پیوند – در خدمت وحدت کمونیستهای ایران

چند خبر برگزیده

رسناک ترین جمله!
«من از طرف دولت آمده ام که کمک کنم!»

امیرحسین_خالقی :

منطق عمل دولت ها در همه جای دنیا چیزی جز این نیست؛ اگر اهالی دولت چیزی به شما دادند، تردید نکنید یا پیشتر جیبتان را زده اند یا در آینده خواهند زد!!!

کارتون #اقتصاد

@komite_p

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه,
🔴سه برابرشدن نرخ بنزین، درتهران وتعدادی از شهرستان ها مردم را به خیابان ها کشید.

امروز ۲۵آبان دومین روز تجمعات اعتراضی به گران شدن نرخ بنزین در تهران و تعدادی از شهرستان ها درکشور میباشد.

امروز تعدادی از خیابان های تهران شاهد تجمعات واعتراضات پراکنده ای در اعتراض به گرانی و افزایش نرخ بنزین بوده است .

@vahedsyndica
تماس با سندیکا
@pvsyndica

t.me/vahedsyndica

اعتراضات پراکنده به بالا رفتن قیمت بنزین ادامه دارد، مراجع زیر‌آب روحانی و دیگران را زدند!

در برخی از شهرهای ایران، مردم تجمعاتی در اعتراض به تصمیم سران قوا مبنی بر افزایش قمیت بنزین برگزار کرده‌اند.

این اعتراض‌ها در برخی مناطق قزوین، تبریز، مازندران، یاسوج، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز، یاسوج، کرمانشاه، لامرد، سنندج و… از سوی خبرنگاران استانی ایلنا گزارش شده است.

تجمع کنندگان ماشین‌های خود را در خیابان خاموش کرده‌اند که این مساله منجر به ترافیک شده و مردم را با مشکلاتی مواجه کرده است.

در شیراز برخی از مدارس به دلیل اعتراض رانندگان سرویس‌های مدارس و خودداری آنها از بردن دانش‌اموزان به مدرسه تعطیل شده است.

همچنین، در برخی شهرها در درگیری پلیس و تجمع‌کنندگان به اموال عمومی و اماکن دولتی آسیب رسانده شد. پلیس برای پراکنده کردن اعتراضات اقدام به شلیک گاز اشک آور کرده و در برخی مناطق از ماشین‌های آب پاش برای متفرق کردن این افراد استفاده کرده است.

در برخی از مناطق کشور ، پس از حمله پلیس به مردم و گسترش این درگیری‌ها تعدادی از تجمع‌کنندگان که به سوی پلیس سنگ پرتاب می‌کردند این درگیری‌ها منجر به زخمی شدن دو طرف شده است.

در برخی شهرهای استان تهران مانند بهارستان، رباط کریم، شهریار، پردیس و دماوند نیز تجمعاتی در اعتراض به افزایش قیمت بنزین برگزار شده است.

مراجع تقلید شیعه تصمیم سران قوا را ناپسند خوانده و آیت الله صافی گلپایگانی و آیت الله علوی گرگانی با صدور بیانیه‌ای تأسف و نگرانی خود را از تصمیم سران قوا در خصوص افزایش قیمت بنزین اعلام کردند.


متن پیام آیت الله صافی گلپایگانی در خصوص افزایش قیمت بنزین توسط سران سه قوه، به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

متأسفانه در حالیکه گرانی ، تورم و بیکاری بسیاری از اقشار مملکت را در وضعیت سخت و ناراحت کننده‌ای قرار
داده، طرحی در شب میلاد رسول رحمت (صلی الله علیه و آله وسلم) توسط سران قوا تصویب شد ؛ که موجب تأسف و نگرانی شدید است . از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی می خواهیم که لغو این طرح را اعلام کنند و برای رفع مشکلات مردم ، با مشورت بزرگان و اساتید علم اقتصاد اقدام فوری نمایند.

لطف الله صافی

۱۳۹۸/۸/۲۵

آیت‌الله علوی گرگانی:

گرانی بنزین ناپسند و بر خلاف مصالح ملی است

آیت‌الله علوی گرگانی هم با صدور بیانیه‌ای با ابراز تاسف ناگرانی بنزین اظهار داشتند: اینجانب از همه نمایندگان مجلس
می خواهم که با قاطعیت جلوی ایجاد التهاب معیشتی در جامعه را گرفته و از دولت محترم نیز می خواهم که تا دیر نشده در تصمیم خود تجدید نظر کرده و با همفکری کارشناسان دلسوز و متعهد و به کار گیری جوانان مؤمن و متعهد و نخبه به تقویت تولید داخلی و حل اساسی مشکلات آن اهتمام ورزند.

متن بیانه به این شرح است:

بسمه تعالی

خبر ناراحت کننده افزایش ناگهانی قیمت بنزین در شرایط فعلی که اثر تحریم‌ها و افزایش غیر متعارف ارز بر زندگی مردم
فشار زیادی را وارد کرده است موجب ناراحتی شدید اینجانب گردیده است.

تمام مسئولین دلسوز و مدیران مملکتی باید توجه داشته باشند که در شرایط فعلی ایجاد آرامش در جامعه و دوری از پرداختن به مسائل حاشیه ای و حفظ وحدت ملی، پرهیز از ایجاد التهاب در جامعه مخصوصا در وضعیت اقتصادی مردم یک اصل مهم می باشد، لذا هر گونه رفتاری که موجب بروز مشکلات معیشتی بیشتر در شرایط فعلی برای مردم شود، از نظر اینجانب ناپسند و بر خلاف مصالح ملی است.

اینجانب از همه نمایندگان مجلس می خواهم که با قاطعیت جلوی ایجاد التهاب معیشتی در جامعه را گرفته و از دولت محترم نیز میخواهم که تا دیر نشده در تصمیم خود تجدید نظر کرده و با همفکری کارشناسان دلسوز و متعهد و به کار گیری جوانان مؤمن و متعهد و نخبه به تقویت تولید داخلی و حل اساسی مشکلات آن اهتمام ورزند.

واکنش نمایندگان مجلس ایران به افزایش قیمت بنزین

نمایندگان مجلس ایران به افزایش قیمت بنزین که با اعتراض مردم در برخی شهرهای این کشور همراه بوده است، واکنش نشان دادند.

به گزارش اسپوتنیک، بامداد جمعه ۲۴ آبان، بنزین در ایران سهمیه‌بندی شد و قیمت این فرآورده نفتی به صورت سهمیه‌ای (۶۰ لیتر ماهانه برای خودروهای شخصی) در هر لیتر ۱۵۰۰ تومان و به صورت آزاد ۳۰۰۰ تومان تعیین شد. مجتبی ذوالنور، نماینده مردم قم و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران این کار دولت را «خلاف» دانسته و نوشت: آمدند ابروی مردم را درست کنند؛ چشمشان را کور کردند! افزایش قیمت بنزین باید در قالب یک طرح جامع باشد و تمام جوانب آن لحاظ شود؛ اگر بودجه افزایش پیدا کند، معلوم شود کجا میرود و چقدر است مجلس است که باید بودجه را تصویب کند و دولت خودش حق ندارد چنین کاری کند این کار دولت، خلاف است.

به نقل از ایلنا، معصومه آقاپور، نماینده شبستر و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون چندین بار تصمیم به افزایش قیمت و سهمیه‌بندی بنزین داشتند که ما نمایندگان مجلس بدون در نظر گرفتن جناح سیاسی با آن مخالفت کردیم. تاکنون سه سناریو مطرح شده که با مخالفت نمایندگان مواجه شده بود. باید گفت با این تصمیمی که گرفته شد اقتصاد ایران که نفس نفس می‌زند از نفس خواهد افتاد.

جلال میرزایی، نماینده ایلام و عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد: افزایش قیمت و سهمیه‌بندی صرفا برای بحث تامین کسری بودجه نیست؛ چرا که بخشی از این درآمد صرف خانواده‌های نیازمند خواهد شد تا از لحاظ معیشتی و گذران زندگی فشار کمتری را تحمل کنند. تمامی جوانب برای افزایش قیمت در نظر گرفته شده است، چه بسا اگر این تصمیم گرفته نمی‌شد شاید دولت مجبور می‌شد برای تامین بخشی از هزینه‌ها پول بدون پشتوانه به چاپ برساند که این اتفاق آثار تورمی بسیاری را به همراه خواهد داشت.

پروانه سلحشوری، نماینده تهران نیز خطاب به مردم ایران اظهار داشت که » مدت‌هاست مجلس در رأس امور نیست». سلحشوری در حساب توئیتری خود نوشت: هموطنان عزیز، مدت‌هاست مجلس در رأس امور نیست. این موضوع در جلسه سران سه قوه تصمیم‌گیری شده. همین یک رکن دموکراسی را نیم‌بند داشتیم که فاتحه آن هم خوانده شد. مجلس بعدی را تعطیل کنید، خودش اقتصاد مقاومتی‌ است.

به نقل از مهر، امیرحسین قاضی زاده هاشمی، عضو هیات رئیسه مجلس ایران با بیان اینکه در جلسه غیرعلنی هفته گذشته مجلس ، رئیس مجلس در مورد افزایش قیمت بنزین نکاتی را اعلام کرد و نمایندگان مخالفت خود را اعلام کردند، تصریح نمود: طبق قانون، تعرفه‌گذاری و نرخ گذاری برعهده دولت است. فقط باید در قالب لایحه بودجه، محل درآمدها و هزینه ها به تأیید مجلس برسد. طبق قانون، ۵۰ درصد منابع حاصل از هدفمندی یارانه ها باید به صورت نقدی به مردم پرداخت شده و ۵۰ درصد دیگر در بخش های دیگر مانند سلامت و تولید توزیع شود. کل منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین حدود ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است، سؤال اینجاست که اگر دولت می‌خواهد کل منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین را به مردم بدهد، چرا قیمت بنزین را افزایش داد؟


نگرانی درباره وخامت بیشتر اوضاع در بولیوی

به نقل از خبرگزاری فرانسه، میشل باشله، کمیسر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر، روز شنبه «استفاده بیهوده و نامتعارف از زور توسط پلیس و ارتش» را در بولیوی محکوم کرد.
کمسیر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد استفاده افراطی از زور بسیار خطرناک است و می‌تواند به وخامت بیشتر اوضاع منجر شود.
میشل باشله همچنین گفت که ۱۷ نفر از ابتدای اعتراضات در بولیوی کشته شده اند که ۱۴ نفر از آن‌ها از شش روز پیش، زمان فرار اوو مورالس به مکزیک، کشته شده اند.
در این بیانیه همچنین آمده است: «علت مرگ نخستین قربانیان، وقوع درگیری‌های خشن میان تظاهرکنندگان رقیب بود، ولی افرادی که به تازگی کشته شده اند به دلیل استفاده نامتعارف پلیس و ارتش از زور، جان خود را از دست داده اند. این رفتار بسیار خطرناک است و اوضاع را آرام نمی‌کند».
خانم باشله همچنین بازداشت‌های گسترده را محکوم کرده است. به گفته او بیش از ۶۰۰ نفر از روز ۲۱ اکتبر بازداشت شده اند. بسیاری از این افراد در روز‌های اخیر بازداشت شده اند.
کمیسر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر از مقامات بولیوی خواست تعداد افراد بازداشت شده، زخمی و کشته شده در جریان تظاهرات را اعلام کنند. وی همچنین خواهان انجام تحقیقات سریع، بی طرفانه، شفاف و کامل درباره رویداد‌های بولیوی شد.

رهبر کره شمالی از خلبانان این کشور خواست آماده نبرد با دشمنان باشند

رهبر کره شمالی با شرکت در یک نمایشگاه هوایی از خلبانان این کشور خواست تا برای جنگ با دشمنان تا «بن دندان مسلح » آماده باشند.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از رسانه‌های دولتی کره شمالی، در یک نمایش هوایی در فرودگاه «وونسان کالما» در ساحل شمال شرقی کره شمالی در روز شنبه جنگنده‌های این کشور با مجهز شدن به حداکثر مهمات و پرواز قابلیت‌های رزمی خود را در حضور «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به نمایش گذاشتند. در این رزمایش انواع جنگنده‌های «میگ-29»، «میگ-21»، «میگ -23» و «سوخو-25» شرکت داشتند.

این در حالی است که کره شمالی به تازگی آمریکا را تهدید کرده که در صورت برگزاری رزمایش با سئول، اقدامات تلافی جویانه انجام می‌دهد. کره شمالی چهارشنبه گذشته تهدید کرد در صورت انجام رزمایش‌های برنامه ریزی شده آمریکا با کره جنوبی، اقدام تلافی جویانه انجام داده و فشارها برای تغییر رویه آمریکا را ادامه خواهد داد.

در بیانیه کمیسیون امور خارجه کره شمالی به ریاست رهبر این کشور در این زمینه آمده است که اقدام تلافی جویانه برابر هر حرکتی که حاکمیت و امنیت ما را تهدید کند، دفاع از خود است.

انفجار مهیب در شهر «الباب» سوریه با ۱۸ کشته و ۳۵ زخمی

منابع خبری معارض از وقوع یک انفجار در شهر «الباب» واقع در استان حلب سوریه خبر دادند.

پایگاه خبری «مرکز حلب» گزارش داد که این انفجار در یک گاراژ در شهر الباب رخ داده است و در جریان آن، یک خودروی بمب‌گذاری شده منفجر شده است.

به گزارش این پایگاه، در پی این انفجار، ۱۸ نفر کشته و ۳۵ نفر نیز زخمی شده‌اند. برخی رسانه‌های معارض، تعداد کشته‌ها را نُه نفر و افراد زخمی را ۲۰ نفر اعلام کردند.

تا لحظه تنظیم خبر، هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.

شهر الباب در اشغال عناصر تروریستی وابسته به ترکیه قرار دارد. این عناصر وابسته به گروه تروریستی «ارتش آزاد» سوریه قرار دارند.

ترکیه عملیات «سپر فرات» در شهر الباب را در آگوست سال ۲۰۱۶ «با هدف دور کردن عناصر داعش از مرزهای خود و جلوگیری از پیشروی گروه‌های کُرد مسلح» آغاز کرد و در فوریه سال ۲۰۱۷ هم کنترل این شهر را به طور کامل در دست خود گرفت.


یورش پلیس فرانسه با گاز اشک آور به سوی معترضان در پاریس

پلیس فرانسه در سالروز شکل گیری جنبش اعتراضی جلیقه زردها در این کشور، با گاز اشک آور به سوی آنها یورش برد.

اعتراضات جلیقه زردها در مناطق شمال غرب و جنوب پاریس با دخالت پلیس به خشونت کشیده شد.

گفته شده پلیس فرانسه در مواجه با معترضان از گاز اشک آور استفاده کرده است.

در مناطقی دیگر از پاریس نیز درگیری خشونت بار پلیس با معترضان جلیقه زرد گزارش شده است.

تظاهرات جلیقه زردها در فرانسه وارد پنجاه و سومین هفته خود شده است؛ این در حالی است که امروز شنبه این جنبش اعتراضی و تظاهرات سراسری در فرانسه وارد یک سالگی خود شد.

پلیس فرانسه در همین ارتباط گفته است درگیری در نزدیکی کاخ دیتالی با شدت بیشتری جریان داشته و در آن‌جا با معترضانی که صورت‌های خود را پوشانده بودند، برخورد شده است.

همچنین گفته شده پلیس با دخالت خود مانع از آن شده تا معترضان جاده‌های اصلی و ورودی پاریس را مسدود کنند.

به گفته منابع پلیس در دور جدید اعتراضات جلیقه زردها که از صبح امروز آغاز شده، ۳۳ نفر بازداشت شده‌اند.

اعتراضات جلیقه زردها در حالی ادامه دارد که پلیس فرانسه به تازگی برگزاری هر نوع تجمع در خیابان های اطراف کاخ الیزه را ممنوع اعلام کرده است و پیش از این «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه دستور ممنوعیت تظاهرات در برخی خیابان معروف را صادر کرده بود.

به تازگی نیز پارلمان فرانسه لایحه «ضدخرابکاری» دولت فرانسه که با هدف تشدید برخورد با اقدام‌های مخرب معترضان تدوین شده بود را تصویب کرد ولی این قانون از سوی شورای قانون اساسی فرانسه رد شد.

جلیقه زردها معتقدند ارائه این لایحه از سوی دولت ماکرون نشان دهنده روحیه دیکتاتوری اوست و خواهان استعفای او هستند.

همچنین به دنبال گزارش‌های بی‌شمار از خشونت‌ها علیه معترضان، سازمان ملل متحد اخیرا از دولت فرانسه خواسته است در زمینه خشونت پلیس فرانسه علیه معترضان در تظاهرات‌های جلیقه‌زردها تحقیق و تفحص کند.

اعتراضات سراسری در فرانسه از اواسط نوامبر ۲۰۱۸ آغاز شده و علی رغم عقب نشینی دولت ماکرون از اجرای برخی اصلاحات اقتصادی و مالی، این اعتراضات در حالی که به یکسالگی خود رسیده است، همچنان ادامه دارد.

آمریکا تحریم های کوبا را افزایش داد

پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا مایک پمپئو وزیر امور خارجه در بیانیه‌ای اعلام کرد: امروز من فهرست جدید تحریم‌های کوبا را اعلام کردم که بر اساس آن پنج نهاد فرعی تحت مالکیت ارتش کوبا به فهرست نهاد‌هایی اضافه شده اند که نقل و انتقال مالی مستقیم به آن‌ها ممنوع است.

سازمان ملل تصویب کرد: اسرائیل به لبنان غرامت بپردازد

وزارت خارجه لبنان اعلام کرد، بر اساس تصویب کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل، رژیم اسرائیل باید به دلیل ایجاد یک لکه نفتی در سواحل لبنان در جنگ 33 روزه، غرامت بپردازد.

وزارت خارجه لبنان امروز شنبه اعلام کرد، کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد 14 نوامبرمسأله ایجاد یک لکه نفتی در سواحل لبنان در جنگ ۳۳ روزه در سال 2006 را به رأی گذاشت.

عامل ایجاد این لکه نفتی، رژیم اسرائیل است و فلسطین به عنوان رئیس «گروه ۷۷ و چین» این طرح را ارائه داده بود.

بر اساس این گزارش، بیشتر کشورهای گروه 77 و چین و کشورهای عضو اتحادیه اروپا به نفع این طرح رای دادند و طرح ارائه شده با 158 رأی مثبت، 9 رأی مخالف و شش رأی ممتنع تصویب شد.

قرار است کمیته دوم مجمع عمومی سازمان ملل این طرح را برای تصویت نهایی در اواخر دسامبر به مجمع عمومی ببرد.

گفته می شود رژیم اسرائیل برای ایجاد این لکه نفتی در سواحل لبنان باید حدود ۸۵۶ میلیون دلار به دولت لبنان بپردازد

هیأت قطری به زودی به ریاض می‌رود

برخی منابع خبری گزارش دادند که یک هیأت قطری متشکل از شخصیت‌های رسمی به زودی به ریاض سفر می‌کند.

خبرگزاری فرانسه با اعلام این خبر افزود که یک مسئول اتحادیه عرب نیز به زودی برای شرکت در کنفرانسی در جریان برگزاری مسابقات فوتبال به این کشور سفر می‌کند.

پیشتر عربستان، امارات و بحرین نیز مشارکت در جام قهرمانی فوتبال قطر را اعلام کردند که کارشناسان آن را نوعی گشایش در بحران به وجود آمده در روابط قطر با این کشورها می‌دانند.

در همین ارتباط «حسین ابیش» پژوهشگر مرکز کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس در واشنگتن گفت: «صلح یک شبه حاصل نمی‌شود اما ما شاهد سلسله ابتکارات دیپلماتیک جالب توجه از سوی عربستان و متحدان آن برای تعیین راهکارهای برون رفت از منازعات دشوار منطقه‌ای هستیم.»

طبق گزارش وبگاه «عربی ۲۱»، این پژوهشگر در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: «آن‌ها در خصوص سیاست‌های محاصره قطر، جنگ یمن و نابسامانی روابط با ایران، به بن‌بست رسیده‌اند، به نظر می‌رسد در این شرایط دیپلماسی و آشتی بهترین گزینه به جای استفاده از تاکتیک‌های خصمانه است.»

عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر از خرداد ۱۳۹۶ روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده و تمامی گذرگاه‌های زمینی، هوایی و دریایی را به روی این کشور بسته‌اند.

از سوی دیگر «اندریاس کریگ» تحلیلگر و کارشناس امور غرب آسیا می‌گوید که اقدامات مربوط به آشتی ممکن است موقت باشد چرا که قطری‌ها هرگز از مسائل اصلی خود چشم‌پوشی نخواهند کرد.

وی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه افزود: «سعودی‌ها می‌خواهند همه امور به وضعیت پیش از ماه می ۲۰۱۷ بازگردد گویی که هیچ اتفاقی نیفتاده است اما این امر شدنی نیست.»

این در حالی است که یک مسئول سعودی نیز هفته گذشته به خبرنگاران گفت که ریاض کانال‌های ارتباطی با انصار‌الله برقرار کرده و در تلاش برای پایان دادن به جنگ یمن است.

فرمانده آمریکایی: قبل از رسیدن پهپادهای ایرانی، آشتی کنیم!

«دیوید گلدفین» رئیس ستاد نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا امروز شنبه طی نشستی که در دبی برگزار شد؛ کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را به کنار گذاشتن اختلافات و اتحاد نظامی علیه ایران دعوت کرد.

گفتنی است واشنگتن جبهه‌گیری عربستان سعودی، امارات، بحرین و همچنین مصر علیه قطر را تهدیدی برای تلاش‌ها در راستای مهار ایران و ایجاد جبهه واحد علیه این کشور تلقی می‌کند.

گلدفین در دیدار با همتایان عرب خود مدعی شد زمان آشتی و فراموشی دلخوری‌ها آن وقتی نیست که موشک یا پهپاد ایرانی در راه است، بلکه همین امروز باید آشتی کرد.

اظهارات اخیر در حالی مطرح می‌شود که آمریکا در برخی حوادث تابستان گذشته از جمله حمله به بندر الفجیره، حادثه دریای عمان و حمله پهپادی به آرامکو- شرکت نفت عربستان سعودی- بی‌آنکه مدرک موثقی ارائه دهد، انگشت اتهام خود را به سمت ایران نشانه رفته است.

گلدفین در ادامه ادعاهای خود افزود: هیچ کشوری به تمام امکانات لازم برای دفاع دسترسی ندارد ولی با اتحاد با یکدیگر می توانیم دفاع جمعی انجام دهیم.

از سال ۲۰۱۷ که حملات سیاسی و محاصره اقتصادی علیه قطر به رهبری عربستان سعودی آغاز شد آمریکا تلاش می کرد میان کشورهای عرب خلیج فارس که همگی از متحدانش هستند آشتی ایجاد کند که تاکنون ناموفق بوده است.

مورالس: کشتار معترضان را متوقف کنید

رئیس جمهوری مستعفی بولیوی پس از کشته شدن ۵ نفر در اعتراضات خیابانی، از ارتش و دولت موقت این کشور خواست تا کشتار غیرنظامیان را متوقف کنند.

به گزارش راشا تودی، ایوو مورالس رئیس جمهوری مستعفی بولیوی با انتشار پستی در توئیتر از ارتش این کشور خواست از آتش گشودن به روی مردمی که به دولت موقت اعتراض دارند، خودداری کنند.

او در این باره نوشت: از نیروهای ارتش و پلیس کشور می‌خواهیم که کشتار را متوقف کنند. لباس نیروهای این کشور نباید به خون مردم میهن آلوده شود.

اعتراضات اخیر در خیابان های شهر «کوچامبا» حداقل ۵ کشته و ۷۵ نفر زخمی به جا گذاشته است. معترضان که طرفداران مورالس هستند برای تظاهرات مسالمت آمیز به خیابان ها آمدند حال آنکه دخالت ارتش و پلیس ماجرا را به خشونت کشاند.

گفتنی است ایوو مورالس رهبر چپگرای بولیوی با وجود پیروزی در انتخابات، با کودتای ارتش مجبور به کناره گیری از قدرت شد و هم اکنون به عنوان پناهنده سیاسی در مکزیک به سر می‌برد.

بازداشت دو دانشجوی آلمانی در هنگ کنگ

به گزارش خبرگزاری فرانسه از هنگ کنگ, بنابر اعلام پلیس هنگ کنگ, دو دانشجوی آلمانی به اتهام تجمع غیر قانونی در جریان تظاهرات به نفع اصلاحات دموکراتیک در هنگ کنگ, بازداشت شدند. تظاهرات در هنگ کنگ باعث فلج شدن این مستعمره سابق انگلیس شده است.دسته‌بندی شده در: اخبار ایران و جهان, سرتیتر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

<span>%d</span> وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: