پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزيده

گروه اتحاد بازنشتگان

سندیکای هفت تپه در پنجمین روز اعتصاب در اطلاعیه خود خطاب به کارگران نوشت: «شما امروز یکبار دیگر قدرت، جسارت و همدلی خود را به نمایش گذاشتید ولبخند پیروزی برلبان اسماعیل وخانواده وبیش از همه روی لبان نهال، دختر همکار دربندتان نشاندید. او از نان کار وآزادی سخن گفت. او صدای کسانی بود که به دلیل فقر ونداری مجبور به فروش کلیه میشوند، او صدای کسانی بود که توانائی دریافت خدمات درمانی، آموزش، تحصیل وبیان نظرات خود را ندارند. او صدای آزادی بود و گفت ایجاد تشکل حق ماست. او گفت کار را ازما نگیرید، او گفت زندگی شایسته حق ماست، او گفت ما باید بتوانیم برای سرنوشت خود تصمیم بگیریم.»
اکنون یکبار دیگر سرنوشت کارگران هفت تپه به استقامت و اراده و همزمان هشیاری آنان گره خورده است. در شرایطی که هم خطر سرکوب وهم خطر به بیراهه بردن مبارزات کارگران هفت تپه موجود است، یکبار دیگر باید صف متحدی را که کارگران هپکو، آذر آب و واگن سازی پارس در دفاع از کارگران هپکو تشکیل دادند، این بار نیز با همان صف متحد به یاری هم طبقه ای های خود در هفت تپه بشتابند. لحظه ای هم نباید فراموش کرد، پیروزی کارگران هفت تپه پیروزی همه کارگری ایران است

پیام سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه خطاب به کارگران زحمتکش در هفت‌تپه

عزیزان کارگر ،همراهان آگاه و جسور،کارگران مبارز، شما بار ها و بارها ثابت کرد که شایسته بهترین زندگی هستید.
شما نشان دادید که برای گرفتن حق و حقوق پایمال شده، باید متحد شد و بدون توهم به این یا آن فرد و جناح ، تنها با اتکاه به نیروی طبقاتی می توان به خواست های خود رسید.

کارگران نیشکر هفت تپه به مانند دیگر کارگران در امر مبارزه ، دارای سنت های دیرینه ای است.

سنتی که حاوی نکاتی مهمی در امر مقابله با ستم و استثمار می باشد، سنت اتحاد و همبستگی و استقلال طبقاتی در راستای کسب مطالبات در مقابل صاحبان زر و زو.

در تمام دوره های مبارزاتی، کارگران این سنت را مد نظر داشته اند که باید مستقل از دولت و کارفرما و تنها با اتکاه به نیروی خود کارگران برای بدست آوردن مطالبات تلاش کنند.

📣 هفت تپه، یکی از پرچم داران این سنت بوده و هست.

خواهران و برادران کارگر در هفت تپه؛

اعتصاب و تجمع شما حول لغو خصوصی سازی، بازگشت به کار کلیه کارگران اخراجی ، آزادی اسماعیل بخشی، خاتمه دادن به پرونده سازی علیه کارگران و…. بخشی از مطالباتی است که دست یابی به آن در اتحاد و همبستگی
میسر خواهد شد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت همه جانبه از خواست و مطالبات به حق شما کارگران زحمتکش، دست تک تک شما را می فشارد و باور داریم که اعتراض و اعتصاب در راستای کسب مطالبات، تنها با اتحاد و همبستگی ممکن خواهد شد.
درود بر شما کارگران هفت تپه، درود بر همسران و فرزندان شما که همیشه حامی و پشتیبان شما در امر مبارزه بوده اند. درود و صد درود بر خانواده بزرگ کارگران ایران که همیشه حامی و پشتیبان هم بوده و هستند

زنده با اتحاد و همبستگی کارگران

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
۹ مهرماه ۹۸

تهدید کارگران هفت‌تپه توسط محافظان نظام سرمایه‌ داری ⁉️

#نان_کار_آزادی_
#شادی_رفاه_آبادی

#اسماعیل_را_گرفتن_ما_همه_بخشی_هستیم_

🚫 حضور فرمانده هان بلند پایه شوش، در هفت‌تپه جهت تهدید کارگران‼️

☑️ امروز فرمانده نیروی انتظامی و رئیس حفاظت اطلاعات شوش ( بهمنی ) و رئیس نیروی انتظامی ( بهار وند) در شرکت هفت، همراه با نیرو های مسلح همراه، حضور داشته و کارگران را مورد تهدید قرار دادند.

نیرو های نظامی به کارگران‌ گفتند که باید همگی به سر کارها یتان برگردید در غیر اینصورت ضمن پرونده سازی، شماها اخراج خواهید شد.

لازم به ذکر است که این افراد( نیرو های نظامی ) عملا از شخص اسد بیگی همچون گذشته، دفاع و حمایت کرده اند.
✔️البته برای کارگران جای تعجب ندارد که نیروهای نظامی حامی اسد بیگی و سرمایه داران باشند!!

بعداز حضور این نیرو ها در هفت تپه، سه نفر از کارگران به نام های محمد خنیفر، ایمان اخضری و محسن چشم خاور، به دادستانی استان دراهواز احضار شده اند که در آنجا رئیس اداره اطلاعات شوش حضور داشته بود و کارگران احضار شده مورد تهدید و توهین قرار می گیرند.

لازم به تو ضیح است که تماس جهت احضار کارگران توسط پلیس امنیت شوش صورت گرفته است که بعدا آنها را به مجتمع قضایی باهنر، دفتر دادستانی واقع دراهواز انتقال داده بودند.

📣 تهدید محافظان نظام سرمایه داری ره به جایی نخواهد برد.

ما قبلا گفتیم که سنت مبارزه در هفت‌تپه هم ریشه دار و هم دارای تجربه است.

یکی از سنت های مبارزاتی در هفت تپه این بوده است که کارگران هیچ وقت تسلیم تهدید، زندان، اخراج، تطمیع و… نشده اند و کارگران این‌تجربه را دارند که زندان و صدور احکام بیش از یک قرن برای دادخواهی » نان کار آزادی» ره به جایی نخواهد برد.

همان طور که در سال های (۱۳۸۶) و( ۱۳۸۷ ) به بعد با باز داشت و اخراج کارگرانی همچون علی نجاتی، بسحاق حیدری، علیپور و… دیگران صدای حق خواهی و ایجاد تشکل، اعتصاب و اعتراض خاموش نشد.وهمان طور که میدانید در سال ( ۱۳۸۷ ) کارگران هفته تپه تشکل مستقل خود به نام سندیکا کارگران هفت تپه را ایجاد کردند.

کارگران گرسنه، اما آگاه به ریشه گرسنگی و نابرابری ها بسیار متمایز هستند با کارگران گرسنه ای که تسلیم بی قید و شرط شرایط شده اند.

کارگران ایران و در راس آنان کارگران هفت تپه با فریاد #نان_کار_آزادی_ اعلام کردند که درد مشترک آنها با میلیون های کارگر دیگر ،یکی است و یک بار دیگر ثابت کردند که، تهدید، زندان و اخراج، نمی تواند صدای مطالبه خواهی آنها را خاموش کند.

درود بر کارگران هفت تپه که بارها ثابت کرده اند درمقابل تهدید ها تسلیم نمیشوند وبا حمایتهای بی نظیر خود از همکاران اخراجی، کارفرما را به عقب نشینی وادار کردند( بازگشت به کار ۱۷ نفر از بیست همکار اخراجی ) وخواهان بازگشت به کار سه نفر دیگر از همکاران اخراجی میباشند و همچنین خواستار آزادی بی قید وشرط اسماعیل بخشی نمایند خود و مختومه شدن پرونده محمد خنیفر وسایر افراد مرتبط شده اید.

اتحاد رمز پیروزی است

۱۰ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

اعتصاب گسترده در یونان در اعتراض به تداوم سیاست‌های ریاضت اقتصادی (نئولیبرالی)

نقل از نشریه «دی سایت» آلمان، از صبح امروز اعتصاب‌های گسترده‌ای در بخش‌های مختلف یونان در اعتراض به تداوم اقدامات ریاضتی و خصوصی سازی آغاز شده است.

این دومین مبارزه کاری بعد از پیروزی محافظه کاران به نخست وزیری «کیریاکوس میتسوتاکیس» در یونان است. بیشترین اعتصاب‌ها مربوط به بخش حمل و نقل است.

بسیاری از کشتی‌ها در سایه این اعتصاب‌ها در بنادر باقی مانده و متروها و قطارهای ریلی هم متوقف شده‌اند. رانندگان اتوبوس در آتن هم کار خود را برای چند ساعت متوقف کردند.

به گزارش تلویزیون دولتی یونان تمام کارکنان مدارس یونان هم دست به اعتصاب زدند.

کارگروه براندازی با مهندسی امپریالیسم

روزنامه لبنانی الاخبار در ادامه افشاگری علیه عربستان سعودی در قالب اسنادی با عنوان «سعودی لیکس» امروز سه‌شنبه، محتوای سندی جدید از عربستان سعودی را منتشر کرد که موضوع آن طرح براندازی نظام ایران طی سه سال و با مشارکت آمریکا بوده است.

این رسانه می نویسد: آنچه عربستان و آمریکا به ویژه دونالد ترامپ را یکجا جمع می‌کند قرارداد بزرگی است که سازوکار سیاسی و سرنوشت ده‌ها میلیارد دلار مبادله شده میان دو طرف را مشخص می‌کند و اسنادی محرمانه که روزنامه الاخبار از طریق هک کردن به آن دست یافته است، ماهیت این رابطه، اسرار آن و درک میزان توازن و موفقیت آن را برملا می‌کند. از زمانی که خاندان آل سلمان در سال ۲۰۱۵ روی کار آمدند تحولات بزرگی در تمامی عرصه‌ها رخ داد که تنها مسئله ثابت در آن حضور آمریکاست که کلید درک تمامی آنچه رخ داده و درحال رخ دادن است، است. سند جدیدی که الاخبار به آن دست یافته است و مهر بسیار محرمانه و غیر قابل انتشار دارد به سال ۲۰۱۷ و اندکی قبل از سفر محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، به واشنگتن، پس از سفر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به ریاض باز می‌گردد.

الاخبار در این مطلب نوشت: عربستانی‌ها به ترامپ به عنوان «فرصتی» برای ترمیم آنچه در زمان باراک اوباما از بین رفت و همچنین بازگشت به مرکزیت داشتن موضوع نفت در روابط دو طرف نگاه می‌کنند. طرح براندازی سه ساله ایران در قالب طرحی کلی‌تر درباره سیاست داخلی و خارجی آمده که عنوان آن «چارچوب شراکت راهبردی قرن بیست و یکم بین آمریکا و پادشاهی عربی سعودی» است. سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی با این طرح، چشم‌انداز کشورش برای «تعمیق همکاری راهبردی مشترک و توسعه آن تا افق‌های جدید» را ارائه می‌کند که شامل شش هدف اصلی بدین شرح است:
۱- مبارزه با تروریسم و اندیشه افراطی.
۲- مقابله با سیاست‌های خصمانه نظام ایران در منطقه.
۳- برقراری صلح بین فلسطین و اسرائیل.
۴- تلاش مشترک برای یافتن راه حل مسائل خاورمیانه.
۵- توسعه همکاری نظامی و دفاعی به سطح راهبردی.
۶- تقویت همکاری متمایز دو کشور در حوزه‌های اقتصاد، سرمایه‌گذاری و نیرو.

الاخبار در ادامه آورده است: در میان این اهداف شش‌گانه، هدف دوم یعنی مقابله با ایران در «سعودی لیکس» مطرح می‌شود که بر اساس آن آمال عربستان، که در قالب وعده‌هایی به کاخ سفید ابلاغ می‌شود، به حدی رسیده است که می‌خواهد حکومت ایران را در جدول زمانی ۳ ساله سرنگون کند و همزمان درگیری گسترده‌ای در لبنان در چهار محور سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای و نظامی با هدف تضعیف حزب الله داشته باشد. بر این اساس، تصمیم گیرندگان در عربستان سعودی تنها به شعار «کشاندن جنگ به داخل ایران» که بن سلمان گفته بود، بسنده نکرده و به دنبال تشکیل «کارگروه مشترک» میان ریاض و واشنگتن هستند که هدفش نظارت بر موضوع براندازی در ایران است که در کمترین سطح، بی ثباتی را به درون خاک ایران بکشانند و در بیشترین سطح روی حکم آوردن رژیمی را که سرسپرده عربستان و آمریکا باشد. ریاض برای تحقق این اهداف، دو طرح ارائه داده است و ابتدا از «مقابله با عوامل ایران» شروع کرده که اول در یمن به « تمرد حوثی‌ها (نیروهای مردمی انصارالله) پایان دهد» و دوم در لبنان «مقابله با حزب الله» را اجرایی کند که نحوه این مقابله در سند ذکر شده ست. اما طرح دوم شامل برنامه‌هایی از جمله «طرح نمرود» و «پرونده عنکبوت» است که هدف آن، هدف قرار دادن برنامه هسته ایران، منزوی کردن ایران و تاثیر رسانه ای، اقتصادی و امنیتی گذاشتن بر آن است.

این رسانه لبنانی فاش کرد: سازوکارهای مطرح شده در این اسناد برای آمریکایی‌ها در سلسله نشست‌هایی میان «نقاط تماس» و کارگروه انتخاب شده است که از لحظه دیدار بن سلمان و ترامپ آغاز شد و تاکیدی است بر «مشارکت کامل» که سفر تاریخی ترامپ به عربستان آن را به اثبات رساند. مراجعه به سر فصل‌های این اسناد به فهم هر چه بهتر آنچه گفته شد کمک می‌کند:
۱. تغییر سیاست عربستان در قبال لبنان و برخی زمان‌ها دلایل نیاز به ایجاد تنش در عرصه لبنان.
۲. افراط ریاض در دشمنی با ایران و رسیدن به سرنگون کردن نظام ایران به عنوان پیوندی اضافی که موجب تقویت رابطه اش با آمریکا شود. شاهد مثال این کار تلاش‌هایی است که برای برقراری صلح میان فلسطین و رژیم صهیونیستی انجام داده است. با این کار مرکز بحران‌های منطقه‌ای از اراضی اشغالی به تهران منتقل می‌شود.
۳. مرکزیت قرار گرفتن ارتباط با آمریکا، اهمیتی که برای آن قائل هستند و همچنین میزان تکیه گاه بودن آن.
۴. بحرانی شدن روابط عربستان و آمریکا، سقوط و صعود آن در برخی اوقات. چرا که نیازمند بازسازی و تقویت است آنطور که معلوم است. بحران عدم قبول پیشنهادهای سعودی با بهای قانع‌کننده تا الان.
۵. علل و پشت پرده تغییرات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در عربستان تحت عنوان «چشم‌انداز ۲۰۳۰».
۶. عمق گرفتاری ریاض در جنگ یمن و درجا زدن جنگ نظامی و میزان نیاز به پیروزی در یمن.
۷. پشت پرده بسیاری از سیاست‌های منطقه‌ای ریاض که کمک می‌کند موفقیت‌های اندک و شکست‌های بزرگ آن را در بسیاری از موارد رصد کرد.
۸. اما بارزترین آن، غنیمت شمردن فرصتی به نام دونالد ترامپ برای محقق کردن همه اهداف و پاک کردن اثر همه سیاست‌های باراک اوباما چرا که برای عربستان نمادی از توافق هسته‌ای و حمایت از «بهار اخوان المسلمین» در دنیای عرب است.

الاخبار در پایان نوشت: این سند همچنین کمک می‌کند ماهیت نقش عربستان در جنگ آمریکا علیه ایران و در نتیجه حجم ناامیدی آن در حساب باز کردن روی آمریکا بهتر درک شود. اسناد موجود نشان می‌دهد که البته سر و راز هم نیست که برگ‌های اعتمادی که عربستان به آمریکا می‌دهد، هدف اصلی تحکیم روابط با آمریکاست تا شبیه روابط اسرائیل آمریکا شود و به این ترتیب حکومت سعودی حفظ و ریاض به عنوان شریک و وکیل نخست آمریکا در منطقه شناخته شود.

احتمال گفتگو و توافق بین ایران و عربستان با میانجیگری عراق! مزدوران سعودی در »ایران اینترنشنال» اولین قربانی ها خواهند بود!

پایگاه خبری «میدل ایست آی» در گزارشی نوشت که عربستان سعودی به «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق برای هماهنگی دیداری با ایران چراغ سبز نشان داده است و به نظر می‌رسد این نخستین گام برای کاهش تنش‌ها در منطقه باشد.

«عباس الحسناوی» از مقامات دفتر نخست وزیر عراق روز سه‌شنبه به میدل‌ایست‌آی گفت که عبدالمهدی به دنبال میانجی‌گری میان مقامات در ریاض و تهران بوده و شرایط هر کدام از طرف‌ها را برای دیدار به طرفین منتقل کرده است.

حسناوی این سخنان را پس از آن مطرح کرد که سخنگوی دولت ایران روز دوشنبه گفت که عربستان سعودی از طریق سران برخی کشورها پیام‌هایی را به «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران ارسال کرده است.

این مقام عراقی به میدل‌ایست‌آی تاکید کرد که عبدالمهدی به عنوان یک میانجیگر با هدف کاهش تنش‌ها در منطقه اقدام کرده است.

وی اضافه کرد:«مقامات عراق کانال‌هایی را با هر دو طرف دارند. برادران سنی ما (در دولت) با سعودی‌ها در ارتباط هستند و برادران شیعه ما با ایرانی‌ها در ارتباط هستند.»

الحسناوی افزود:«سعودی‌ها پیش از آغاز روند مذاکرات شروطی دارند و درباره ایران نیز چنین است. ما این شرایط را به هر طرف منتقل کرده‌ایم. گرد هم آوردن دو طرف مخالف در شرایط ایدئولوژی،‌ فرقه‌ای و ائتلاف‌هایشان در منطقه کار ساده‌ای نیست.»

وی گفت:«عبدالمهدی خواستار نشستی میان عربستان سعودی و ایران شده که دولت عراق نظارت و میانجی‌گری آن را بر عهده داشته باشد و بغداد محل مورد نظر برای مذاکرات باشد.»

این مقام عراقی گفت:«سعودی‌ها درباره این موضوع چراغ سبز نشان داده و عبدالمهدی در حال کار بر روی این موضوع است و سعودی‌ها از جمله «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی طی روزهای اخیر لحن خود را آرام کرده اند.»

عبدالمهدی هفته گذشته برای گفت‌وگوهایی با ولیعهد سعودی به جده سفر کرده بود.

حسناوی اضافه کرد که دولت آمریکا نیز با برگزاری مذاکرات میان دو طرف موافقت کرده و «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق در حال حاضر در واشنگتن به سر می‌برد تا درباره چارچوب زمانی دیدارها گفت‌وگو کند.

وی گفت:«اگر توافق بالقوه‌ای در منطقه بوجود آید که شامل یمن،‌ سوریه و عراق باشد،‌ آمریکایی‌ها مشکلی با آن نخواهند داشت.»

این مقام عراقی در ادامه گفت‌وگوی خود با «میدل‌ایست‌آی» اضافه کرد:«عبدالمهدی امیدوار است که میزبان نشستی در بغداد باشد اما مکان دیدار هنوز باید مورد توافق قرار بگیرد.»

وی افزود:«بغداد بهترین مکان برای دیدار است اما نمی‌توانم تایید کنم که در نهایت بغداد مکان دیدار خواهد بود. در ابتدا،‌ دیدارهایی میان مقامات دو کشور برگزار خواهد شد و سپس توافقی حاصل خواهد شد و سران عربستان سعودی و ایران با یکدیگر دیدار خواهند کرد تا آن را به امضا برسانند.»

الحسناوی گفت که هر دو طرف شرایطی را برای آغاز نقطه مذاکرات تعیین کرده‌اند.

این مقام عراقی گفت: «شروط عربستان سعودی این است که ایران نقش خود در یمن و سوریه را به حداقل میزان رسانده و حمایت از گروه‌های مسلح نظیر حوثی‌ها را متوقف کند. سعودی‌ها همچنین خواسته‌اند تا نظام سوریه مشکلات خود با گروه‌های مخالف سوری را حل کرده و قانونی اساسی برای سوریه نوشته شود که تمامی گروه‌ها با آن موافقت کنند.»

ایجاد کانال تماس غیر مستقیم میان ریاض و تهران پس از حملات ویران کننده به تاسیسات نفتی سعودی‌ها انجام شد که سعودی‌ها و آمریکایی‌ها مدعی شدند که حمله یمنی‌ها به این تاسیسات نفتی توسط ایران انجام شده است التبه مقامات ایران قاطعانه هرگونه مداخله در این حمله را رد کرده‌اند.

مقامات سعودی و ایران طی روزهای اخیر تاکید کرده‌اند که کشورهایشان برای گفت‌وگو با هدف کاهش تنش‌های منطقه‌ای آماده هستند.

ماجرای ناآرامی‌های عراق چیست؟

در حالی که کمتر از سه هفته تا برگزاری مراسم اربعین امام سوم شیعیان در عراق مانده، در دو روز گذشته چندین شهر این کشور درگیر تظاهرات مشکوکی شده است.

گزارش های رسیده حاکی است؛ سفارتخانه های آمریکا و انگلیس در بغداد روزهای پرترددی را پشت سر می گذارند و در چند اطلاعیه از برخورد نیروهای امنیتی عراق با برهم زنندگان نظم و امنیت عراق انتقاد کرده اند. همین تحولات سبب کاهش یا اختلال شدید در برخی خدمات دولتی از جمله اینترنت شده است.

بر اساس این گزارش ها؛ این تظاهرات که زیر نام مطالبات اجتماعی برگزار می شود، اما ظاهراً هدف اصلی اش بر اندازی نظام سیاسی در عراق است. از جمله شعارهای بحث انگیز در تجمعات که مورد توجه تعدادی از رسانه های عراق نیز قرار گرفته وجود شعاری بود که به بهانه اولویت با اصلاح وضع کشور، مردم را به عدم مشارکت در مراسم اربعین شیعیان فرا می‌خواند.

در این شعار که بر روی پلاکاردها نوشته شده بود آمده است: «تا ظلم و ستم برداشته نشود، پیاده‌روی به سمت کربلا جایز نیست.»

از سویی؛ تلاش فراوانی از سوی جریان‌های مشکوکی برای باز کردن پای حشد شعبی به این درگیری ها انجام می‌شود تا عملا نیروی داخلی عراق را مقابل مردم قرار دهد.

همزمان برخی مناطق بغداد به منطقه جنگی تبدیل و دهها لاستیک در خیابان‌ها آتش زده شده‌اند و گزارش ها حاکی است در پی انتشار فراخوان تظاهرات در نقاط مختلف بغداد و نیز شهرهای استان‌های بصره، دیوانیه، نجف، دیاله، کربلا، المثنی، ذی قار، میسان، واسط و کرکوک چند تجمع برگزار شده است.

به جز انگلیس و آمریکا، شبکه‌های عربستان سعودی در منطقه، الحره وابسته به سیا آمریکا و همچنین دیگر رسانه های نزدیک به جریان بعثی در عراق، همچنان در خبرها و گزارش‌های تصویری و ویدئویی، به صورت لحظه‌ای سعی در تهییج مردم و بزرگنمایی رخدادهای اعتراضات دارند و تلاش برای ترویج آمارهای غیر رسمی و حتی شایعات علیه دولت و نیروهای امنیتی، خط خبری ثابت آنان است.

این تظاهرات که متولیان ناشناخته ای دارد با عناوینی مانند «تظاهرات اکتبر» یا «تظاهرات میلیونی» فراخوان شده بود و با حضور دهها نفر از جوانان عراقی در حالی برگزار شد که گروه های معروف سیاسی مانند جریان صدر یا حزب کمونیست و یا گروه های مقاومت اسلامی که معمولا به عنوان گروه های برگزار کننده تظاهرات های اعتراضی شناخته می شوند از پیوستن به آن خودداری کرده اند.

پول بده تا در خدمتت باشیم، لابی گری برای براندازی

اسناد جدید نشان می‌دهند عربستان سعودی و امارات متحده عربی از یک گروه حامی فشار علیه ایران حمایت مالی کرده‌اند.

پایگاه خبری «لوبلاگ» بر اساس ایمیل‌هایی که به دستش رسیده گزارش داده لابی ضدایرانی «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» (یوانی) از دشمنان منطقه‌ای ایران مانند عربستان سعودی و امارات متحده عربی درخواست کمک مالی کرده است.

لوبلاگ به نشستی که اخیراً لابی یوانی علیه ایران برگزار کرده اشاره کرد و نوشت «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا یکی از کسانی بوده که در این نشست شرکت کرده است.

پامپئو در آن نشست گفت دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با تحریم شرکت‌های چینی که از ایران نفت وارد می‌کنند، کارزار فشارحداکثری علیه ایران را گسترش داده است.

این رسانه نوشته است: «محلی که پامپئو برای سخنرانی‌اش انتخاب کرد، جالب بود. اینکه یوآنی چیست و چه کسی پشت آن است کاملاً محرمانه است، اما اسنادی که به رویت لوبلاگ رسیده نشان می‌دهد یک نهاد مالی ظرف ۲ سال گذشته بیش از ۳۵ میلیون دلار به این سازمان انتقال داده است.»

طبق این گزارش، ایمیل‌هایی در اختیار لوبلاگ قرار گرفته که نشان می‌دهند مدیران یوآنی از دیپلمات‌ها و مشاوران در دولت‌های رقیب ایران درخواست کمک‌های مالی کرده‌اند که این مسئله، سوالاتی را درباره منابع مالی یوآنی ایجاد می‌کند.»

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: