پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

حزب کمونیست ترکیه: حزب عدالت و توسعه و آمریکا در سوریه شریک جرم‌اند.

حزب کمونیست ترکیه: حزب عدالت و توسعه و آمریکا در سوریه شریک جرم‌اند.

erdogan91919_t


منبع: چپ، پرتال خبری حزب کمونیست ترکیه
تارنگاشت عدالت


حزب کمونیست ترکیه: «حزب عدالت و توسعه و ایالات متحده در سوریه شریک جرم‌اند»

حزب کمونیست ترکیه درباره تهاجم نظامی به شمال سوریه، که در آن ترکیه به حملات زمینی و هوایی دست زده است، بیانیه‌ای منتشر کرد. حزب کمونیست ترکیه با فریاد کردن «دست‌ها از سوریه کوتاه!» می‌گوید حزب عدالت و توسعه و ایالات متحده به مدت هشت سال در سوریه شریک جرم هستند.

سوریه هشت سال است که دچار مصیبت است.

حدود هشت سال پیش در سوریه تظاهرات ضددولتی آغاز شد. این تظاهرات به زودی در شهرهای مشخصی به قیام و درگیری‌های مسلحانه مبدل شد. سپس همراه با درگیر شدن نیروهای خارجی، جنگ داخلی و اشغال به وسیله قدرت‌های امپریالیستی به سرکردگی ایالات متحده آغاز شد.

در آن‌زمان، نقشه‌های امپریالیسم ایالات متحده برای خاورمیانه در دست اجرا بود. دولت حزب عدالت و توسعه بیش از حد مشتاق بود در این نقشه‌ها نقش بازیگر اصلی را ایفا کند . ایالات متحده و حزب عدالت و توسعه تسلیح و تعلیم گروه‌های گوناگون را علیه دولت اسد در سوریه آغاز کردند. ناتو، «میت» (آژانس ملی اطلاعاتی ترکیه) و «سیا» همگی در سوریه گرد آمدند. باندهای جهادگرا به پیشرفته‌ترین سلاح‌ها مجهز شدند. از این باندها چندین ارتش تشکیل شد. ترکیه مسؤولیت تعلیم این ارتش‌ها را به عهده گرفت. گویا این کافی نبود، نشست‌هایی با نمایندگان این باندها در آنتالیا و استامبول برگزار شد. اعضای این باندها از ترکیه حقوق دریافت می‌کردند. حزب عدالت و توسعه از مداخله در امور سوریۀ همسایه فراتر رفت و نقش تحریک مستقیم یک حنگ داخلی را در سوریه عهده‌دار شد. اما، روند آن‌طور که ایالات متحده و حزب عدالت و توسعه پیش‌بینی کرده بودند، پیش نرفت. مردم سوریه علیه اشغال امپریالیستی و باندهای ارتجاعی مقاومت کردند.

از سوی دیگر، مردم سوریه در این هشت سال بهای بسیار سنگینی پرداختند. سوریه صدها هزار نفر را از دست داد. میلیون‌ها نفر آواره شده اند. آن‌ها در نیمه قرن بیست‌ویکم در معرض تاریکی قرون وسطایی قرار گرفتند. در برخی مناطق، اهالی مورد وحشیانه‌ترین بربریت و تعصب واقع شدند.

حزب عدالت و توسعه در هشت سال گذشته مرتکب جنایت شده است
سوریه هنوز تحت اشغال واقعی قرار دارد و یک کشور تقسیم شده است. باندهای جهادگرا و نیروهای مسلح آن‌ها هنوز در مناطق مشخصی به ارعاب و ترور دست می‌زنند.

حزب عدالت و توسعه طی هشت سال گذشته مرتکب جنایت بزرگی شده است. حزب عدالت و توسعه حاکمیت یک کشور دیگر را نادیده می‌گیرد.

آن‌ها آشکارا به باندهای جدایی‌طلب، جهادگرا پول و تعلیم می‌دهند و آن‌ها را به مثابه نیروهای مسلح در سوریه مستقر می‌کنند.

حزب عدالت و توسعه با ایالات متحده جنایتکاران اصلی در پشت تراژدی انسانی در سوریه هستند

حزب عدالت و توسعه با ایالات متحده جنایتکاران اصلی در پشت تراژدی انسانی در سوریه هستند . این جنایت، که آن‌ها به نام آوردن آزادی برای مردم سوریه به آن دست زدند، زخم بزرگی را باز کرده که برای سال‌ها نه فقط در سوریه، بلکه در کل منطقه التیام نخواهد یافت.

حزب عدالت و توسعه و ایالات متحده در جنایت در سوریه شریکند
نه حزب عدالت و توسعه و نه ایالات متحده آمریکا یا هر نیروی امپریالیستی دیگر نمی‌توانند برای مردم سوریه صلح بیاورند.

روشن است که لفاظی درباره صلح و آزادی از سوی کسانی که بر نیروهای امپریالیستی تکیه می‌کنند، کسانی که وضعیت را در مفاهیمی مانند دولت خودمختار، محل خاص، ناحیه‌گرایی- که چیزی به غیر از محصول استراتژی‌های امپریالیستی برای ایجاد تفرقه در میان مردم نیست- یا کسانی که بر این یا آن ناسیونالیسم تکیه می‌کنند، پوچ است.

تصمیم برای یک آینده مسالمت‌آمیز و شکوفا فقط به مردم سوریه تعلق دارد. مطالبات طبقه کارگر سوریه که طی هشت سال گذشته در برابر مداخله امپریالیستی مقاومت کرده است، روشن می‌باشد: استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی

تصمیم برای یک آینده مسالمت‌آمیز و شکوفا فقط به مردم سوریه تعلق دارد. مطالبات طبقه کارگر سوریه که طی هشت سال گذشته در برابر مداخله امپریالیستی مقاومت کرده است، روشن می‌باشد: استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی .

عملیات امروز حزب عدالت و توسعه علیه کشوری، که حاکمیت آن با دست‌آویز قرار دادن امنیت ترکیه نادیده گرفته می‌شود، غیرقابل قبول است.

به علاوه، این فاکت که این عملیات با ادعای بازگشت آوارگان سوری به خانه‌هایشان توجیه می‌شود چیزی به غیر از یک ریاکاری بزرگ نیست.

نیروهای امپریالیستی خطر واقعی برای امنیت ما هستند
خطر واقعی برای امنیت کشور ما ناتو، ایالات متحده و نیروهای امپریالیستی و آن‌هایی هستند که بر همکاری با آن‌ها پاقشاری می کنند.

صلح در سوریه فقط زمانی می‌تواند برقرار شود که همه امپریالیست‌ها و نیروهای اشغالگر از منطقه خارج شوند. این سوری‌ها هستند که می‌توانند آینده خویش را تعیین کنند.

حزب کمونیست ترکیه
کمیته مرکزی

 

دسته‌بندی شده در: بین المللی, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: