پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزيده

ترفند جدید کار فرمایان و حامیان آنها برای تفرقه اندازی

✔️در روز دوشنبه به تعدادی از کارگران اخراجی قول داده شده است که به سر کار های خود بازمیگردند.
این شیوه برخورد کارفرمایان برای کارگران ایران کاملا نخ نما شده است.

وقتی که کارگران با اتحاد و همبستگی و یک دلی فریاد میزنند که باید تمام همکاران اخراجی . به سر کار برگردند، وقتی فریاد می زنند ما مخالف خصوصی سازی هستیم، وقتی فریاد میزنند که نماینده ما ،اسماعیل بخشی، باید سریعا آزاد شود و به پرونده سازی علیه کارگران خاتمه داده شود، مدافعان سرمایه به این فکر می افتند تا با هر ترفندی اعتصاب کارگران را به انحراف بکشانند .

کارفرمایان و مدافعان ریز و درشت سرمایه با ایجاد تفرقه و دو دستگی، تلاش می کنند که از میان کارگران، اعتصاب شکنان را به خط کنند ،به این امید که کارگران اعتصاب را پایان دهند.

کارفرما و مدافعان آنها، امروز دوشنبه با وعده های سر خرمنی، مبنی بر اینکه جمعی از افراد اخراج شده می توانند به سر کار های خود برگردند، در واقع تلاش دارند که با این‌حیله، صفوف متحد ما را در هم شکنند.

کارگران ؛

ما نباید فریب کارفرمایان و مدافعان آنها را بخوریم، اعتصاب باید تا رسیدن به خواست های پایمال شده ادامه یابد.

عقب نشینی در این شرایط یعنی پیشروی بیشتر صاحبان سرمایه در تعرض به حق و حقوق ما کارگران.

باید ایستاد و از خواست و مطالبات خود دفاع کرد.
خواست باز گشت به کار تمام کارگران اخراجی، لغو خصوصی سازی،آزادی اسماعیل بخشی و خاتمه دادن به پرونده سازی علیه کارگران.

ما می توانیم در کنار هم با اتحاد و همبستگی به خواست هایمان برسیم!

زنده باد اتحاد و‌همبستگی کارگران

۸ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

دوستان و کارگران بزرگ منش و قهرمان هفت تپه
زنگ خطر🔥
هشدار
هوشیار باشید و گول نقشه های شوم اسد بیک رو نخورید
این بار با ترفند جدید
دیروز تو جلسه ای که توی پلیس اطلاعات شوش با تعدادی از همکاران عزیز و دلسوزمون گرفتن و مقرر شد همه بیان سرکار‌و همه چیز تموم بشه اما سه نفر کماکان هنوز بلاتکلیف موندن
اما عزیزان بدونید این اعتصاب توسط شخص اسد بیک داره خط دهی میشه و دودش تو چشم ما میره و نفعش به اون میرسه
با این بهانه میخاد حقوقدنده و برادر زندانیش رو ازاد کنه لطفا مراقب سو استفاده های باشید و ما رو بازیچه قرار ندن
هر چند نباید فراموش کنیم عظیم سرخه جیرینگی هم بین این سه نفر اخراجی هست که هیچ کدوم ما نمیتونم از خیانتی که کرد چشم پوشی کنیم
از نظر من همه شورا خائنن و به ما کارگرها دروغ گفتن
محمد خنیفر از دزدی و جیرنگی خبر داشت اما چرا به کارگران نگفت چه فسادی تو جریانه و بیرانوند باهاش در ارتباطه
پس دوستان من مراقب باشین

شورش پناهجویان از دست ظالمان اروپا

آوارگان ساکن در اردوگاه پناهجویان در یونان، پس از وقوع آتش سوزی مرگبار و در اعتراض به تعلل و تاخیر در اطفاء حریق شورش کردند.
در جریان آتش سوزی اردوگاه مملو از جمعیت پناهجویان «موریا» Moria واقع در جزیره یونانی «لسبوس» Lesbos دست کم دو تن کشته شدند و این حادثه شورش پناهجویان خشمگین را به دنبال داشت.
خبرنگار خبرگزاری فرانسه اعلام کرد دو جسد را به چشم خود دیده است. وی یکی از قربانیان را حین انتقال به مقر اصلی سازمان غیردولتی «پزشکان بدون مرز» مشاهده کرده است. این خبرنگار، قربانی دیگر را در حالی دید که نزدیکانش در کنار او در حال شیون و زاری بودند.
آنا ANA خبرگزاری رسمی یونان به نقل از منابع پلیس، از کشته شدن دو نفر، یک زن و یک کودک خبر داد. جسد این زن به بیمارستان لسبوس منتقل شد. جسد کودک نیز در حالی که در پتویی پیچیده بود، تحویل مسئولان اردوگاه شد. آتش سوزی در بزرگترین اردوگاه پناهجویان در اروپا با استفاده از هواپیمای اطفاء حریق خاموش شد.
به گفته خبرنگاری که در محل حضور داشت، نیروهای پلیس برای مهار پناهجویانی که از تعلل در امدادرسانی خشمگین بودند، از گاز اشک آور استفاده کردند. آتش سوزی در اردوگاه پس از ساعت 23 به وقت محلی خاموش شد. یک پناهجوی افغان در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد جسد سوخته دو کودک و یک زن را مشاهده کرده است. فیروز پناهجوی پانزده ساله گفت: آتش سوزی از داخل اردوگاه آغاز شد. شش یا هفت کانتیتر که پناهجویان در آن ساکن بودند، آتش گرفت. از نیروهای آتش نشانی درخواست کمک شد و این نیروها 20 دقیقه بعد در محل حاضر شدند. همین مسئله همه را خشمگین کرده است.
وی افزود: زمان زیادی برای مهار آتش صرف شده است. حدود نیم ساعت. ما نیز به کسانی که در داخل کانتینرها بودند، کمک کردیم. ما جسد دو کودک را که کاملا سوخته بودند و جسد یک زن را پیدا کردیم.
بنا بر بیانیه صادر شده از سوی پلیس، پناهجویان پس از دو مورد آتش سوزی شورش کردند. اولین آتش سوزی خارج از اردوگاه و با 20 دقیقه فاصله زمانی با آتش سوزی دوم در داخل اردوگاه رخ داد.
ساکنان این اردوگاه عمدتا در کانتینرهای ویژه حمل کالا که به اقامتگاه تبدیل شده است، اسکان داده می شوند. در این اردوگاه که از امکاناتی برای اسکان سه هزار نفر برخوردار است، حدود 13 هزار نفر نگهداری می شوند.
یونان در حال حاضر پذیرای 70 هزار پناهجوست. این پناهجویان عمدتا از اتباع سوریه هستند و با آغاز جنگ در سال 2015 و با قبول خطر عبور از مرز ترکیه، از کشورشان گریخته اند. جورج جراپتریتیس George Gerapetritis وزیر کشور یونان یکشنبه اعلام کرد طرح قانونی برای به روز کردن روند پناهندگی منطبق با معیارهای اروپایی، در دستور کار هیئت وزیران قرار دارد. آنکارا از سال 2016 در چارچوب توافقی با اتحادیه اروپا، به متوقف کردن موج مهاجران به سوی پنج جزیره یونانی مجاور با مرز ترکیه متعهد شده است. این اقدام در ازای دریافت کمک شش میلیارد دلاری انجام می گیرد. اما در ماه های اخیر شمار مهاجرانی که راهی یونان می شوند، همواره رو به افزایش است.
صبح روز یکشنبه دو کشتی با 84 پناهجو که شمار زیادی از آنها کودک بودند، به اسکالا Skala در جزیره لسبوس رسیدند. به گفته مقامات دولتی، ظرف 24 ساعت، از شنبه صبح تا یکشنبه صبح، نزدیک به 400 پناهجو وارد یونان شدند. در ابتدای ماه سپتامبر رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، کشوری که حدود چهار میلیون پناهجو را در خود جای داده است، تهدید کرد که اگر کمک های بین المللی بیشتری دریافت نکند، بنادر این کشور به مقصد اروپا را به روی پناهجویان باز خواهد کرد.
کریاکس میتسوتاکیس، نخست وزیر یونان این هفته اعلام کرد در روزهای اخیر 3 هزار پناهجو از ترکیه وارد این کشور شده اند. این اتفاق افزایش جمعیت مهاجران در اردوگاه ها را به رغم کمبود امکانات به دنبال دارد. دولت یونان بر ضرورت تداوم انتقال مهاجران ساکن در مراکز ثبت نام آن ها در جزایر شمالی دریای اژه به سوی قاره اروپا تاکید کرده است.

اخراج ۱۰ هزار مهاجر و پناهجویان از یونان

به نقل از الجزیره، دولت یونان اعلام کرد که برای مواجهه با هجوم فزاینده پناهجویان و مهاجران تصمیم دارد که ۱۰ هزار مهاجر را تا پایان سال آینده میلادی از اردوگاههای واقع در جزایر این کشور اخراج کرده و هزاران تن دیگر را از این جزایر به سرزمین اصلی یونان منتقل کند.

گفتنی است که این طرحها روز دوشنبه پس از نشستی چهارساعته با حضور وزراء و نخست وزیر یونان اعلام شد؛ یک روز پس از آنکه وقوع آتشی مرگبار در اردوگاه پناهجویان و مهاجران در جزیره لسبوس یونان باعث بروز اعتراضات شد.

در بیانیه دولت یونان آمده است که دولت جدید این کشور قصد دارد ۱۰ هزار مهاجر را تا پایان سال ۲۰۲۰ به ترکیه بازگرداند. این رقم در مقایسه با ۱۸۰۵ مهاجر اخراج شده در دولت قبلی یونان یک افزایش قابل ملاحظه را نشان می دهد.

دولت یونان پیش از این اعلام کرد که گشت زنی دریایی در دریای اژه را افزایش می دهد و با بستن مراکز پذیرش مهاجران از اعطای پناهندگی خودداری کرده و طرحهایی را برای بازبینی در سیستم پناهجویی مدنظر دارد.

طرح دولت یونان برای توزیع مهاجران و پناهجویان میان اردوگاههای ۱۳ منطقه این کشور به ویژه سرزمین اصلی جانشین توافق سال ۲۰۱۶ اتحادیه اروپا با ترکیه می شود که تازه واردان را تا زمانی که درخواست پناهندگی آنها در دست بررسی است، از خروج از لسبوس و چهار جزیره شرقی دیگر یونان منع می کند.

طبق اعلام مؤسسه خیریه پزشکان بدون مرز، حدود ۲۴ هزار تن از مهاجران و پناجویان در میان پنج اردوگاه واقع در جزایر یونان سرگردان بوده و تحت شرایط «اسف باری» زندگی می کنند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: