پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

امروز ۲۲ آبان ۹۸، کارگران هفت تپه در بازار هفت تپه دست به راهپیمایی زدند.

نانکارآزادی_

شادیرفاهآبادی

امروز چهار شنبه، بیش از هزار نفر از کارگران نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن دستمزدهای خود وهمچنین نداشتن امنیت شغلی و بازگشت به کار همکاران اخراجی خود، وبر چیده شدن بخش فاسد خصوصی ، دست به آعتراض و راهپیمایی زدند.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه ضمن حمایت خود از مطالبات بحق کارگران هفت تپه که همانا حذف بخش خصوصی و دست یابی به سایر خواسته‌ای این کارگران است، هرگونه تعرض وتهدید ومرعوب کردن کارگران را محکوم کرده وخوهان پایان دادن به پرونده سازی برای کارگران می‌باشد !

چهار شنبه / ۲۲/ ۸/ ۹۸
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

در دهمین روز از دور جدید اعتصاب در نیشکر هفت تپه، تجمع اعتراضی‌ کارگران به بازار هفت‌تپه کشیده شد

چهار شنبه ۲۲ آبان دهمین روز از دور جدید اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه برگزار شد. با توجه به عدم برآورده شدن خواسته‌های کارگران، اعتصاب و تجمع اعتراضی به بازار هفت تپه کشیده شده است. نزدیک به هزار تن از کارگران در تجمع اعتراضی حضور دارند.

خواسته‌های کارگران، پرداخت فوری حقوق و مزایای معوقه، جلوگیری از تجزیه شرکت و املاک، لغو خصوصی سازی و واگذاری شرکت به دولت با نظارت نمایندگان مستقل کارگران هفت تپه، بازگشت به کار کارگران اخراجی، لغو احکام صادره و تعقیب قضایی علیه کارگران نیشکر هفت‌تپه می‌باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از اعتصاب کارگران به جان آمده‌ی نیشکر هفت تپه حمایت می‌کند و خواهان رسیدگی فوری به خواسته‌های کارگران و توقف پرونده‌ سازی علیه کارگران و آزادی بی‌قید و شرط‌شان می‌باشد.

لینک کانال
t.me/vahedsyndica (https://t.me/vahedsyndica)


سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه


عقب نشینی و دروغ پردازی معاون حمل و نقل شهرداری پس از انتشار گسترده رسانه‌ای فشار بر رانندگان شرکت واحد برای عدم مصاحبه با خبرنگاران

در حالیکه حراست و مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی، رانندگان را حتی برای منع مصاحبه با خبرنگاران داخلی تهدید و تحت فشار قرار می‌دهند و در متنی که از رانندگان امضاء گرفته شده هیچ تفکیکی بین مصاحبه با خبرنگاران داخلی و برون مرزی وجود ندارد، پورسید آقایی معاون حمل و نقل شهرداری تهران پس از انتشار گسترده رسانه‌ای این موضوع در پاسخ به سئوال خبرنگاران دراین‌باره با دروغ پردازی گفته، مصاحبه رانندگان تنها با رسانه‌های معاند ممنوع می‌باشد.

اما واقعیت این‌ است که مدیریت شرکت واحد و حراست در جهت خاموش کردن صدای حق طلبی رانندگان و کارگران شرکت واحد آنان را تحت فشار قرار می‌دهند و برای پرونده سازی امنیتی – قضایی برای کارگران، گزارش‌های اولیه در این مورد را تنظیم و به نهادهای امنیتی ارسال می‌کنند همچنین با تهدید به اخراج از کار و دیگر روش‌ها آنان را در محیط کار آزار و اذیت می‌کنند.

مدیریت شرکت واحد حتی فراتر از تهدید رانندگان برای عدم انعکاس مشکلات و اعتراضات کارگری حتی با پرداخت پول به برخی خبرگزاری‌ها در پوشش کمک‌ شهرداری به رسانه‌ها مانع از انعکاس اعتراضات کارگری در رسانه‌های داخلی می‌شود. مشخصا توافقی بین شرکت واحد و خبرگزاری ایلنا وجود دارد که اخبار اعتراضات کارگری شرکت واحد یا در این خبرگزاری منتشر نشود و یا اینکه آنطور که مدیریت شرکت واحد می‌پسندد و بصورت وارونه این اخبار منتشر گردد. این در حالیست که محجوب نماینده مجلس و دبیرکل خانه کارگر که سال‌هاست به دروغ نماینده کارگران خوانده می‌شود عضو هیات مدیره خبرگزاری ایلنا است و در پی این توافقات ضدکارگری مجوز حضور کنترل شده در محیط‌های کارگری شرکت واحد در روز جهانی کارگر را می‌گیرد و عوام فریبی می‌کند.

لینک کانال
t.me/vahedsyndica (https://t.me/vahedsyndica)

ارتش مزدور آمریکائی بولیوی هم طبق برنامه حمایت خود را از دولت جدید اعلام کرد

همزمان با آن که سناتور مزدور امپریالیسم «جنینه آنز»، از حزب دست‌راستی خود را رئیس جمهور موقت بولیوی معرفی کرد، حال ارتش بولیوی نیز حمایت خود را از این سناتور اعلام کرد.

«ویلیام کالیمان»، فرمانده مزدور نیروهای مسلح بولیوی، حمایت خود را از سناتور «جنینه آنز»، که خود را رئیس جمهور موقت بولیوی نامیده، اعلام کرد.

فرمانده نیروهای مسلح بولیوی در نامه‌ای منتشر شده اعلام کرده که است براساس قانون و ضوابط ما در خدمت «جنینه آنز»، رئیس جمهور موقت خواهیم بود.

جنینه آنز ۵۲ ساله، معاون دوم مجلس سنای بولیوی روز گذشته با وجود به حد نصاب نرسیدن پارلمان!! این را می‌گویند دمکراسی خود را رئیس جمهوری این کشور معرفی کرد و از لزوم «ایجاد فضای صلح اجتماعی» در داخل کشور سخن گفت.

این سناتور راستگرای نولیبرالی تا مغز استخوان مزدور امپریالیسم همچنین گفت که خواهان برگزاری انتخابات در سریع‌ترین زمان ممکن است.

بولیوی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اواخر اکتبر، با یک بحران سیاسی جدی روبرو شده است.

«اوو مورالس»، رئیس جمهوری سابق بولیوی که در انتخابات به پیروزی رسیده بود، اوایل همین هفته پس از درخواست فرمانده ارتش، مجبور به واگذاری قدرت شد و پس کودتای امپریالیستی به مکزیک پناهنده شد.

بسیاری از کشورها تحولات اخیر در بولیوی را کودتا می‌دانند، اما دولت آمریکا از اقدام ارتش بولیوی علیه رئیس جمهور سابق این کشور حمایت کرده و دولت جدید بولیوی را به رسمیت شناخته است.

این دمکراسی‌تون همه را حیران کرده! انگلیس هم دولت جدید بولیوی را به رسمیت شناخت

پس از کودتای امپریالیستی بولیوی و روی کار آمدن راست‌گرایان مزدور آمریکا کشورهای «دمکرات و حقوق بشری و کل جامعه جهانی متمدن هوادار دمکراسی« به نوبت دولت کودتا را ببینید شناخته و مزدوران خود را بر رئیس جمهور مردنی، قانونی و منتخب بولیوی ترجیح میدهند، حالا نوبت انگلیس است.

وبگاه وزارت خارجه انگلیس با انتشار بیانیه‌ای نسبت به روی کار آمدن دولت جدید در بولیوی واکنش نشان داد.

در بیانیه وزارت خارجه انگلیس، لندن با استقبال از روی کارآمدن «جنینه آنز» به عنوان رئیس جمهور موقت بولیوی، همچنین از اعلام برگزاری انتخابات زودهنگام استقبال کرده است.

به گفته وزارت خارجه انگلیس، برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه، باعث اعتمادسازی به دموکراسی در بولیوی خواهد شد.

انگلیسس در بیانیه خود همچنین ابراز امیدواری کرده است تا همه گروه‌ها و احزاب سیاسی بولیوی، برای بازگشت آرامش به این کشور تلاش کنند.

بیانیه وزارت خارجه انگلیس که به معنای به رسمیت شناختن دولت جدید در بولیوی است، پس از اقدام مشابه آمریکا در به رسمیت شناختن دولت جدید بولیوی انتشار یافته است.

جنینه آنز ۵۲ ساله، معاون دوم مجلس سنای بولیوی روز گذشته با وجود به حد نصاب نرسیدن پارلمان خود را رئیس جمهوری این کشور معرفی کرد و از لزوم «ایجاد فضای صلح اجتماعی» در داخل کشور سخن گفت.

این سناتور راستگرا همچنین گفت که خواهان برگزاری انتخابات در سریع‌ترین زمان ممکن است.

بولیوی پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اواخر اکتبر، با یک بحران سیاسی جدی روبرو شده است.

«اوو مورالس»، رئیس جمهوری سابق بولیوی که در انتخابات به پیروزی رسیده بود، اوایل همین هفته پس از درخواست فرمانده ارتش، مجبور به واگذاری قدرت شد و پس از آن به مکزیک پناهنده شد.

با وجود آن که بسیاری از کشورها تحولات اخیر در بولیوی را کودتا خوانده‌اند، اما دولت آمریکا از اقدام ارتش بولیوی علیه رئیس جمهور سابق این کشور حمایت کرده و دولت جدید بولیوی را به رسمیت شناخته است.

حضور نیروهای ما در سوریه برای نفت است

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز چهارشنبه در واشنگتن با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیدار کرد.
ترامپ در این دیدار مدعی شد: ما داریم نفت را حفظ می کنیم , ما نفت را داریم, امنیت نفت تامین است. ما نیروهای خود را فقط برای نفت نگه داشتیم.
رئیس جمهور آمریکا افزود: ما درک خوبی از کشورهای یکدیگر داریم, ما درک خوبی از کشورهای خود داریم, من درک می کنم که آنها چه مشکلاتی داشته اند از جمله اینکه بسیاری از مردم ترکیه در مناطقی – که ما درباره شان صحبت می کنیم- کشته شدند, وی (اردوغان) باید در این باره کاری بکند.
وی تاکید کرد: برقراری آتش بس در سوریه به شکل خوبی ادامه دارد. به نظر می‌رسد کُرد‌ها در سوریه از اوضاع فعلی راضی هستند.
ترامپ همچنین افزود: در دیدار با اردوغان درباره دو پرونده سامانه موشکی «اس ۴۰۰» و جنگنده‌های «اف ۳۵» رایزنی خواهد کرد.


دستگیری «سلطان فولاد»، شریک برادر روحانی و بازگرداندن وی به ایران

رسول دانیال‌زاده مشهور به «سلطان فولاد» که ازایران فرار کرده بود دستگیر و به این کشور بازگردانده شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس ، اواخر آذر ماه و اوایل دی ماه سال 95 بود که خبر دستگیری یک ابر بدهکار بر سر زبان‌ها افتاد.

در ابتدا نام این فرد «ر.د» مطرح شده بود اما با کمی بررسی دقیق تر مشخص شد نام دقیق وی رسول دانیال زاده است.

​با گذشت مدت اندکی از زمان رسیدگی به این پرونده مسئولان دستگاه قضایی بازداشت این فرد را تایید کرده و سخنگوی دستگاه قضا نیز عنوان کرد بررسی پرونده وی آغاز شده است.

در همین راستا مشخص شد که دانیال زاده در پرونده خود بدهی کلان بانکی را دارد که برخی رقم آن را بیش از 2600 میلیارد تومان برآورد کرده بودند.

پس از آن محسنی اژه‌ای سخنگوی وقت دستگاه قضایی ایران در نشستی خبری و در تاریخ 4 بهمن همان سال در خصوص دستگیری رسول دانیال‌زاده و اتهاماتش و ادعاهای برخی نمایندگان مجلس مبنی بر ارتباط وی با حسین فریدون، برادر رئیس جمهور ایران گفت: من شخصاً موافق بوده و هستم که برخی متهمین به صورت علنی محاکمه شوند و رسانه‌ها هم اجازه انتشار عکس، اتهامات وی و جزئیات دادگاه باشند.

اژه‌ای افزود: چرا وقتی سارقی که چند سابقه دارد نباید چهره او را نشان دهیم و یا فردی که چند هزار میلیارد تومان بدهی دارد چهره‌اش به جامعه نشان داده نشود ولی ما براساس قانون موظف به انجام این کار نیستیم و خود را تابع قانون می‌دانیم.

اژه‌ای در همین راستا اظهارداشت: شخصی که شما نام بردید دستگیر شده و تحقیقات از وی در مرحله انجام است ضمن اینکه ارتباط وی با حسین فریدون هم کاملاً مشهود است ولی هم‌اکنون نحوه این ارتباط و اقدامات آنها مشخص نیست و باید منتظر نتیجه تحقیقات این پرونده باشیم.

پس از بازداشت دانیال زاده و آغاز رسیدگی به پرونده وی و پس از گذشت قریب به 4 ماه از دستگیری وی و برگزاری جلسات بازپرسی و تحقیق مشخص شده است یکی از متهمان کلان این پرونده قضایی که در چرخه فساد دانیال زاده نقش ایفا می‌کرده به خارج از کشور گریخت.

در ابتدای مهرماه امسال بود که خبرهایی درخصوص فراری شدن رسول دانیال زاده از کشور گوش به گوش می‌شد.

بررسی ها حکایت از آن داشت دانیال زاده که با قید وثیقه از زندان آزاد شده است به بهانه درمان بیماری اش از کشور خارج شده و بعد از گذشت بیش از سه ماه به کشور باز نگشته است.

همین امر فرار رسول دانیال زاده را قطعی کرده و باعث شد موضوع فرار وی صحت پیدا کند.

حالا پس از گذشت یک ماه از علنی شدن موضوع فرار دانیال زاده اخباری به گوش می‌رسد که این فرد در یکی از کشورها شناسایی شده و پس از دستگیری به ایران بازگردانده شده است.

یاداور می شود رسول دانیال زاده نمین اهل اردبیل، سلطان فولاد ایران و مالک برج های لوکس روما رزیدنس و فلورا کامرانیه تهران و یکی از ابر بدهکاران نظام بانکی ایران محسوب می شود . او دو پسر به نام امید رضا و اسرافیل و دو دختر به نام آرزو و آزاده دارد که همگی، عضو هیات مدیره شرکت های اقماری دانیال زاده به نام: شرکت صنایع لوله گالوانیزه روی پوشان قزوین، شرکت کارخانجات نورد و لوله سمنان، شرکت لوله گالوانیزه ماهان سمنان، شرکت مجتمع فولاد گیلان، شرکت فولاد کاویان هستند.

واکنش ونزوئلا به یورش به سفارت این کشور در برزیل

ونزوئلا به یورش افراد وابسته به سرکرده شورشیان این کشور به سفارت کاراکاس در برزیل واکنش نشان داد.

وزارت خارجه ونزوئلا امروز چهارشنبه به اخبار منتشره پیرامون حمله افراد وابسته به سرکرده شورشیان این کشور در برزیل به سفارت کاراکاس واکنش نشان داد.

وزارت خارجه ونزوئلا در این خصوص اعلام کرد: تا کنون اخبار و اطلاعات زیادی در این خصوص نداریم. تنها می دانیم که ۴ صبح امروز (به وقت محلی) افراد وابسه به گوایدو به سفارت کشورمان در برزیل وارد شدند و تلاش کردند تا ساختمان را به تصرف خود دربیاورند.

معاون وزیر خارجه ونزوئلا نیز در این باره گفت: از برزیل می خواهیم تا امنیت سفارت ما را در این کشور تأمین کند.

گفتنی است، افراد ناشناس ساعاتی پیش تلاش کردند همزمان با آغاز دوازدهمین نشست سران کشورهای عضو بریکس در برزیل، سفارت ونزوئلا در این کشور را به تصرف خود دربیاورند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، مهاجمان از افراد وابسته به «خوان گوآیدو» سرکرده شورشیان مورد حمایت غرب در ونزئلا بودند و بر خلاف کنوانسیون های بین المللی تلاش داشتند تا با یورش به این مکان دیپلماتیک، آن را به تصرف دربیاورند.

آمریکا، کانادا، کلمبیا، برزیل، آرژانتین، شیلی، پرو و پاراگوئه ریاست جمهوری گوآیدو را به‌رسمیت شناخته‌ و کشورهای ایران، سوریه، ترکیه، مکزیک، روسیه، چین، کوبا و بولیوی نیز از نیکلاس مادورو حمایت می‌کنند.


اقدام رئیس جدید فاسد کمیسیون‌اروپا علیه «تهدید ناشی از مهاجرت»!

رئیس جدید فاسد کمیسیون اروپا در برابر آنچه وی «تهدید ناشی از مهاجرت» می داند، اقدام کرد.

اورزولا فون درلاین رئیس جدید فاسد کمیسیون اروپا که در پست های قبلی خود در وزارت‌خانه‌های متعدد از جمله دفاع آلمان پرونده‌های باز فساد مالی، پارتی‌بازی و حیف و میل اموال عمومی دارد به دنبال واکنش‌های شدید به گنجاندن موضوع مهاجرت در پرونده «محافظت از شیوه زندگی اروپایی»، نام آن را به «تشویق به شیوه زندگی اروپایی» تغییر داد.

حزب سیاسی سوسیال دموکرات های پارلمان اروپا در این زمینه اعلام کرده است: طی نامه‌ای از فون درلاین خواهان انجام تغییراتی در این زمینه شدیم. درباره لزوم دفاع از شیوه زندگی اروپایی اتفاق نظر داریم، اما از این مهم نباید محافظت بلکه به آن تشویق شود.

گفتنی است، الحاق موضوع مهاجرت به پرونده ای که به «مارگاریتیس شیناس» عضو یونانی کمیسیون اروپا داده شده باعث بروز واکنش های شدید شده است.

فون درلاین بر لزوم دفاع از شیوه زندگی اروپایی در مقابل آنچه وی «تهدید ناشی از مهاجرت» می نامد، تاکید کرده است؛ از این رو، او به تکرار شعارهای راستگرایان افراطی و فاشیست‌ها متهم گردید.

ژان کلود یانکر رئیس پیشین کمیسیون اروپا هم در این زمینه اظهار داشت: در واقع پذیرش افرادی که از راه های دور آمده اند بخشی از شیوه زندگی اروپایی به شمار می رود.

نظامیان ترکیه چند روستا در حسکه را گلوله باران کردند

پایگاه اینترنتی خبرگزاری سوریه «سانا» اعلام کرد: نظامیان ترکیه و مزدوران آن‌ها روستا‌های عویش و داوودیه واقع در حومه تل تمر در شمال الحسکه را با گلوله‌های خمپاره و چندین فروند موشک هدف قرار دادند.
نظامیان متجاوز ترکیه و مزدوران تروریست دیروز نیز سه روستای جدید در اطراف ناحیه تل تمر را ابتدا با سلاح سنگین خود هدف قرار دادند سپس این روستا‌ها را اشغال کردند. این حملات توپخانه‌ای و موشکی خسارت‌های زیادی به این روستا‌ها وارد کرده است.

سانا در خبری دیگر اعلام کرد نظامیان آمریکایی شامل دهها کامیون و خودروی نظامی از پایگاه صرین در حومه حلب سوریه به سمت مرزهای عراق عقب نشینی کردند.


میشل عون: تحریم‌های آمریکا علیه مردم لبنان است

«میشل عون»، رئیس‌جمهوری لبنان بار سه‌شنبه شب تأکید کرد که دولت جدید این کشور باید برای مقابله با فساد اراده داشته باشد.

او شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگو با تلویزیون لبنان با بیان اینکه معترضان درخواست گفت‌وگو با دولت را رد کردند، گفت: «مطالبات معترضان در این کشور بر حق است و مطالبات آن‌ها مطالبات شخصی من نیز هست».

رئیس جمهور لبنان از ایده تشکیل دولت تکنوکرات استقبال نکرد و گفت که از نظر او «دولت نصف‌نصف» (نیمی از سیاسیون و نیمی از تکنوکرات‌ها) برای اداره امور لبنان مناسب است.

عون در مورد بازگشت «سعد الحریری» نخست‌وزیر مستعفی لبنان به دولت نیز گفت که تنها این رئیس‌جمهوری نیست که تصمیم‌گیرنده بازگشت او به دولت است، بلکه در این زمینه مشورت ائتلاف‌های پارلمانی نیز دخیل هستند.

میشل عون گفت که با حریری دیدار کرده و او در مورد بازگشت به دولت مردد است و هنوز به وی پاسخی نداده است. به گفته وی، دلایل تردید حریری «شخصی» است.

بعد از ادامه تظاهرات در لبنان نخست‌وزیر این کشور از سمت خود استعفا داد و عون نیز با این خواست او موافقت کرد، مشروط بر اینکه نخست‌وزیری را در دوره پیش‌برد امور برعهده بگیرد تا دولت آینده تشکیل شود.

رئیس جمهوری لبنان گفت که دولت آتی این کشور باید جرأت مقابله با فساد را داشته باشد و طرح اقتصادی ارائه دهد.

میشل عون در مورد تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب‌الله گفت که حزب‌الله لبنان به قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت سازمان ملل متحده که خواهان آتش‌بس بین لبنان و رژیم اسرائیل است، پایبند بوده است و در هیچ یک از موضوعات میدانی مربوط به لبنان دخالت نمی‌کند.

رئیس جمهور لبنان ادامه داد که تحریم‌های آمریکا علیه لبنان بر اساس ادعای واشنگتن علاوه بر حزب‌الله، مردم لبنان را نیز شامل می‌شود. او قول داد که حداقل در دوره او لبنان شاهد درگیری یا جنگ داخلی نخواهد بود.

میش عون در حمایت از حزب‌الله گفت:‌«کسی نمی‌تواند من را مجبور به رها کردن حزبی کند که یک سوم لبنان را تشکیل می‌دهد».

آمریکا: قصدی برای قطع همکاری با مزدوران کُردهای سوریمان نداریم

رئیس‌جمهوری ترکیه درحالی امروز چهارشنبه میهمان کاخ سفید می‌شود که واشنگتن می‌گوید قصدی برای قطع همکاری با کُردهای سوری ندارد.

به گزارش رویترز، یک مقام ارشد دولت واشنگتن مدعی است آمریکا هیچ قصدی برای خاتمه بخشیدن به اتحاد با نیروهای دموکراتیک کُرد سوری ندارد- اظهارنظری که همزمان با سفر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه به کاخ سفید، می‌تواند به منزله نادیده‌گرفتن خواست وی مبنی بر قطع حمایت از «قسد» باشد.

این مقام بلندپایه که نامی از وی برده نشد؛ در ادامه ادعاهای خود افزود: قصدی برای قطع این همکاری وجود ندارد.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که آمریکا حدود یک ماه پیش، با عقب‌کشیدن نظامیان خود از شمال سوریه، راه را برای تهاجم نظامی ترکیه علیه قسد باز کرد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: