پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

photo_2019-10-12_09-28-07

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, [11.10.19 14:42]
♻️♻️فوری فوری♻️♻️
نزاع و درگیری بین برادران اسدبیگی و مهرداد رستمی سهامداران فاسد شرکت نیشکر هفت تپه
خبرهای موثق واصله از نزدیکان مالکان بی لیاقت شرکت نیشکرهفت تپه حاکی از آن است که از سه روز پیش تاکنون جدال لفظی و درگیری بین مهرداد رستمی و برادران اسدبیگی شدت گرفته است مهرداد رستمی سهامدار فاسد شرکت که به تازگی و آن هم به صورت مشروط از زندان آزاد شده بلافاصله پس از آزادی از زندان خواستار واگذاری زمین های مناطق ۷۰۰، ۸۰۰، ۹۰۰ شده است و قصد دارد به سرعت کار سندسازی برای زمین های مذکور را ادامه دهد و همین موضوع باعث تنش و درگیری بین برادران اسدبیگی با او شده همچنین علت پرداخت نشدن حقوق مرداد ماه کارگران رسمی نیز به این موضوع ربط داده شده و گویا برادران اسدبیگی از مهرداد رستمی خواسته اند که حقوق کارگران رسمی را خود پرداخت نماید و ظاهرا علت پرداخت نشدن حقوق کارگران رسمی تاکنون همین موضوع میباشد
خبر درحال تکمیل شدن است………

۱۹ مهر ۹۸

♻️♻️. ♻️♻️

photo_2019-10-12_09-26-13

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه, [12.10.19 09:00]
[ Album ]
▫️بیستمن روز اعتصاب کارگران هفت تپه
#نان_کار_آزادی
#شادی_رفاه_آبادی

#اسماعیل_را_گرفتن_ما_همه_بخشی_هستیم_
✔️ کارگران نیشکر هفت تپه در حمایت از همکاران اخراجی و پایان دادن به پرونده سازی برای کارگرانی که صدای مطالبات بحق آنها هستند و میخواهند صدای کارگران به گوش جامعه برسانند و برچیده شده بخش خصوصی و… هستند، امروز شنبه ۲۰ مهر ۹۸ به اعتصاب خود ادامه دادند، اما متاسفانه تا به امروز به هیچ کدام از خواسته های به حق کار گران جواب داده نشده است.

سندیکای کارگران نیشکرهفت تپه از مطالبات کارگران حمایت کرده وهرگونه پرونده سازی برای این عزیزان زحمتکش را محکوم میکند وخواستار خاتمه دادن به پرونده سازی های امنیتی برای کارگران و آزادی اسماعیل بخشی و دیگر مدافعان کارگری می باشد.

۲۰ مهر ۹۸
سندیای کارگران نیشکر هفت تپه

حمله راکتی شبه نظامیان کُرد به شهر مرزی ترکیه/ ۸ تن کشته شدند

در حمله راکتی و خمپاره ای شبه نظامیان کُرد وابسته به یگانهای مدافع خلق سوریه به یک شهر مرزی در ترکیه ۸ تن کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دفتر فرمانداری استان ماردین در جنوب شرقی ترکیه روز جمعه اعلام کرد که در حمله شبه نظامیان کُرد وابسته به یگانهای مدافع خلق سوریه به شهر مرزی «نصیبین» در ترکیه، دست کم هشت تن کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شدند.

مجروحان این حمله ها به بیمارستانهای منطقه منتقل شده اند.

گفتنی است که ترکیه روز جمعه با تشدید حملات هوایی و توپخانه ای خود به شمال شرق سوریه، بر گستره عملیات تهاجمی خود علیه شبه نظامیان کُرد افزود.

کودکان ایرانی قربانیان تروریسم اقتصادی آمریکا

رایزن نمایندگی ایران در سازمان ملل تاکید کرد کودکان ایرانی قربانیان نخستِ قتل‌عام اقتصادی ناشی از اقدامات یکجانبه‌ قهرآمیزی هستند که آمریکا با نقض همه‌ اصول حقوقی بین‌المللی و هنجار‌های پذیرفته شده‌ اخلاقی و انسانی، علیه آنان بکار گرفته است.

«محمد حسنی‌نژاد پیركوهی» در نشست کمیته سوم مجمع عمومی این سازمان با موضوع «ارتقا و پاسداری از حقوق کودکان» تاکید کرد: با وجود گام‌هایی که برای اجرای کنوانسیون حقوق کودک برداشته شده، هنوز هم میلیون‌ها کودک در سرتاسر جهان، زندگی خود را در منازعات مسلحانه، جنگ‌ها و اشغال خارجی سپری می‌کنند. این واقعیتِ تلخی است که کسانی که عموما کودکان را هدف حملات خود قرار می‌دهند، در تهیه‌ سلاح و تجهیز زرادخانه‌های خود با هیچ مشکلی مواجه نیستند. به علاوه نزدیک به ۴۲۰ میلیون کودک که تقریبا یک پنجم جمعیت کودکان جهان را تشکیل می‌دهند، در بحبوحه‌ منازعات زندگی می‌کنند و هیچ اطمینانی به فردای خود ندارند.

رایزن ایران این موضوع را که یک سوم جمعیت جهان در کشور‌هایی زندگی می‌کنند که آماج اقدامات یکجانبه‌ قهرآمیز نامشروع یا محاصره‌ غیرانسانی قرار دارند، واقعیتی دردآور و بسیار نگران‌کننده دانست و گفت: در شرایط سکوت و بی‌تفاوتی جهانی نسبت به این اقدامات نامشروع، آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه به ویژه کودکان و افراد نیازمند به مراقبت‌های حیاتی پزشکی مانند کودکانی که از سرطان خون یا سایر انواع سرطان‌ها و بیماری‌های نادر، رنج می‌برند، قربانیان اصلی اقدامات یکجانبه‌ قهرآمیز آمریکا هستند. تهدید جان کودکان به منظور دستیابی به اغراض سیاسی چیزی جز تروریسم اقتصادی نبوده و نظر به عواقب حاد اقدامات قهرآمیز بر زندگی کودکان، ضرورت دارد که سازمان ملل، تاثیر اقدامات مزبور بر وضعیت کودکان را مورد ارزیابی و بررسی عمیق و جدی قرار دهد.

نماینده ایران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت که جمهوری اسلامی ایران برغم چهار دهه شرایط ناعادلانه و نابهنجار محیط خارجی، پیشرفت‌های قابل توجهی در بهبود شرایط زندگی کودکان داشته‌است و برخی از اقدامات اخیر دولت جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌ پاسداری و ارتقای حقوق کودک را به شرح ذیل برشمرد و از جمله به ابتکار وزارت دادگستری به عنوان مرجع ملی هماهنگی و نظارت بر اجرای کنوانسیون حقوق کودک در نامگذاری سال ۱۳۹۸ به عنوان سال «تحول در حقوق کودک» اشاره کرد.

وی افزود: تحت شعار تحول در حقوق کودک و به منظور ارتقای آگاهی و ارائه‌ مشاوره و ترویج و پاسداری از حقوق کودکان، تاکنون یازده «کلینیک تخصصی حقوق کودک» در مراکز استانی دایر شده و براساس برنامه‌ریزی‌ها، این مراکز به زودی در سطح ملی و در همه‌ استان‌ها راه اندازی خواهد شد. بعلاوه در سطوح تقنینی و سیاست‌گذاری، اصلاحیه‌ قانون ملی به تصویب رسید و از اوایل اکتبر ۲۰۱۹ اجرایی شد و به موجب آن مقرر گردید به فرزندانِ مادران ایرانی که با مردان غیرایرانی ازدواج کرده‌اند، تابعیت اعطا شود. وی، این اقدام را گام مهمی در جهت تعیین تکلیف بسیاری از کودکان به لحاظ تابعیت، دانست.

رایزن نمایندگی ایران در نیویورک، تصویب «سند ملی کار شایسته و سیاست‌های اشتغال مبتنی بر سند ملی کار شایسته» در ماه مه ۲۰۱۹، که در آن راهبرد‌های موثری در رابطه با «محو کار کودکانِ کار، به ویژه بدترین اشکالِ کارِ کودک» پیش‌بینی شده است را بسیار مهم قلمداد کرد و ضمن اشاره به انتشار دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی توسط قوه قضائیه، تاکید کرد که مواد متعددی از این دستورالعمل، به حقوق کودکان مربوط می‌شود.

وی با اشاره به تصویب لایحه‌ جامعی با عنوان «حمایت از کودکان و نوجوانان» از طی مراحل قانونی این لایحه خبر داد و دسترسی کودکان به خدمات و مراقبت‌های بهداشتی و آموزش کیفی را دو پایه‌ اصلی سیاست‌های ملی توسعه‌ ایران دانست و دستیابی به اهداف مورد توافق بین المللی درخصوص مرگ و میر کودکان و مادران باردار از طریق اختصاص پوشش ملی زایمان بی‌خطر، واکسیناسیون و بهبود تغذیه‌ کودک را از موارد قابل ذکر در اقدامات کشورمان معرفی کرد.

رایزن ایرانی در پایان، اظهار داشت که پوشش تحصیلات در ایران برای رده‌ ابتدایی ۹۹ درصد، دو سال نخست دبیرستان ۹۴ درصد و دو سال آخر دبیرستان، ۸۴ درصد می‌باشد. در حال حاضر، نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر دانش‌آموز تبعه‌ خارجی فارغ از وضعیت پناهندگی، در مدارس سرتاسر کشور مشغول به تحصیلند که این وجه از کمک ایران به جامعه‌ جهانی به اندازه‌ای که باید، مورد توجه قرار نگرفته است.

ترامپ : دفاع آمریکا از عربستان در برابر ایران مجانی نخواهد بود

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز به خبرنگاران اعلام کرد عربستان سعودی مخارج استقرار یگان های نظامی بیشتر ایالات متحده در این کشور را خواهد پرداخت.

به گزارش اسپوتنیک، ترامپ گفت:» ما نیروهای بیشتری را به عربستان سعودی اعزام می کنیم. عربستان سعودی به درخواست من قبول کرده مخارج همه کمک های ما را بپردازد و ما به این آمدگی عربستان ارج می نهیم».

پیشتر پنتاگون استقرار سه هزار نظامی تازه نفس و همچنین تسلیحات بیشتر در عربستان در پاسخ به حمله به تاسیسات نفتی در این کشور را مورد تأئید قرار داد. برایان هوک، نماینده ویزه وزات خارجه امریکا در امور ایران اعلام کرد حضور این نیروهای مسلح دارای ماهیت صرفاً دفاعی بوده و ماموریت انها دفاع از عربستان در ب رابر حملات احتمالی از جانب ایران است.

در تاریخ 14 سپتامبر 2019، تاسیسات نفتی شرکت آرامکو سعودی در شرق عربستان با چندین هواپیمای بدون سرنشین مورد حمله موشکی قرار گرفتند. مسئولیت این حمله را حوثی های یمن برعهده گرفتند. اما «ائتلاف عربی» در حال جنگ در یمن به رهبری عربستان سعودی ، ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می داند. وزیر امور خارجه آمریكا ، مایك پمپئو نیز ایران را مقصر دانسته و در این راستا به عربستان سفر نمود. وزیر دفاع و دیگر مقامات ایران این اتهام را اکیدا رد کرده اند. براساس اعلام آژانس بین المللی انرژی، این حادثه در عربستان سعودی در حال حاضر به جدی ترین وقفه در تأمین نفت در تاریخ منجر شده است، حتی برخی از ناظران می گویند خسارات حمله به آرامکو، بیش از خسارات ناشی از انقلاب اسلامی در ایران در سالهای 1978-1979 و تحریم نفت پس از جنگ اعراب و اسرائیل در سال های 1973-1974 بوده است.

وقاحت ترامپی اردوغان: برادران کُرد!!! هدف عملیات نظامی ما در شمال سوریه نیستند

نقل از شبکه خبری الجزیره، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه روز جمعه اعلام کرد کُردهای ساکن شمال شرقی سوریه هدف عملیات ارتش ترکیه در این منطقه نیستند و نظامیان ترکیه‌ای برای مقابله با تروریست‌ها وارد خاک سوریه شده‌اند.

اردوغان که نظامیان کشورش از روز چهارشنبه عملیات خود را در مناطق شمال شرقی سوریه آغاز کرده‌اند،‌ اظهار داشت: «کُردها برادران ما هستند و این عملیات علیه آنها انجام نمی‌شود، بلکه سازمان‌های تروریستی هدف عملیات هستند.»

وی در ادامه گفت: «ما قصد جاه‌طلبی در کشورهای همسایه نداریم و به حفظ تمامیت ارضی آنها علاقه‌مندیم، به‌شرطی که هیچ‌کس [از داخل این کشورها] امنیت و ثبات ما را هدف قرار ندهد.»

اردوغان سپس به انتقاد از استانداردهای دوگانه کشورهای غربی پرداخت و تصریح کرد: «غرب درباره گروه‌های تروریستی که امنیت ترکیه را به خطر می‌اندازند، استانداردهای دوگانه‌ای را در پیش گرفته است. ما عملیات خود در شرق فرات را متوقف نخواهیم کرد و مهم نیست که دیگران چه می‌گویند. ما از همه دوستانمان انتظار حمایت داریم.»

رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه روز پنج‌شنبه نیز به کشورهای اروپایی هشدار داده بود که در صورت ادامه پیدا کردن انتقادات آنها از این عملیات نظامی، خیل عظیمی از پناهندگان سوری ساکن ترکیه -که تعداد آنها 3.6 میلیون نفر برآورد می‌شود- را راهی اروپا خواهد کرد.

عملیات نظامی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه با نام عملیات «چشمه صلح» که از بعد از ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی با اعلام رسمی «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه آغاز شده، مخالفت‌های زیادی را در بین کشورهای منطقه و دیگر کشورهای جهان از جمله کشورهای اروپایی به دنبال داشته است.

فرمانده نیروهای «قسد» و بازی با کارت داعش

فرمانده کل نیروهای کرد سوریه موسوم به قسد ترکیه را به آزاد کردن عناصر داعش تهدید کرد.

به گزارش خبرگزاری النشره، فرمانده کل نیروهای کرد سوریه موسوم به قسد، ترکیه را به آزاد کردن عناصر داعش تهدید کرد.

بر اساس این گزارش، «مظلوم عبدی» فرمانده کل شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به نیروهای قسد اعلام کرد که دیگر حفاظت از اسرای داعش اولویت این‌ نیروها نیست و اگر ترکیه عملیات علیه آن‌ها را متوقف نکند، نیروهای دموکراتیک سوریه عناصر مسلح داعش را رها خواهند کرد و به حفاظت از خانواده‌های خود خواهند پرداخت.

شبه‌نظامیان کرد سوریه که طی سال‌های گذشته مورد حمایت آمریکا بودند، با آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه در چهارشنبه این هفته، تهدید کردند که احتمال دارد عناصر داعش را آزاد کنند.

هدف نظامیان ترکیه، فرار غیرنظامیان از محل سکونت خود است

سانا با اشاره به حملات هوایی و توپخانه‌ای به رأس العین در الحسکه، تأکید کرد که نظامیان ترکیه پس از تصرف روستاهای «تل حلف» و «ام الخیر» قصد داشتند، این شهر را کاملا تصرف کنند که موفق به این کار نشده‌اند.

به گزارش این خبرگزاری، نظامیان ترکیه همچنین در صدد نفوذ به روستاهای «علوک» و «کشتو» در اطراف رأس العین بودند که این تلاش آنان نیز ناکام مانده است.

بنا بر این گزارش، عمده حملات هوایی و توپخانه‌ای ترکیه به رأس العین، به منازل مسکونی و زیرساخت‌هاست تا ساکنان این شهر مجبور شوند از آن خارج شوند و به اشغال نظامیان ترکیه درآید. کما اینکه بیمارستان مرکزی رأس العین نیز هدف این حملات مکرر قرار دارد.

سازمان ملل: تهاجم ترکیه به شمال سوریه ۱۰۰ هزارنفر را آواره کرد

سازمان ملل متحد اعلام کرد که در پی تهاجم نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه، حدود ۱۰۰ هزار تن از ساکنان این مناطق از خانه های خود گریخته و آواره شده اند.

به گزارش خبرگزاری راشاتودی، سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد که در پی تهاجم نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه حدود ۱۰۰ هزار نفر با ترک خانه های خود در این مناطق آواره شده و بدین ترتیب، بر شمار ساکنان پناهگاهها و مدارس افزوده اند.

خبرگزاری رسمی فرانسه نیز به نقل از حکومت خودمختار کردستان در شمال شرق سوریه اعلام کرد که به منظور حفاظت از آوارگان در برابر گلوله باران ارتش ترکیه، اردوگاه آوارگان «مبروکا» در ۱۲ کیلومتری جنوب مرز ترکیه- سوریه با ۷۰۰۰ آواره بطور کامل تخلیه می شود.

گفتنی است که ترکیه روز جمعه با تشدید حملات هوایی و توپخانه ای خود به شمال شرق سوریه، بر گستره عملیات تهاجمی خود علیه شبه نظامیان کُرد افزود.

حمله توپخانه‌ای ترکیه به نیروهای آمریکایی در سوریه و واکنش پنتاگون

به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بروک دیولت» سخنگوی پنتاگون، بامداد امروز- شنبه- اعلام کرد که نیروهای آمریکایی تحت آتش توپخانه‌ای از سوی مواضع نیروهای ترکیه در نزدیکی شهر کوبانی( عین العرب) واقع در مرزهای شمالی سوریه قرار گرفتند.

این سخنگو تصریح کرد، حمله مذکور راس ساعت 9 شب انجام شد و توپخانه ترکیه تا محدوده 100 متری منطقه امن حضور نیروهای آمریکایی را هدف قرار داد و نیروهای ترکیه از حضور نیروهای آمریکایی در این منطقه باخبر بودند.

وی هشدار داد، ایالات متحده آماده است به هرگونه تجاوزی با «اقدام دفاعی فوری» پاسخ دهد.

سخنگوی پنتاگون در ادامه خاطرنشان کرد که این حمله تلفاتی در میان نظامیان آمریکایی نداشته است و «نیروهای آمریکایی از کوبانی» عقب‌نشینی نکرده‌اند.

این مقام نظامی آمریکایی گفت: «ایالات متحده موضع خود مبنی بر مخالفت با اقدام نظامی ترکیه در سوریه، به‌ویژه عملیات ترکیه خارج از منطقه سازو کار امنیتی و در مناطقی، که تُرک‌ها می‌دانند نیروهای آمریکایی در آنجا مستقر هستند، را حفظ می‌کند.»

وی افزود: «ایالات متحده می‌خواهد ترکیه از اقداماتی، که به اقدام دفاعی فوری می‌انجامد، اجتناب کند.»

در حالی‌که، وزارت دفاع ترکیه طی بیانیه‌ای، گزارش‌ها در خصوص حمله به یک مقر نیروهای آمریکایی را رد کرد و مدعی شد که ارتش ترکیه به هنگام پاسخ دادن به آتشباری شبه‌نظامیان کُرد، که در نزدیکی یک پایگاه آمریکایی حضور داشتند، تمامی اقدامات ضروری و لازم را انجام دادند که به نیروهای آمریکایی آسیبی وارد نشود.

وزارت دفاع ترکیه افزود، نیروهای ارتش ترکیه به آتشباری نیروهای شبه‌نظامی کُرد از نزدیکی شهرک «سورک» در حومه کوبانی در خاک سوریه پاسخ دادند.

در عین حال به وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که چنین حمله ای را تکذیب می کند

ترکیه اخبار حمله به مواضع آمریکا در شمال سوریه را تکذیب کرد

وزارت دفاع ترکیه اخبار منتشر شده در خصوص حمله ارتش این کشور به مواضع آمریکا در سوریه را تکذیب کرد.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که ارتش این کشور تدابیر لازم را برای آنکه مواضع آمریکا در سوریه مورد حمله قرار نگیرد اتخاذ کرده است.

وزارت دفاع ترکیه اخبار منتشر شده در خصوص اینکه ارتش این کشور یک ایست بازرسی متعلق به نظامیان آمریکایی را در شرق فرات واقع در شمال سوریه هدف قرار داده تکذیب کرد.

این وزارتخانه اعلام کرد: عناصر تروریست در یک کیلومتری جنوب ایست بازرسی مذکور اقدام به شلیک گلوله کرده اند.

پیشتر اخباری منتشر شده بود که همزمان با حمله نظامی ارتش ترکیه به مواضع نیروهای کُرد وابسته به یگانهای مدافع خلق و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه و گلوله باران نیروهای نظامی آمریکا توسط ارتش ترکیه، انفجاری در نزدیکی یک پایگاه نظامی آمریکایی واقع در شهر کوبانی سوریه به وقوع پیوست.

تظاهرات ساکنان حسکه علیه تجاوزات ترکیه

در واکنش به تجاوزات ترکیه که نام «چشمه صلح» بر آن نهاده شده است، ساکنان استان‌ حسکه به خیابان‌ها آمدند و این تجاوزات را محکوم کردند.

معترضان در در برابر ساختمان دادگستری حسکه و میدان «السبع بحرات» شهر قامشلی گرد هم آمدند و مراتب اعتراض خود را به اقدامات شبه‌نظامیان کُرد نیز اعلام کردند.

به گزارش سانا، معترضان با در دست داشتن پلاکاردهایی از شبه‌نظامیان کُرد نیروهای دموکراتیک خواستند که «یا به آغوش میهن بازگردند یا بروند».

برخی از کارکنان شورای شهر حسکه نیز بنرهایی آماده و تأکید کردند که باید تمامیت ارضی و حاکمیت ملی سوریه حفظ شود و ساکنان حسکه نیز بر این مسئله اصرار دارند.

برخی از معترضان نیز پلاکاردهایی در دست داشتند که در آن بر سرنگونی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه تأکید شده بود.

وزارت خارجه سوریه طی روزهای گذشته، عملیات ترکیه را حکوم و از آن تحت عنوان اشغالگری یاد کرده است. این نهاد سوری تأکید کرد که با این تجاوز مقابله خواهد کرد.

پیش از این، بارها مسئولان سوری به کُردهای وابسته به آمریکا گفتند که با دولت سوریه مذاکره کنند و وارد بازی نشوند که هیچ نتیجه‌ای جز شکست در انتظارشان نخواهد بود. این شبه‌نظامیان اما بر ادعاهای خود برای تشکیل خودمختاری تأکید داشتند و در برخی موارد، دمشق را به عملیات نظامی تهدید کردند.

رئیس موساد حسن نصرالله و سلیمانی را تهدید به ترور کرد

«یوسی کوهن» رئیس سازمان جاسوسی اسرائیل، موساد، در مصاحبه‌ای تهدید به ترور «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان و «سرلشگر قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه ایران کرد تا به نوشته روزنامه «الاخبار» تهدیدات تل‌آویو در این روزها به بالاترین حد خود برسد.

کوهن در مصاحبه با روزنامه اسرائیلی «مشبحه» وابسته به «حریدیم‌ها» ادعا کرد: سلیمانی می‌داند که نابودی وی غیرممکن نیست اما او تاکنون اشتباهی انجام نداده که نامش در فهرست ترور موساد قرار بگیرد. فعالیت‌های سلیمانی در تمام مکان‌ها آشکار و ملموس است و او سیستمی عملیاتی ایجاد کرده که تهدیدی بزرگ برای اسرائیل به شمار می‌رود. می‌خواهیم برای همه روشن کنیم که ما هر کاری انجام می‌دهیم تا ایران قدرت نظامی هسته‌ای نداشته باشد، خواه با توافق باشد یا ابزار دیگری؛ همه گزینه‌ها روی میز است.

بر اساس این گزارش، کوهن در پاسخ به این سوال که چرا موساد تا کنون از ترور سید حسن نصرالله امتناع کرده، گفت: این سوال، درست نیست. سوال (درست) این است آیا نصرالله می‌داند ما گزینه‌ای برای نابودی وی داریم و پاسخ به این سوال، مثبت است.

«آویو کوخاوی» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم اسرائیل نیز هفته گذشته تهدید کرده بود «اجازه جنگ علیه اسرائیل را نخواهیم داد و اگر این اتفاق رخ دهد با قدرت پاسخ می‌دهیم».

روزنامه الاخبار در این باره گزارش داد، رژیم اسرائیل با این تهدیدات می‌خواهد به ایران و متحدان آن پیام دهد اگر آمریکا از درگیری اجتناب می‌کند «اراده و قدرت اسرائیلی» همچنان پابرجاست.

هوک: امنیت عربستان را تقویت می‌کنیم تا بتواند از خود دفاع کند | ترجمه: عربستان گاو خوبی است ولی وقت جنگ برود به جهنم!

«برایان هوک» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بامداد شنبه در مصاحبه‌ای گفت که عربستان سعودی شریک امنیتی آمریکا بوده و واشنگتن با ریاض منافع مشترکی دارد.

وی که با شبکه خبری العربیه مصاحبه می‌کرد، افزود: «بسیار مهم است که منطقه بتواند به توان بازدارندگی در مقابل تهران دست پیدا کند و جامعه بین‌الملل باید ایران را مورد بازخواست قرار دهد.»

هوک در ادامه این مصاحبه گفت که ایران باید همانند دیگر کشورهای جهان رفتار کند در غیر اینصورت شاهد فروپاشی اقتصادش خواهد بود و تا زمانی که ایران دیپلماسی را با خشونت پاسخ دهد به فشارها علیه تهران ادامه داده خواهد شد.

فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران به تصمیم واشنگتن برای اعزام نیرو و تجهیزات بیشتر به عربستان اشاره کرد و گفت که این اقدام سبب خواهد شد تا عربستان در جایگاه بهتری قرار بگیرد و در تقویت امنیت عربستان مشارکت خواهیم کرد تا این کشور بتواند از خود دفاع کند.

روز جمعه وزارت دفاع آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۳ هزار نیروی اضافی و دو اسکادران جنگنده و دو سامانه دفاع موشکی تاد و پاتریوت به عربستان ارسال خواهد کرد.

هوک در ادامه مصاحبه با متهم کردن ایران به حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی سعودی گفت که این حملات نشان از ضعف تهران دارد.

چندی پیش یگان پهپادی ارتش یمن به دو تاسیسات نفتی عربستان حمله کرد و سبب شد تا نیمی از تولید نفت سعودی‌ها متوقف شود.

آمریکا و برخی کشورهای غربی ایران را متهم به انجام چنین حمله‌ای کردند، ادعایی که مقامات ایران به شدت آن را رد کردند.

داعش مسئولیت انفجار قامشلی را بر عهده گرفت

به نقل از اسپوتنیک، خبرگزاری وابسته به داعش گزارش داد که این تشکیلات تروریستی مسئولیت انفجار روز گذشته در شهر قامشلی را به عهده می گیرد.

این خبرگزاری اعلام کرد که انفجار صورت گرفته با استفاده از یک خودروی بمبگذاری شده در نزدیکی یکی از ساختمانهای تحت کنترل نیروهای کرد در شهر قامشلی انجام شد.

رسانه‌های سوریه بعد از ظهر روز جمعه گزارش دادند، یک خودروی بمبگذاری شده در نزدیکی رستوران «الأومری» واقع در خیابان «منیر حبیب» منفجر شده و بر اثر آن چهار نفر کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: