پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

بیست یکمین روز اعتصاب کارگران هفت تپه
#نان_کار_آزادی
#شادی_رفاه_آبادی

#اسماعیل_را_گرفتن_ما_همه_بخشی_هستیم_

#کارخانه_پادگان_نیست_

کارگران نیشکر هفت تپه در حمایت از همکاران اخراجی وسایر مطلبات خود امروز یکشنبه در حالی به اعتصاب خود ادامه دادند که از دیروز بعداز ظهر نیروهای امنیتی در محوطه کارخانه مستقر شده اند!!؟

✔️صحبت های ابراهیم عباسی منجزی 👆

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه هرگونه تعرض به کارگران را محکوم کرده وخواهان رسیدگی هرچه سریعتر به خواست و مطالبات کارگران و پایان دادن به پرونده سازی های امنیت بوده و همچنین خواستار آزادی فوری بی قید شرط اسماعیل بخشی میباشد.

۲۱ مهر ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

photo_2019-10-13_09-36-52

مخالفت دادستان تهران با آزادی مشروط محمود بهشتی

حسین تاج (وکیل محمود بهشتی لنگرودی) در تماس با خبرنگار ایلنا، از مخالفت با آزادی مشروط این فعال صنفی معلمان خبر داد.
به گفته‌ی این وکیل دادگستری؛ این درخواست با موافقت مسئولان زندان و ضابطین به مرجع قضایی ارسال شده بود که از سوی دادستان تهران با آن مخالفت شد.

تاج تاکید کرد: این درخواست مجددا تقدیم خواهد شد و امیدوارم دادستان با توجه به وضعیت موکل، با آن موافقت نماید.

لازم به ذکر است که این معلم زندانی تاکنون بیش از 35 ماه از دوران 60 ماهه محکومیت خود را سپری کرده است و این در حالیست که مطابق ماده 58 قانون مجازات اسلامی، ایشان پس از سپری کردن 20 ماه (یک سوم دوران محکومیت )مشمول قانون آزادی مشروط می گردیدند.

t.me/vahedsyndica

نظر مردم بی گناه کرد سوریه در مورد حمله ترکیه،: آمریکا ما را فروخت

به نقل از شبکه تلویزیونی العربیه، آوارگان کرد در شمال شرق سوریه که در پی تهاجم نظامی ترکیه، در شرایط مصیبت باری قرار دارند،‌ تاکید کردند آمریکا آنها را فروخت.
ادامه حملات هوایی و توپخانه ای ارتش ترکیه به شهرها و روستاهای شمال شرق سوریه، باعث آواره شدن دهها هزار خانواده شده است.
یک زن از آوارگان کرد در این منطقه در حالی که فرزند کشته شده خود را در آغوش گرفته بود، گفت:”اردوغان از جان ما چه می خواهد؟ او از این کودک کشته شده چه می خواست؟ آمریکا ما را فروخت. آمریکاییها کجا هستند؟ حقوق انسانی ما چه می شود؟ آنها کجا هستند. آیا ما انسان نیستیم؟ “
یکی دیگری از اهالی این منطقه گفت:”فقط شاهد محکومیت های بین المللی هستیم، اما هیچ اقدام عملی صورت نمی گیرد. جامعه جهانی چرا در برابر کشته شدن غیرنظامیان کاری انجام نمی دهد؟ بیشتر قربانیان حملات موشکی و توپخانه ای ترکیه، غیرنظامیان هستند. جامعه جهانی به منظور حفظ جان غیرنظامیان، باید برای توقف این حملات تلاش کند.“

کردها از کشته شدن ۷۵ سرباز ترک در سوریه خبر دادند

نیروهای قسد سوریه به مواضع ارتش ترکیه در راس العین حمله کردند .

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فیرات کرد در نتیجه این حمله ۷۵ سرباز ترک کشته شده و هفت تانک نابود شد.

بر اساس خبرها، ۱۹ تن دیگر از سربازان ترک در نتیجه حملات کردها زخمی شده اند.

روز شنبه وزارت دفاع ترکیه اطلاع داد که شهر مهم استراتژیکی راس العین تحت کنترل نیروهای مسلح ترکیه و مخالفین ارتش ملی سوریه در آمده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه از آغاز عملیات نظامی «چشمه صلح» در سوریه خبر داد.

اردوغان در توئیتی نوشت: عملیات» چشمه صلح » توسط نیروهای مسلح ترکیه به همراه ارتش آزاد سوریه علیه حزب کارگران کردستان و داعش در شمال سوریه آغاز شد. اهداف ما نابود کردن کریدور تروریستی است که آنها در تلاش هستند تا در مرزهای جنوبی ما ایجاد کنند و همچنین به ارمغان آوردن صلح و آرامش برای منطقه است.

اردوغان از برخورد با ارتش سوریه در «تل رفعت» و «منبج» جلوگیری می‌کند

در حومه شهر «تل رفعت»، که تحت کنترل ارتش سوریه است و همچنین اطراف شهر «منبج» آرامشی شکننده حاکم است.

کارشناسان نظامی معتقدند که «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه حداقل در شرایط فعلی مناطق منبج و تل رفعت را از دایره نفوذ نیروهایش در شمال سوریه مستثنی کرده است تا بتواند تمرکز ارتش ترکیه را وقف حمله به نوار مرزی شرق فرات برای ایجاد «منطقه امن» کند. هر چند درگیری‌هایی در اطراف این دو شهر در جریان است.

کارشناسان نظامی به روزنامه «الوطن» سوریه اعلام کردند که تحولات نفوذ ترکیه به شمال شرقی سوریه نشان می‌دهد که ارتش ترکیه و همپیمانان آن از هرگونه برخورد مستقیم با ارتش سوریه اجتناب می‌کنند.

کارشناسان تأکید کردند، ارتش سوریه مناطق تل رفعت و منبج، که در خطوط تماس مناطق تحت اشغال ترکیه و گروه شورشی «ارتش آزاد سوریه»- همپیمان آنکارا- واقع هستند را در صدر اولویت‌های خود قرار دهد تا کنترل بر تل رفعت را حفظ کند و منبج را به آغوش دولت سوریه بازگرداند، که مهم‌ترین دغدغه‌اش آزادسازی هر وجب از خاک این کشور است.

گزارش‌ها از دیگر تحولات میدانی حاکی‌ است که طبق اعلام منابع محلی، ارتش سوریه تجهیزات نظامی بیشتر به شهرک «العریمه» و به خط مرزی فاصل بین منبج و شهر «الباب» در شمال غربی منبج اعزام کرده است که ارتش ترکیه در آنجا مستقرند. افزون بر این، پلیس نظامی روسیه نیز در حال گشت‌زنی در مرزهایی است که منبج را از مناطق تحت سیطره ارتش ترکیه و همپیمانانش از محور جنوب غربی این شهر جدا می‌کند.

سرکوب معترضان سیاست های نئولیبرالی ماکرون در فرانسه

به نقل از خبرگزاری فرانسه، هزاران نفر از فعالان مبارزه با سیاست های نئولیبرالی ماکرون روز شنبه در شهر تولوز فرانسه که به عنوان «مرکز ملی» برای چهل و هشتمین اقدام این جنبش تعیین شده بود، تجمع کردند که این تجمع با درگیری‌های متعدد با نیروهای امنیتی همراه شد.
نیروهای امنیتی با استفاده گسترده از گاز اشک آور برای متفرق کردن تجمع، 17 نفر از تظاهر کنندگان را بازداشت کردند.
در شهرهای دیگر فرانسه نیز صد ها نفر در متز، پاریس، بوردو و به ویژه لیل تظاهرات کردند.
در تولوز از آغاز تظاهرات که مهم ترین تظاهرات در طول چند هفته اخیر بود، حوادثی رخ داد و نیروهای امنیتی که به صورت گسترده مستقر بودند، موفق شدند تجمع را پراکنده کنند.
یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه اعلام کرد گروه های زیادی از تظاهر کنندگان تا ساعات ابتدایی شب در بلوارها و خیابان های تجاری مرکز تولوز با سر دادن شعارهای «ما اینجا هستیم حتی اگر مکرون نخواهد، ما اینجا هستیم»، راهپیمایی کردند. اما تظاهر کنندگان موفق نشدند خود را به میدان نمادین کاپیتول برسانند که پلیس دسترسی به آنجا را روز قبل ممنوع کرده بود.
در این تظاهرات اعلام نشده در شهری که از آغاز جنبش در هفدهم نوامبر، پایگاه آن به شمار می رود، افراد بسیار کمی جلیقه های زرد به تن کرده بودند.
مرکز پلیس اوت-گارون (Haute-Garonne) اعلام کرد «تظاهرات که هزاران نفر در آن تجمع کرده بودند»، در حال متفرق شدن بود و 17 نفر به علت حمل اشیا ممنوع و پرتاب آنها به طرف ماموران پلیس و رفتار خشونت آمیز با ماموران و ممنوعیت شرکت در تظاهرات بازداشت شدند.
دستگاه های دولتی از زخمی شدن سطحی یک تظاهر کننده و یک مامور پلیس خبر دادند.
ناتالی، تظاهر کننده 60 ساله ای که تحت مراقبت «پزشکان مستقر در خیابان» قرار گرفته بود، اعلام کرد «پلیس با ممنوع کردن تظاهرات، با ما مانند سوسک رفتار می کند».
وی همچنین گفت «در یک لحظه که من در مقابل ویترین یک کافی شاپ بودم، پلیس گاز اشک آور شلیک کرد و گاز اشک آور مانند باران بر سر ما ریخت. انفجار گاز اشک آور باعث بریده شدن انگشتم شد».
کمی دورتر از او، روی یک دستگاه ویلچر اودیل مورن، رئیس انجمن هندی-سوسیال و از طرفداران جنبش فعالان مبارزه با سیاست های نئولیبرالی ماکرون تولوز از یک «بدرفتاری نهادینه» صحبت کرد.
وی گفت «دولت به مطالبات ما با گاز اشک آور و به مطالبات افراد ضد خشونت با نیروهای ضد شورش پاسخ می دهد».

مخالفت روسیه با بیانیه شورای امنیت سازمان ملل درباره عملیات نظامی ترکیه در سوریه

اسپوتنیک: به گفته منابع خبری روسیه از بیانیه شورای امنیت سازمان ملل درباره عملکرد ترکیه در سوریه حمایت نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، به گفته منابع خبری روسیه با بیانیه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل درباره وضعیت حول عملیات نظامی ترکیه در سوریه مخالفت کرده است.

روز گذشته اقدامات آنکارا در کشور همسایه خود توسط اعضای شورای امنیت مورد بحث قرار گرفت، اما سند نهایی تصویب نشد. در پیش نویس سند اعضای شورای امنیت از آنکارا می خواهند که خصومت‌ها در کشور همسایه را متوقف کند. روسیه پیش نویس این بیانیه را تأیید نکرد، زیرا مطابق با موضع مسکو نبود.

پیشتر وزارت خارجه روسیه اعلام کرده بود که برای جلوگیری از بی ثبات سازی بیشتر اوضاع در شمال شرقی سوریه و جلوگیری از کشته شدن غیرنظامیان، روسیه از همه طرف‌ها درگیری می‌خواهد با خویشتنداری و دقت بسیار عمل کنند و تمامی کشورها باید به حاکمیت ارضی سوریه احترام بگذارند.

امروز در این جلسه گزینه آمریکایی که در آن واشنگتن و همچنین شرکای اروپایی‌اش نسبت به عملکرد ترکیه در سوریه ابراز نگرانی کردند، مورد بررسی قرار گرفت.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در 9 اکتبر از آغاز عملیات نظامی ترکیه «سرچشمه صلح» در سوریه خبر داد. به گفته وی، هدف از این عملیات مبارزه با شبه نظامیان کرد و تروریست های گروه دولت اسلامی (ممنوع در فدراسیون روسیه) در مناطق مرزی در شمال شرقی سوریه است.

۵ کشته در تظاهرات ضد دولتی اکوادور

سازمان «مدافع مردم اکوادور» اعلام کرد، ۵ نفر در تظاهرات ضد دولتی دراین کشور کشته شده اند.

سازمان «مدافع مردم اکوادور» در گزارشی اعلام کرد در تظاهرات ضد دولتی در این کشور تاکنون ۵ نفر کشته، ۵۵۴ نفر زخمی و ۹۲۹ نفر نیز بازداشت شده اند.

این ارقام، از زمان آغاز تظاهرات مردمی اکوادور که در ۳ اکتبر به وقوع پیوست ثبت شده است.

خبرهای منتشر شده از اکوادور، همچنین حاکی از آن است که شمار کشته شدگان، زخمی ها و بازداشتی ها در این کشور رو به افزایش است.

مردم اکوادور، به ویژه بومیان این کشور در اعتراض به برنامه های اقتصادی دولت خائن و دست راستی » لنین مورنو » رئیس جمهوری وهمکاری وی با صندوق بین المللی پول برای گرفتن وام و اجرای اصلاحات اقتصادی از هفته گذشته تظاهرات گسترده ای علیه دولت برگزار کرده اند.

گستردگی این تظاهرات به حدی بوده است که تولید نفت اکوادور نیز به سبب ورود مردم به مناطق نفتی و پالایشگاهی، و کنترل برخی از چاه های نفت این کشور با اختلال مواجه شده است.

هفته گذشته در پی عملیاتی شدن طرح حذف یارانه‌های سوخت، رانندگان تاکسی، اتوبوس‌ها و کامیون‌ها خیابان‌های «کیتو» Quito پایتخت و «گوایاکیل» Guayaquil دومین شهر اکوادور را مسدود کردند.

دولت اکوادور برابر خیانت به قانون اساسی کشورش و لغو پناهندگی سیاسی و تحویل ژولیان آسانژ مبارز افشاگر و آزادیخواه به انگلیس با هدف تحویل وی به رژیم امپریالیستی آمریکا از »صندوق بین‌الملل پول« وام دریافت کرد و در
ازای این دریوزگی متعهد شده دست به رفورم های نئولیبرالی بر علیه زحمت‌کشان اکوادور بزند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: