پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزيده

۵ کشته در زلزله ۵.۹ ریشتری «میانه»

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان آذربایجان‌ شرقی بامداد جمعه اعلام کرد، زلزله 5.9 ریشتری شهرستان «میانه» تاکنون 5 کشته برجا گذاشته است. «فرزاد رحمانی» تعداد مصدومان این زمین لرزه را نیز 20 نفر اعلام کرد.

«محمد باقر هنربر» مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی هم گفت: تاکنون تخریب بیش از 30 واحد مسکونی در روستاهای منطقه زلزله زده گزارش شده است.

زمین لرزه ای به بزرگی 5.9 درجه در مقیاس امواج درونی زمین «ریشتر» ساعت 02:17 امروز (جمعه) شهر «ترک» در شهرستان «میانه»، استان آذربایجان شرقی را لرزاند.

این زمین لرزه در عمق 8 کیلومتری زمین روی داد.

زمین‌لرزه 5.9 ریشتری «میانه» در استان های «آذربایجان غربی» «اردبیل»، «گیلان»، زنجان و قزوین نیز احساس شد.

هم اکنون 16 تیم امداد و نجات مشغول خدمات رسانی در مناطق زلزله زده هستند.

بر اساس اعلام «اسماعیل نجار» رئیس سازمان مدیریت بحران ایران، تمامی تیم‌ها و عوامل مدیریت بحران، امدادی، خدماتی و انتظامی استان آذربایجان شرقی و همچنین استان های همجوار این استان در آماده باش کامل به سر می برند.

تجمع اعتراضی و اعتصاب در هفت تپه

نانکارآزادی_

شادیرفاهآبادی

امروز جمعه تعداد زیادی از همکاران در تجمع اعتراضی و اعتصاب جلوی درب مدیریت شرکت حاضر شدند. این همکاران مانند روزهای قبل بر مطالبات. تاکید کرده و خواستار برآورده شدن مطالبات خودشدند.

اهم مطالبات کارگران هفت تپه بدین شرح است:
🔸پرداخت فوری و بدون قید و شرط حقوق و مزایای معوقه
🔹توقف فوری تجزیه املاک شرکت و توقف واگذاری هرگونه اموال و املاک به دیگران
🔸 لغو خصوصی سازی و واگذاری شرکت به دولت با نظارت نمایندگان مستقل کارگران هفت تپه
🔹بازگشت به کار تمامی همکاران اخراجی
🔸لغو احکام صادره و تعقیب قضایی علیه همکاران و حامیان کارگران

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه

۱۷ آبان ۹۸

رئیس صندوق بین المللی پول: بدهی جهانی به ۱۸۸ تریلیون دلار رسید

به نقل از تلویزیون ‌اف پ, کریستالینا جورجیوا(Kristalina Georgieva) رییس صندوق بین المللی پول اعلام کرد میزان بدهی جهانی به ۱۸۸ تریلیون دلار رسیده است.
جورجیوا گفت:بدهی جهانی به بالاترین حد خود رسیده است. این بدهی ۱۸۸ تریلیون دلار است و برابر با ۲۳۰ درصد از بازده جهانی است.
وی افزود:بدهی اقتصاد‌های پیشرفته به بالاترین حد از زمان جنگ جهانی دوم رسیده است. بازار‌های جهانی این سطح از بدهی را از سال ۱۹۸۰ تاکنون شاهد نبوده اند. کشور‌های با درآمد کم شاهد افزایش شدید بدهی در پنج سال اخیر بوده اند.
او گفت:بدهی بر کشور‌های زیادی در جهان فشار وارد می‌کند. بسیاری از شرکت‌ها و حتی خانواده‌ها آسیب پذیر شده اند.
جورجیوا افزود:در ابتدا باید هرگونه اعطای وام به روشی باثبات انجام شود. باید سرمایه گذاری بهتر انجام شود. باید میزان مالیات بر درآمد عادلانه و با فساد مبارزه شود.

مخالفت مخالفان دولت سوریه با درج اصل مبارزه با تروریسم در قانون اساسی

مخالفان دولت سوریه با پیشنهاد درج اصل مبارزه با تروریسم در پیش نویس قانون اساسی جدید این کشور، به ویژه مبارزه با گروه‌های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره مخالفت کردند.
یک منبع نزدیک به سازمان ملل متحد با اعلام این خبر گفت: گروه نزدیک به دولت سوریه این مطلب را پیشنهاد کردند که با مخالفت گروه مقابل روبرو شد.
گروه ۱۵ نفره به نمایندگی از گروه‌های مخالف دولت سوریه برای شرکت در نشست‌های کمیته تدوین پیش نویس قانون اساسی جدید سوریه، هم اکنون در ژنو بسر می‌برند.
به گفته منبع نزدیک به سازمان ملل متحد که خواست به نامش اشاره نشود، در این پیشنهاد گروه شخصیت‌های موافق دولت سوریه تحکیم وحدت ملی و تلاش جدی همه مولفه‌های جامعه سوریه برای ریشه کنی تروریسیم در این کشور را خواستار شدند.
همچنین گروه موافقان دولت سوریه تاکید کردند، مبارزه با تروریسم حق انکار ناپذیر مردم سوریه است، تا با ریشه کنی اندیشه منحرف تکفیر و ترور، دوباره در امنیت و آرامش به جامعه برگردد.
دور نخست نشست کمیته تدوین قانون اساسی سوریه هم اکنون در ژنو در حال برگزاری بوده و قرار است، این کمیته روز جمعه بکار خود پایان دهد.
سه گروه ۱۵ نفره به ترتیب موافق و مخالف و نیز نخبگان جامعه مدنی کمیته اصلی بررسی تدوین قانون اساسی سوریه را تشکیل می‌دهند.
نشست‌های این کمیته پشت در‌های بسته به دور از نمایندگان رسانه‌ها در ساختمان سازمان ملل در ژنو برگزار می‌شود.
گروه نخبگان نزدیک به دولت سوریه می‌کوشند تا دور بعدی در دمشق برگزار شود، که با مخالفت دیگر اعضای این کمیته روبرو شد.

تلاش ۲۰۰۰ نفر از نزدیکان تروریست ها برای بازگشت به روسیه

نقل از رویترز، الکساندر بورتنیکوف رئیس سازمان فدرال امنیت روسیه از شناسایی 2 هزار نفر از نزدیکان تروریست ها در غرب آسیا خبر داد که احتمالا در تلاش هستند به روسیه باز گردند.
خبرگزاری RIA به نقل از الکساندر بورتنیکوف گفت بازگشت این افراد به روسیه, معرف تهدیدی تروریستی برای کشور خواهد بود. به گفته رئیس سازمان فدرال امنیت روسیه, این اتباع روس, پس از ترک مناطق مورد مناقشه از طریق دالان های بشر دوستانه, تلاش می کنند به روسیه باز گردند.

بازداشت ۱۰ هزار نفر از آغاز جنبش معترضان در فرانسه

روزنامه فرانسوی لوموند روز جمعه در آستانه سالگرد جنبش جلیقه زردها (‌17 نوامبر ) در صفحه توئیتر خود درباره آمار کسانی که در چارچوب جنبش جلیقه زردها محکوم یا زندانی شده اند این چنین نوشت : « 10 هزار نفر از جلیقه زردها زندانی شده اند، 3100 محکومیت دارند و 400 نفر محکوم به حبس …. هستند. آماری بی سابقه در پاسخگویی کیفری

واکنش سران اروپا نسبت به تعریف مکرون از ناتو

مرکل با ارزیابی مکرون در باره ناتو که آن را «مرگ مغزی» نامیده موافق نیست.

به گزارش اسپوتنیک، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان با ارزیابی مکرون در باره ناتو که آن را «مرگ مغزی» نامیده موافق نیست.

پیشتر مکرون در مصاحبه با «اکونومیست» اعلام کرد که ناتو به دلیل عدم هماهنگی و برنامه‌ریزی در «کما» بسر می برد. به عقیده مکرون، ائتلاف فاقد « هماهنگی در رابطه با تصمیمات استراتژیک بین آمریکا و شرکای ناتویی »است. او از نمونه عملیات ترکیه در سوریه یاد کرد که پس از مذاکرات روسای جمهور آمریکا و ترکیه آغاز شد.

مرکل در این خصوص گفت:«به نظر من، سخنان مکرون زیاده از حد دور از واقعیت و تند است. من با عقیده او موافق نیستم».

استولتنبرگ دبیر کال ناتو نیز با «مرگ مغزی» ائتلاف موافق نیست. به عقیده وی، ناتو یک ائتلاف نیرومند باقی می ماند و آمریکا و اروپا بطور مشترک دفاع جمعی را شدت خواهند بخشید.

وی در ادامه افزود:«من با گفته آنگلا مرکل موافقم. ائتلاف قوی است، ایالات متحده، آمریکای شمالی و اروپا با هم همان کاری را انجام خواهند داد که طی چند دهه انجام داده‌اند. ما با کمک دفاع جمعی خود توانستیم بزرگترین «جنگ سرد» قرن را اجرایی کنیم. متحدان اروپایی به افزایش آمادگی نیروهای مسلح می پردازند و بودجه بیشتری برای دفاع اروپا اختصاص می‌یابد.

واقعیت آن است که ما با هم کارهای بیشتری انجام می‌دهیم و به تشدید دفاع در جواب به اوضاع غیرقابل پیش‌بینی در جهان می پردازیم».

عراق |کشته شدن تظاهرات کنندگان به دست عناصرنفوذی ناشناس/ سازمان ملل اعتراف کرد در ناآرامی ها دست دارد!

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد شماری از تظاهرات کنندگان به دست افراد ناشناس کشته شدند.

عبدالکریم خلف سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اظهار د اشت هرگز به تظاهرات کنندگان اجازه ورود به بانک مرکزی داده نخواهد شد.

خلف خاطر نشان کرد هیچ ارتباطی میان حمله به بانک مرکزی از سوی برخی طرف ها و خواسته های تظاهرات کنندگان در کشور وجود ندارد، کشته شدن برخی از تظاهرات کنندگان طی روزهای اعتراضات هر چند به دست سربازان صورت گرفته اما برخی دیگر به دست افراد ناشناس کشته شدند و این پرونده در دستگاه قضایی دنبال می شود.

سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، علت آمدن نیروهای حامل سلاح به خیابان ها را به آماده نبودن نیروهای امنیتی برای تظاهرات گسترده نسبت داد و گفت گازهای اشک آوری که علیه تظاهرات کنندگان مورد استفاده قرار گرفت، مجاز بوده و در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد.

واکنش نماینده سازمان ملل به اتهامات وارده

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق به اتهامات وارده به خود درباره دخالت در تظاهرات واکنش نشان د اد.

جیسین هینیس پلاسخارت در توئیتی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: در واکنش به اتهامات جانبداری، اعلام می کنیم که سازمان ملل متحد شریک هر عراقی است که برای تغییر تلاش می کند.

وی افزود عراقی ها با وحدت خود می توانند کشورشان را به مکان بهتری تبدیل کنند و ما اینجا هستیم تا حمایت لازم را به عمل آوریم.

انفجار بمب صوتی در میدان التحریر

یک منبع امنیتی از انفجار یک بمب صوتی در نزدیکی میدان التحریر در مرکز بغداد خبر داد.

این منبع به الفرات گفت که یک بمب صوتی شامگاه پنجشنبه در نزدیکی میدان التحریر منفجر شده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، افزود افراد ناشناس این بمب را در مکان مورد نظر پرتاب کرده بودند. به گفته این منبع امنیتی، این انفجار تلفاتی نداشته است.

آخرین تحولات امنیتی استان بصره

یک منبع امنیتی عراقی امروز جمعه گفت نیروهای امنیتی اکثر خیابان های اصلی را در استان بصره بسته اند. این منبع به شبکه السومریه گفت نیروهای امنیتی از صبح امروز تدابیر امنیتی را در استان بصره تشدید کرده اند. وی با اشاره به حضور گسترده نیروهای امنیتی در این استان خاطر نشان کرد نیروهای امنیتی بیشتر خیابان های اصلی بصره را بسته اند.

تاکید فرمانده عملیات بغداد بر عدم تیراندازی به سوی تظاهرات کنندگان

فرمانده عملیات بغداد تاکید کرد ما به نیروها دستور داده ایم از گلوله جنگی استفاده نکنند و حتی آنها را از تیراندازی هوایی منع کرده ایم.

سرلشکر قیس المحمداوی فرمانده عملیات بغداد به تظاهرات کنندگان توصیه کرد از نزدیک شدن به ادارات و ساختمان های دولتی خودداری کرده و به اموال عمومی و خصوصی تعرض نکنند.

المحمداوی تصریح کرد برخی از عناصر نفوذی در میان تظاهرات کنندگان با پوشش نیروهای واکنش سریع رخنه کرده اند و به منطقه العلاوی در نزدیکی مجتمع دولتی رسیده اند.

وی خاطر نشان کرد ما دستور د اده ایم از گلوله استفاده نشود و حتی تیراندازی هوایی را ممنوع اعلام کرده ایم و بسیاری از نیروهایی را که از فرمان ها تخطی کرده اند، بازداشت کردیم.

خبر دیگر اینکه عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق با تاکید بر ادامه فعالیت دولت با وجود شرایط دشوار و سختی که با آن روبرو است، از توافق برای انجام چندین اقدام با هدف کنترل دقیق بودجه مالی سال 2020 خبر داد . وی در پایان نشست فراگیر کمیته آماده سازی بودجه مالی سال 2020 گفت بودجه در گذشته حاوی آمار و ارقام غیر دقیق به سبب ارزیابی نادرست بود.

وی افزود توافق کردیم تا گام هایی برای کنترل دقیق بودجه مالی سال 2020 برداریم.

نخست وزیر عراق دو روز پیش با تکذیب تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی تظاهرات کنندگان درباره بروز خلاء قدرت در صورت استعفای دولت بدون ایجاد جایگزین مناسب هشدار داده بود.

عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد نیروهای امنیتی به سوی تظاهرات کنندگان تیراندازی نکرده اند.

وی در جریان نشست دولت با حضور استانداران هشدار داد در صورتی که دولت بدون ایجاد جایگزین مناسب، استعفا کند، خلأ قدرت ایجاد خواهد شد.

پکن: آمریکا باید فشار حداکثری علیه ایران را کنار بگذارد

«ژای جون» نماینده ویژه چین در امور غرب آسیا امروز (جمعه) در واکنش به فشارهای حداکثری واشنگتن به ایران تصریح کرد که آمریکا باید تحریم‌های یکجانبه و اعمال فشار علیه ایران را رها کند.

بنا به گزارش اسپوتنیک، جون در یک کنفرانس خبری ضمن انتقاد از سیاست‌های آمریکا در قبال ایران گفت: «چین معتقد است که آمریکا باید این روش‌ها را کنار بگذارد، تحریم‌های یکجانبه و فشار حداکثری علیه ایران را رها کند زیرا این، تنها راه بازگشت به شیوه اصلی صحیح حل مشکل است».

این دیپلمات چین در خصوص گام‌های برجامی ایران در خصوص کاهش تعهداتش ذیل برجام تصریح کرد که اوضاع فعلی پرتنش در غرب آسیا با تحریم‌های یکجانبه و فشارهای آمریکا علیه ایران و همچنین خروج یکجانبه واشنگتن از برجام ارتباط دارد.

در عین حال این مقام چینی افزود: «ایران اخیراً اقدامات جدیدی اعلام کرد و در عین حال گفت که این اقدامات بازگشت‌پذیر و تحت نظارت است. با اینحال، چین همچنان امیدوار است که طرفین مربوطه اقداماتی را انجام دهند که به کاهش تنش‌ها و نه عکس آن منتهی شود».

علیرغم پایبندی ایران به تعهداتش ذیل برجام و مخالفت‌های امضاکنندگان این توافق هسته‌ای، ترامپ سال گذشته از این توافق خارج شد و پس از آن فشارها به ایران را با هدف وادار کردن این کشور به بازگشت مجدد به میز مذاکره و موافقت با توافق مورد پسند واشنگتن به حداکثر رساند اما فشارهای حداکثری آمریکا نه تنها نتیجه‌بخش نبود بلکه نتیجه معکوس دربرداشته و ایران به تدریج تعهداتش را ذیل برجام کاهش داده است.

توئیتر حساب یک لابی سازمان مجاهدین خلق در آمریکا را مسدود کرد

شبکه اجتماعی «توئیتر» حساب‌های متعلق به لابی سازمان مجاهدین خلق ایران و همچنین تعدادی از حامیان تشکل را به دلیل نقض قوانین این شرکت مسدود کردند.

به نوشته وبگاه شبکه دولتی امپریالیسم آمریکا «صدای آمریکا» حساب گروه به «سارمان جوامع ایرانیان آمریکا» (OIAC) در توییتر، که از حامیان براندازی در ایران هستند، با بیش از شش هزار دنبال‌کننده روز چهارشنبه مسدود شد.

مسدود شدن حساب این گروه به همراه تعداد زیادی از حامیان آن زمانی اتفاق افتاد که مسئولان آن مشغول ارائه گزارشی درباره «افزایش سرکوبگری داخلی و ستیزه‌جویی منطقه‌ای تهران» در یکی از دفاتر مجلس سنای آمریکا بودند. سناتورها «تد کروز» و «جان بوزمن» نیز در این نشست حضور داشتند.

سازمان جوامع ایرانیان آمریکا یکی از دسته ا ساخته و پرداخته مجاهدین خلق ایران است که در حال حاضر در پاریس مستقر بوده و با همکاری کشورهای اروپایی و آمریکایی برای ایجاد تنش و ناآرامی در داخل ایران تلاش می‌کنند.

«الکس آرزاباک» یکی از اعضای هیأت مدیریه این لابی به صدای آمریکا گفت زمانی متوجه مسدود شدن حساب توئیتری خود شدند که می‌خواستند اطلاعاتی را درباره نشست روز چهارشنبه منتشر کنند. به گفته وی، این اولین باری است که حساب اصلی این گروه بسته می‌شود.

عراق: پیدا شدن یک بمب دستی زیر پل السنک بغداد

سرلشکر «عبدالکریم خلف» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز جمعه خبر داد، یک بمب دستی در زیر پل «السنک» در مرکز بغداد پیدا شده است.

تلویزیون العراقیه به نقل از سرلشکر خلف اعلام کرد که یک بمب دستی زیر پل السنک از سمت الرصافه پیدا شده است و مهندسان در حال تلاش برای خنثی کردن آن هستند.

به گزارش وبگاه خبری موازین نیوز، مرکز بغداد پایتخت عراق و بخصوص میدان‌های التحریر در نزدیکی پل الجمهوریه و الخلانی در نزدیک پل السنک و میدان الطیران و مناطق همجوار آن از دو هفته پیش شاهد اعتراضات بی وقفه مردم است که خواهان مجازات مفسدان و فراهم شدن فرصت‌های شغلی برای جوانانشان هستند.

رود دجله در مرکز بغداد پایتخت عراق این شهر را به دو بخش تقسیم کرده که با هفت پل به یکدیگر متصل می شود.

پل‌های الجمهوریه، السنک و الاحرار که میدان التحریر محل اصلی تجمع معترضان در بغداد را به منطقه خضرا(محل استقرار نهادهای دولتی و سفارتخانه‌های خارجی) متصل می‌کنند همچنان بسته است.

عبدالکریم خلف چند روز پیش درباره احتمال ریزش پل الجمهوریه هشدار داد و گفت: از آغاز اعتراضات در عراق شاهد آن هستیم که به صورت عمدی اقداماتی علیه این پل و در راستای تخریب آن صورت می‌گیرد.

«پل السنک» که در نزدیکی پل الجمهوریه قرار دارد و به مقر سفارت ایران نزدیک‌تر است نیز توسط نیروهای امنیتی به دلیل برخی اقدامات خرابکارانه مسدود شده است.

بعد از ظهر امروز نیز بخصوص پس از پایان نماز جمعه صدها نفر تحت تدابیر شدید امنیتی به سمت میدان التحریر بغداد حرکت کردند و این جمعیت رو به افزایش گزارش شده است.

نماینده آیت الله «سید علی سیستانی» در خطبه امروز نماز جمعه کربلا اعتراضات اخیر عراق را فرصت خوبی برای سیاسیون حاکم بر این کشور دانست تا بتوانند مطالبات شهروندان را پاسخ دهند.

صدها نفر هم در شهر الدیوانیه عراق پس از خطبه مرجعیت به سمت ساختمان شورای استانی الدیوانیه تظاهرات کردند.

به گزارش بغداد الیوم، صدها نفر از اهالی الدیوانیه به دنبال ایراد خطبه مرجعیت توسط نماینده آیت الله السیستانی در شهر کربلا که بار دیگر بر حمایت از خواسته‌های معترضان تاکید کرد به سمت شورای استانی الدیوانیه تظاهرات کردند.

یک مقام امنیتی استان الدیوانیه امروز (جمعه) اعلام کرد که نیروهای امنیتی در این استان شماری متهم به ایجاد اغتشاش و آتش زدن نهادهای دولتی را بازداشت کردند.

اردوغان تهدید به آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه کرد

«رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه در جریان بازگشت از سفر به مجارستان گفت: ارتش ترکیه ممکن است که عملیات نظامی در شمال سوریه را باردیگر از سر گیرد.

اردوغان گفته است که اگر منطقه شمال سوریه از گروه‌های به گفته او «تروریست»، پاکسازی نشود، عملیات نظامی را باردیگر در این منطقه از سر خواهد گرفت.

اردوغان در عین حال در سخنان خود از یکپارچگی کشور سوریه دفاع کرد.

رئیس جمهور ترکیه روز گذشته نیز گفته بود که آمریکا و روسیه به تعهدات خود برای خارج کردن تروریست‌ها از مناطق مرزی سوریه با ترکیه عمل نکرده‌اند.

ارتش ترکیه از هفده مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه آغاز کرد و در ۳۰ مهرماه نیز در جریان دیدار اردوغان با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در سوچی، دو طرف به توافقی دست یافتند که طبق آن یگان‌های کُرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی می‌کنند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام می‌دهند.

اردوغان: ترکیه تا زمانی که دیگر کشورها سوریه را ترک نکنند نمی‌رود!!

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه روز جمعه در سخنانی از ادامه عملیات ارتش ترکیه در شمال سوریه خبر داد.

به گزارش پایگاخ خبری EHA‌نیوز ترکیه،‌ اردوغان در ادامه سخنان خود اضافه کرد: «عملیات چشمه صلح قطعا ادامه خواهد یافت و این عملیات تا زمانی که آخرین تروریست منطقه را ترک نکند پایان نمی‌یابد.»

رئیس جمهور ترکیه در ادامه سخنانش گفت: «به علاوه تا زمانی که دیگر کشورها سوریه را ترک نکنند ما نیز این کشور را ترک نخواهیم کرد.»

رئیس جمهور ترکیه روز پنجشنبه نیز گفته بود که آمریکا و روسیه همچنان به تعهدات خود برای خارج کردن تروریست‌ها از مناطق مرزی سوریه با ترکیه عمل نکرده‌اند.

ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از هفده مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند.

هشت روز پس از این عملیات (۲۵ مهر) آنکارا و واشنگتن توافق کردند که ترکیه به مدت 120 ساعت عملیات خود را متوقف کند تا شبه‌نظامیان «یگان‌های مدافع خلق» کُرد از منطقه امن خارج شوند.

پس از توافق آمریکا و ترکیه، «رجب‌طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه و «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه ۳۰ مهر ماه جلسه‌ای در سوچی برگزار کردند و به توافقی دست یافتند که طبق آن یگان‌های کُرد در طول ۱۵۰ ساعت، ۳۰ کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب‌نشینی می‌کنند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت‌زنی‌های مشترکی را در این منطقه انجام می‌دهند.

دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: