پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزيده

حچهارمين روز تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

#نان_کار_آزادی_
#حق_مسلم_ماست

#اعتراض_اعتصاب_تشکل_حق_مسلم_ماست_

✔️ امروز پنج شنبه، چهارمین روز از اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه در حمایت از همکاران اخراجی برگزار شد .

همانطور که روند تا کنونی نشان داده است در جریان‌اعتراض و‌اعتصاب کارگران در هفت تپه، ما شاهد فضای پلیسی برای ارعاب و سرکوب کارگران بوده ایم.

در این ارتباط یکی از کارگران‌هفت‌تپه به نام یوسف بهمنی، توسط اداره اطلاعات احضار شده است.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، ضمن حمایت از خواست کارگران ، هر گونه تهدید، ارعاب و احضار کارگران را شدیدا محکوم می کند.

خبرهای تکمیلی متعاقبا از طریق کانال سندیکا به اطلاع عموم خواهد رسید.

پنج شنبه ۴ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

طرح اعتصاب شکنان!

امروز یکی از کارگران نیشکر هفت تپه در حمایت از همکاران اخراجی خود صحبت کرد و بطور مستقیم ومشخص به اتحاد همه کارگران برای حمایت و باز گشت به کار ۲۰ نفر از کارگران اخراجی،سخنرانی کرد.

سخنران ابراهیم عباسی منجزی می باشد که در حمایت از خانواده بخشی در جلوی دادگاه شوش، به اتفاق چند نفر دیگر از کارگران ، باز داشت شده بود که پس از چند جلسه دادگاهی در دادگاه شوش با وکالت خانم فرزانه زیلابی تبرئه شد .

📣 شکست طرح اعتصاب شکنان

✔️کذب خبر

خبرگزاری ایلنا دیروز اعلام کرده بود که کارگران نیشکر هفت تپه به اعتصاب خود پایان داده اند و کارگران به سر کار های خود باز گشته اند.!؟

خبرگزاری ایلنا همچون گذشته نشان داد که هیچ صداقتی در بازتاب اخباری کارگری ندارد و به دلیل منافع جناحی، نمی تواند ادعای یک‌ منبع خبر گزاری مستقل باشد.

۴ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

ارسالی از کارگران
📢📢
بادرودبه کارگران باغیرت نیشکرهفت تپه

امروزپنج شنبه۴مهرماه بازهم گل کاشتیدوپرشور .ومصمم تر ازروزهای قبل حضوریافتید.
همکاران گرامی
مادرروزهای حساسی قرارداریم ونبایدبگذاریم اعتصابمان باهربهانه ویاقولی ازطرف کارفرمابشکند.
امروزرهبر دردیداری که با مسئولین داشتندصریحاًبه فساددرواگذاری شرکت هفت تپه وسهامداران آن اشاره کرده اندوخواستاربازنگری درواگذاری آن شده اند،پس خواهشی که ازهمه همکاران بالخص برادرانمان درواحدکشاورزی داریم فرداحتمادراعتصاب درب مدیریت شرکت کنیدوبرادرانتان رایاری کنید زیرااگر غفلت کنیم یک عمربایدخفت وخاری این بخش خصوصی راکه دراقدام اخیرش قصداخراج تعدادزیادی ازکارگران راداردراتحمل کنیم.
پس ازتمام همکاران خواهشمندیم راس ساعت هشت وسی دقیقه صبح درب مدیریت حضورپیداکنند.
تاپیروزی یک قدم مانده است

انتشار این پیام برای صیانت از نان زن و بچمان و شرف و ناموسمان کوتاهی نکنید
جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه

عراق پیشنهاد ایران درباره ائتلاف خلیج فارس را رد کرد

وزیر امور خارجه عراق در حاشیه هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که عراق فعلا قصد ندارد به ائتلاف پیشنهادی ایران در خلیج فارس بپیوندد

به گزارش اسپوتنیک، محمد علی الحکیم، وزیر امور خارجه عراق امروز پنجشنبه اعلام کرد، بغداد فعلا تصمیمی برای پیوستن به ائتلاف پیشنهادی ایران در خلیج فارس را ندارد.

وزیر خارجه عراق در پاسخ به خبرنگاران در خصوص پیوستن این کشور به ائتلاف پیشنهادی ایران گفت: ما در این مرحله مخالف پیوستن به ائتلاف هستیم.

وی افزود: ما معتقدیم زمان لازم است تا اوضاع آرام شده و گفتگو بین دو طرف از سر گرفته شود.

پیش از این حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه طی سخنرانی خود در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک از تمامی کشورهای حوزه خلیج فارس که به طور مستقیم با وضعیت کنونی منطقه دست و پنجه نرم می کنند دعوت به همکاری و ایجاد ائتلاف منطقه ای کرده بود.

اینستکس کانالی نمادین است/ هیچ شرکتی از آن استفاده نمی‌کند

سایت تحلیلی نشنال اینترست اخیرا مقاله ای با قلم «سام دننی» منتشر نموده که نویسنده آن معتقد است: خروج امریکا از برجام و اعمال تحریم های یک جانبه امریکا علیه ایران باعث ایجاد شکاف میان اتحادیه اروپا و ایالات متحده شده است.

متن کامل مقاله در ادامه آمده است.

بسیاری از متحدین ایالات متحده امریکا با ارزیابی واشنگتن از دیکتاتور خطرناک «صدام حسین» در سال ۲۰۰۳ موافقت کردند اما برخی از آنها مانند فرانسه و آلمان، با استفاده از نیروی نظامی برای حل مسئله مخالف بودند. این اختلاف نشان دهنده کاهش چشمگیر روابط بین اتحادیه اروپا و امریکا بود. در حال حاضر همانطور که تنش ها بین امریکا و ایران افزایش می یابد، واشنگتن شکاف جدی دیگری با متحدان اروپایی خود تجربه می کند، موردی که می تواند به قدرت مالی ایالات متحده امریکا در سطح جهانی آسیب زند.

حمله به عراق منجر به ایجاد بحران در روابط اتحادیه اروپا – واشنگتن شد زیرا فرانسه و آلمان به شدت مخالف استفاده از زور برای جلوگیری از دستیابی عراق به سلاح های کشتار جمعی بودند. در عوض، آنها به دنبال استفاده از دیپلماسی بودند و شواهد توسعه سلاح های کشتار جمعی توسط عراق را زیر سوال بردند این در حالی است که ایالات متحده امریکا ادعا می کرد ایجاد یک دولت دموکراتیک منجر به شکوفایی دموکراسی در منطقه خواهد شد.

در نتیجه روایتی از خیانت فرانسه و آلمان در ایالات متحده امریکا گسترش یافت و حمایت اروپا از رهبری ایالات متحده در صحنه جهانی کاهش یافت. در آن زمان، تهاجم به عراق بین کشور های اروپایی شکاف ایجاد کرد. با گذشت شانزده سال از حمله به عراق، اکنون اروپایی ها به اتفاق آراء حمله نظامی علیه ایران را اشتباه بزرگ یکجانبه گرایی ایالات متحده امریکا می دانند.

ایالات متحده امریکا، اتحادیه اروپا و ایران از قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا در سال ۲۰۱۶ تاکنون در حال مشاجره و چانه زنی هستند. اما اقدام اخیر ایران جهت نقض برجام و ضبط تانکرهای نفتی انگلیس در خلیج فارس همراه با اعزام سربازان آمریکایی برای اولین بار از زمان جنگ عراق به عربستان سعودی تنش های بین اتحادیه اروپا و واشنگتن را بیش از پیش افزایش داده است.

به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، دونالد ترامپ به طور مکرر از برجام که در زمان دولت اوباما به امضاء رسیده بود، انتقاد کرد تا از تولید سلاح هسته ای توسط ایران جلوگیری کند. او ادعاهای جمهوریخواهان مبنی بر اینکه توافق نامه هسته ای ایران بسیار محدود بوده و به اندازه کافی محکم نیست را بارها تکرار کرد این در حالی است که از نظر اروپایی ها برجام موفقیت آمیز بود.

اعلامیه رئیس جمهور ترامپ در تاریخ ۸ مه ۲۰۱۸ مبنی بر اینکه ایالات متحده امریکا رسماً از برجام خارج می شود و تحریم های گسترده اقتصادی یک جانبه را مجدداً علیه ایران اعمال می کند توسط توسط فرانسه، آلمان، انگلیس، چین و روسیه که عزم خود را برای پایبندی به توافق اعلام کرده بودند، مورد انتقاد قرار گرفت.

در طی یک سال گذشته واشنگتن تلاش نموده ایران را به شدت تحریم و تحت فشار قرار دهد این در حالی است که اتحادیه اروپا سعی نموده برجام را نجات دهد.

تقریبا بلافاصله پس از خروج ایالات متحده امریکا از برجام، وزیر دارایی فرانسه به دنبال یافتن راه هایی جهت دور زدن تحریم های ایالات متحده بود و نشان داد که اتحادیه اروپا می تواند از قانون مسدود ساز برای حمایت از شرکت های اروپایی در برابر تحریم های ثانویه ایالات متحده استفاده کند. در اوت سال ۲۰۱۸، وزیر خارجه آلمان «هایکو ماس» از ایجاد مکانیسم پرداخت اروپایی مشابه سیستم ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان (سوئیفت) جهت تجارت با ایران حمایت کرد.

در سپتامبر ۲۰۱۸، «فدریکا موگرینی» نماینده عالی اروپا در سیاست خارجی، از ایجاد کانال SPV خبر داد که به شرکتهای اروپایی اجازه می داد از تحریم های آمریکا دور شوند و تجارت خود را با ایران به امید حفظ برجام ادامه دهند. کمیسیون اروپا نیز در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ اقداماتی جهت افزایش نقش یورو در پرداخت های جهانی پیشنهاد داد.

مسلماً، شرکتهای اروپایی علیرغم پیشنهاد قانون مسدود ساز اتحادیه اروپا از تحریم های آمریکا تبعیت کرده اند. صدراعظم آنگلا مرکل پیشنهاد «ماس» را رد نموده چرا که برنامه اینتسکس تا حد زیادی نمادین است و هیچ شرکتی از آن استفاده نمی کند.

اما اینکه این اقدامات در وهله اول پیشنهاد شده از اهمیت بالایی برخوردار است و تحریم های آمریکا علیه ایران بر منافع تجاری و امنیتی اروپا تأثیر زیادی گذاشته است. مقایسه هایی بین بحران فعلی با ایران و جنگ عراق انجام شده اما خطر اختلاف و شکاف اروپا و امریکا بر سر ایران بسیار بزرگتر از اختلاف و شکاف آنها در مورد جنگ عراق است.

ایجاد یک معماری مالی جایگزین می تواند منجر به بالکانیزه شدن مالی در امتداد خطوط سیاسی شود. در نتیجه، کشورهایی که مخالف سیاست های ایالات متحده هستند، بسیار راحت تر می توانند تحریم های واشنگتن را دور بزنند. از این بدتر، معماری اقتصادی بالکانیزه شده می تواند مشکلات بیشتری را در ارائه پاسخ های هماهنگ به بحران های مالی جهانی آینده ایجاد کند.

بنابراین می توان گفت شکاف فعلی بین امریکا و اروپا بر سر تهران می تواند نشان از دوره ای جدید و ناپایدار در سیاست جهانی باشد.

جهان هالیوددی امپریالیسم آمریکا: وقتی ایران آرامکو را بمباران کند، سوریه هم مردمش را شیمیائی میکند.

«مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا امروز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در نیویورک دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه را به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در روز ۱۹ ماه مه متهم کرد.

وزیر خارجه آمریکا ادعا کرد: «رژیم اسد مسئول ارتکاب جنایت‌های بی‌شماری است که برخی از آنها در سطح جنایت‌های جنگی و جنایت علیه بشریت هستند.»

وی اضافه کرد: «امروز اعلام می‌کنم که ایالات متحده به این جمع‌بندی رسیده که دولت بشار اسد از کلرین به عنوان سلاح شیمیایی در روز ۱۹ مه استفاده کرده است.»

ادعای پامپئو در حالی مطرح شده که اخیراً کمیسر کمیته بین‌المللی حقوق بشر در خاورمیانه به نقش گروه موسوم به «کلاه‌سفیدها» در متهم‌سازی دولت سوریه به استفاده از سلاح‌های شیمیایی در این کشور اذعان کرده است.

«هیثم ابو سعید» کمیسر کمیته بین‌المللی حقوق بشر در خاورمیانه حدود دو هفته پیش گفت: «در گزارش نخستی که کمیته حقیقت‌یاب بین‌الملل برای کشف مواد شیمیایی در سوریه منتشر کرد، آمده بود که [سوریه] مواد شیمیایی در اختیار ندارد و همه ذخایر خود را به ارتش آمریکا و کشورهای ائتلاف بین‌المللی تحویل داده است.»

این مسئول حقوق بشری خاطر نشان کرد، پس از این تحقیقات یک بار دیگر به سوریه رفتند و «دیدیم که بخشی از این ذخایر به سوریه بازگردانده و به گروههایی تحویل داده شده که در آن زمان رصد شد و تحت عناوین انسان‌دوستانه فعالیت می‌کردند. آنان کلاه سفیدها بودند».

ابوهیثم با تأکید بر اینکه «کلاه سفیدها، نقش منفی در سوریه داشتند، حقایق، اخبار و فیلمها را جعل می‌کردند»، تصریح کرد : «این مسئله را کشف کردیم و آن را به نهادهای بین‌المللی فرستادیم، ولی فورا به ما فشار آوردند تا این کار را متوقف کنیم، ولی این اتفاق رخ نداد».

وی در پایان خاطر نشان کرد: «زمانی که پی بردیم سوریه در غوطه شرقی و خان العسل از [سلاح] شیمیایی استفاده نکرده و فیلمهای منتشر شده، ساخت کلاه سفیدها بود، مشاهده کردیم که موضع رسمی انگلستان تأکید دارد که کلاه سفیدها این فیلمهای ساختگی را تدوین کردند».

کلاه سفیدها یک گروه تروریستی است که از سال۲۰۱۳ در سوریه نقش زیادی در حمایت از تروریست‌ها دارد. این گروه که توسط انگلیس و آمریکا حمایت مالی می‌شود، مدعی کمک به افراد غیر نظامی در سوریه است.

پامپئو در بخش دیگری از سخنانش ادعاها علیه ایران را تکرار کرد و گفت: «ایران آمادگی رفتار مانند یک کشور نرمال را ندارد.»

حمله به آرامکو قیمت سوخت را در ایتالیا گران کرد

حمله پهپادی اخیر یمنی ها به پالایشگاه های بزرگ شرکت سعودی آرامکو، برای کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا دردسر ساز شد.

افزایش جهشی قیمت جهانی نفت، نه تنها منجر به بالا رفتن قابل توجه قیمت بنزین و گازوئیل در ایتالیا شده، بلکه قیت برق و گاز را نیز در این کشور افزایش داده است.

پائولو ماگری کارشناس ایتالیایی غرب آسیا گفت: حمله به تاسیسات نفتی عربستان موجب شد که یک روزه بهای جهانی نفت به میزان بی سابقه ای افزایش پیدا کند که مشابه آن را فقط در یک روز بعد از حمله صدام به کویت در سال 1990 شاهد بودیم. این واقعه به خوبی نشان دهنده ابعاد واقعی تنش موجود در منطقه است.

افزایش قیمت انرژی موجب نگرانی ایتالیایی ها شده است. یک شهروند ایتالیایی به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در رم گفت: متاسفانه ما در ایتالیا همچنان شاهد افزایش چشمگیر قیمت برق و گاز هستیم مخصوصا پس از حمله به پالایشگاه های عربستان سعودی قیمت ها بار دیگر افزایش یافت. ادامه افزایش قیمت جهانی نفت، بر مشکلات ما افزوده است.
به گفته کارشناسان، افراد نیازمند و به ویژه یک میلیون و 400 هزار سالمند ایتالیایی تنگدست، قادر به پرداخت قبض های برق و گاز خود نخواهند بود.
بر اساس گزارش مرکز آمار ایتالیا در این کشور نزدیک به 17 میلیون نفر در معرض خط فقر قرار دارند که افزایش تعرفه انرژی، بار مضاعفی بر دوش آنها خواهد گذاشت.

ولیعهد عربستان اعتراف کرد اما مظلوم نمائی کرد تا خود را بی گناه جلوه دهد

خبرگزاری رویترز بر اساس مستندی که شبکه پی‌بی‌اس قرار است هفته آینده به نمایش بگذارد، به نقل از محمد بن سلمان درباره قتل جمال خاشقجی نویسنده و منتقد رژیم آل سعود که در کنسولگری عربستان در استانبول کشته شد، نوشت: «این اتفاق تحت نظر من صورت گرفت. من همه مسئولیت آنرا می‌پذیرم، زیرا آن (قتل خاشقجی) تحت نظر من اتفاق افتاد.» در عین حال، او اطلاع از برنامه‌ریزی و ارتباط با قتل خاشقجی را تکذیب کرده است. (البته مرغ پخته هم خنده اش میگیرد)

مستند شبکه پی‌بی‌اس با عنوان «ولیعهد عربستان سعودی» قرار است اول اکتبر (9 مهر) در آستانه اولین سالگرد قتل خاشقجی پخش شود و اعتراف بن‌سلمان به قتل خاشقجی در پیش نمایشی از این مستند به نمایش در آمده است.

جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد و دیرتر معلوم شد به شکل فجیعی به قتل رسیده است. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است.

دادستانی استانبول اعلام کرده ترور خاشقجی عمدی بوده و جسد وی پس از خفه کردن این روزنامه نگار تکه تکه شده و از بین رفته است. ترکیه از عربستان تقاضا می کند مقصران را تحویل داده و همچنین محل جسد خاشقجی را اطلاع دهد.

مقامات عربستان بارها اعلام کرده اند که تحقیقات جداگانه خود را درباره این قضیه انجام می دهند و مخالف تحقیقات بین المللی در اینباره با شرکت دیگر کشورها هستند. در رابطه با این قضیه 11 نفر در عربستان بازداشت شده و دادستانی این کشور برای 5 نفر از آنها مجازات اعدام را درخواست کرده است. ریاض از تحویل مظنونان در این جنایت به ترکیه برای تحقیقات قضایی امتناع ورزیده است.

لاوروف: تصرف دارایی‌های روسیه، دزدی آمریکا در روز روشن است

به نقل از تاس، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در گفتگو با روزنامه «کامرسانت» تأکید کرد: تصرف دارایی‌های روسیه، دزدی آمریکا در روز روشن است.

وزیر خارجه روسیه در این خصوص گفت: این وضعیتی که برای دارایی‌ها به وجود آمده، چیزی جز دزدی در روز روشن نیست. ما قبلاً موضع خود در کمیته سازمان ملل در خصوص روابط با کشور میزبان را مطرح کرده‌ایم. آمریکایی‌ها بسیار لجبازی می‌کنند، آنها تمایلی به مدیریت این اوضاع ندارند.

گفتنی است، در روزهای پایانی دولت پیشین آمریکا، واشنگتن در اقدامی بر خلاف عرف دیپلماتیک بخشی از دارایی‌های دیپلماتیک روسیه را تصرف کرد.

سند و مدرک لازم نیست: لندن بار دیگر ایران را عامل حملات به «آرامکو» خواند

«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس روز چهارشنبه بار دیگر ایران را عامل حملات اخیر به تأسیسات نفتی عربستان سعودی متهم کرد و گفت لندن در حال رایزنی با شرکای خود است تا بهترین پاسخ را به این حملات بدهد.

راب که در جلسه پارلمان انگلیس در مورد ایران صحبت می‌کرد، گفت: «ما همواره درباره تعامل با ایران دید روشنی داشته‌ایم و به دنبال خروج این کشور از انزوا بوده‌ایم، اما این مستلزم آن است که ایران به مبانی بنیادین نظام بین‌المللی مبتنی بر قانون، احترام لازم را بگذارد. موارد نقض قواعد بین‌المللی توسط ایران، تخطی‌های جزئی نیستند، بلکه نقض جدی و نظام‌مند و فعالیت‌های ثبات‌زدایی هستند که حاکمیت قانون در جامعه بین‌الملل را تضعیف می‌کنند.»

وزیر خارجه انگلیس افزود: «این اقدامات، باید با تبعاتی روبرو شود. به عنوان نمونه، حملات اخیر به تأسیسات نفتی «آرامکو» عربستان سعودی را در نظر بگیرید… دولت انگلستان برای ارزیابی حقایق و مستندات وقت صرف کرد و ما اکنون اطمینان داریم که ایران مسئول بوده است. شواهد روشن است و هیچ توضیح جایگزین محتمل دیگری وجود ندارد.»

وی این حملات را «معادل حمله مسلحانه به عربستان سعودی» و «ناقض یکی از اصول بنیادین قوانین بین‌المللی در منشور سازمان ملل متحد» خواند و گفت لندن در حال رایزنی با شرکای خود است تا به «مؤثرترین شکل» به این حادثه پاسخ دهد.

وزیر خارجه انگلیس افزود: «این حملات در عین حال یادآور اهمیت ممانعت از دستیابی ایران به سلاح اتمی بود. به همین دلیل است که انگلستان، با وجود خروج ایالات متحده، همچنان به توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ متعهد مانده است.»

راب افزود: «در عین حال ما همواره به یاد داشته‌ایم که برجام یک توافق بی‌نقص نبوده است. برجام نقاط مثبتی داشت از جمله دسترسی‌ بدون مانع آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تأسیسات هسته‌ای ایران. این توافق اما محدودیت‌های خود را نیز داشت. مفاد این توافق محدود به زبان هستند و برخی از آن‌ها سال آینده منقضی می‌شوند.»

وزیر خارجه انگلیس ادامه داد: «این [توافق] هرگز برای پاسخگویی به نگرانی‌های دیرینه ما در مورد نگرانی‌های دیرینه ما در مورد فعالیت‌های ثبات‌زدای گسترده‌تر ایران در آن منطقه، طراحی نشده بود.»

او با یادآوری گام‌های ایران در جهت کاهش تعهد به توافق هسته‌ای و بدون اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از این توافق، مدعی شد که این تهران است که توافق را در معرض خطر نابودی قرار داده است. وی افزود: «بنابراین، اگر قرار است هرگونه پیشرفتی صورت گیرد، ایران ابتدا باید این گام‌ها را به عقب بازگرداند و باید به پایبندی کامل بازگردد.»

راب با اشاره به اظهارات سران فرانسه و انگلیس در مورد گسترش ابعاد توافق هسته‌ای، مدعی شد: «نهایتا به یک چارچوب طولانی‌تر نیاز داریم که درباره برنامه هسته‌ای ایران اطمینان بیشتری ایجاد کند. ضمنا همانطور که حملات آرامکو نشان داد، باید فعالیت‌های گسترده‌تر ثبات‌زدای ایران را نیز مورد توجه قرار داده و از نقض قوانین آزادی تردد و کشتی‌رانی در تنگه هرمز و قوانین بین‌المللی دریانوردی، ممانعت کنیم.»

وی در ادامه اظهاراتش از نظام سیاسی ایران با عنوان «رژیم» یاد کرد و مدعی شد که در صورت ادامه روند کنونی، «مخالفت‌های بین‌المللی» با ایران افزایش می‌یابد و به همین جهت تهران باید تغییر رویه داده و «اعتماد بین‌المللی را بازسازی کند.»

اظهارات خصمانه راب یک روز بعد از آن بیان می‌شود که «بوریس جانسون» نخست‌وزیر این کشور در نیویورک در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران دیدار کرد. جانسون پیش از این دیدار، همصدا با آمریکا، برجام را توافقی بد خوانده و گفته بود باید برای رسیدن به یک توافق تازه تلاش کرد.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: