
سندیکای کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه

ارسالی کارگران

آقایانی که مانع حضور کارگران در تجمع اعتراضی هستند درحمایت از همکاران اخراجی. مواظب اعمال غیراخلاقی و ناجوان مردانه خود باشند

آقای جعفر کثیر. سرپرست بخش مکانیکی کارخانه (عموی حق مسعود کثیر که دست راست امیر اسدبیگ هست و تمام زیرآب زنی ها را انجام میدهد) با تهدید و اخطار به اخراج، کارگران مکانیک کارخانه را از حضور در اعتصاب منع کرده است و اجازه همبستگی بین کارگران را نمیدهد.
عبدالزهرا احمدی. سرپرست. کوره آهک هم مانع حضور همکاران کارگر ما در اعتصاب هست.

این دو نفر خائن به کمک یکدیگر دست به شکاندن اتحاد و برادری و اعتصاب زده اند و باید به تمام کارگران معرفی شوند و با آنها برخورد شدید و جدی انجام گیرد.
باقی مدیران و سرپرستان هم باید مواظب کارهای خود باشند و مانع حضور کارگران در اعتصابات نشوند چرا که این حق کارگر است و اتحاد تنها رمز پیروزی و حیات ما کارگران و شرکت است.
در صورت تخلف هر مدیر یا سرپرست و منع کردن کارگران از حضور در اعتصابات، تصاویر آنها منتشر شده تا تمام کارگران این خائنان و نامردان را خوب بشناسند.

با تشکر فراوان از حضور کارگران کشاورزی در اعتصاب امروز، فردا هم تمام کارگران را به ادامه اعتصاب و تجمع اعتراضی دعوت میکنیم و تا حقمان را نگیریم به سر کار برنمیگردیم.

وعده ما فردا پنج شنبه ساعت ۸:۳۰ در مقابل درب مدیریت شرکت

همه باید به فریاد *هل من ناصر ینصرنی* گوش دهیم و به یکدیگر یاری برسانیم چرا که اگر کسی اخراج شود، نوبت باقی کارگران هم میشود.
باید این اخراج های سلیقه ای و بی اساس تمام شود

انتشار این پیام برای پاسداری از نان زن و بچمان و شرف و ناموسمان کوتاهی نکنید

همه با اتحاد میتوانیم جلو این فتنه گری های اسدبیگی را بگیریم
۳ مهر ۹۸
جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه

اتحادیه اروپا چند مقام دیگر ونزوئلا را هم تحریم می‌کند.

کشورهای عضور اتحادیه اروپا روز چهارشنبه تحریم‌ چند مقام ونزوئلایی را تصویب کردند.

به نوشته خبرگزاری «تاس»، یک منبع دیپلماتیک روز چهارشنبه به «خبرگزاری فرانسه» گفت تحریم‌های جدیدی علیه مقامات ونزوئلایی وضع شده که آژانس‌های اطلاعاتی این کشور را هدف قرار می‌دهد.

تاس نوشت، اکنون با تصویب این تحریم‌ها توسط سفرای ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، شورای وزرای اتحادیه اروپا نیز باید آن را مورد تأیید قرار دهد.

در این صورت تعداد مقامات ونزوئلایی که تحت تحریم اتحادیه اروپا قرار دارند، به ۲۵ نفر خواهد رسید.

اولین تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ونزوئلا اواخر سال ۲۰۱۷ انجام شد. سال ۲۰۱۸ نیز ۱۸ مقام دولت ونزوئلا در لیست سیاه ایت اتحادیه قرار گرفت.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه گذشته در اقدامی غیرقانونی «خوان گوایدو»، رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» به رسمیت شناخته و مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجدداً به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.

با اینحال، مادورو هشدار داده است که ونزوئلا برای مقابله با هرگونه مداخله واشنگتن در امور داخلی این کشور آمریکای لاتین آمادگی دارد.

معاون گوترش: یمن شاهد بدترین فاجعه انسانی در جهان

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر؛ مارک لوکوک معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسانی در نشست مشترک خبری با عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در حاشیه نشست مجمع عمومی در نیویورک گفت: عملیات انسانی در یمن به تنهایی نمی‌تواند عوامل بروز نزاع در این کشور را از بین ببرد. یمن شاهد بدترین فاجعه انسانی در جهان است.
عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی نیز در این نشست خبری گفت: برای بازسازی یمن تلاش می کنیم!.

تحریم چند فرد و نهاد چین توسط خزانه داری آمریکا به دلیل ارتباط با ایران

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرد چند فرد و نهاد چینی را در ارتباط با ایران تحریم کرده است.

خزانه داری آمریکا شرکت حمل و نقل «کاسکو» و شرکت نفت «کانکورد» که متعلق به چین هستند را تحت تحریم قرار داده است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: