پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

کارگران و زحمتکشان

انسانهای آزادیخواه و برابری طلب :

امیرحسین محمدی فرد ، ساناز اللهیاری و امیر امیرقلی از اعضای نشریه گام بیش از ٦ماه است که در بازداشت و بلاتکلیفی بسر می برند. پس از اعتراضات و اعتصابات شورآفرین سال گذشته کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و فولاد اهواز که با طرح شعارهایی در تایید ایجاد برپایی مجامع عمومی و شوراهای کارگری و اقدامات عملی در همین راستا باعث بوجود آمدن موج وسیعی از حمایتها از طرف کارگران در بخشهای مختلف گردید و جان و رمقی تازه در کالبد همیشه زنده جنبش کارگری دمید و در این میان رفقای نشریه گام که همواره خود را بعنوان صدای کارگران و تریبونی برای عنوان کردن خواستها و مطالبتشان می دانستند پس از شروع این اعتراضات با سلسله مقالات و مصاحبه با رهبران کارگران و درج خبرهای روزانه حمایت خود را از این اعتراضات نشان داده و در همان حال به وظیفه طبقاتی خود عمل نمودند.
این حمایتهای بی دریغ از چشم حافظان سرمایه دور نماند و با پرونده سازی سعی در خاموش کردن این صدای رسا و دلیر کارگران و زحمتکشان نمودند. پس از دستگیری وسیع کارگران نیشکر هفت تپه و فولاد و رهبرانشان اینبار بسراغ نشریه گام آمدند و در نوبت اول اقدام به بازداشت عسل محمدی یکی از اعضای نشریه گام نموده که پس از طی بیش از یکماه بازداشت با وثیقه از زندان آزاد گردید و در نوبت دوم امیرحسین محمدی فر ، ساناز اللهیاری و امیر امیرقلی از اعضای هیات تحریه نشریه گام دستگیر گردیده و تا کنون که بیش از ٦ماه از بازداشت آنها می گذرد در بلاتکلیفی بسر می برند.
اینجانبان نویسندگان این بیانیه مرتضی صیدی و رامین کریمی بعنوان همکارهای نشریه گام که در دو شماره افتخار همکاری با این رفقا را داشته ایم ضمن اعلام حمایت قاطع خود از اعضای نشریه گام هرگونه پرونده سازی و انتصاب اتهامهای واهی و نخ نما به این رفقا را غیرواقعی می دانیم و بعنوان کارگران ساختمانی که در مدتی کوتاه با نشریه گام همکاری داشته ایم در پیشگاه طبقه کارگر و افکار عموم مردم جامعه شهادت می دهیم که رفقای نشریه گام بعنوان فرزندان صادق طبقه کارگر تنها به وظیفه خود در اطلاع رسانی اعتراضات کارگران عمل کرده اند و در زمانه ای که با حضور رسانه های بیشمار و رنگارنگ بورژوازی تنها در خدمت و توجیه عملکردهای انسان ستیز صاحبان سود و سرمایه است اینان تنها بخاطر عمل به وظیفه انسانی و طبقاتی خویش و پاسداشت و حرمت قلم اکنون در زندان می باشند.
در پایان و با احترام به تصمیم امیرحسین محمدی فرد و ساناز اللهیاری در اعلام اعتصاب غذا تا زمان رسیدن به خواسته های خود و دیگر زندانیان هفت تپه ، اما در تقاضایی رفیقانه از آنها خواستاریم که به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

زنده باد همبستگی طبقاتی کارگران

مرتضی صیدی – کارگر سنگ کار و نماکار ساختمان
رامین کریمی – کارگر نقاش ساختمان
@gam1395

photo_2019-10-16_08-47-43

کارگران کارخانه #آذرآب اراک امروز سه شنبه 23 مهر بار دیگر در اعتراض به خصوصی‌سازی و بلاتکلیفی شغلی و معیشتی‌ تجمع کردند.

۲۳ مهر ۹۸

اعضای هیات تحریریه نشریه گام و کارگران زندانی هفت تپه شایسته بیشترین میزان حمایت و احترام از طرف طبقه کارگر می باشند.

 

ایران – اجتماعی
تحصن شبانه‌ی دانشجویان خوابگاه پسران دانشگاه علم و صنعت
۲۴ مهر ۹۸ : در اعترض به مسمومیت غذایی ۶۰تن ازدانشجویان دانشگاه علم وصنعت شب گذشته دانشجویان دریک حرکت اعتراضی دست به تجمع ا شبانه علیه کارکنان حکومتی این داانشگاه زدند

به دام افتادن نظامیان فرانسه در سوریه

macron_assad


ترجمه توسط  حمید محوی


رئیس جمهور امانوئل مکرون در پایان شب 13 اکتبر 2019 با شورای دفاع خود در پست فرماندهی ژوپیتر در الیزه گردهمآئی تشکیل داد تا برای نیروهای نظامی و غیر نظامی مستقر در شمال سوریه تصمیم بگیرد.

به شکل سرّی رئیس جمهور مکرون به پایگاهی که پیش از این رئیس جمهور پیشین فرانسه فرانسوآ هولاند ایجاد کرده بود 8 پایگاه نظامی اضافه کرد. این 9 پایگاه از دیدگاه حقوق بین الملل غیر قانونی است.

مأموریت این پایگاه ها پشتیبانی از تجزیۀ سوریه و ایجاد دولت جدید، «روژاوا» (کردستان) بود.

او در عین حال به ادارۀ کل امنیت خارجی (DGSE) دستور داده بود که پیوستن آنارشیستهای فرانسوی به صفوف یگانهای مدافع خلق کرد(YPG) [1] را تسهیل سازد، که یکی از آنها به فرانسه بازگشته و بر آن بوده که یک بالگرد ژاندارمری را مورد اصابت قرار دهد [2].

او علاوه بر این جابجائی سازمان غیر دولتی بشر دوستانه را زیر کنترل نظامیان تشویق کرده بود. نمی دانیم آیا شورای دفاع به موقع از توافق، گفتگوی در همان موقع با ارتش روسیه در پایگاه هوائی حمیمیم، بین یگانهای مدافع خلق کرد و جمهوری عرب سوریه مطلع بوده یا نه.

پرسونل فرانسوی در طول سه سال بی آنکه اجازۀ مداخله داشته باشند، شاهد بوده اند که چگونه عناصر کُرد علیه آشوریان مسیحی و عربهای مسلمان در شمال شرقی سوریه به جنایت علیه بشریت مبادرت ورزیده اند.

پرسونل فرانسوی عقب نشینی نکرده بودند تا 6 اکتبر کاخ سفید فرانسه را از نزدیک بودن حملۀ ترکیه مطلع کرد که 9 اکتبر آغاز شد.

امروز، در غیبت نیروهای ایالات متحدۀ آمریکا، پرسونل فرانسوی بین دو آتش به دام افتاده اند : از یک سو ارتش ترکیه که رئیس جمهور وقت فرانسه در سال 2015 به آن خیانت کرد، از سوی دیگر هم پیمانان پیشین کُرد در اتحاد با جمهوری عرب سوریه که فرانسه علیه آن مبارزه می کند.

Afrika'nın doğalgaz merkezi Nijerya copy

قانونگذاران آمریکایی آشکارا در خدمت جنگ افروزی آمریکا در سوریه

مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه به قطعنامه‌ای که برای اعلام مخالفت رسمی با تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا جهت خروج نظامیان کشور از سوریه تدوین شده رأی خواهند داد.

پایگاه خبری «هیل» نزدیک به کنگره آمریکا به نقل ا یک سخنگوی «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به رأی گذاشته‌ شدن این قطعنامه فراحزبی را تأیید کرد.

پلوسی و «چارلز شومر»، رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنای آمریکا قبل از رأی‌گیری از نمایندگان جمهوری‌خواه خواسته‌اند از این قطعنامه حمایت کنند.

به نوشته هیل، تصویب فراحزبی این قطعنامه در مجلس نمایندگان آمریکا می‌تواند «میچ مک‌کانل»، رهبر جمهوری‌خواهان مجلس سنای آمریکا را برای برگزاری رأی‌گیری مشابه در این مجلس تحت فشار قرار دهد.

پلوسی و شومر در بیانیه‌ای مشترک خاطرنشان کرده‌اند: «هرج و مرج و ناامنی ایجادشده در سوریه به دلیل تصمیم فاجعه‌بار ترامپ جهت خروج نابهنگام از شمال سوریه نیازمند رهبری قوی و هوشمندانه از سوی کنگره است.»

آنها گفته‌اند قطعنامه‌ای که قرار است روز چهارشنبه به رأی گذاشته شود از «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه نیز می‌خواهد به اقدامات یکجانبه نظامی در سوریه پایان دهد.

هفته گذشته ترامپ بعد از مکالمه تلفنی با «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه، اعلام کرد که ارتش آمریکا در آستانه عملیات ارتش ترکیه در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه، این مناطق را ترک می‌کند.

بر اساس توافق صورت‌گرفته میان واشنگتن و آنکارا، قرار است ترکیه در ازای عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی، نگهداری چند هزار اسیر داعشی را که در حال حاضر در اختیار شبه نظامیان کرد هستند، بر عهده بگیرد.

ترکیه بعد از اعلام تصمیم ترامپ و به بهانه ایجاد یک «منطقه امن» برای اسکان آوارگان سوری، عملیاتی نظامی را در شمال سوریه آغاز کرده است. بنا بر اعلام آنکارا، ارتش ترکیه قصد دارد تا عمق ۳۰ تا ۳۵ کیلومتری سوریه پیشروی کند. شبه‌نظامیان کرد در سوریه تصمیم آمریکا برای عقب‌نشینی را «خنجر از پشت» توصیف کرده‌اند.

آنکارا و دمشق بر اساس توافق آدانا نگرانی های خود را حل کنند

سرگئی لاوروف گفت:ما نگرانی ترکیه درباره امنیت مرزهایش را درک می کنیم و همزمان بر ضرورت بررسی نگرانی ها در چارچوب توافقنامه موجود بین دمشق و آنکارا یعنی توافقنامه آدانا در 1998 تاکید می کنیم.
سرگئی لاوروف گفت: متاسفانه، اجرای موثر این توافقنامه که شامل تلاش های مشترک برای سرکوب فعالیت تروریستی در مرز بین ترکیه و سوریه است با اقدامات آمریکایی ها و ائتلافی که آنها در شرق رودخانه فرات هدایت می کردند، با دشواری روبرو شد.
وزیر امور خارجه روسیه گفت: رئیس جمهور اردوغان با رئیس جمهور پوتین قبل از تماس مولودچاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه با من، تماس گرفت. ما یک کانال کاهش تنش، یک کانال ارتباطی منظم داریم و طرف های ما با یکدیگر در تماس هستند. ما تمایل به حل شدن هرچه سریعتر اوضاع براساس احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت مستقل سوریه داریم.

آمریکا ۵۵.۴ میلیارد دلار سلاح به دولت‌های خارجی فروخته است

مقام آمریکایی روز سه‌شنبه گفته فروش سلاح توسط آمریکا به دولت‌های خارجی با کاهش جزئی نسبت به سال مالی گذشته تا ۳۰ سپتامبر سال جاری به ۵۵.۴ میلیارد دلار رسیده است.

دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا با کاستن از موانع و محدودیت‌های فروش سلاح و تجهیزات نظامی به کشورهای خارجی صادرات این محصولات بین ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ را ۳۳ درصد افزایش داد.

دولت آمریکا پس از رونمایی از طرحی موسوم به «آمریکایی بخر» در سال ۲۰۱۸، محدودیت‌ها برای فروش تجهیزات نظامی به دولت‌های خارجی را کاهش داد و مقام‌های آمریکایی را به نقش‌آفرینی بیشتر برای بازاریابی جهت صنعت سلاح این کشور ترغیب کرد.

دولت‌های خارجی برای خرید سلاح از شرکت‌های آمریکایی دو راه پیش رو دارند: معاملات تجاری مستقیم که برای آن بین دولت یک کشور و شرکت آمریکایی مذاکره انجام می‌شود و خریداری از طریق صادرات آمریکا که طی آن دولت یک کشور خارجی با یک مقام وزارت دفاع آمریکا در پایتخت کشور خودش تماس می‌گیرد. فروش این تجهیزات با هر دو روش نیازمند مجوز دولت آمریکا است.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: