پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

اخبار کارگری

🔴 سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی پرونده سازی و صدور احکام ظالمانه برای اعضای سندیکا را محکوم می کند

photo_2019-10-11_12-07-18

رضا شهابی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به بازپرسی شعبه دوم دادسرای اوین احضار شده است و روز شنبه ۲۰ مهرماه ساعت ۹ صبح در بازپرسی شعبه دوم حضور خواهد داشت.

حسن سعیدی و سیدرسول طالب مقدم از دیگر اعضای سندیکا و چند تن از دیگر حامیان کارگر پس از بازداشت در جریان تجمع اعتراضی روز کارگر در مقابل مجلس به احکام سنگین زندان، شلاق و تبعید محکوم شده‌اند. آنیشا اسدالهی مدرس زبان انگلیسی که با قرار وثیقه موقتا آزاد می‌باشد یکم آبان به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب فراخوانده شده است و عاطفه رنگریز، ندا ناجی و مرضیه امیری از حامیان حقوق کارگران که در تجمع اعتراضی روز جهانی کارگر بازداشت شده‌اند ظالمانه و بر خلاف رویه جاری قضایی با گذشت بیش از پنج ماه به رغم اینکه وثیقه سنگین خواسته شده را تامین کرده‌اند اما بصورت کاملا غیرقانونی دستگاه قضایی از پذیرش وثیقه و آزادی‌شان جلوگیری کرده است.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه فشارهای پلیسی-امنیتی- قضایی علیه اعضای سندیکا را شدیدا محکوم می‌کند و خواستار توقف پرونده سازی علیه اعضای سندیکا و آزادی فوری و بی قید و شرط بازداشت شدگان روز جهانی کارگر، کارگران زندانی نیشکر هفت تپه، معلمان زندانی و حامیان کارگران دربند می باشد.

لینک کانال
t.me/vahedsyndica (https://t.me/vahedsyndica)

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, [10.10.19 00:01]اصلاح خبر

بدینوسیله خبر قبلی مبنی بر جان باختن دو فرزند جواد آبروشن، اصلاح می گردد.
بر اساس آخرین خبر دریافتی خوشبختانه یکی از فرزندان ایشان زنده می باشد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

photo_2019-10-11_12-01-21

امروز پنج شنبه هجده همین روز اعتصاب در حمایت از همکاران اخراجی، پایان دادن به پرونه سازی برای کارگران و لغو خصوصی سازی و باز گشت شرکت به دولتی ، برگزار شد.

۱۸ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه,  سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه]

#اسماعیل_را_گرفتن_ما_همه_بخشی_هستیم_ید .
اعتراض ، اعتصاب، تجمع، تشکل ، داشتن نان ، آزادی و زندگی شایسته حق مسلم ماست.

آدرس صفحه اینستاگرام 👇👇👇
سندیکای کارگران هفت تپه
http://Instagram.com/syndicahafttp

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, [10.10.19 12:34]
پیام ارسالی مردم هفت تپه وحومه📢📢📢📢📢
با سلام
سخنی با فرماندارمحترم شوش ،نماینده محترم شوش،اداره راه و ترابری شوش، مدیریت شرکت نیشکر هفت تپه ، اداره میراث فرهنگی شوش، پلیس راهنمایی و رانندگی ….
چند سال پیش به علت نصب ریل جدید قطار جاده ای به طول سه کیلومتر در مسیرکوی ایلام هفت تپه به شرکت نیشکر احداث گردید که علاوه بر طولانی شدن تمام سه کلیومتر آن خطر آفرین وحادثه ساز است. ما مردم هفت تپه از روز احداث آن شاهد تصادفات شدیدی بودیم که در طول عمر چندین ساله شرکت نیشکر هفت تپه هرگز ندیدیم که آخرین تصادف حادثه ساز آن دیروز عصر رخ داده است که منجر به کشته شدن پدر و دختر خردسال شده که باعث تاسف می باشد. با استعلام ساده از پلیس راهنمایی و رانندگی تعداد تصادفات و تعداد مجروحین و ضرر و زیان مالی که در این سه کیلومتر از زمان احداث اتفاق افتاده مشخص می شود. ما مردم منطقه هر روز خطر مرگ خود و عزیزانمان را در این سه کیلومتر حس میکنیم.. حال سوال اینجاست که چرا این جاده در این مسیر احداث شده است؟ چرا در این سه کیلومتر این همه نقاط حادثه خیز وجود دارد؟! چه کسی استاندارد بودن این جاده رو تایید کرده؟! ضرر و زیان جانی ومالی رو چه کسی برای مردم منطقه جبران میکند؟! آیا میراث فرهنگی از جان ومال مردم مهم تر است؟! آیا مسیر بهتری برای احداث جاده تحمیلی وجود نداشت؟!آیا جان ومال هزاران نفر که هر روز در این جاده مرگ آفرین تردد میکنند برای فرماندار و مسئولین شهرستان اهمیت و ارزشی دارد؟! اگر جان و مال ما مردم منطقه برای مسئولین محترم شهرستان شوش و هفت تپه ارزش دارد خواهشمندیم هر چه سریعتر نسبت به احداث پل روی ریل قطار ( مسیر قدیم ) و حذف این سه کیلومتر مرگ آفرین اقدام کنند تا از حوادث بیشتر ونا گوارتر جلوگیری شود از نماینده محترم شهرستان شوش نیز خواهان پیگیری این مشکل بزرگ مردم منطقه هستیم .
باتشکر مردم شریف هفت تپه وحومه
۱۸ مهر ۹۸

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه,
✍️کسی که بیمه اش پاره وقت باشد،می تواند بعدا از بیمه بیکاری استفاده کند؟

پاسخ: پاره وقت یا تمام وقت بودن ربطی به بیمه بیکاری ندارد، اگر کارگر شرایط سابقه ای مورد نظر در قانون بیمه بیکاری ( شش ماه سابقه بیمه پردازی در آخرین کارگاه ) را داشته، و مهمتر از همه بیکار شدن غیر ارادی وی به تایید کمیته های موجود در ادارات کار رسیده باشد، چه پاره وقت باشد چه تمام وقت،مشمول دریافت بیمه بیکاری می باشد.

۱۸ مهر ۱۳۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه,
صحبتهای یوسف بهمنی یک روز بعد از ازادی در جمع کارگران اعتصابی نیشکر هفت تپه

۱۸ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

دسته‌بندی شده در: کارگری, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: