پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزيده

غارت منازل در راس العین و تل ابیض به دست عوامل مورد حمایت ترکیه

تروریست‌های اسلامی وابسته به ترکیه به اقدامات تروریستی در تل ابیض و راس العین ادامه می دهند و اثاثیه منازل مردمانی که از دست اقدامات وحشیانه آنها فرار کرده اند، را به یغما می برند.

العهد گزارش داد: شبه نظامیان وابسته به ترکیه به اقدامات تروریستی در تل ابیض و راس العین ادامه می دهند و اثاثیه منازل مردمانی که از دست اقدامات وحشیانه آنها فرار کرده اند، را به یغما می برند.

این رسانه می نویسد: ارتش ترکیه و گروههای تروریستی مورد حمایت که در راس العین و تل ابیض دست به فساد، سرقت و ارتکاب اقدامات ضدبشری می زنند و این مشابه اقداماتی است که آنها در عفرین مرتکب شدند.

العهد به نقل از جوانی به احمد که در مرکز اسکان آوارگان در شهرک صفیا در حومه حسکه قرار دارد، آورده است: ما منزلمان را ر راس العین رها کردیم. ارتش ترکیه و شبه نظامیان وابسته به آن هنگام ورود به شهر دست به اقدامات ضد بشری زدند. وضعیت ما به مثابه وضعیت کسانی است که خانه و دارایی ها و اراضی خود را رها کردند. یکی از همسایگان به ما گفت که شبه نظامیان وابسته به ترکیه دست به چپاول خانه ها می زنند و از اثاثیه و ادوات منزل چیزی نمانده است. این تروریستها بر اثر اموال دزدی به جان هم افتاده اند.

وقتی پلیس اسرائیل «برای تفریح» جوان فلسطینی را هدف قرار می‌دهد

روز شنبه ویدئویی به شبکه‌های اجتماعی درز کرد که نشان می‌دهد نظامیان (پلیس مرزی) اسرائیلی یک جوان فلسطینی را از پشت سر و در حالی که وی دستان خود را بالا گرفته و با فاصله زیاد در حال دور شدن است، هدف قرار می‌دهند.

آنطور که در این ویدئو مشخص است، نظامیان اسرائیلی ابتدا به این جوان فلسطینی که کارت تردد مخصوص فلسطینی‌ها را نشان می‌دهد، می‌گویند که حق عبور ندارد و باید از آن نقطه دور شود. این جوان آنطور که نظامیان گفتند عمل کرده و در حالی که دستانش را بالا گرفته، دور می‌شود. با این وجود، اسرائیلی‌ها به سمت این جوان تیراندازی می‌کنند و او در حالی که از درد فریاد می‌کشد، نقش بر زمین می‌شود.

پایگاه «تایمز اسرائیل» نوشته است که به نظر می‌رسد این اقدام در تونلی در مرکز کرانه باختری رخ داده و نظامیانی هم که به سوی این جوان فلسطینی شلیک کرده‌اند، از اعضای پلیس مرزی این اسرائیل هستند.

پلیس مرزی اسرائیلی در واکنش به انتشار این ویدئو بیانیه‌ای صادر و عنوان کرده است که این حادثه مربوط به یک سال و نیم پیش است. در این بیانیه ادعا شده است که فردی که این تیراندازی را انجام داده و دیگر نظامیان حاضر در این ویدئو، به عنوان «تنبیه» به واحدهای دیگر ارتش منتقل شده‌اند.

کانال ۱۳ تلویزیون اسرائیل گزارش داده است که گلوله شلیک‌شده به سمت این فلسطینی «پلاستیکی» بوده و میزان جراحات وارده به این فرد چقدر بوده است.

روزنامه «هاآرتص» هم نوشته است که در تحقیقات مربوط به این تیراندازی عنوان شده است که به نظر می‌رسد این نظامیان «به نوعی برای تفریح» به سمت این فلسطینی شلیک کرده‌اند.

پایگاه روزنامه ایندیپندنت: برای دیدن مطلب و ویدیو به این لینک مراجعه کنید

بومیان سرخ و سرخ‌های زحمتکش در دفاع از رئیس جمهور‌شان به خیابان آمدند

به نقل از بخش تصویری خبرگزاری فرانسه؛ زحمت‌کشان و بومیان بولیوی و هواداران ایوو مورالس، رئیس جمهور بولیوی که در انتخابات اخیر این کشور دوباره به ریاست جمهوری انتخاب شد، روز دوشنبه در حمایت از وی تظاهرات کردند.
این خبرگزاری تصاویری از تظاهرات بومیان سرخپوست بولیوی را در حمایت از مورالس نشان داد. فلیکس اوریا، رئیس سرخپوستان گفت: «در صورت امکان ما تا آخر خواهیم رفت، ما ترسو نیستیم».
وی افزود: «کاماچو (لوئیس فرناندو کاماچو از چهره‌های مخالف بولیوی) کسی نیست. او حق ندارد مهلت یک روزه، یک ساعته یا دو ساعته به برادر ما ,رئیس جمهور ما,بدهد تا او را به کناره گیری وادارد، ما مردم هستیم، رای ما کجاست؟»
آستبان یکی دیگر از روسای سرخپوستان گفت: «کاماچو هیچ قدرتی ندارد، ما هستیم که به او آخرین فرصت را میدهیم تا این کشور را ,بولیوی را، ترک کند».
کارلوس مسا نامزد شکست خورده در انتخابات ریاست جمهوری بولیوی روز یکشنبه خواهان برگزاری انتخاباتی جدید به منظور خروج کشور از بحران فعلی شد که پس از انتخابات دوباره و بحث انگیز مورالس در انتخابات آخر اکتبر به وجود آمده است.

روسیه: اتحادیه اروپا باید به دنبال جبران خسارات ایران باشد

عضو دومای روسیه با حمایت از اقدامات هسته ایران از اتحادیه اروپا خواست تا مکانیزم مالی برای جبران خسارات تحریم های امریکا علیه ایران را ایجاد کند.

به گزارش اسپوتنیک، لئونید اسلوتسکی ، رئیس کمیته امور بین الملل امور خارجه دوما گفت: اتحادیه اروپا اگر چه با صدای بلند از ایران خواسته است که به تعهدات خود بر تحقق توافق هسته ای بازگردد، بلکه باید مکانیزم مالی را برای جبران خسارات ناشی از تجدید تحریم های ایالات متحده را ایجاد نماید.

اسلوتسکی در سخنرانی خود در حمایت مالی از ایران گفت: «شرکای اروپایی دو ماه دیگر فرصت دارند تا از سقوط احتمالی توافق هسته ای با ایران جلوگیری کنند. برای انجام این کار ،اتحادیه اروپا نه تنها باید با صدای بلند از ایران بخواهد که به تعهدات خود بازگردد بلکه باید یک مکانیزم مالی را نیز برای جبران خسارات ناشی از از سرگیری تحریم های ایالات متحده علیه ایران ایجاد کند».

وی خاطرنشان کرد: روسیه ، به عنوان عضوی دائم در شورای امنیت سازمان ملل و یکی از طرفین توافق هسته ای ، مطمئناً نگران آنچه اتفاق می افتد، است.

اسلوتسکی به خبرنگاران گفت: «ما به اجرای كامل برجام توسط همه طرفین خود متعهد هستیم. تاكنون ، اطمینان در مورد برگشت پذیری همه اقدامات تهران وجود دارد و ثانیا ، فعالیت جدید نیز تحت كنترل آژانس انرژی هسته ای خواهد بود.»

وی در پایان با انتقاد از امریکا گفت: «وزارت امور خارجه آمریكا تصمیم ایران برای آغاز غنی سازی اورانیوم تا 5٪ در تأسیسات فردو را گامی بزرگ در جهت نادرست نامیده است. چنین بیانیه ای بی مسئولیت كامل سیاسی است. این جهت نادرست مستقیماً با خروج واشنگتن از برجام ارتباط دارد. خروج از توافق هسته ای دقیقاً مربوط به ایالات متحده است و آشکارا قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده است»

گفتنی است، امروز بر اساس دستور جدید حسن روحانی، مخزن (سیلندر) ۲۸۰۰ کیلویی که حاوی حدود ۲۰۰۰ کیلوگرم گاز هگزا فلوراید اورانیوم (UF6) است، تحت نظارت بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از انتقال از نطنز به سالن خوراک دهی مجتمع فردو قرار گرفت.

سازمان ملل: هر ۱۱ دقیقه یک کودک یمنی می میرد

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل خاطرنشان کرد، بیشتر کودکان یمنی، به دلیل کمبود آب و مواد غذایی جان خود را از دست می‌دهند.

حدود ۱۱ میلیون کودک در یمن زندگی می کنند که تقریبا همه آنها به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

«مارک لوکوک» Mark Lowcock معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه اخیرا اظهار داشت، یمن با بدترین فاجعه انسانی تاریخ روبروست.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس ۲۰۱۵ اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره این کشور کرده است. جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.

تجاوز نظامی عربستان همچنین کشور فقیر یمن را با کمبود شدید مواد غذایی و دارویی مواجه کرده است.

لاوروف: اقدامات مخرب آمریکا مانع از عادی سازی اوضاع سوریه می‌شود

به نقل از خبرگزاری «تاس»، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که اجرای یک سیاست دراز مدت برای عادی سازی اوضاع در سوریه با توجه به اقدامات متناقض، غیرسازنده و مخرب از سوی آمریکا غیرممکن است.

لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی در مسکو گفت: «آمریکا از خروج نظامیان از سوریه سخن می‌گوید، سپس اعلام می‌کند که آنها به سوریه بازگشته‌اند. در این رابطه اجرای یک سیاست دراز مدت برای عادی سازی اوضاع و احیای حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه کاملا دشوار است. من فکر نمی‌کنم که امروزه در ایالات متحده بتوانند درباره هیچ مسئله‌ای به توافق برسند.»

وزیر خارجه روسیه یادآور شد که هیچ دلیلی برای تشخیص اهداف پنهانی در توافقات روسیه-ترکیه در شمال شرق سوریه وجود ندارد.

لاوروف در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران درباره تفسیر اطلاعات برخی رسانه‌های خارجی در این باره که روسیه و آمریکا توافقات محرمانه‌ای درباره وضعیت شمال شرق سوریه دارند که بر اساس آن ارتش روسیه فوراً مناطقی که نظامیان آمریکایی از آن خارج می شوند را اشغال می کند، توضیح داد: «امروزه با آمریکا می توان درباره برخی مسائل به توافق رسید. ولی من دلیلی برای تشخیص هرگونه اهداف پشت پرده درباره توافقات ما با ترکیه در جریان مذاکرات ولادیمیر پوتین با رجب طیب اردوغان در تاریخ 22 اکتبر (30 مهرماه) نمی‌بینم .این تفاهمنامه که با هدف حل و فصل مشکلات در مناطق شمال شرق سوریه در آنجا به امضاء رسید، کاملاً آشکار است و تاکنون نیز با موفقیت در حال اجراست.»

طرح لندن برای اخراج بی خانمان‌های خارجی از انگلیس

رسانه‌ها در انگلیس اعلام کردند: دولت برای اخراج افراد بی خانمان خارجی ده‌ها هزار پوند کنار گذاشته است تا آنان را شناسایی و از این کشور اخراج کند.
بر اساس این گزارش، این رویکرد دولت انگلیس موجی از انتقاد‌ها را در پی داشته است.
روزنامه گاردین در گزارشی آن را نوعی نژاد پرستی توصیف کرد.
«فضه قریشی» فعال مدنی و مدیر عامل موسسه خیریه شبکه حقوق مهاجران نیز در این باره نوشت: این اقدام وزارت کشور انگلیس موجب انزجار و بی اعتمادی مردم به دولت می شود.
وی افزود: به بازی گرفتن جوامع برای شناسایی و اخراج بی خانمان‌های خارجی ضمن اینکه نوعی نژاد پرستی است، منجر به تخریب وجهه این جوامع نیز خواهد شد.
بنا به نوشته رسانه‌ها در انگلیس در سال‌های اخیر برخی سازمان‌های سیک، هندو و مسیحی صد‌ها هزار پوند برای شناسایی و کمک به اخراج بی خانمان‌ها دریافت و کمک کردند.
دولت انگلیس تصمیم دارد حدود هزار بی خانمان تبعه هند، چین، آلبانی و برزیل را از انگلیس اخراج کند.
بر اساس آمار‌های منتشر شده نهاد‌های خیریه در انگلیس، هم اکنون حدود ۳۲۰ هزار نفر در انگلیس از جمله ۱۷۰ هزار نفر در لندن بی خانمان هستند و حدود پنج هزار نفر هیچ سرپناهی ندارند و شب را در خیابان‌ها به صبح میرسانند.
بنیاد خیریه اعتماد در لندن اعلام کرد: در ۱۲ ماه اخیر بیش از هشت هزار نفر دست کم یک شب بدون هیچ سرپناه بودند و شب را در خیابان خوابیدند.
روزنامه ایندیپندنت نیز به تازگی نوشت: با افزایش شمار افراد بی خانمان، در لندن، هر روز ۲۲ نفر بی خانمان می شوند.
خانم «پلی نیت» فعال حقوق بشر در انگلیس با ابراز نگرانی از افزایش شمار بی خانمان‌ها در این کشور، گفت: پیامد‌های کاهش خدمات اجتماعی و رفاهی سبب شده حتی افراد شاغل هم نتوانند از پس هزینه‌های اجاره مسکن برآیند.
شمار افراد بی خانمانی که در سرپناه‌های موقت انگلیس زندگی میکنند به استناد گزارش وزارت مسکن، جوامع و دولت محلی انگلیس به حدود ۸۵ هزار نفر رسید که بالاترین میزان در ۱۲ سال اخیر است.
رسانه‌ها در انگلیس همچنین ازمرگ ۶۰۰ بی خانمان از جمله به علت سرما سال گذشته در این کشور خبردادند.
موسسه خیریه کرایسیس یا بحران نیز شمار بی خانمان‌ها را در انگلیس در سال ۲۰۱۸ حدود ۱۷۰ هزار خانوار اعلام و اضافه کرد: کودکان این خانوار‌ها که سرپناه مناسب ندارند در معرض آسیب پذیری بیشترند.

انصارالله: توافق ریاض، تحمیلی و غیر یمنی است

«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن و عضو شورای عالی سیاسی این کشور ساعاتی پس از امضای توافق ریاض بین دولت مستعفی یمن و شورای انتقالی جنوب به این توافق واکنش نشان داد و آن را غیر یمنی خواند.

محمد علی الحوثی در صفحه توئیتر خود نوشت که این توافق به یمنی‌ها مربوط نمی‌شود، چون دو طرف توافق از مزدوران ائتلاف سعودی هستند.

وی افزود: اقدام ائتلاف در شکست توافق به دست آمده «موفنبیک» قبل از آغاز جنگ یمن به بهانه ادامه اجرای طرح شورای همکاری خلیج فارس درباره بحران یمن، امروز نشان می‌دهد که توجیهات متجاوزان برای حمله به یمن مشروعیت ندارد و هیچ فرقی بین ادعایی که دیروز می‌کردند با ادعایی که امروز می‌کنند، وجود ندارد.

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن توافق ریاض را تحمیلی خواند و گفت: دو طرفی که این توافق را امضا کردند، هیچ اراده‌ای از خود نداشتند و در عین حال این را یک دست‌آورد برای توقف جنگ در یمن قلمداد می‌کنند.

دولت مستعفی یمن وابسته به عربستان سعودی و شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات روز سه‌شنبه در ریاض به منظور پایان جنگ در جنوب توافقنامه‌‌ای موسوم به «توافق ریاض» امضا کردند.

«محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی نیز در سخنانی مدعی شد که این توافق گامی در جهت راه‌حل سیاسی و پایان جنگ یمن است و با بیان اینکه دولت منصور هادی و شورای انتقالی جنوب «برادران» یکدیگر هستند، گفت که دولت سعودی تمام تلاش خود را برای پایان دادن به درگیری‌های میان «برادران» در یمن به کار می‌گیرد(جزئیات بیشتر).

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه به توافق میان دولت مستعفی یمن و جدایی طلبان جنوب این کشور برای پایان دادن به درگیری در مناطق جنوب یمن استقبال کرد. وی در پیامی توئیتری نوشت: «یک آغاز بسیار خوب! لطفا همه سخت کار کنید تا به یک توافق نهایی برسید.»

نبرد سنگین ارتش سوریه با تروریستها در حومه لاذقیه

منابع سوری اعلام کردند که ارتش سوریه مواضع خود را در مرز سوریه با ترکیه از قامشلی تا مالکیه در حومه حسکه به منظور مقابله با ارتش ترکیه تثبیت کرده است.

ارتش سوریه در حومه شرقی شهر قامشلی تا القحطانیه و الجوادیه مستقر شده است.

همزمان ارتش سوریه در حال نبرد شدید با تروریستها در حومه شمالی لاذقیه است.

منابع سوری اعلام کردند که درگیری های شدیدی میان ارتش و تروریستها در حومه شمالی لاذقیه در جریان است و ارتش سوریه با استفاده از بالگرد، توپخانه و جنگنده مواضع تروریستها و محورهای تحرک آنها را به شدت زیر آتش گرفته است.

مخالفت با ترامپ، مخالفت با خداست!

به نقل از کریستین پست، «پائولا وایت» کشیش شخصی ترامپ که حالا در کاخ سفید به عنوان مشاور ترامپ نیز دارای پست رسمی است، یک روز پس از اعلام خبر انتصابش در کاخ سفید، از طرحش برای احداث یک کلیسای جامع خبر داده است.

وایت در این ارتباط افزوده است که ترامپ این درخواست را از او کرده و با اشاره به ترامپ گفت: او می‌خواهد خانه خدا بسازد.

عنوان رسمی وایت، «مشاور ایمان و ابتکار فرصت» در اداره روابط عمومی است و جالب آن که این عنوان مشاوره‌ای را ترامپ خودش ایجاد کرده است و مسئولیتش تقویت خانواده‌ها و حل مشکلات در سطح محلی عنوان شده است.

وایت همچنین با ستایش اقدامات ترامپ برای همه مخالفان او آرزوی نابودی و شکست کرده است و مدعی شده که مخالفت با ترامپ به معنای مخالفت با خداست.

لازم به ذکر است که «پائولا وایت»، از مسیحیان آخرالزمانی یا همان اونجلیست‌ها به شمار می‌رود که پیش از این نیز ترامپ را را فرستاده ویژه خداوند توصیف کرده بود.

آمریکا ۵ مقام ونزوئلایی را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد نام پنج نفر از مقامات دولتی و نظامی ونزوئلا به فهرست افراد تحت تحریم دفتر کنترل دارایی‌های خارجی (اوفک) از نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه افزوده شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ خود مدعی شده است که این افراد مرتکب نقض حقوق بشر و فساد شده و در سرکوب آنچه «تظاهرات مسالمت‌آمیز معترضان» خوانده شده، نقش داشته‌اند.

حدود 9 ماه قبل «خوان گوایدو» رئیس مجمع ملی ونزوئلا به تحریک مقامات واشنگتن خود را رئیس‌جمهور ونزوئلا خواند. از آن زمان آمریکا و برخی متحدانش در آمریکای لاتین که گوایدو را به‌عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا به رسمیت شناخته‌اند، فشارهای خود بر دولت نیکلاس مادورو را شدت بخشیده‌اند تا وی را مجبور به کناره‌گیری از قدرت و یا برگزاری انتخابات مجدد کنند.

در حالی که مذاکرات بین دولت نیکلاس مادورو و مخالفانش برای کاهش تنش‌های سیاسی در این کشور همچنان در جریان است، آمریکا سعی دارد با اعمال تحریم‌های جدید علیه دولت قانونی ونزوئلا موقعیت گروههای تحت حمایت خود را در مذاکرات بهبود بخشد.

انگلیس: نقض برجام توسط ایران تهدید است

وزیر امور خارجه انگلیس، اقدامات ایران در کاهش تعهدات برجامی را تهدیدی برای امنیت ملی این کشور می داند.

به گزارش اسپوتنیک، دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس گفت: اقدامات ایران برای امتناع از پیروی از شرایط برجام تهدیدی برای امنیت ملی انگلیس است.

در بیانیه وزیر خارجه انگلیس آمده است: «اقدامات اخیر ایران به وضوح با توافق هسته‌ای مغایرت دارند و خطری برای امنیت ملی ما محسوب می‌شوند… لازم است ایران به تعهداتی که پذیرفته پایبند باشد و فوراً به پایبندی کامل [به برجام] بازگردد.»

حسن روحانی،‌ رئیس جمهور ایران، سه شنبه 14 آبان، رسما آغاز گام چهارم از کاهش تعهدات ایران در چارچوب برجام را اعلام کرد و گفت که در چهارشنبه، 15 آبان، برداشتن گام چهارم توسط ایران آغاز می شود. وی به کشورهای 1+4 و دوست اعلام کرد که فعالیت جدید با نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد بود و گام چهارم همانند گام‌های قبلی قابل بازگشت است و هر زمان که آنان به تعهدات اول ژانویه 2017 خود بازگردند ایران نیز به تعهدات خود در این تاریخ باز خواهد گشت.

روحانی با بیان اینکه طبق برجام قرار بر این شد که 1044 سانتریفیوژ در فردو بچرخند، اما گازی تزریق نشود، تصریح کرد: از فردا گازدهی در فردو آغاز می‌شود که ممکن است با آغاز این گام سر و صداهایی ایجاد کنند و از حساسیت آنها نسبت به فردو باخبریم، اما هر وقت که آنها به تعهدات خود عمل کنند، این گام قابل بازگشت است و باید بدانند که نمی‌توانیم یکجانبه به برجام پایبند باشیم، اما آنها اقدامی نکنند.

آمریکا مراودات فرهنگی و آموزشی با کوبا را متوقف کرد

نقل از رادیو هاوانا، بر اساس نامه‌ ای که به تازگی از طرف کاخ سفید به وزارت خارجه آمریکا ارسال شده است، دولت فدرال آمریکا از انجام هرگونه فعالیت‌ های آموزشی و فرهنگی با کوبا و نهادهای دولتی این کشور منع شد.

بر اساس اعلام این منبع، سند مذکور به امضای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا رسیده است و مطابق با آن واشنگتن کمک‌ های مالی، مشاوره‌ ای و پشتیبانی در امور فرهنگی و آموزشی به کوبا را متوقف کرده است.

این در حالیست که «برونو رودریگز» وزیر خارجه کوبا اخیراً از سیاست‌های خصمانه آمریکا علیه کشورش انتقاد کرده بود.

چین: آمریکا باید دست از سیاست‌های اشتباه علیه ایران بردارد

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت امور خارجه چین، یک سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگاران از سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران انتقاد کرد.

این مقام چینی در یک نشست خبری هفتگی در پاسخ به سؤالی درباره تحریم‌های جدید آمریکا علیه تنی چند از مقامات ایرانی گفت: «دولت چین با وضع تحریم‌های یکجانبه علیه مقامات دیگر کشورها مخالف است. تحریم و یا تهدید کردن به تحریم نمی‌تواند مشکلی را حل کند.»

وی در رابطه با تصمیم ایران برای اجرای گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای که در پی تحریم‌های آمریکا و کوتاهی طرف‌های اروپایی برجام در عمل به تعهداتشان ذیل برجام اتخاذ شده است، افزود: «آمریکا باید برای رفع این بحران از راهبردهای اشتباه خود مانند تحریم‌های یکجانبه و فشار حداکثری دست بردارد. اساس کار باید بر مذاکره و دیپلماسی با رعایت اصول برابری و احترام متقابل استوار باشد.»

۵۲ حمله هوایی طی ۴۸ ساعت

سخنگوی نیروهای مسلح یمن سه شنبه شب از تداوم حملات ائتلاف سعودی به مناطق مختلف این کشور خبر داد.

سرتیپ «یحیی سریع» اظهار داشت که ائتلاف سعودی طی ۴۸ ساعت گذشته ۵۲ حمله هوایی را که اغلب آنها در استان صعده در شمال یمن بود، انجام داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که در پی این حملات خسارات زیادی به دارایی ها و مزارع شهروندان وارد شد.

این در حالی است که مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن اواخر شهریور ماه گذشته از توقف حملات موشکی و پهپادی به عربستان خبر داد و از ائتلاف سعودی خواست حملاتش به یمن را متوقف نماید.

تاکید مسکو بر ضرورت حفظ حاکمیت و ثبات لبنان

به نقل از روسیاالیوم، میخائیل بوگدانف فرستاده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در امور خاورمیانه و شمال آفریقا امروز سه شنبه با أمل ابوزید مشاور رئیس‌جمهور لبنان دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار درباره اوضاع لبنان در سایه استعفای سعد الحریری از نخست‌وزیری بحث و تبادل نظر کردند. 

بر اساس این گزارش طرف روسی در این دیدار بر حمایت از حاکمیت جمهوری لبنان و استقلال و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرد.

بوگدانف همچنین بر مواضع ثابت روسیه مبنی بر حل همه مسائل توسط خود لبنانی‌ها و در چارچوب قانونی و از طریق گفت‌وگوی فراگیر تاکید کرد.

وی تاکید کرد که هرگونه دخالت خارجی در امور لبنان غیرقابل قبول است.

سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان چند روز قبل تحت فشارهای خارجی و بدون هماهنگی با رئیس‌جمهور از نخست‌وزیری استعفاء کرد.

تسلط ارتش سوریه بر یک میدان نفتی در «الحسکه»

منابع خبری سوری از تسلط نیروهای ارتش سوریه بر یک میدان نفتی در استان الحسکه در شمال شرقی این کشور خبر دادند.

بر اساس این گزارش، نیروهای ارتش سوریه برای اولین بار طی چند سال گذشته، وارد این میدان نفتی در نزدیکی روستای ملا عباس واقع در شمال غربی شهر رمیلان شدند.

از سوی دیگر، منابع خبری از استقرار نیروهای مرزبانی سوریه در روستای «دیر غصن» واقع در شمال منطقه القحطانیه در حومه الحسکه خبر دادند.

این منابع همچنین اعلام کردند که نیروهای ارتش سوریه در دو راستای «باترزان» و «دیرنی» واقع در نوار مرزی همین منطقه مستقر شدند.

دسته‌بندی شده در: بین المللی, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: