پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار كارگرى

photo_2019-09-08_11-26-47کارگران نیشکر هفت تپه، امروز یکشنبه ۷مهر ماه ۹۸

#نان_کار_آزادی
#حق_مسلم_ماست

#اعتراض_اعتصاب_تشکل_حق_مسلم_ماست_

کارگران نیشکر هفت تپه امروز یکشنبه ۷ مهر ماه ، در حمایت از کارگران اخراجی نیشکر هفت تپه و همچنین عدم کار امدی بخش خصوصی، در محوطه صنعتی روبروی دفتر مدیریت دست به تجمع زدند.

۷ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

بیش از بیست نفر از کارگران اعتصابی به پلیس امنیت شوش

با حضور پلیس اطلاعات و امنیت در حراست شرکت با همکاری شکوهی مسئول حراست شرکت از طریق اداره مذکور، ۲۰ نفر از کارکران به صورت تلفنی احضار شده اند
کارگران احضار شده باید فردا دوشنبه ساعت یازده صبح در محل پلیس امنیت شوش حاضر شوند.

براساس خبرهای دریافتی، اسدبیگ یکی از کارفرماهای شرکت درخواست مذاکره با کارگران اخراجی را داشته است که این درخواست توسط کارگران رد شده .

کارگران در جواب به اسدبیگ گفته اند که ما خواهان بازگشت به کار بی قید وشرط تمامی همکاران اخراجی خود هستیم .

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، احضار وتهدید کارگران را شدیدآ محکوم کرده وخواهان باز گشت به کار تمامی این عزیزان زحمت کش وشریف میباشد .

۷ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

تکمیلی در ارتباط با احضار کارگران هفت تپه

🔻احضار ۴۰ نفر از کارگران نیشکر هفت‌تپه

در گزارش قبلی اعلام کردیم که ۲۰ نفر از کارگران نیشکر هفت تپه احضار شده اند که روز دوشنبه خود را به پلیس اطلاعات امنیت شوش معرفی کنند.

بر اساس آخرین خبر دریافتی تعداد کارگران احضار شده حدودا ۴۰ نفر می باشد.
تمام کارگران احضار شده باید روز دوشنبه ساعت ۱۱ خود را به پلیس اطلاعات امنیت شوش معرفی کنند.
اخبار تکمیلی از همین طریق به اطلاع عموم خواهد رسید

۷ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

لیست اولیه از ۱۵۰ نفر اخراجی

براساس اطلاعات رسیده نزدیک به ۱۵۰ کارگر دیگر در شرف اخراج از کار یاد به قول کارفرما، عدم نیاز وتمدید نکردن قرارد مجدد، از کار اخراج میشوند.
اسامی که درج شده است لیست اولیه
کارگرن اخراجی است .لازم به توضیح است که این ۱۵۰ نفر جدا از ۲۰ نفر اخراجی هستند که قبلا اعلام شده است
در صورت امکان دسترسی به سایر افرد اخراجی اسامی به اطلاع همکاران خواهد رسید
۸ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

اسامی تعدادی از ۱۵۰ نفر که توسط کارفرمای نیشکر هفت تپه حکم اخراج آنها صادر شده است عبارتند از:

۱_فریدون هاشمی محمودی۲_محسن حیدری راد۳_جاسم بنی چعب۴_توفیق حیدری الکثیر۵_عظیم کثیر۶_پیمان نوروزی۷_بشیر الکثیر۸_فواد الکثیر۹_موسی الکثیر۱۰_مهدی الکثیر۱۱_احمد الکثیر بدوی۱۲_مهدی صحناوی۱۳_سمسام الکثیر۱۴_حمید چنانی ۱۵_سید قاسم پرواز۱۶_احمد کرد۱۷_هادی مجدیان نسب۱۸_عباس عقابی ۱۹_سید ایوب تفاخی(کشاورزی)۲۰_یعقوب سعدی(زیر بنایی) ۲۱_سید اسماعیل جعاوله(زیر بنایی)۲۲_منصورسعده(کشاورزی)۲۳_عدنان منصوری(تجهیزات)۲۴_حسین حمدانی(تجهیزات)۲۵_یوسف خانه شیر(تجهیزات

🔴 احضار بیش از ۲۰ تن از کارگران اعتصابی نیشکر هفت‌تپه به پلیس امنیت شوش، ضعف و ناتوانی در پاسخگویی به مطالبات کارگران هفت تپه است.

كارگران نیشکر هفت‌تپه در سال‌های گذشته به دلیل ناکارآمدی مدیریتی و عدم پرداخت مطالبات انباشته بطور مرتب دست به اعتراضات صنفی زده‌اند که نه تنها از سوی کارفرما پاسخی مناسب دریافت نکرده‌اند بلکه با بهره‌گیری از عوامل امنیتی و قضایی تعدادی از این کارگران معترض از جمله اسماعیل بخشی درزندان هستند و از سوی محاکم قضایی محکوم به حبس‌های سنگین شده‌اند.

از هفته گذشته تا به امروز کارگران نیشکر هفت‌تپه به علت اخراج ۲۰ تن از همکاران خود و عدم پرداخت حقوق و لغو خصوصی‌سازی دست به اعتصاب زده‌اند و با توجه به احضارها و فشارها همچنان با اتحاد و همبستگی به اعتصاب خودشان برای پیگیری خواسته‌هایشان ادامه داده‌اند بطوری که دیروز ۶ شهریور حتی صدا و سیما هم مجبور شد با کارگران مصاحبه‌ای انجام دهد. اما متاسفانه امروز از طریق کانال تلگرامی سندیکای نیشکر هفت‌تپه با خبر شدیم که بصورت گروهی کارگران معترض را به نهادهای امنیتی احضار کرده‌اند و این برخوردهای امنیتی و پلیسی با خواسته‌های بحق کارگران، نشانگر پاسخگو نبودن مسئولین نسبت به حقوق و مطالبات کارگران می‌باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد مجددا تاکید دارد احضار و بازداشت و برخوردهای پلیسی و امنیتی با کارگران نیشکر هفت‌ تپه که خواسته‌ها و مطالباتشان تماما بحق و صنفی می‌باشد، محکوم است و خواستار بازگشت بکار کارگران معترض اخراجی و لغو احکام محکومیت در مورد اسماعیل بخشی و محمد خنیفر و عدم تعقیب کارگران از سوی عوامل امنیتی است.

@vahedsyndica
تماس با سندیکا
@pvsyndica

t.me/vahedsyndica

اعتصاب یونانی‌ها در اعتراض به سیاست‌های دولت جدید

هزاران نفر از مردم بونان بویژه کارگران، سه‌شنبه در اعتراض به اصلاحات دولت جدید در قوانین کار، تظاهرات کردند.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «الجزیره» این نخستین اعتصاب یونانی‌ها از زمان به قدرت رسیدن دولت محافظه کار این کشور در ماه ژوئن (خرداد) است. اینک تنها سه ماه‌ونیم از عمر دولت جدید یونان به نخست وزیری «کریاکاس میتسوتاکیس» می‌گذرد.

یونان حدود هشت سال قبل نیز با ریاضت اقتصادی مواجه شد. بحران بدهی‌ها در یونان با گسترش اختلاف در اروپا در زمینه چگونگی مقابله با بحران موجود، به شکاف در این قاره منجر شد و هزاران مخالف سیاست‌های ریاضت اقتصادی در دولت قبلی این کشور در خیابان‌های آتن، پایتخت یونان تظاهرات کردند.

بر اساس این گزارش، اتوبوس‌های آتن و اتوبوس‌های برقی در سه شنبه دست از کار کشیدند. خدمات دولتی، فعالیت بانک‌ها، مدارس دولتی و بیمارستان‌ها متوقف شد. پرواز هواپیما‌ها نیز با تاخیر سه ساعته صورت گرفت. اگرچه این اعتصاب در وهله اول در بخش دولتی رخ داد، اما بتدریج اتحادیه‌های بخش خصوصی نیز در این اعتراض‌ها حضور یافتند.

یونان علاوه بر مشکلات داخلی با ترکیه نیز بابت مالکیت بر تعدادی از جزایر سنگی و فلات قاره بین مرزهای آبی در دریای مدیترانه و اژه اختلاف دارد و دو طرف بارها همدیگر را به کارشکنی و نقض حریم هوایی متهم کرده‌اند

دسته‌بندی شده در: کارگری, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: